FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Jak vidíte budoucnost amerických technologických…

Jak vidíte budoucnost amerických technologických akcií? Především telekomunikace (T, LU, NT,MOT) a počítačů (AAPL, DELL, CPQ, HWP). Jsme už na dne?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o pomoc a radu při výběru vhodné investice…

Prosím o pomoc a radu při výběru vhodné investice (termín.vklad, vklad listy, atd..) při momentální možnosti investovat na dobu cca 5 měsíců částku 500.000,- Kč. Předem děkuji za Vaši radu a pomoc. s



odpovídal(a): Redakce

Poradte, jak nejlepe investovat 1500 USD. Dekuji

Poradte, jak nejlepe investovat 1500 USD. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Vážení Mohli by Jste prosím blíže osvětlit…

Vážení Mohli by Jste prosím blíže osvětlit termín doporučená (cílová) cena akcie, který se vyskytuje téměř v každém hodnocení a doporučení hodnotících společností? Znamená to tedy, že když společnost doporučí nakupovat cenný papír do ceny např 100,tak by měl být při ceně 100 ještě nějaký zisk nebo ne ? Děkuji a s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dopbrý den,zajímal by mě Váš názor na investici…

Dopbrý den,zajímal by mě Váš názor na investici cca 30 000 Kč do fondu Pioneer Trust v této době.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o nejvhodnější návrh zhodnocení částky…

Prosím o nejvhodnější návrh zhodnocení částky 100000 Kč. Uvedenou částku bych chtěla investovat max. na 5 let. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mám volných 300 000,-, které nebudu potřebovat…

Mám volných 300 000,-, které nebudu potřebovat nejméně 1 rok. Chtěl bych investovat do cených papírů. Můžete mi prosím poradit do jakých a kde je nakoupit?


odpovídal(a): Redakce

jaké je doporučení pro podílové listy Alfa Effect…

jaké je doporučení pro podílové listy Alfa Effect? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mám akcie u společnosti která bude fúzovat s…

Mám akcie u společnosti která bude fúzovat s jinou, podle zákona o ochraně drobných akcionářů mám nárok na odkoupení mých akcií majoritním akcionářem, jak mám při uplatňování tohoto nároku postupovat? Děkuji Jaromír Pova


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, dobiha mi stavebni sporeni a…

Dobry den, dobiha mi stavebni sporeni a rozmyslim jak investovat zhruba 150 000 Kc v casovem horizont cca 6 mesicu az rok (mozna i dele). Takze otazka zni: ponechat dal ve stavebni sporitelne (statni prispevek+urok) nebo terminovany vklad nebo investicni fond (pripadne jaky)? Samozrejme bych chtel co nejvyssi vynos a prijatelne riziko. Predem dekuji za radu



odpovídal(a): Redakce

Rada bych radu - ktere z akcii z 2.vlny kuponove…

Rada bych radu - ktere z akcii z 2.vlny kuponove privatizace mam prodat anebo drzet (s nekterymi se mozna prestane obchodovat?): OKD, JIP Vetrni, Nova Hut, Hotel Forum, Massag, Opavska lesni. Za radu moc dekuji predem. Pobutova


odpovídal(a): Redakce

Vlastnim s manzelem akcie jeste z 2.vlny…

Vlastnim s manzelem akcie jeste z 2.vlny privatizace. Poradte mi prosim, co mam s nimi udelat(penize nutne nepotrebuji). Jsou to OKD,JIP Vetrni, Nová Hut,Opavska lesni, Massag, Hotel Forum. Mam cekat anebo je vymenit za jine? Dekuji za rada predem.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den - mohli byste mi poradit, kde se…

Dobry den - mohli byste mi poradit, kde se informovat na nejvyhodnejsi kratkodoby uver cca 150.000 resp. ktery bankovni ustav a produkt byste mi doporucili s tim ze kazdy mesic mohu 3-5.000 vracet nebo za 1/2-1 rok vse. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o informaci, kdo zprostředkuje nákup…

Prosím o informaci, kdo zprostředkuje nákup podílových listů fondů: DWS International Renten a Global Fund Selection?


odpovídal(a): Redakce

Zajímala by mne nabídka v současné době k…

Zajímala by mne nabídka v současné době k investicím na zahraničních trzích. Mám zájem investovat prostřednictvím burz. makléře. Zajímaly by mne adresy firem jež se zabývají touto problematikou a jsou nejlepšími na našem trhu. Jak do kvality služeb jimi poskytovaných tak i svou seriozností a patřičnými výsledky. Nevylučuji i možnost investice na českých trzích ovšem v této oblasti nemám dostatečnou důvěru. S pozdravem Lhotský Rostislav


odpovídal(a): Redakce

uva6uji o investici 48stkz cca 200 000 Kč do…

uva6uji o investici 48stkz cca 200 000 Kč do akcií. Váhám mezi akciemi České radiokomunikace, Český telecom Unipetrol a ČEZ. Poradil byste mi, jak investici rozdělit, nebo který z titulů se Vám zdá perspektivnější a který méně.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Co to pro mne znamená, když moje akcie přestaly…

Co to pro mne znamená, když moje akcie přestaly být veřejně obchodovatelné.


odpovídal(a): Redakce

Uvažuji využít správu investičního portfolia…

Uvažuji využít správu investičního portfolia především zahraničních titulů u některé z těchto makléřských firem (jejich výběr je dán předpokládanou nižší investovanou částkou - cca 200.000,- Kč, ostatní správci požadují většinou vyšší investované částky): 1. Delta Securities 2. Efekta Consulting 3. Private Investors 4. Renesance Capital Invest Se žádnou z nich nemám zkušenost a proto prosím o radu, kterou z nich preferovat a které se raději vyhnout. Pokud mi doporučíte i jiného správce, budu rád. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem klientem akciové společnosti na kterou bude…

Jsem klientem akciové společnosti na kterou bude pravděpodobně vyhlášen konkurz. Prosím o informaci, jak má vypadat přihlášení mojí pohledávky u soudu, který bude tuto záležitost projednávat.


odpovídal(a): Redakce

Vážený pene.Poraďte jak nejlépe rozložit…

Vážený pene.Poraďte jak nejlépe rozložit portfolio za 3 000 000,-Kč, aby bylo splněno několik podmínek. 1. Stabilní měsíční příjem /renta/ 15 000,-Kč/měs. 2.Ostatní zisky znovu investovat.3.Hodnota celkové investice /3 000 000 / pokud možno neklesla. 4.Jedná se o dlouhodobé uložení. Děkuji