FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

JDS Unithase mam zajem nakopit akcie vyse…

JDS Unithase mam zajem nakopit akcie vyse uvedene spolecnosti , muzete mi prosim sdelit informace o teto spolecnosti? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mne, jakým způsobem se…

Dobrý den, zajímalo by mne, jakým způsobem se počítá tzv. "hodnota váženého průměru akcií" za dobu 6 měsíců pro účely stanovení hranice ceny akcií při vyhlášení povinného odkupu po získání majority (např. nyní akcie IPS Praha). Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Mám akcie IF Čechy, který dle výpisu ze SCP ze…

Mám akcie IF Čechy, který dle výpisu ze SCP ze dne 3.5.1999 je v likvidaci.Je možno tento CP prodat a za kolik, nebo bych chtěl znát alespoň kontakt (www) na tento fond.Také bych chtěl vědět, kde se dá takový (pokud je prodejný) CP prodat. Děkuji předem za odpověď. Martin Telipský


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych Vás poprosit o informace ohledně…

Chtěl bych Vás poprosit o informace ohledně otevřených podílových fondů skupiny WIOF. Jaká je jejich serioznost, spolehlivost a právní zabezpečení proti podvodu z jejich strany? Doporučili byste investovat do některého z nich?


odpovídal(a): Redakce

Jaké fondy mi poradíte pro nákup podílových listů…

Jaké fondy mi poradíte pro nákup podílových listů pro střednědobé zhodnocení vyšší než bank. termín. vklady s nízkým rizikem? Můžu nakupovat prostřednictvím internetu?


odpovídal(a): Redakce

Vazene damy a panove, nedavno jsem se dozvedel…

Vazene damy a panove, nedavno jsem se dozvedel, ze akcie plzenskeho Prazdroje nebudou od 17. brezna 2000 verejne obchodovany. Chtel bych se zeptat, co to by to pro mne znamenlo, kdybych si je chtel jeste koupit. Nebudu je uz moci v pripade potreby prodat ? Je to duvod pro vyrazny pokles soucasne ceny akcii na trhu ? Dekji predem za odpoved s pozdravem ----------------------------------- Ing. Josef TREJBAL Chlupova 6, CZ-60200 Brno eMail: josef.trejbal@1012surfnet.at


odpovídal(a): Redakce

Rád bych se dozvěděl jak a kde najdu nejnovější…

Rád bych se dozvěděl jak a kde najdu nejnovější informace abych se je dozvěděl ve stejné době jako obchodníci s cennými papíry. Například kde a jak se v průběhu obchodování na BCCP dozvim,že je zde zájem od zahraničních investorů o nákup nebo prodej cenných papírů? Nebo takové informace, které se za nějakou dobu dozvim ze zpráv.


odpovídal(a): Redakce

Mám v úmyslu investovat ve FOREXu. Můžete mi…

Mám v úmyslu investovat ve FOREXu. Můžete mi doporučit vhodnou společnost? Jaká částka je vhodná pro tento typ investování? Kde je možné sledovat na Internetu vývoj devizových kurzů a informací potřebných k technickým a fundamentálním analýzám pro kontrolu práce brokera? Které společnosti se obchodováním ve FOREXu zabývají? Děkuji S pozdravem Petr Kovář


odpovídal(a): Redakce

Poradte mi prosim kde mohu bezplatne na internetu…

Poradte mi prosim kde mohu bezplatne na internetu najit pruvodce investicemi a vubec navod pro komoditni obchodovani popripade jaka jina literatura se v Cesker replublice da opatrit. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Vlastnim akcie jiste a.s. (verejne obchodovatelne…

Vlastnim akcie jiste a.s. (verejne obchodovatelne v zaknihovane podobe), jejimz majoritnim vlastnikem se stala zahranicni spolecnost. Ta nyni ucinila verejny navrh na koupi zbyvajicich akcii za urcitou cenu. Behem posledniho mesice akcie a.s. vyletly cca na petinasobek puvodni ceny. Je vhodne nyni pristoupit na tento navrh a akcie prodat (nabizena cena je o neco vyssi nez pri soucasnem obchodovani), nebo je vyhodnejsi akcie drzet a vyckat ? Neumim odhadnout dalsi vyvoj a pripadna rizika, je mozne, ze tyto akcie nebudou pozdeji verejne obchodovatelne ? Dekuji.



odpovídal(a): Redakce

Vážení, dovoluji si Vás požádat o zaslání…

Vážení, dovoluji si Vás požádat o zaslání seznamu společností, které se zabývají výstavbou supermaketů, velkoprodejen a skladových objektů a to v České republice. Dále společností, ketré investují do koupě hotelů v ČR. Děkuji Ing. Luboš Hlavatý AURA


odpovídal(a): Redakce

Který fond za poslední rok dosáhl největšího…

Který fond za poslední rok dosáhl největšího zhodnocení a-v České republice b-ve světě ? Děkuji za odpověď,případně zda-li můžete s tímto fondem mě zkontaktovat respektive s ním uzavřít smlouvu ?


odpovídal(a): Redakce

jak investovat obnos do 1 mil. Kč a to buď…

jak investovat obnos do 1 mil. Kč a to buď krátkodobě (několik měsíců) či střednědobě (několik let) s případným zajištěním renty - pravidelné výplaty cca 10.000,- Kč na běžný účet?


odpovídal(a): Redakce

jaká je definice tradeových obchodů

jaká je definice tradeových obchodů


odpovídal(a): Redakce

Ktera banka ma nejvyhodnejsi programy,podminky…

Ktera banka ma nejvyhodnejsi programy,podminky pro rozvoj podnikani v CR?


odpovídal(a): Redakce

U koho je v ČR možné koupit akcie fondu…

U koho je v ČR možné koupit akcie fondu Euroaction: Neue Maerkte společnosti Union-Lux? A kde lze kromě RM-systému koupit podíl v Českém akciovém fondu (správce - ING)


odpovídal(a): Redakce

Chtěl jsem se Vás zeptat na japonskou společnost…

Chtěl jsem se Vás zeptat na japonskou společnost Softbank, její rating, kdo ho dělal, vývoj kursu jejích akcií v minulosti a očekávaný výhled v krátkodobém horizontu. Kde a za jakých podmínek je mohu zakoupit, případně další informace o této firmě.


odpovídal(a): Redakce

Dostal jsem nabidku od Millenium Investments, s.r…

Dostal jsem nabidku od Millenium Investments, s.r.o. investovat prostrednictvim Mondale Capital Limited na financnich trzich. Lze povazovat tuto firmu za seriozni? Chci-li investovat na americke burze mate, prosim, tip na solidniho partnera, ktery by navrhl portfolio a pres ktereho bych akcie nakupoval. Jednalo by se o vetsi financni prostredky. Dekuji za zpravu. Level42@post.cz


odpovídal(a): Redakce

Mohli byste prosím uvést, které investiční…

Mohli byste prosím uvést, které investiční společnosti v České republice spravují indexové otevřené podílové fondy zaměřené na české i zahraniční akcie, a které OPF to jsou? Děkuji za informaci.


odpovídal(a): Redakce

Delam analyzu kolektivniho investovani…

Delam analyzu kolektivniho investovani prostrednictvim podilovych fondu (UPF a OPF). Byl bych rad, kdyby jste mi doporucili nejakou literaturu, ktera se zabyva procesem "oteviráni se" UPF na OPF a dale studii, ktera by srovnavala vývoj investicnich fondů v CR a v zahranici. S pozdravem Tomas Hrdlicka.