FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, zajimalo by me jakou vidite maximalni…

Dobry den, zajimalo by me jakou vidite maximalni cenu akcii Cesky Telecom, Ceske Radiokomunikace a Unipetrol pro tento rok. Dekuji A.


odpovídal(a): Redakce

1) Od ledna 2001 vznikl garanční fond obchodníků…

1) Od ledna 2001 vznikl garanční fond obchodníků s cennými papíry, který při krachu obchodníka ručí do výše 400 000,- Kč max. 90%. Vím, že toto se 100% týká ČSOB ? ručí ovšem i jiní obchodníci např. Fio, Online Investor a jiní online obchodníci? 2)Jak je to s vyplácením dividend u některých emisí (např. P. Morris). Je to jednou ročně? Musím být vlastníkem celý rok nebo dostávám poměrnou částku za období, kdy jsem je vlastnil (1/2 roku ? 1/2 ceny). Jak se dividendy vyplácí. Jak je to se zdaněním dividend?



odpovídal(a): Redakce

Rád bych od Vás požádal o kontakt na firmu která…

Rád bych od Vás požádal o kontakt na firmu která zprostředkovává obchody s akciemi belgické společnosti KBC.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. chtel bych se zeptat - co je to…

Dobry den. chtel bych se zeptat - co je to volatilita resp. jak se vypocita? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych investovat cca 1 milion…

Dobry den, chtel bych investovat cca 1 milion korun. Muzete mi poradit optimalni formu investice? Mam na mysli termin. vklad, statni dluhopis, akciovy trh apod. Delku investice si predstavuji kolem 5 - 7 let. Mnohokrat dekuji za odpoved. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

dobry den, rad bych vedel jaky je ocekavany…

dobry den, rad bych vedel jaky je ocekavany vynos z dluhopisu? presneji receno, otevrene podilove fondy orientovane na dluhopisy. vlastnim sporobond, a v tomto pripade mam pocit, ze vykonost je stejna jako u peneznich. dekuji jiri zeman


odpovídal(a): Redakce

Mám několik akcií DEZA a.s. Jak s nimi naložit? …

Mám několik akcií DEZA a.s. Jak s nimi naložit? Převést na listiné nebo prodat a kde? Dik za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, uvazuji o investici priblizne 10 - 15…

Dobry den, uvazuji o investici priblizne 10 - 15 000 Kc do otevrenych podilovych fondu na dobu priblizne 2 roky. Muzete mi prosim poradit do kterych fondu je dnes nejvhodnejsi vlozit penize, popr. do jakych skupin fondu. Z hlediska vyse rizika, bych v pripade negativniho vyvoje ziskal zpet nejmene 95% vlozene castky. Dekuji Vam za odpoved. Zbynek Laube


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych zkusila investovat do některého z…

Ráda bych zkusila investovat do některého z podílových fondů. Předpokládám, že by bylo možno měsíčně na tyto účely použít prostředky ve výši 5000 - 8000 Kč. Možná, že z Vašeho pohledu by bylo lepší stavební spoření - ale v případě, že bych se k němu rozhodla také, udělala bych to až na konci roku a pokud je mi známo, pak se částka, která se skutečně vyplatí stejně pohybuje jen kolem 1500 Kč/měsíc. Zbývající peníze (termínovaný vklad určitě něchci) bych ráda použila právě pro investice do PF. Řekněte, jak to vidíte Vy a jaký fond, případě kam se pro výběr podívat, byste poradili Vy? Předem děkuji za odpověď!


odpovídal(a): Redakce

Vážení Chtěl bych se zeptat, zdali je našim…

Vážení Chtěl bych se zeptat, zdali je našim českým akciím,které se obchodují v cizině přidělen nějaký mezinárodní ticker a kde bych označení těchto akcií nalezl. Děkuji a spozdravem J.Gabriel



odpovídal(a): Redakce

dobrý den, prosím, jaký předpokládáte vývoj kurzu…

dobrý den, prosím, jaký předpokládáte vývoj kurzu německé marky k české koruně v horizontu 3-6 měsíců? děkuji, kačer


odpovídal(a): Redakce

S výhľadom na otočenie trhov myslíte si že po…

S výhľadom na otočenie trhov myslíte si že po posledných povzbudivejšíh správach je čas na nákup akcií, alebo by v horizonte1/2 roka mohlo dôjsť ešte k výraznejšiemu poklesu? Ďakujem a zdravím.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prosím o Váš názor, zda je naděje, že se…

Vážení, prosím o Váš názor, zda je naděje, že se ještě někdy akcie IPB vrátí na trh. Jak se jako drobný akcionář mohu bránit tomu, že KCP zakázala vpodstatě ze dne na den obchodování s těmito akciemi? Zdůvodnění, že rychle klesala jejich hodnota, nepovažuji za dostatečné, neboť tuto hodnotu vzápětí sama stanovila na nulu. Děkuji za Váši odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jak nejvýhodněji a bezpečně investovat cca 100…

Jak nejvýhodněji a bezpečně investovat cca 100.000,-Kč na dobu 1.mšsíce.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o Vaši radu, mám obnos cca 150,000 na…

Prosím o Vaši radu, mám obnos cca 150,000 na sporoinvetsu a nyní si myslím, že už to jsou mrtvé peníze - úrok moc vysoký nebude. Dívám se na sporobond. Chci znát Váš názor jestli ty peníze budou lépe investovány. Časový horizont tak 1 nebo 2 roky. Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu, mám zájem o úvěr ve výši cca 400…

Prosím o radu, mám zájem o úvěr ve výši cca 400.000 kč. Tento úvěr bych chtěl použít jako investici do začátku podnikání. Oficiálně bych se přiznat přijmem z mého součastného povolání, který činní cca 16.000 kč. Ručit nemovitostí bych mohl, ale sice nerad. Doba splatnosti do 3 let. Poraď te mi prosím kde je to nejvýodnější. Třeba i u více institucí zároveň. Za odpověď předem dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosim Vas o radu jak mam postupovat, kdyz chci…

Prosim Vas o radu jak mam postupovat, kdyz chci prodat americke akcie spolecnosti Johnson&Johnson, ktere jsem obdrzela jako jejich zamestnanec. Dekuji Vam za informace.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o vysvětlení, zda při investování do fondů…

Prosím o vysvětlení, zda při investování do fondů, které prodává banka (např. ČS spořitelna SIS nebo KB) např. sporoinvest a následného krachu banky a odebrání její licence, co se pak děje s těmito papíry? Ztrácí nějak svojí hodnotu, nebo se dají prodat někde jinde? Děkuji za ochotu a s pozdravem.


odpovídal(a): Redakce

Vlastním nějaké akcie IPB. Je šance, že za ně…

Vlastním nějaké akcie IPB. Je šance, že za ně ještě někdy něco dostanu ? Díky


odpovídal(a): Redakce

Kde je možno získat bližší informace ke…

Kde je možno získat bližší informace ke slovenskému Investičnímu fondu Psips a.s. Banská Bystrica (první vlna kup.privatizace)? Děkuji.