FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Vlastním podílové listy investičního fondu Credis…

Vlastním podílové listy investičního fondu Credis a chtěla bych je prodat, nevim na koho se obrátit, nevím ani kde sídlí investiční společnost, která momentálně fond spravuje. Mohli by jste mi poradit, kde najdu nejake informace o tomto fondu (telefon, emailove stranky, nebo adresu) ?Dekuji Lucka Hlaváčová


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prosím o radu. Občas obchoduji na…

Vážení, prosím o radu. Občas obchoduji na českém trhu s akciemi. Jak je to se zdaněním zisku? Je možné do daňového přiznání započítat i ztrátu : tzn. do 6 měsíců vydělám na akciích jedné firmy 10000,- a na akciích druhé firmy prodělám 10000,-. Budu platit nějakou daň ze zisku? Domnívám se, že ne ale dočetl jsem se na serveru penize.cz, že není možno započítat ztrátu. Sdělte mi prosím jak to opravdu je. Děkuji Jirka



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se zeptal zda je mozne…

Dobry den, rad bych se zeptal zda je mozne ulozit (investovat) valuty ruznych men na jeden ucet. Mam vždy po x1000Kc v DEM, USD a GBP. Na jednotlivych uctech zaplatim spravni poplatky prevysujici bezny urok. Pripadne pokud tyto peníze nepotrebuji delsi dobu, na jaky ucet (zrejme TV) u které banky je vhodne ulozit (rozumna mira zisku / mira rizika). Preferuji v tomto pripade radeji nizsi miru rizika. Dekuji Vam a jsem s pozdravem Martin Balcarek


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mne jestli je někdo schopen…

Zajímalo by mne jestli je někdo schopen zodpovědně posoudit jak nebo kam nejlépe investovat abychom při tom maximálně zohlednili náš blížící se vstup do Evropské unie.Děkuji předem.


odpovídal(a): Redakce

Nevím proč se mi přestaly načítat body, načítání…

Nevím proč se mi přestaly načítat body, načítání se zastavilo na hodnotě 609 bodů.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych vědět všechny problémy bankovnictví …

Chtěl bych vědět všechny problémy bankovnictví (respektive bank) a soudobé změny. Předem díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

V kuponove priv. jsem ziskal akcie dvou fondu 1.…

V kuponove priv. jsem ziskal akcie dvou fondu 1. IN a to Bohatství a fondu Obchodu a cestovního ruchu. Zajímalo by mne jak se tyto fondy jmenují dnes a zaroveň jake moznosti mam tyto akcie ci podilove listy zpenezit, pripadne vase doporuceni jak postupovat dale (prodat, drzet ci nakoupit) Dekuji K. Buchta


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Tento dotaz sem asi nepatri, ale nevim…

Dobry den. Tento dotaz sem asi nepatri, ale nevim, kam jinam jej zaradit. V ramci financniho vyporadani jsem ziskal spolecnost s rucenim omezenym. Mam zajem tuto spolecnost prevzit, ale nejsem podnikatel a proto nevim, co si mohu dovolit. Chtel bych zmenit nazev spolecnosti a pritom ponechat zivnostenske listy, ktere jiz spolecnost vlastni. Jde to??? Pokud ano, tak jak a co budu potrebovat. Predem dekuji. Michal Ales. Brno 15.5.2001 PS: Prosim odpovedet i emailem. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Chtel bych se zeptat zda muzu prodat 20 akcii…

Chtel bych se zeptat zda muzu prodat 20 akcii Ceskomoravskeho narodniho investicniho fondu (CZ0008016409)- nevim jestli je obchodovatelny a kde. Chtel bych je prodat nejake spolecnosti, ktera vykupuje akcie, ale nevim jake. Dekuji Roman Tomasek


odpovídal(a): Redakce

Mám akcie firmy, která je v likvidaci, mám…

Mám akcie firmy, která je v likvidaci, mám možnost získat ňáké peníze?



odpovídal(a): Redakce

úrokový diferenciál

úrokový diferenciál


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych získala historický prehled kurzu akcií…

Ráda bych získala historický prehled kurzu akcií NOVÁ HUT - za 12 mesíců, ale od 1.1.2000 do 31. 12. 2000 (ted to lze z Vasich udajů zjistit za 12 mesíců zpetne pouze od dnesniho data- tj asi od kvetna 2000 do kvetna 2001). Lze to zjistit ucelene za kalendarni rok + maxima a minima?. Dik za odpoved. Evzenie Káňová


odpovídal(a): Redakce

Vážení, ještě k akciím Nové huti - dostal jsem…

Vážení, ještě k akciím Nové huti - dostal jsem od Vás doporučení raději se tomuto titulu vyhnout. Ale co když již akcie vlastním (a to za 70,-) - doporučujete prodat za kurz (40,-) nebo raději počkat na vyjasnění situace. Děkuji. S pozdravem Jirka


odpovídal(a): Redakce

Jak získám relevantní informace o vývoji…

Jak získám relevantní informace o vývoji americké a evropské ekonomiky - možno zaplatit,jaky nazor mate na vyvoj spolecnosti Tiny sowtv.,Verizon,Boeing - zkouška erudovanosti i v oblasti vyvoje ekonomik


odpovídal(a): Redakce

vlastnim 15 akcii krepo capital a.s. a chtel bych…

vlastnim 15 akcii krepo capital a.s. a chtel bych je prodat.jak mam postupovat.predem dekuji za od- poved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Prosím zajímalo by mě jak v…

Dobrý den, Prosím zajímalo by mě jak v současné době hodnotíte akcie Nové huti, proč tak poklesly na RM-S. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vlastnim akcie> Rentiersky IF 1, IF Bohatstvi,…

Vlastnim akcie> Rentiersky IF 1, IF Bohatstvi, Jihoceska energetika, Unipetrol. Muzete mi poradit, zda je lepsi je prodat, nebo cekat, ze ze mne bude "milionar". Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Rad bych se dozvedel nejake moznosti k…

Rad bych se dozvedel nejake moznosti k dlouhodobemu sporeni pro deti. Nyni jsou ve veku 6 a 2 let, drive se takove sporeni delalo mam pocit u sporitleny, nyni je situace mirne zamlzena. Dekuji, Martin Sykora


odpovídal(a): Redakce

Proc Ceske Radiokomunikace, ktere ted maji…

Proc Ceske Radiokomunikace, ktere ted maji dostatek financnich prostredku, jsou ve stejne vlne poklesu cen akcii jako zahranicni (mobilni) operatori, kteri jsou zadluzeni az po usi ???


odpovídal(a): Redakce

Mozete mi doporucit nejaky vhodny fond (-y). Inv.…

Mozete mi doporucit nejaky vhodny fond (-y). Inv. horizont - 5 rokov, tolerancia rizika - vysoka (nie najvyssia). Investicia - 1 mil. Kc. Najlepsie value styl, prip. index. fond. Nizke vstupne a manazerske poplatky.