FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Hezký den, snažím se získat více informací o PMI…

Hezký den, snažím se získat více informací o PMI indexu, konkrétně bych potřebovala znát jeho vývoj za posledních 12 měsíců v následujících zemích. Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko. Mohu poprosit o radu, kde by se tyto informace daly získat a zda jsou poskytovány zdarma? Děkuji, Pavlína


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mne zda lze zakoupit podílové listy a…

Zajímalo by mne zda lze zakoupit podílové listy a věnovat je zaměstnancům.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním několik akcií Českého…

Dobrý den, vlastním několik akcií Českého Telecomu. Po převzetí majority ve firmě společností Telefonica jsem četla zprávu v tisku o "učinění nabídky převzetí" dle $183b odst.1 Obchodního zákoníku. Ráda bych se zeptala laickou otázku Co to znamená ? Jako minoritní akcionář jim musím své akcie prodat ? Děkuji za vysvětlení.


odpovídal(a): Redakce

jak investovat 300 tisíc s možností jejich…

jak investovat 300 tisíc s možností jejich čerpání s dvouměsíční výpovědí


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně obchodování s…

Dobrý den, mám dotaz ohledně obchodování s cennými papíry. Obchoduji jako fyzická osoba a rád bych obchodoval s cennými papíry jako právnická osoba prostřednictvím svého obchodníka. Rád bych věděl co je k tomu potřeba? Např. makléřské zkušky a pod.. Děkuji za odpověď Sedláček


odpovídal(a): Redakce

Výpověď smlovy - spotřebitelský úvěr

Dobrý den, požádal jsem prostřednictvím on-line cestou o spotřebitelský úvěr ve výši 40000,-Kč (společnost Cetelem). Protože důvody pro které jsem o tento úvěr požádal pominuly,rozhodl jsem se,že v zákonné lhůtě dle zák.o spotřebitelském úvěru podám výpověď bez udání důvodů.Jsem povinen vrátit kromě částky 40000,-Kč i naúčtovanou částku za pojištění,vedení účtu a úrok za jeden den (částka byla převedena 31.5.2011)v celkové výši 130,-Kč ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Výpověď životního pojištění

Dobrý den, chci se zeptat, zda existuje nějaká možnost, jak vybrat peníze z investičního životního pojištění perspektiva 4BN od Kooperativy? V tuto chvíli jsem tam za tři roky vložil 54 tis., odkupné je teď cca 14 tis. V tuto chvíli bych rád vybral většinu toho co jsem tam vložil, ale nevím zda je to možné a případně jak na to. Nechci se spokojit jen s odkupným. Díky za odpověď. Mirek


odpovídal(a): Redakce

Po jake době jsou akcie osvobozeny od dane z…

Po jake době jsou akcie osvobozeny od dane z prijmu (pri prodeji). A jak velka dan se platí v případe,že se tyto akcie prodají před tímto datem ? Lze nasčítávat příslusné ztráty a zisky dohromady? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Obracím se na vás s následujícím dotazem. Uvažuji…

Obracím se na vás s následujícím dotazem. Uvažuji výši 25 000,- a dobou trvání 5 let. V současné době uvažuji o otevřených podílových fondech. Rád bych znal váš názor na dlouhodobou investici malé částky a popř. doporučení ohledně výběru fondu, či jiného způsobu investování. Děkuji za ochotu, Miloš Celný.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám pro svou dceru 200t.,plynoucí z…

Dobrý den, mám pro svou dceru 200t.,plynoucí z úrazové pojistky u pojišťovny AMCICO. Pojišťovna ale vyžaduje , abych otevřela dceři termínovaný vinkulovaný účet do jejich 18-ti let, na který částku převedou. Dceři budou teprve čtyři roky a mně se nelíbí, aby tyto finance jen tak ležely a neznehodnocovaly se . Ráda bych se zeptala, jestli by nebyla možná jiná forma investování, s vyšším zhodnocením a jestli je to správné, že toto po mě požadují. Velice Děkuji Pechová



odpovídal(a): Redakce

Prosím Vás, existuje nějaká objektivní zpráva o…

Prosím Vás, existuje nějaká objektivní zpráva o vývoji kapitálového trhu u nás. Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, pracuji ve Velké Británii a vzhledem…

Dobrý den, pracuji ve Velké Británii a vzhledem k vysokým poplatkům za převádění mé mzdy z britského účtu na do ČR český, raději převážím hotovost osobně 2x za rok, vždy v objemu cca 7,5tis liber. Na dle web stránek Min. financí ČR je ohlašovací povinnost pro převážení hotovosti zatím pouze mimo rámec Unie. Je tedy pro převoz fin. hotovosti v rámci Unie určen limit, případně jaký? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Ondřej Kaňa, UK


odpovídal(a): Redakce

Před rokem a půl jsem byl nucen vyměnit dřevěná…

Před rokem a půl jsem byl nucen vyměnit dřevěná okna za plastová.Bydlím v družstevním domě a po povolení družstva a města jsem investoval do výměny oken vlastní finanční prostředky.(Na svolané schůzce domu jsem žádal o účast spolubydlících na výměně oken v celém domě. Ze strany ostatních nájemníků však nebyl zájem ). V současné době se však projevují stejné zavady i v ostatních bytech. Družstvo souhlasí s výměnou oken,ale pro naši rodinu má řešení,že nám dá finanční částku v hotovosti a my jim ji budeme splácet včetně úroků.Jiné řešení prý není možné.Chci se zeptat zda takové řešení je nutné .


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz. Pokud vlastním akcie jedné…

Dobrý den, mám dotaz. Pokud vlastním akcie jedné firmy v hodnotě 25 000 Kč, které jsem nakoupil přes RM-SYSTEM a firma by se dostala do konkurzu v důsledku zadlužení, tak se ptám, příjdu o vložených 25 000 Kč do dané firmy nebo mám nárok, aby mi ta firma oněch 25 000 Kč vyplatila? Nevím, jak to chodí s drobnými akcionáři, jestli mají nárok na své peníze nebo o ně příjdou. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Martin


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, zajima me zda a pripadne kde je mozne…

Dobry den, zajima me zda a pripadne kde je mozne sehnat nezavisleho financniho poradce. dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Vlastním akcie CS dluhopisového otevřeného…

Vlastním akcie CS dluhopisového otevřeného podílového fondu cca 1/2 roku (ISIN: 770970001564), zhodnocení je přibližně na hodnotě vstupního poplatku (co jsem vložil - dostanu), potřebuji na dobu cca 3 měsíce získat část peněz. Předpokládám zpětný odprodej zbytku CP nebo části do půl roku. Prodat - nebo získat peníze jinde (poplatky, úroky, problémy s vyřízením)? Jaroslav Jandura


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,poprosím Vás o radu, jak by jste navrhl…

Dobrý den,poprosím Vás o radu, jak by jste navrhl rozložit investici cca 1 000 000 Kč na krátké období asi 1 až 1,5 roku. Obdržím peníze z prodeje nemovitosti a v současné době mám pozemek, který ještě není stavební, nevím tedy přesně na jak dlouho zainvestovat(peníze pak použiji na stavbu). Zatím jsem vždy pouze volné prostředky vkládla do podílových fondů. Budu ráda za koukoliv radu či informaci.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nevím jestli mohu požádat o odpověď…

Dobrý den, nevím jestli mohu požádat o odpověď na moji otázku v této sekci, ale vhodnější jsem nenašel. Ale úročené půjčení peněz lze též chápat jako investici. Pokud je to jaksi mimo oblast tak se omlouvám za dotaz. Chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi smlouvami o půjčce a o úvěru z hlediska kdo může být (nebo musí být) na straně dlužníka a věřitele (fyz.osoba, právnická osoba). Půjčka je dle obč.z., úvěr dle obch.z., to jsem vyčetl už někde. Mohou tedy sml. o úvěru uzavřít občané, nepodnikatelé? Je v pořádku pokud smlouvu o půjčce uzavře fyz.osoba, podnikatel, který má poskytování půjček v předmětu podnikání s fyz.osobou - občanem? Neměla by to být správně smlouva o úvěru? Pokud ano, může se taková smlouva o půjčce prohlášena za neplatnou a tím se dlužník zbavit povinnosti zaplatit dluh? Děkuji za případnou odpověď. Pěkný den Vám přeje M.Šimek


odpovídal(a): Redakce

nemocenská

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem na nemocenské od 20.10.2008 má hruba mzda byla 8000 měsíčně kolik by tak měla dělat měsíční nemocenska na nemocenské budu pokračovat jsem kuchařka ale jsem mezi čtvrtým a pátým měsíci těhotenství.Děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

vlastnim akcie cez ,chcem ich darovať dcere a…

vlastnim akcie cez ,chcem ich darovať dcere a synovi.Ako mam postupovať a kde sa obratit ,ked som obcan slovenska