FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Rád bych investoval 60 000 CZK na dobu…

Dobrý den. Rád bych investoval 60 000 CZK na dobu min. 15 let se střední mírou rizika. Co byste doporučovali ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Muzete mi prosim doporucit nebo alespon vyjadrit…

Muzete mi prosim doporucit nebo alespon vyjadrit se k investici 200000Kc na 2 roky do a,global emerging market bond found b,Ing Int Czech bond Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Muzete mi prosim poradit,jestli muj vyber je…

Muzete mi prosim poradit,jestli muj vyber je dobry.Chci ulozit 100000 Kc do 12/01 s mensim rizikem a strednim vynosem(SIS cesky,IKS dluhopisovy nebo neco jineho) a 100000 Kc do 12/02 se stejnym zadanim(hypot.zast.listy?,nejaky smiseny fond nebo index.certifikat) Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Mam nasetrenych kolem 2000 franc. franku, kam si…

Mam nasetrenych kolem 2000 franc. franku, kam si je nejlepe ulozit, pocitam tak na necely rok... je dobre si je prevezt na EURO ? jak nejlevneji poslat kolem 38 dolaru na irske konto ? jsem studentka, mam studentskz ucet.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, vlastnim akcie firmy PERLA. Je vhodne…

Dobry den, vlastnim akcie firmy PERLA. Je vhodne vyuzit soucasneho rustu ceny zpusobeneho zrejme vyhlasenim konkursu na majoritniho vlastnika -firmu PYRR a akcie prodat nebo pockat az prodej PERLY z majetku PYRRu? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Prosim o informaci,kde zjistim moznost koupe hypo…

Prosim o informaci,kde zjistim moznost koupe hypo- tecnich zastavnich listu .dekuji


odpovídal(a): Redakce

Prosim o vas nazor na oblig.fond ING INT. Czech …

Prosim o vas nazor na oblig.fond ING INT. Czech bond a o moznosti investovat do nej.Proc jej nelze najit nikde mezi tuzemskymi fondy.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Prosim o radu na koho solidniho se obratit o radu…

Prosim o radu na koho solidniho se obratit o radu a koupi zahr.podilovych fondu.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak vidíte…

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak vidíte budoucnost 1.IN Fond Fondů v horizontu 3let,nemůže fond krachnout?


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se zeptat co znamenají pojmy "blokové…

Chtěl bych se zeptat co znamenají pojmy "blokové obchody" a "obchodování v kontinuálním režimu" Děkuji Pavel Kojzar



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Myslíte, že je vhodná doba k nákupu…

Dobrý den. Myslíte, že je vhodná doba k nákupu akcií Komerční banky před její privatizací?


odpovídal(a): Redakce

Spravcovské poplatky v podílových fondech. …

Spravcovské poplatky v podílových fondech. Jakým způsobem jsou zahrnuty do správcovské poplatky do ceny podílového listu? Mám zato, že poplatek za správu je počítán z průměrné roční hodnoty majetku fondu. Funguje to tím způsobem, že se mi každý rok sníží o dané procento množství mnou držených podílových listů? Nebo se tento poplatek "kumuluje" a při odkupu mi to "spočítají". Předem děkuji za odpověď Miroslav Pospíšil


odpovídal(a): Redakce

Srdečně zdravím a opětovně zkouším Vaší…

Srdečně zdravím a opětovně zkouším Vaší poradenskou nabídku. Dotaz: ¨Vlastním akcie DEZA, které nebudou veřejně obchodovatelné. Jde o nabídku jejich odkupu většinovým vlstníkem, čili zda prodat či ponechat a převzít v listinné podobě? Díky a hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych vás poprosti o radu. Mám 10…

Dobrý den, chtěl bych vás poprosti o radu. Mám 10.000Kč a chtěl bych je vyměnit za dolary. Počítám s tím, že je kurs USD/Kč docela přijatelný a že bych za takový půlrok mohl zase peníze z USD přeměnit zpátky na Kč, teda pokud kurz USD stoupne. Můj dotaz zní, myslíte si, že kurz USD stoupne natolik, že by tato investice byla pro mne výhodná? Děkuji a přeji mnoho úspěchů s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci investovat částku Kč 300.000,…

Dobrý den, chci investovat částku Kč 300.000,-- do otevřených smíšených fondů. Doba uložení 4 roky. Riziko středně vysoké. Uvažuji investici do fondu Pioneer Trust Balancovaný, přestože byl v posledních měsících ztrátový jako většina ostatních. Máte jiný tip? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Před čtrnácti dny jsem zaslal dotaz ohledně spol.…

Před čtrnácti dny jsem zaslal dotaz ohledně spol. Aliachem a dodnes jsem nedostal odpověd.Bylo mi pouze sděleno, že můj dotaz bude odpovězen.Nevím jestli se na můj dotaz nezapomělo ?


odpovídal(a): Redakce

Vážení, mám několik otázek týkající se…

Vážení, mám několik otázek týkající se investic: 1) Jsem vlastníkem akcií podniku X, 1 kus akcie jsem koupil za 500,-, nominální hodnota je 1000,-. Podnik X jde do likvidace, jak je to s mými akciemi? Dostanu zpět své peníze, které jsem investoval nebo jejich nominální hodnotu (nebo vůbec nic)? 2) Stejný příklad, jen je podnik X vyřazen z obchodování na burze. 3) Jsou body 1 a 2 stejné na BCPP i na RM-S? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Na jake internetove verejnosti pristupne adrese…

Na jake internetove verejnosti pristupne adrese jsou v prehledne forme k dispozici udaje o povinnych odkupech akcii? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Prosím o informaci, co se stalo s RIF -…

Prosím o informaci, co se stalo s RIF - restitučním investičním fondem, jak se nyní jmenuje, jestli se ještě volně obchoduje a zda jeho akcie najdu v burzovním zpravodajství. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o sdělení, zda je možnno nějakým způsobem …

Prosím o sdělení, zda je možnno nějakým způsobem / přes RMs nebo přímým odkupem majorit.vlastníka prodat následující akcie: CS0008444667 Pekárny a cukrárny CS0005027051 Továrny mlýnských strojů CS0008459855 Drůběžářský závod Děkuji Vám za laskavou odpověď -