FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o nákup diamantů. Na koho se v ČR…

Mám zájem o nákup diamantů. Na koho se v ČR obrátit, aby obchod byl udělán korektně. viz článek v příloze HN - Peníze. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vysvtlete mi prosim jak funguje deleni akcii. Ve…

Vysvtlete mi prosim jak funguje deleni akcii. Ve zpravach casto vidim oznameni o deleni akcii napr 1 ku 4, ale pokud se divam na cenu akci tak se prakticky nezmeni, i kdyz by mela byt logicky ctvrtinova. Jaka je tedy skutecne cena takove akcie. Dekuji



odpovídal(a): Redakce

investice na kapitálovém trhu v 50 000kč do fondu…

investice na kapitálovém trhu v 50 000kč do fondu který se bude otvýrat.


odpovídal(a): Redakce

200.000 Kč poraďte jak nejlépe investovat 20…

200.000 Kč poraďte jak nejlépe investovat 20.000 Kč detto 2,000.000 detto


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych zkusit investovat 50 000 Kč. Je pro…

Chtěl bych zkusit investovat 50 000 Kč. Je pro mne výhodnější Burza nebo RM-system nebo investice do podílů fondu SIS nebo KB. Investice je na 5 a více let. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

1) Které otevřené podílové fondy operující na…

1) Které otevřené podílové fondy operující na zahraničních trzích jsou momentálně přístupné pro občany České republiky? 2) Kam je v současné době nejvýhodnější investovat bez velkého rizika částku přibližně 100000 Kč, jestliže možnosti stavebního spoření a penzijní připojištění jsou vyčerpány.


odpovídal(a): Redakce

Vlastním akcie společnosti ZPS Zlín, která je v…

Vlastním akcie společnosti ZPS Zlín, která je v současné době v konkurzu. Zajímalo by mě je možné tyto akcie v současné době prodat (a jakým způsobem, když na BCPP ani v RMS se s nimi neobchoduje) a pokud ne, jestli si myslíte, že to bude možné někdy v budoucnosti. Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak byste nem poradili? Chteli bychom investovat…

Jak byste nem poradili? Chteli bychom investovat 300 000,- Kc, jsme ochotni akceptovat nizke, max. stredni riziko, nebudeme je potrebovat min. 3 roky, ocekavame vzrust inflace a oslabeni koruny. Tudiz bychom spise preferovali zahranicni cizomenove fondy. Dekujeme.


odpovídal(a): Redakce

Jsou na trhu společnosti, které se mi budou…

Jsou na trhu společnosti, které se mi budou starat (za drobou úplatu) o akcie z kupónové privatizace? Podmínkou není zachování skladby akcii. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsou na trhu společnosti, které se mi budou…

Jsou na trhu společnosti, které se mi budou starat (za drobou úplatu) o akcie z kupónové privatizace? Podmínkou není zachování skladby akcii. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Jakym zpusobem je mozne investovat volne penezni…

Jakym zpusobem je mozne investovat volne penezni prostredky v CZK a USD? Popr. ktery z investicnich fondu byste doporucili? Jak se do fondu vstupuje? Jsou fondy nejakym zpusobem pojisteny?


odpovídal(a): Redakce

Mám 2 dotazy ohledně povinného odkupu akcií …

Mám 2 dotazy ohledně povinného odkupu akcií (§183b, zákona č.513/1991 Sb.): 1. Společnost získala majoritní podíl a tak podle zákona nabídla ostatním akcionářům veřejný návrh na odkup akcií. Cena byla v pořádku, ale kupní cena bude vyplacena až za 30 měsíců. Jak se mám bránit jako drobný akcionář ? Návrh jsem nepřijal. 2. Společnost získala majoritní podíl a tak podle zákona nabídla ostatním akcionářům veřejný návrh na odkup akcií. Cena odkupu byla stanovená chybně - průměr byl vypočten jako průměr pouze z obchodů v aukci RM-S a nezapočítával přímé obchody na RM-S. Tím se do průměru nezapočítal ani obchod, kterým společnost získala majoritní podílu.


odpovídal(a): Redakce

Doslechl jsem se o hypotečních zástavních listech…

Doslechl jsem se o hypotečních zástavních listech Rád bych se zeptal co to je za produkt, zda ho doporučujete jako vhodnou investici přip. od jake částky a na jake období


odpovídal(a): Redakce

U akciového fondu je na jeho internetové stránce …

U akciového fondu je na jeho internetové stránce (www.dws.de/notesfonds/849090.de.htm) uveden údaj "Geschaftsjahres-Ende". Znamená to snad pro mne jako investora, že musím do tam uvedeného data "fond" prodat?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych se zeptat zda je mozny …

Dobry den, chtel bych se zeptat zda je mozny (legalni) individualni nakup zahranicnich CP zprostredkovany zahranicnim subjektem. Napriklad internetovym brokerem jako Datek.com. Neodporuje to ustanovenim devizoveho zakona? Pripadne, je zde nejaka oznamovaci povinnost vuci CNB? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Potřeboval bych zjisti kde vyhledat údaje o…

Potřeboval bych zjisti kde vyhledat údaje o firmách s jejichž akciemi se obchoduje na burze nebo v RMS. Potřeboval bych min. vědět, kolik má firma akcií, kolik se jich nabízí ? zkrátka zda lze koupit majoritu a za kolik.


odpovídal(a): Redakce

Jsme zájmovou organizací a máme zájem co…

Jsme zájmovou organizací a máme zájem co nejvýhodněji investovat cca 100 000,-Kč. Může se jednat o vklad na období 6 měsíců až jeden rok .Prosím poraďte. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal, kde je nejlépe…

Dobrý den, rád bych se zeptal, kde je nejlépe možno sehnat informace o tom, kdy mají akcionáři společnosti TABÁK a.s. nárok na výplatu dividendy (myšleno na kdy je stanovován většinou okamžik, kdy musí akcionář mít akcie ve vlastnictví). Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážená paní/pane, nebím do jaké míry počítáte…

Vážená paní/pane, nebím do jaké míry počítáte obecný dotaz,ale měl bych zájem o informaci investice do bankovních titulů na kapitálovém trhu. Je-li investice do nákupu akci v této chvílí ještě rozumná nebo ne. Obchoduji přes RM-system a chtěl bych investovat své penize do české spořitelny nebo do komerční banky? Děkuji z pozdravem Jiří Kehar


odpovídal(a): Redakce

Jak nejvýhodněji a s co nejmenším rizikem…

Jak nejvýhodněji a s co nejmenším rizikem investovat cca 150000,-Kč ? Které jsou nejvýhodnejší podílové listy? Děkuji.Gutten