FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Pokud mám v držení podílové listy více než šest…

Pokud mám v držení podílové listy více než šest měsíců a provedu jejich výměnu za podílové listy jiného fondu ,musím je mít v držení také půl roku aby byl zisk osvobozen od daně?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, manžel zdědil v roce 1998 po svém otci…

Dobrý den, manžel zdědil v roce 1998 po svém otci majetkový podíl u zemědělského družstva. V následujících letech se zemědělské družstvo přeměnilo na akciovou společnost. Co se stalo s jeho majetkovým podílem? Má nárok na vyplacení podílu nebo jeho odprodej akciové společnosti? Mohla se výše podílu změnit? Prosím o radu, jak máme postupovat. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych si koupila byt, zatim mam…

Dobry den, rada bych si koupila byt, zatim mam nasporeno asi 900 000 a nez najdu nejaky vhodny byt ke koupi, rada bych tak na pul roku az rok tyto penize investovala. Co mi doporucite?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam 2 miliony Kc, investovat chci…

Dobry den, mam 2 miliony Kc, investovat chci dlouhodobe(5 let a vice), Rozhodla jsem se spravne pro podilove fondy? 30% na jistotu, 30% střední riziko, 40% vyssi riziko (akciove fondy), vse v CZK. Jake fondy by jste mi doporucili? Fondu je opravdu hodne, jako zacatecnik v investovani nemam mnoho zkusenosti. Je rozlozeni mozneho rizika vzhledem k moznym vynosum primerene? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Hledám vhodnou investici. Mám k dispozici cca…

Hledám vhodnou investici. Mám k dispozici cca 800000 kč. Potřebuji však z těchto peněz pravidelně čerpat alespoň jednou za 3 měsíce. Chci naprosto bezpečnou investici s vyšším úrokem než u termínovaných vkladů.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Tento rok dostuduji střední školu a…

Dobrý den. Tento rok dostuduji střední školu a chtěl bych začít podnikat v oblasti provozu Music Baru-kavárny. Jako student nemam žádné hotové finance, pokud nepočítám pár tísíc. Mám vyhlídnuté lukrativní místo v centru města (sklepení radnice). Na zavedení podniku bych potřeboval cca 2-3milion kurun. Zajímalo by mě, zda jako zatím nepracující člověk mam možnost peníze od nějaké banky získat? Splácet bych to chtěl tak 3 až max 5let Protory k podnikání by byly v nájmu, takže by nemohlo být ručení majetkem, pouze vybavením. Děkuji za odpověď Tomáš Laurin


odpovídal(a): Redakce

Prosím o výpočet úrokové sazby k datu 11.01.2007…

Prosím o výpočet úrokové sazby k datu 11.01.2007 a vysvětlení proč se uvádí LIBOR/PRIBOR: 6 M PRIBOR/LIBOR + marže ve výši 1,45 % p.a. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím Vás o zodpovězení dotazu ohledně…

Dobrý den,prosím Vás o zodpovězení dotazu ohledně investic po stavebním spoření. Vypršela mi pětiletá smlouva s CMSS.Mám naspořeno asi 115 000 Kc.Rada bych uzavrela novou smlouvu,ale nechci vybirat penize.Je výhodné nechat naspořenou částku ve stav.spořitelně a přidat k tomu novou smlouvu?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, již několik let vlastním podílové…

Dobrý den, již několik let vlastním podílové listy v hodnotě 5x100 000 Kč s pevným úrokem 7,5% p.a. na 5 let, vloni v září proběhla zatím poslední výplata, potřebuji tyto listy prodat, spol Credit development company která je vydala s nimi neobchoduje, ani obchod nezprostředkovává. Emise nemá SIN, pouze interní označení společnosti CDC a to číslo III. Již se nějaký čas snažím najít zprostředkovatele, na stránkách ČNB jsou uvedeni obchodníci s CP (asi 50...), ale ti s takto malými emisemi nechtějí mít nic společného. Pokud tedy existuje nějaký veřejný portál, ve smyslu annonce nebo bazaru přímo specializovaného na tyto produkty, prosím o jeho sdělení. Děkuji mnohokrát


odpovídal(a): Redakce

Dobry vecer.Mam dotaz ohledne povoleni reklamniho…

Dobry vecer.Mam dotaz ohledne povoleni reklamniho billbordu.Nevim cice jestli me na tohle odpovite.mam pozemek u silnice 1 tridy a chtel bych tam postavit biillbord za jakych podminek a jaky tam muzu nebo nemuzu postavit samostatne stojici nebo prenosny pozemek je cca 5m od krajnice vozovky.Je dost divne ze kolem teto silnice se stavi ,ale kdyz jsem zadal o povoleni ja tak me nebylo vyhoveno.Predem dekuji za pripadnou radu.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřeboval bych malou radu. Když si…

Dobrý den, potřeboval bych malou radu. Když si chci založit živnost na zprostředkování prodeje aut a nemovitostí, stačí mi k tomu jedna ohlašovací volná živnost? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Budu se svym anglickym pritelem zakladat s.r.o.…

Budu se svym anglickym pritelem zakladat s.r.o. za ucelem rekonstrukce nemovitosti a pronajmu vytvorenych bytovych jednotek. Bylo my porazeno ze se s.r.o. musi nejdrive zalozit s minimalnim vkladem 200000Kc a pote se muze jednat o nakup nemovitost. Muzete me prosim informovat, jestli je mozne na jmeno spolecnosti koupit nemovitost na hypoteku? Tim by se asi zvysil zakladni kapital spolecnosti, ze?


odpovídal(a): Redakce

Pěkný den přeji, rád bych si od Vás odborníků…

Pěkný den přeji, rád bych si od Vás odborníků nechal poradit. Chtěl bych investovat do českých, popřípadě maďarských akcií. U českých slyším dost o Čezu, Telefonice, Komerční bance, Unipetrolu atd. Jak by jste investovali? Jedná se mi o období cca 3 a více let. Děkuji Vám předem. Skiba


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám 100 000 kč které bych rád…

Dobrý den, mám 100 000 kč které bych rád investoval. Mým záměrem jsou akcie avšak menší riziko přináší fondy. Tak nevím. Slyšel jsem o výborných fondech které investují na asijské trhy či o akciích Vítkovic nebo čezu, avšak bojím se že s čezem kvůli vypláceným opcím by mohly být problémy. Mohli byste mi poradit nebo nasměrovat co by tak bylo nejvýhodnější? Děkuji a jsem s pozdravem. Libor


odpovídal(a): Redakce

Nemáte přehled, která investiční společnost …

Nemáte přehled, která investiční společnost (banka) nabízí nebo bude nabízet, nový nemovitostní fond. Děkuji Cipra K.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych investoval asi 800 tisíc do…

Dobrý den, rád bych investoval asi 800 tisíc do některého z fondů. Moje požadavky jsou : možnost výběru (tedy navrácení peněz bez sankcí) přístí rok (tj. rád bych investoval peníze na rok) a ne příliš velká rizikovost investice. Fondů je mnoho a rád bych se zeptal, který Vám připadá pro tyto parametry nejlukrativnější. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak co…

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak co nejvýhodněji přemístit finance. Mám k dispozici dvě stavební spoření u KB s cílovou částkou 100 000, našetřeno na každém 85 000, zároveň mám u KB spotřební úvěr v hodnotě 115 000, kterým jsem v únoru 2006 zaplatila nová okna. Chtěla bych také nějakým způsobem doplatit leasing na auto asi 65 000 a pořídit si novou střechu 100 000. Porad'te mi, prosím, jak nejlépe využít těch 170 000, které mám. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám či…

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám či vlastním kupónové knížky jak z první tak z druhé vlny, ale jak jde čas tak nemám nic v ruce čím bych se prokázal, že to opravdu vlastnim, dá se to někde zjistit, děkuji Hemala


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím vás o radu ohledně investic v…

Dobrý den,prosím vás o radu ohledně investic v zahraniční měně,jelikož jsem úplný laik.Jedná se o 20 000 USD a momentálně je máme na dolarovém terminovaném vkladu.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dva roky jsem platil úvěr od Hypo st…

Dobrý den, dva roky jsem platil úvěr od Hypo st.spoř. Mohu tento úvěr přidat pro daňové vyrovnání zpětně za dva roky.