FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Akcie z kuponové privatizace

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak zjistím jaké akcie z první a druhé vlny kuponové privatizace vlastním? děkuji


odpovídal(a): Redakce

Akcie na majitele

Dobrý den,jsem majitelem akci na jméno.Jak se změní mé postavení,když: a)neprovedu změnu akcií v termínu b)provedu změnu na zaknihované.Co budu mít fyzicky "v ruce" nebo,kde bude změna evidováná a jak budu o této změně informován. Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , chci se zeptat pokud jsem ted…

Dobrý den , chci se zeptat pokud jsem ted podepsala výpověd dohodou k 30.4.2014 a jsem momentalně v pracovní neschopnosti. Ve výpovědi jsou tři odstupné platy. Chci se zeptat zda zůstat na neschopnosti protože me jeste čeka operace se zubem nebo se nechat uschopnit a jit na pracovní úřad a nebo zustat v pracovní neschopnosti. A jestli musim po uplynutí vypovědní lhůty 1.5.2014 na pracovní úřad nebo zůstat na neschopence. dekuji Andrea


odpovídal(a): Redakce

Časový test u investic

Dobrý den, opravdu došlo od 1.1.2014 k prodloužení daňového testu pro osvobození příjmů fyzických osob z prodeje cenných papírů z 6 měsíců na 3 roky ? Je nastaven nějaký ročního limit pro osvobození příjmů z prodeje cenných papírů ? A jak je to se zdaněním dividend ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vzala jsem si kavárnu do pronájmu a…

Dobrý den, vzala jsem si kavárnu do pronájmu a chtěla bych se zeptat jestli můžu někde získat nějakou dotaci na vybavení,provoz a kde to vyřídit. Děkuji moc


odpovídal(a): Redakce

Investice do akcií

Dobry den, rada bych se s Vami poradila, jak nejlepe nalozit s 2 miliony CZK volnych financnich prostredku, a to na 1-2 roky. V soucasne dobe je mam na spricim uctu s neuspokojivym vynosem (0.2% p.a.). Uvazuji o konzervativnich dividendovych akciich (Pegas, Tabak). Laka me dividendovy vynos, ale bojim se poklesu ceny akcii. Jake reseni byste mi prosim doporucili? Velice dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dotace

Dobrý den, Začínám podnikat s mými dalšími společníky, jedná se o vývoj aplikace, která by měla vyjít na trh během dvou měsíců. Aplikaci chceme vytvářet už od začátku ve dvou jazycích a to v českém a anglickém a to z toho důvod, že bychom chtěli už od začátku tuto aplikaci dostat na zahraniční trh. Můj dotaz tedy je, zda je možné získat dotace ať jsou to české či Evropské na propagaci, zejména do zahraničí. Jedná se samozřejmě o radu, popř. poskytnutí kontaktů či dalších webových stránek, kde bych se mohl dovědět více informací. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci začít podnikat v zemědělství…

Dobrý den, chci začít podnikat v zemědělství nemám nic do začátku banky dávají od mého projektu ruce pryč. díval jsem se že se dají získat dotace jako začínající Zemědělec do budoucna bych zaměstnával 1-2 osoby permanentně jakou mám šanci uspět a kde přesně žádat děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda je možné…

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda je možné získat dotaci pro začínající podnikateke z EU na software, který bych potřebovala ke svému podnikání jako grafický designer. Jednalo by se o programy ve výši cca 30 000 - 35 000 Kč. Předem děkuji za Vaši reakci.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v grafu kurzu měn nelze nastavit…

Dobrý den, v grafu kurzu měn nelze nastavit období "data od-data do". Můžete mi poradit? Děkuji. S pozdravem Jan Charvát jancharvat@seznam.cz



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je mi 29 let a ráda bych začala…

Dobrý den, je mi 29 let a ráda bych začala podnikat. Chtěla bych si založit konceptuální parfumerii, která bude prodávat parfémy málo známých převážně přírodních parfémů z celé Evropy, které neodebírají běžné sítě parfumerií, které v Česku působí. Tento koncept by měl vzdělat klienty v tomto oboru, který v Česku ještě nemá téměř žádnou podporu. Součástí pafumerie by byly i přednášky Evropských parfemářů a parfemářské workshopy. Je možné na tento projekt získat jakoukoliv finanční podporu? Děkuji za odpověď a zdravím.


odpovídal(a): Redakce

Koponová knížka

Dobrý den, po babičce, která zemřela před 3 roky, jsem našel ještě staré Kupónové knížky a chtěl bych se zeptat, kde a jak se dá zjistit, jestli mají ještě nějakou hodnotu. děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Výplata dividend

Dobrý den, již několik roků jsem nedistal dividendy z akcií TŘINECKÝCH ŽELEZ8REN. Co mám pro to udělat? Děkuji Šamánek Stanislav


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam clenstvi v Freizeit Club…

Dobry den, mam clenstvi v Freizeit Club International, kde bych mohla, prosim, ziskat nejake informace, webove stranky bohuzel nefunguji. Dekuji Ludmila.


odpovídal(a): Redakce

Odkup pohledávky

DObrý den, měl bych dotaz ohledně výkupu pohledávek. Jedná se mi o to, že manželka má dluh u komerční banky (modrá pyramida) a zajímalo by mě, zda já jako manžel (fyzická osoba) mohu tuto pohledávky od banky odkoupit. Tudíž by manželka nebyla vedená jako dlužník. A další otázka je, zda se dá s bankou rozumně domluvit na výši tétot pohledávky (myslím tím úroky). Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Martin Čermák


odpovídal(a): Redakce

Investice a kuponová privatizace

Dobrý den,mohu požádat o malou informaci jak postupovat?Při druhé vlně kuponové privatizace jsem rozdělil svou investici do několika firem,po par měsících jsem nějaké body prodal a nějaké ponechal.Z jedné firmy mi napsali že by bylo dobré svou investici prodat(bylo to v roce 2000)ale problem byl v tom že jsem v tu dobu byl ve výkonu trestu tudíž jsem se dostavit nemohl.Po propuštění byl velký shon,stěhování,rodina atd. a tak se na kuponovou privatizaci zapomělo.Při stěhování došlo i ke ztrátě kuponové knížky a kontaktu na firmu která prodej akcií požadovala.Chtěl jsem se zeptat,jak zjistím informace o mé knížce,kde najdu svou investici a jestli je možné že by bez mého souhlasu mohl někdo disponovat z mimi akciemi?Předem mnohokrát děkuji za jaké koliv info a doporučení jak mám postupovat.Josef Pulda


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaka je šance na…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaka je šance na získání dotací buď z čr, kraje, banky či EU. V mém případě se chystám začít podnikat v moravszkoslezském kraji v oboru bio čističek... tzn čístírny odpadních vod na bázi rostliných biotopu pro rodinné domy atd. jedná se mi o to, že jsem nenašel žádné pořádné podmínky k získání dotačních programů. Děkuji Schwarz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měla bych prosím na Vás dotaz. Známá…

Dobrý den, měla bych prosím na Vás dotaz. Známá je vdova, má po manželovi důchod, který ji teď odebrali s tím, že ji ho za 4 roky až sama půjde do důchodu vrátí. Sama pobírá částečný invalidní důchod a chodí na polovičný úvazek do zaměstnání. Celkem její příjmy jsou celkem 11500,-. Má dceru, které v listopadu bude 26 let a ještě studuje. Do listopadu bude pobírat po otci sirotčí důchod a dále bude bez příjmu. Můj dotaz zní zda dcera má nárok na nějakou finanční podporu a pokud ne, zda tato má známá má nárok na nějaké příspěvky. A pokud ano kam se má obrátit. Děkuji moc za odpvěď Maťátková Simona


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne cestovania na…

Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne cestovania na služoné cesty. Čo je podľa vás výhodnejšie cestovať lietadlom alebo inak? Cesty lietadlom firmu stoja viac financii i ked je to cez zlavove portály ako napr. http://www.letenky.com/ , no trvaju menej času. Cesty napríklad vlakom su nesmierne dlhé, no zase lacnejšie... Ako to riešite? Dakujem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné dosáhnout…

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné dosáhnout na dotaci v oblasti domácí obslužné péči, která je vykonávána v terénu, což je navštěvování klientů v jejich domácím prostředí. Děkuji Knížková