FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Pane Perka, děkuji za Vaši odpověď, ohledně…

Pane Perka, děkuji za Vaši odpověď, ohledně možnosti získání licence k obchodu s CP a deriváty. Prakticky nic nam to nereklo.Ptali jsme se na moznost kde a jak nejlepe ziskat informace o možnostech k tomuto podnikání oficiální cestou neboť vaše společnost v tomto oboru již dlouhou dobu funguje a mi sami s tímto obchodem již jisté skušenosti máme. Jedná se jen o to jak licenci získat, jak a na jakých formulářích a podkladech o ni požádat a přesně na koho se obrátit jaké jsou podklady k sepsání žádosti apod, aby člověk nestrávil tisíce hodin běháním po úřadech a neztrácel nenahraditelný čas. Jedná se o získání licence v ČR na kapitálové trhy zahraniční i české u KCP a ČNB. Toto jsme prakticky nikde nenašli jen odkazy na web.stránky ap. kde to člověk stejně nenalezne, jenom odkazy na další a další zákony a změny. Pokud by jste byl schopen stručně a konkrétně říci na koho, kde se obrátit případně kde a jak získat tyto informace, hodně nám to pomůže. Děkuji předem I.Šustáček Igor.Sustacek@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

test1

test1



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Uvažuji o časově diverzifikované…

Dobrý den. Uvažuji o časově diverzifikované investici (nákup pod. listů každé 3 - 6 měsíců; dle limitu jednorázových investic) na 15 - 20 let, která by měla nahradit životní pojištění resp. penzijní připojištění. Myslíte, že investice do českých akciových fondů je vhodná volba ? Doporučovali byste investovat do jednoho akciového fondu nebo více ?. Nebo je celá tato úvaha mylná ?


odpovídal(a): Redakce

Chtěli bychom si založit popřípadě koupit…

Chtěli bychom si založit popřípadě koupit společnost pro obchod s cennými papíry /akcie/ a na měnové trhy /forex/, kde a jak k této problematice najdeme informace a hlavně postup a formuláře k založení a poskytnutí licencí? Na KCP nám to nesdělili a na jejich Web.stránkách to člověk velice těžce hledá. Informace poskytují jen písemně a s ČNB jednat je také složité. Potřebuji jen krátké výstižné informace případně na koho se obrátit. Moc děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Rád bych věděl jak postupovat v…

Dobrý den. Rád bych věděl jak postupovat v případě zájmu o koupi akcií např. AirCanada atd. Na koho se obrátit /jsem z Brna/, jaké jsou poplatky/provize/ za tuto činnost, co všechno obchodník dělá a jaká je vlastně praxe v této oblasti. Děkuji za informace a jsem s pozdravem.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Česká Gumárenská mění své akcie ze…

Dobrý den Česká Gumárenská mění své akcie ze zaknihovaných na listinné s tím, že se přestanou obchodovat. Nabízejí : 1. Odkup za 200,- 2. Vyzvednutí listinných akcií 3. Pokud si akcie nevyzvednu ani neodprodám, odprodají je oni v dražbě a peníze mi poukážou. Jaký postup mi doporučíte? Myslíte, že mohu časem očekávat nějaký výnos, nebo si případné zisky firmy majoritní majitel akcií stáhne sám jiným způsobem, než vyplacením dividend? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Blíží se obvyklé období výplat výnosů,…

Dobrý den. Blíží se obvyklé období výplat výnosů, takže uvažuji o urychleném nákupu podílových listů některého z výnosových fondů. Doporučili by jste mi třeba SIS Merkur nebo Bondinvest? Budou něco vyplácet? Z případného poklesu hodnoty PL po výplatě jsem schopen udělat "daňovou ztrátu". Děkuji Vám za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Z čeho prosím pramení Váš negativní postoj ke…

Z čeho prosím pramení Váš negativní postoj ke společnosti KTP Quantum, který zde byl již několikrát prezentovaný ? Obhospodařují mi poměrně značné prostředky zatím k mé spokojenosti.


odpovídal(a): Redakce

koupit ci nekoupit kptquantum???

koupit ci nekoupit kptquantum???


odpovídal(a): Redakce

Návrh investiční strategie - vstupní částka 1 mil…

Návrh investiční strategie - vstupní částka 1 mil. Kč.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. V druhé vlně privatizace jsem získal…

Dobrý den. V druhé vlně privatizace jsem získal 20ks akcii české gumárenské a.s. ISIN cs0008421350. Včera mi přišel výpis z účtu majitele, kde mi oznamují toto: CP na vašem účtu byly zrušeny na příkaz emitenta na základě jeho rozhodnutí o přeměně podoby těchto CP ze zaknihované na listinou. Múžete mi prosím vysvětlit co to pro mě znamená ? Mnohokrát děkuji za odpověď. Tomáš Formánek


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Hodlám sporit asi 10 000,- Kc mesicne.…

Dobry den. Hodlám sporit asi 10 000,- Kc mesicne. Po dobu priblizne 3 let. Rad by jsem se zeptal na nejvhodnesi zpusob ukladani. Stavebni sporeni uz mam.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Rád bych investoval na pravidelné bázi…

Dobrý den. Rád bych investoval na pravidelné bázi a každý měsíc přidával určitou částku. Jaký mi poradíte postup? Nejjednodušší se mi zdá zvolit několik podílových fondů, rozložit riziko a každý měsíc přikupovat. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

S nekolika prateli chceme zalozit investicni klub…

S nekolika prateli chceme zalozit investicni klub. Radi bychom vsak spolupracovali s investicnim poradcem, muzete poradit kam ci na koho se obratit. Poskytuje vase spolecnost i takoveto sluzby pro investory s mensimi castkami k investovani ? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim o Váš názor na následující…

Dobry den, prosim o Váš názor na následující zamýšlenou investici: Chtěl bych na dobu cca 1/2-1rok investovat do dluhopisoveho fondu částku 150-200tis.Kč než se uklidní akciový trh. Pak bych přestoupil do akcioveho fondu.Zvažuji: a) obligační fond s nulovým poplatkem investující do Severní Ameriky b) obligační fond s nulovým poplatkem investující globálně Dle mého názoru je nyní dobrá situace pro var. a),kde by mohl být zajímavý výnos Oba fondy jsou DWS-německé. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosim o radu,do ktereho otevreneho akcioveho inv…

Prosim o radu,do ktereho otevreneho akcioveho inv. fondu/nemusi byt cesky/ investovat 150 tis. Kc na cca 5 let s predpokladem mimoradneho zhodnoceni pri ignorovani rizika investice. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Co je to vůbec stavební spoření a hypoteční úvěr…

Co je to vůbec stavební spoření a hypoteční úvěr a jaké jsou mezi nimi rozdíly.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den ! Kde bych mohl ziskat blizsi…

Dobry den ! Kde bych mohl ziskat blizsi informace o verejnše neobchodovatelných akciich Evropského průmyslového holdingu nebo moznosti jejich prodeje.


odpovídal(a): Redakce

Dojde v dohledne dobe k otevreni fondu Kvanto IPF?

Dojde v dohledne dobe k otevreni fondu Kvanto IPF?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda se…

Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda se ztotožňujete s doporučeními jiných subjektů (jako je www.patria.cz), že je vhodné rozhodně koupit Č. radiokomunikace. Cena je cca 1200 Kč po výrazném poklesu, avšak odrazuje mě to, že jmenovitá hodnota je pouze 100 Kč a výnosy za rok 1999 byly pouze asi 14 Kč na akcii. Pokud cena není podepřena výnosy (podepřeno je podle mě maximálně 300 Kč), má cenu to kupovat jen v případě, že jsem přesvědčen, že za to v nějaké době bude někdo ochoten dát ještě víc. Děkuji. S pozdravem Jan Hink