FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Mám dotaz týkající se otevřených…

Dobrý den Mám dotaz týkající se otevřených podílových fondů. Asi před 3 týdny jsem moje finanční prostředky vložil do fondu - SIS a.s.- Sporobond. Výkonnost fondu byla od té doby mínusová a proto mám doatz. 1)Jaká se u dluhopisů očekává do budoucna výkonnost, případně kdy by mělo dojít ke zlepšení výkonnosti fondu. 2)Četl jsem¨. že sporobond má 4 hvězdičkové ohodnocení (scoring) a proto se ptám co to pro podílníky znamená a zda je investování do fondu bezpečné z hlediska důvěrihodnosti a serióznosti správce. 3)Případně napište zda je lepší investovat do jiných fondů (IKS-Dluhopisový atd) nebo ponechat peníze ve Sporobondu. Za odpovědi mnohokrát předem děkuji a přeji hodně spokojených čtenářů.


odpovídal(a): Redakce

Obdržel jsem ze zahraničí šek, znějící na částku…

Obdržel jsem ze zahraničí šek, znějící na částku v USD. Vzhledem k malé částce (méně než 50 USD) bych si chtěl nechat šek proplatit hotově v CZK. Prosím o sdělení, v které bance by tato směna byla nejvýhodnější z hlediska poplatků. Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych bezpečně uložit cca 30000,-Kč na delší…

Chtěl bych bezpečně uložit cca 30000,-Kč na delší dobu a spořit k nim cca 2000,- měsíčně. Můžete mi poradit jakou formu zvolit, případně doporučit fin. ústav. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobry den, na podzim 2000 jsem investoval 100…

dobry den, na podzim 2000 jsem investoval 100 tis.Kc do podilovych listu IKS KB, Fond fondu. Nyni je COJ na jeden PL 0,97 Kc. Co s tim?? Jaka je perspektiva? Dekuji!


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane, chci začít pracovat na živnostenský…

Vážený pane, chci začít pracovat na živnostenský list, potřebuji počáteční kapitál asi 250 000,-Kč, Jak mi může s financováním pomoci úřad práce?, popřípadě, kde mám hledat prostředky, když půjčku v počátečních měsících nebudu asi moci splácez? Mnohokrát děkuji za radu a odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Ráda bych věděla, z jakých důvodů byla…

Dobrý den. Ráda bych věděla, z jakých důvodů byla v loňském roce průměrná úroková sazba z dlouhodobých úvěrů větší než z krátkodobých úvěrů, když v předcházejících letech tomu bylo naopak. Děkuji Lenka Martínková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Poraďte mi, prosím, jak mám postupovat…

Dobrý den. Poraďte mi, prosím, jak mám postupovat, když jsem obdržel z SCP informaci, že u společnosti jejíž akcie vlastním došlo ke snížení základního jmění. Neznamená snížení základního jmění náhodou, že tato částka bude rozdělena akcionářům? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Poraďte mi, prosím, jak mám postupovat…

Dobrý den. Poraďte mi, prosím, jak mám postupovat, když jsem obdržel z SCP informaci, že u mých akcií z kup. priv. byla změněna forma ze zaknihovaných na listinné. Předpokládám, že bych měl někoho kontaktovat a listinné akcie si vyzvednout. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych dostal tip, kde zjistit, které instituce…

Rád bych dostal tip, kde zjistit, které instituce v Praze pořádají kurzy pro finanční poradce. Na internetu se mi nepodařilo nalést relevantní informace. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mám investici v dluhopisovém podílovém fondu.…

Mám investici v dluhopisovém podílovém fondu. Předpokládal sjem dobu trvání této investice víc jak 6 měsíců. Vzhledem k negativním zprávám ohledně dluhopisů přemýšlím jak dál. Doporučujete ponechat investici, nebo raději i za cenu poplatku na výstupu prodat?



odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se zeptat, kde je /v českých médiích,…

Chtěl bych se zeptat, kde je /v českých médiích, příp.www / uváděn index DJ STOXX 50 a FTSE World. Děkuji Svoboda


odpovídal(a): Redakce

Zdravím všechny.Marně hledám nějaký přehled…

Zdravím všechny.Marně hledám nějaký přehled vkladových účtů.Chtěl bych si stranou ukládat nějaké peníze a přemýšlel jsem o účtu s výpovědní lhůtou.Potřebuji poradit u které instituce by bylo založení tohoto účtu s výpovědní lhůtou nejvýhodnější a nejbezpečnější.Nebo by mi stačila internetová adresa, kde tento přehled najdu.Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nemohu sehnat žádné zasvěcené informace o…

Nemohu sehnat žádné zasvěcené informace o společnosti Quantum, prošel jsem jejich www stránky a rejstřík a mám od nich jejich propagační materiály, ale stále mám pocit že nejsem zcela v obraze. Zatím jsem u nich investoval cca 10000 Kč a zvažuji větší objem ale zatím si ještě nejsem jist jak moc jsou rizikoví. Dekuji za jakékoliv informace event. nabídku jiných investičních možností cca 200000 na 3-5 let. Slavicek


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Zajimalo by mne, jake bankovni zastavy…

Dobry den. Zajimalo by mne, jake bankovni zastavy jsou nejcasteji pouzivany zemedelskymi podniky? Dekuji D. Martinkova


odpovídal(a): Redakce

Je vhodnější /v současné době/ investovat spíše…

Je vhodnější /v současné době/ investovat spíše do OPF, který je zaměřen na evropské, nebo na americké akcie? Příp. do globálního fondu fondů?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám na Vás několik otázek. Na…

Dobrý den, mám na Vás několik otázek. Na začátku tohoto roku v lednu jsem nakoupil akcie Českých radiokomunikací a brzy se prý mají vyplácet dividendy. Proto mě zajímá jakým způsobem se dividendy vyplácejí (jestli na účet, který mám založený v RMS respektivě u SCP) nebo nějak jinak? Dále by mě zajímalo, jestli o tom budu nějak informován nebo zda si to musím zjistit sám. Dále by mě zajímalo, jak je to s akciemi a zda se musí za ně platit nějaké daně (v případě, že ano tak jak,kdy,komu a kolik) a jak je to s dividendami a daněmi (v případě, že se platí tak jak,kdy,komu a kolik)? Moc děkuji za opovědi na tyto otázky, neboť jsem teprve mladý a začínající akcionář, který ještě neví, jak to na akciových trzích chodí. Díky a s pozdravem qqq@qmail.cz


odpovídal(a): Redakce

Prosím o zodpovězení dotazu, jaký je postup v…

Prosím o zodpovězení dotazu, jaký je postup v případě krachu Private Investors, kde jsem měl zakoupené akcie.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim pomuzete mi? Jak se da sehnat…

Dobry den, prosim pomuzete mi? Jak se da sehnat kurz Mexickeho dolaru? Staci vuci USD. Dekuji. Ing. Volgemut


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych doplnit otázku z 4.6.01 19…

Dobrý den, chtěla bych doplnit otázku z 4.6.01 19:21 : specifikace emise : Západočeský dřevař.prům. a.s. Děkuji za odpúověď. SCH


odpovídal(a): Redakce

dobry den, chtel bych se Vas zeptat na nekolik…

dobry den, chtel bych se Vas zeptat na nekolik pro me nedostupnych otazek ohledne akcii Ceskych radikomunikaci: 1,jaky prepovidate vyvoj akcii jestlize vlada schvali nabidku TeleDenmark/prevysujici 300mil USD/? 2,pokud by to vlada schvalila znamenalo by to, ze by se akcie mohly dostat na hodnotu kolem 1200-kc nebo vyse + v jakem casovem horizontu? 3,mate informace kdyby melo zhruba dojit k projednani teto nabidku a pripadneho schvaleni/zamitnuti vladou? 4,je nabidka 300 mil USD i s dividenou 394-kc?< predem dekuji za Vasi laskavost, REHAK, HK