FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Mám na jeden až půl roku volných 500.000kč a rád…

Mám na jeden až půl roku volných 500.000kč a rád bych se zeptal, jak nejlíp s nimi naložit. Radši na střední nebo vyšší míru rizika. Děkuji a s pozdravem. Liška


odpovídal(a): Redakce

Prosím poraďte mě, kam investovat 150000 Kc na…

Prosím poraďte mě, kam investovat 150000 Kc na dobu 5ti i více let. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dostal jsem nabidku na odkup akcií Tonak a.s. pro…

Dostal jsem nabidku na odkup akcií Tonak a.s. pro majoritního akcionáře firmu Fezko a.s. Co se stane v případě, že neprodám ? Budu dál akcionářem Tonaku a budu mít právo na výplatu dividend a případný prodej akcií ? A co když Fezko pohltí Tonak a např. jej přejmenuje - potom jsem stále akcionář Tonaku nebo můj podíl prostě někam vymizí ? Může majoritní akcionář zrušit obchodovatelnost akcií a na směšně malý zbytek akcionářů se nějak vykašlat (odepsat jejich podíl) ? Jak je to vlastně obecně se spojováním podniků a jejich akciemi ? S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Kde je mozno obchodovat s derivaty kapitaloveho…

Kde je mozno obchodovat s derivaty kapitaloveho trhu a jake jsou zde poplatky (priblizne). Jsou tyto trhy pro obcany CR pristupne?


odpovídal(a): Redakce

Jaky predpokladate vyvoj kurzu americky dolar k…

Jaky predpokladate vyvoj kurzu americky dolar k ceske korune.Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Obracim se na Vas s prosbou o radu : musim prodat…

Obracim se na Vas s prosbou o radu : musim prodat vetsi mnozstvi USD do 15. brezna k zaplaceni dluhu a jsem nemile rozcarovana jeho poslednim vyvojem. Verim v starou dobrou ekonomiku USA a uz mesic po zacinajicim propadu zacinam propadat panice : mam smenit USD za ceskou korunu anebo pockat na dalsi snizeni urok. sazeb (bude?). Za Vas nazor dekuji predem


odpovídal(a): Redakce

Pánové, díky za to, že jste mi prodloužili život,…

Pánové, díky za to, že jste mi prodloužili život, protože jsem se už dlouho tak nenasmál jako nad investičním poradenstvím, o nějž se tady pokoušíte. Tolik diletantsví a nekompetentnosti na jednom místě se vidí opravdu málokdy. Investiční experti s Bohm... jsou fakt kanóni!


odpovídal(a): Redakce

Vážení pánové, v minulém roce jsem na doporučení…

Vážení pánové, v minulém roce jsem na doporučení nakoupil podílové listy IPB fond fondů.Do současné doby zaznamenaly značný propad. Má smysl zachránit co se dá nebo lze v dohledné době očekávat obrat. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych vás poprosit,jesli byste mohli ve…

Chtěl bych vás poprosit,jesli byste mohli ve stručnosti uvést několik významných zahraničních fondů,operujících na českém trhu OPF,které mají své sídlo v daňových rájích typu Lichtenštejska apod. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážení pánové, na základě doporučení jsem koncem…

Vážení pánové, na základě doporučení jsem koncem minulého roku investoval větší částku do IKS fondu světových indexů, který však od té doby hodně ztratil. Mám zachránit, co se dá, nebo lze v dohledné době očekávat obrat ? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Vazeni poradci, chtel bych se zeptat, kde mohu…

Vazeni poradci, chtel bych se zeptat, kde mohu ziskat informace o nove emitovanych hypotecnich zastavnich listech (a kde je mohu koupit). Dekuji za odpoved a preji krasny den!


odpovídal(a): Redakce

Vazeni poradci, chtel bych se zeptat, kde mohu…

Vazeni poradci, chtel bych se zeptat, kde mohu ziskat informace o nove emitovanych hypotecnich zastavnich listech (a kde je mohu koupit). Dekuji za odpoved a preji krasny den!


odpovídal(a): Redakce

Mam zajem o koupi nekolika malo hypotecnich…

Mam zajem o koupi nekolika malo hypotecnich zastavnich listu. Dle informace nalezene na Vasem serveru vydala loni v rijnu rakouska Bank Austria hypotecni zastavni listy urokovou sazbou 8.5%. Kde mohu tyto ci jine slusne urocene hypotecni listy zakoupit? Diky za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možno…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možno někde na internetové adrese sledovat nabídky a poptávky na přímý prodej akcií (ne evidenci uzavřených obchodů).Děkuji,


odpovídal(a): Redakce

Vyvoj kurzu fondu Pioneer Trust se mi jevi…

Vyvoj kurzu fondu Pioneer Trust se mi jevi vzhledem k indexu a i jinym fondum jako velmi negativni. Ma smysl cekat a drzet akcie, nebo je jiz lepsi zachranit co se da? Neni pod nejakym tlakem, negativnim vlivem, ci tunelovan?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den rád bych se zeptal jaké jsou dnes…

Dobrý den rád bych se zeptal jaké jsou dnes vyhlídky na vývoj amerického kapitálového trhu. Mám v současné době volných 300 000,- a velice se rozvažuji jestli je investovat pomocí brokera(Private Investor) do Usa či do ČR. Jednalo by se o službu tzv. správa aktiv. Podle většiny zdrojů jsou doporučení nízká. Děkuji S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Vážení, protože pracovník banky si nebyl příliš…

Vážení, protože pracovník banky si nebyl příliš jistý, ráda bych zkusila požádat o odpověď vás. U IPB Poštovní spořitelny mám vkladní knížku s dvouletou výpovědní lhůtou. V únoru r.2000 jsem podala výpověď, nyní běží výpovědní lhůta a v únoru r. 2002 budou peníze volné k vybrání. Po převedení IPB pod ČSOB byla na vklady poskytnuta státní záruka - na běžné vklady 12 měsíců a na termínované vklady do doby jejich vypršení. Zajímalo by mne, zda v tomto případě, kdy už vlastně v době prodeje IPB běžela výpovědní lhůta vkladní knížky, spadá můj vklad do termínovaných a státní záruka tím pádem bude platit až do toho února roku 2002. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jak nejúčinněji investovat 500 000 Kč na dobu 3…

Jak nejúčinněji investovat 500 000 Kč na dobu 3 let se střední mírou rizika?


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prostřednictvím internetu jsem měl…

Vážení, prostřednictvím internetu jsem měl možnost prostudovat stránky FINANCE.cz. Jelikož se v současné době rozhoduji kam umístnit investici - přebytek financí naší firmy, chtěl bych Vás touto cestou požádat o schůzku, při které bychom si dohodli podrobnosti spolupráce a vlastní obchodní podmínky. Uvítal bych termín schůzky v příštím týdnu - 10.1.2001, jelikož v této době budu mít obchodní jednání v Praze. Předem děkuji za Vaši odpověď a těším se na spolupráci. S pozdravem Ing. Petr VACULA tel,fax. 0633/638659 mobil 0602 525277 e-mail stavprogres@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobý den,chtěl bych se Vás pouze zeptat, jestli…

Dobý den,chtěl bych se Vás pouze zeptat, jestli nevíte jestli už jsou od zákona jištěny účty v cizí měně popř.na kdy se to plánuje.Předem děkuji.S pozdravem Martin Válek