FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , koupím akcie/ podílového fondu v…

Dobrý den , koupím akcie/ podílového fondu v určité hodnotě , za 5 měsíců ( tedy před uplynutím tzv.zkušební lhůty) převedu tyto akcie včetně celého výnosu přímo do jiného PF . Mám povinost v takovém případě odvést dan ? Děkuji H.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, v rámci tzv. "sqeeze out" mi byly…

Vážení, v rámci tzv. "sqeeze out" mi byly vyvlastněny akcie za nepřiměřené protiplnění. Bohužel jsem v zákonné lhůtě nepodal žalobu o určení nepřiměřenosti výše protiplnění. Tuto žalobu však podal jiný minoritní akcionář stejné společnosti. Bude se v případě jeho úspěchu nová výše protiplnění vztahovat na všechny vyvlastněné akcionáře a nebo jen na toho, kdo žalobu podal? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

někde jsem něco četl o vyvlastnění ČEZ je to…

někde jsem něco četl o vyvlastnění ČEZ je to pravdou? jaká by byla ceny vyrovnání s akcionáři? jde mi o opravdu hrubý odhad při současné ceně...... děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobry den, chtel bych investovat do nákupu fondu…

dobry den, chtel bych investovat do nákupu fondu AKRO nebo SPOROTREND. Mužete prosím popsat postup jak to provést? Děkuji Tomas Scerba


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych se Vas zeptat jakym…

Dobry den, chtel bych se Vas zeptat jakym zpusobem mohu ja jako drobny investor investovat do statnich dluhopisu ci alternativne do statnich pokladnicnich poukazek. Na to navazuje dalsi moje otazka, na stranka MF jsem si nasel ze ceske domacnosti drzi pouze 0,2% statniho dluhu mam se tedy investice do techto dluhopisu obavat, kdyz ostatni obcane do nich neinvestuji. Na uplny zaver bych se chtel zeptat jestli podobna situace panuje i v ostatnich vyspelych statech EU typu Nemecko, Francie. Za odpoved Vam dekuji


odpovídal(a): Redakce

dobry den,rada bych si koupila auto (r.2006) od…

dobry den,rada bych si koupila auto (r.2006) od autorizovaneho prodejce na leasing.Auto stoji 23.000 Euro.Jako zaklad bych mohla vlozit 7000 Euro a pak mesicni splatky po dobu 4 let.Doporucili by jste my financovani na leasing nebo jinak?Na co si mam dat pozor? Dekuji pekne.Dvorakova


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych dceři investovat volných 50.000.- Kč,…

Chtěl bych dceři investovat volných 50.000.- Kč, aby částka 20.000.- byla dostupná ihned nebo do 6 měsíců a částka 30.000.- do 5-6 let Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, byl bych moc rád kdyby jste mi poradil…

Dobrý den, byl bych moc rád kdyby jste mi poradil v jedné věci ohledně smlouvy o pujčce a její platnosti. Vím že se na první pohled zdá jakoby se to nehodilo k tomuto tématu ale opak je pravdou a popradě jsem v této věci bezradný. V nedávné době jsem půjčil jednomu člvěku peníze s tím, že mi je zhodnotí na burze roční částkou 25 procent. Podlehl jsem tomu a dal mi k podepsání smlouvu o půjčce napsanou na PC kde se mi zavazuje penize půjčené k ůčelu zhodnocení do roka vratit. Jediné co je ve smlouvě vlastní rukou je podpis. Smlouva není nikterak ověřena bylo to jen mezi náma dvěma. Najednou se stalo to čeho jsem se obával po člověku se slehla zem a já teď nevím zda mám nárok na své peníze a jestli je taková smlouva o půjčce která není nikterak ověřená platná. Děkuji vám mnohokrát za kakoukoli odpověď


odpovídal(a): Redakce

Mam castku asi 300 000Kc a mam je na Sporozirovem…

Mam castku asi 300 000Kc a mam je na Sporozirovem ucte,kde nemaji zadne uplatneni.Jaka je nejlepsi investice nebo ulozeni penez aby se aspon trochu zhodnotily.Nemam zkusenosti s akciemi,takze tato verze upada a taky bych nerad riskoval v nejakych fondech kde bych mohl penize ztratit. Mam take nejakou castku na devizovem ucte v americkych dolarech,ktere ale take ztraceji na hodnote vzhledem ke kurzu.Je lepsi je premenit na koruny a nekam je ulozit nebo je treba prevezt na Euro,kde ten pokles kurzu neni tak velky?? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, z jakého…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, z jakého důvodu některé společnosti upřednostňují ukazatel EBITDA před čiským ziskem?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den mám zájem o pravidelné investování cca…

Dobrý den mám zájem o pravidelné investování cca 8 - 10 tisíc korun měsíčně pravidelně jednalo by se středně až dlouhodobě orientovanou investici děkuji Holeček


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, narodil se mi syn a od babicek a…

Dobry den, narodil se mi syn a od babicek a dedecku dostal mensi financni castky, ted je to cca 12tis.Kc a kazdorocne pribude tak 2tis.Kc. Poradite prosim jak tyto castky investovat? Jsou vhodnejsi fondy nebo napr. stavebni sporeni?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o informaci, jakým způsobem je možno…

Prosím o informaci, jakým způsobem je možno investovat do fondů Parvest CHina, T CHina I ACC a T CHina A ACC , jaká je minimální hodnota investice, jaká je lhůta při zpětném odkoupení. Děkuji. Čermáková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , mám cca4 roky investici ve fondu…

Dobrý den , mám cca4 roky investici ve fondu Sporobond . poslední rok mi jeho zhodnocení nepřijde moc zajímavé , ale jsem v tomto oboru laik . Poradíte mi kam převézt z tohoto fondu cca 100tis Kč - i dlouhodoběji . Děkuji .


odpovídal(a): Redakce

mám již jedno stavební spoření u KB, za rok mi…

mám již jedno stavební spoření u KB, za rok mi končí (bylo založeno ještě za výhodných podmínek a prý se za nich již nedá navýšit), tak si chci asi založit nové. Jen nevím u koho a zda je rozumné opět u stejné banky, když tam chci to své staré ještě chvilku nechat bez vkladů(po uplynutí 5-ti let)


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Je mi 65 let, mám stavební spoření…

Dobrý den. Je mi 65 let, mám stavební spoření,penzijní připojištění a volné prostředky na ING KONTU. Končí mi termínované vklady a chtěl bych lépe uložit peníze i v delším horizontu(5let). Byly mi doporučeny hypotéční zástavní listy. Prosím můžete mi poradit jak investovat cca 1 až 1,5 mil. Děkuji Jirásko


odpovídal(a): Redakce

co vy na akcie O2- chtel bych je koupit asi 1000…

co vy na akcie O2- chtel bych je koupit asi 1000 zdají se mi nejreálnější investicí, který den je rozhodným u těchto akcií pro dividendu-?děkuji mnohokráte


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den mám možnost uzavřít investiční životní…

Dobrý den mám možnost uzavřít investiční životní pojištění Generali produkt Clevr a nebo Winterthur která pojišťovna je méně riziková a která více zhodnotí investice? Předem děkuji Pavlovská


odpovídal(a): Redakce

pěkný den, rád bych se zeptal, co soudíte o…

pěkný den, rád bych se zeptal, co soudíte o akciovém fondu ISČS-SPOROTREND.Byl mi doporučen známým jako slušná dlouhodobá investice, ale teď jsem někde četl, že by v 1Q ROKU 2007 MOHLO DOJÍT KE KOREKCI, tak přemýšlím o správném načasování.Chápu, že nemáte křišťálovou kouli, ale nezaujatý pohled odborníka je vždy přínosem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem studentka (22let),mam castku v hotovosti 150…

Jsem studentka (22let),mam castku v hotovosti 150 000,-,kterou nebudu minimalne 2roky potrebovat. Kam investovat (nejaky presny typ)?Riziko mensi. U soukromeho financaka mam ulozenou castku 70 000,- na 5let se slozenym 6procentnim urocenim za rok bez jakychkoliv poplatku. Je to dobre ulozeni (zhodnoceni) penez pro me?