FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Vlasním 11ks akcií na majitele v nominální…

Vlasním 11ks akcií na majitele v nominální hodnotě 1000,-- Kč za 1 ks.Jedná se o akcie EX-ORIOR, a.s. se sídlem v Hronově,Husova 223.Jsou tyto akcie v dnešní době prodejné?A za jakou cenu?V případě že ano, kde a jakým způsobem je lze prodat?


odpovídal(a): Redakce

Jsem studentka VŠB-TU Ostrava.Pracuji na…

Jsem studentka VŠB-TU Ostrava.Pracuji na fundamentální analýze a potřebovala bych zjistit aktuální tržní ukazatel P/E podniku LONKA a.s, Přibor a dále tento ukazatel za odvětví textilního průmyslu.Můžete mi poradit, kde bych tyto informace mohla získat? Děkuji Lucie Hanzlíková



odpovídal(a): Redakce

Mam volnych 40000 Kc, nebudu je pul roku…

Mam volnych 40000 Kc, nebudu je pul roku potrebovat. Kam s nimi?


odpovídal(a): Redakce

Jaké je zdanění výnosů z podílových listů…

Jaké je zdanění výnosů z podílových listů otevřených investičních fondů při zpětném odkupu podílových listů?


odpovídal(a): Redakce

Mohl by jste mě doporučit investování 10 000 Kč.…

Mohl by jste mě doporučit investování 10 000 Kč. Požadoval bych vysoký výnos, velké riziko, krátkou dobu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Domníváte se že je v současné době vhodné…

Domníváte se že je v současné době vhodné nakupovat podílové listy l.IN fond fondů?


odpovídal(a): Redakce

Vazeny pane Krupare, dekuji za Vasi rychlou…

Vazeny pane Krupare, dekuji za Vasi rychlou odpoved a typy. Jeste se dovoli zeptat na zminovanou castku 30 000,- Navstivil jsem ABN AMRO, pro ktere je ovsem tento obnos prilis maly. Byl mi doporucen Pioneer Trust nebo jiny fond, event. Maraton konto v Reiffeisen Bank...? Neustale ovsem premyslim o stav. sporeni. Nebo jeho kombinaci s jinym produktem... Napada Vas, jak - ci spise kam s timto obnosem? Jeste jednou diky za Vasi odpoved, michal horak


odpovídal(a): Redakce

Vazeny pane Krupare, dekuji za Vasi rychlou…

Vazeny pane Krupare, dekuji za Vasi rychlou odpoved a typy. Jeste se dovoli zeptat na zminovanou castku 30 000,- Navstivil jsem ABN AMRO, pro ktere je ovsem tento obnos prilis maly. Byl mi doporucen Pioneer Trust nebo jiny fond. Neustale ovsem premyslim o stav. sporeni. Nebo jeho kombinaci s jinym produktem... Napada Vas, jak - ci spise kam s timto obnosem? Jeste jednou diky za Vasi odpoved, michal horak poradenstvi@finance.cz wrote: > > Dobry den, > Vas dotaz na serveru poradenstvi.finance.cz byl zdarma zodpovezen > Dotaz: > Vazeni, > mam 6 mesicniho syna a premyslim, jakym zpusobem pro nej sporit > penize. Napadlo me stavebni sporeni, ale jeden znamy mi doporucil > kapitalove ziv. pojisteni, jiny kombinaci nekolika fin. produktu. V nabidce se > prilis neorientuji. Muzete mi proto prosim poradit vhodne jednorazove > ulozeni (cca 30,000 Kc) a nasledne sporeni (cca 5000/rocne) pro me dite? > > Dekuji z vasi odpoved, > > Odpoved: > S ohledem na uváděné částky mi stavební spoření připadá jako naprosto optimální. Z vlastních těžce nabytých zkušeností Vám však doporučuji informovat se u stavební spořitelny, jak budete moci nakládat s úsporami Vašeho syna po skončení pětiletého cyklu spoření.(Nutnost tzv. kolizního opatrovníka). Kapitálové životní pojištění přináší s sebou riziko nejistého výnosu. Výnos může být vyšší i nižší než u stavebního spoření. Milan Krupár


odpovídal(a): Redakce

Jaky je Vas nazor na investice do fondu AMRO a…

Jaky je Vas nazor na investice do fondu AMRO a ktery z nich byste doporucil pro investici v USD. Anebo je lepe investovat v jine mene? Jaka je ve srovnani s jinymi vyse jejich vstupnich poplatku? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jaky je Vas nazor na investice v USD s ohledem na…

Jaky je Vas nazor na investice v USD s ohledem na vyvoj kurzu k KC a nanazne na EURO a na moznost menove krize diky rustu deficitu platebni bilance. Kdyz chci koupit nemovitost -Doporucujete: a)investovat v USD a s koupi pockat b)investovat v Kc a s koupi pockat c)koupit nemovitost nyni a jake z techto variant plynou rizika do budoucna. Za odpoved dekuji predem.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor na…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor na nedávno zveřejněnou zprávu, že české uzavřené fondy, které se mají povinně otevřít do konce r. 2002, čeká likvidace, poněvadž se vzhledem k žalobám menšinových akcionářů otevřít nestačí. Jak velká je podle Vás ta pravděpodobnost a komu by to prospělo? Děkuji,


odpovídal(a): Redakce

Dobry den prosim vas o posouzeni meho…

Dobry den prosim vas o posouzeni meho portfolia a investicni strategie. -me portfolio k 1.12.2000:12%sporoinvest,14%sporobond,17%Pioneer trust,10% Pioneer global bound,7%Pioneer European equity,6%Piooneer america K1928, 10%Hypovereinsbank Top Welt,5% Hypovereinsbank Europa potential,7% index. akcie NASDAQ100,11%akcie USA -portfolio ,spravovanePrivate investors (agresivni strategie)-celkem cca1,5mil.kc+200tis.TV+3x stav.spor. s cil.c.300tis kc,do r.2004+2x duch.prip.a 500 kc mes,min do r.2002+nemovitost 6 b.j. a nebyt.prost.+2+1dr.+2+1 os.vl. -mesicni prijmy:cca 35tis. pronajem nemovitosti(relat. dobry stav)+12tis.duchody+ +5tis. patenty-pro 3 lidi Je mi 34 let , od 1.12. bez zamestnani. -cile:-zajisteni ziv. potreb,udrzba nemovitosti,strednedoba fin. rezerva-TV,stav.sp., sporoinvest,sporobond-nizsi vynos s nizsim rizikem -dlouhodoba fin. rezerva(min.5 let),max. zhodnoceni pro pristi generace- ostatni-akceptuji i vyssi riziko s cilem vysokeho vynosu. -strategie:-u dlouhodobych investic pasivni-"kup a drz" - pro dalsi cca 4 roky: -vetsinu prijmu umistovat do kratkodobych instrumentu-zvyseni rezerv,opravy - prubezne investovat mensi castky do akciove zamereneho fondu-cca 50 tis./rok -vetsi castky do dlouhodobych instrumentu investovat dle fin.situace ve chvilich poklesu kap. trhu (napr. jako nyni) Otazky:1.)doporucujete zmeny v portfoliu a)ihned b)po zotaveni kapit. trhu? 2.)povazujete za vhodnou strategii?pasivni? 3.)kam byste doporucil prubezne investovat-uvazuji o fondech IKS svet. indexu,resp. IKS fond fondu? 4.)jak byste doporucil dale diverzifikovat portfolio castkou cca 200tis. kc (i kdyz to neni aktualni)? 5.)vaham nad vyuzitim sluzeb fin. poradce-asi lepsi vysledky ,ale ztrata radosti z vlastniho usili-jaky je Vas nazor? Predem dekuji za odpoved! Jiri


odpovídal(a): Redakce

Je možné si akcie koupit a po dosažení zisku 3%…

Je možné si akcie koupit a po dosažení zisku 3% je třeba za dva dny opět prodat. ( rmsystem )


odpovídal(a): Redakce

Mohl bych vás požádat o krátké zhodnocení…

Mohl bych vás požádat o krátké zhodnocení postavení Evropských burz (mezi sebou). Popřípadě poradit nějaké odkazy na tuto problematiku. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, mam 6 mesicniho syna a premyslim, jakym…

Vazeni, mam 6 mesicniho syna a premyslim, jakym zpusobem pro nej sporit penize. Napadlo me stavebni sporeni, ale jeden znamy mi doporucil kapitalove ziv. pojisteni, jiny kombinaci nekolika fin. produktu. V nabidce se prilis neorientuji. Muzete mi proto prosim poradit vhodne jednorazove ulozeni (cca 30,000 Kc) a nasledne sporeni (cca 5000/rocne) pro me dite? Dekuji z vasi odpoved,


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den rád bych se dozveděl jak mám v dnešní…

Dobrý den rád bych se dozveděl jak mám v dnešní době co nejlíp investovat buď do akcíí (třeba teď mě láká Česká spořitelna nebo ČEZ) nebo do obligací? Já vím že je to trochu hloupá otázka, ale hodně mě láká toto obchodování a rád bych se o tomto něco dověděl ,ale nevím jak nebo kde začít.Byl bych velice rád kdybyste mě s tím poradili. Moc děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jaké akcie doporučujete koupit za částku 10 000 Kč

Jaké akcie doporučujete koupit za částku 10 000 Kč


odpovídal(a): Redakce

Kde se dají nakupovat akcie? ( V Praze, Brne...)

Kde se dají nakupovat akcie? ( V Praze, Brne...)


odpovídal(a): Redakce

Co znamený zkratka YTD v kurzech akcií?

Co znamený zkratka YTD v kurzech akcií?


odpovídal(a): Redakce

Mam dotaz ohledne investici na americkych …

Mam dotaz ohledne investici na americkych kapitalovych trzich. Chtel bych znat konkretni podminky obchodovani na NASDAQ {min. vklad a zpusob obchodu, plateb, komunikace. Dekuji a jsem s pozdravem. Jan Kotala