FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Mam asi 300 silinku v mincich, a nikde mi je…

Mam asi 300 silinku v mincich, a nikde mi je nechteji vymenit, do Rakouska se ja ani nikdo z mych znamych nechysta, a pokud jsem dobre vyrozumel, tak tyto penize prestanou platit nekdy na konci roku, co mam delat? Dekuji David Kadlec


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Prosím o radu. Jsem vlastníkem akcií z …

Dobrý den Prosím o radu. Jsem vlastníkem akcií z kuponové privatizace Finop Holding Nyní jsem dostal zprávu že vlastníkem většiny akcií je ČSOB. Je vhodné si tyto akcie ponechat nadále ?(třeba několik roků)dividendy atd. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Nemohu nikde zjistit hodnotu akcie…

Dobrý den Nemohu nikde zjistit hodnotu akcie společnosti AMYLON a.s. H.Brod Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mama dotaz ohledne investic -…

Dobry den, mama dotaz ohledne investic - komodity x akcie u.s. Asi rok investuji do komodit, rad bych se zeptal na vas nazor na tento druh investic, podle jakych informaci doporucujete nakup jednotlivych u.s. akcií - doporuceni od brokeru z USA ? Da se u investic do akcii uplatnit technicky pristup ? Dela spolecnost Bohm i komodity, jestlize ne uvazuje o nich ? diky Kriz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o Váš názor na další vývoj…

Dobrý den, prosím o Váš názor na další vývoj akcií Unipetrolu v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Chci prodat akcie rentiérského 1IF PHA. Je to…

Chci prodat akcie rentiérského 1IF PHA. Je to dobrá myšlenka, a nebo co dělat?


odpovídal(a): Redakce

Co se děje s Č. radiokomunikacemi a jaký lze na…

Co se děje s Č. radiokomunikacemi a jaký lze na nich čekat vývoj? Hrubeš


odpovídal(a): Redakce

Protože se blíží vstup ČR do EU, jistě by mnoho…

Protože se blíží vstup ČR do EU, jistě by mnoho čtenářů zajímalo, zda po vstupu do EU nedojde ke znehodnocení korunových vkladů (např. na termínovaných vkladech). Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mam nasetrene nejake DM /tak kolem 1000,-/ a budu…

Mam nasetrene nejake DM /tak kolem 1000,-/ a budu mit irske libry, kde je dobre si otevrit EURO ucet nebo termin.vklad ? Nebo je to lepsi prevest na koruny ? dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Co mám dělat s akciemi, které byly vyřazeny z…

Co mám dělat s akciemi, které byly vyřazeny z obchodování na BCPP i RMS (např. Hedva). Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Investoval jsem asi před rokem částku…

Dobrý den. Investoval jsem asi před rokem částku 100000 kč do fondu Pioneer trust. Peníze do pěti let potřebovat nebudu. Doporučujete vydržet nebo prodat a nakoupit jiný fond? Mám i IKS fond fondů a Světový Pioneer po 100000 kč.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Uvažuji, že budu investovat částku…

Dobrý den Uvažuji, že budu investovat částku 200 000 Kč do otevřených podílových fondů. Proto mám dotazy. 1) Zda je lepší investovat do našich nebo do zahraničních. 2) Uvažuji o investičním horozontu 1-2 roky. Jaký byste mi doporučil fond zda peněžní trh nebo dluhopisy. Jaký vývoj v těchto fondech lze u nás čekat? 3) Poslední dobou mají fondy IKS KB náskok s přílivem vkladů do svých fondů před SIS a.s. Jaký máte názor na IKS KB. Patří mezi nejlepší investiční společnosti u nás ? 4) Kde je možné investovat do zahraničních fondů?


odpovídal(a): Redakce

jsem budouci student VŠ a chtěl bych si založit u…

jsem budouci student VŠ a chtěl bych si založit u některé tuzemské banky studentské konto.Poradíte mi, u které banky je to nejvýhodnější?? (např. poplatky za platbu kartou, ur. sazby, gsm banking apod.) Díky


odpovídal(a): Redakce

Jakozto vlastni akcii KB pozorne sleduji vyvoj…

Jakozto vlastni akcii KB pozorne sleduji vyvoj jejiho kurzu po uskutecnene privatizaci. Prekvapuje me nekolikadenni kurzovy pokles pri vysokych objemech obchodovani. Predpokladal jsem mozny poprivatizacni pokles z duvodu realizace zisku zahranicnich investoru , ovsem nyni se pravdepodobne bude jednat o jine interakce. O jake ? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych nakoupit akcie švýcarské firmy Nestle.…

Chtěl bych nakoupit akcie švýcarské firmy Nestle. Zajímala by mě min. požadovaná investice a Vaše doporučení na makléřskou firmu, která by mi s případným nákupem mohla poradit


odpovídal(a): Redakce

Jsem úplný začátečník a potřeboval bych poradit v…

Jsem úplný začátečník a potřeboval bych poradit v oblasti obchodování na burze. Od čeho mám začít, co je potřeba sledovat atd.? Existuje k tomuto způsobu obchodování nějaká literatura? Děkuji Vám za pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Děkuji za odpověď na dotaz ohledně daně u dohody…

Děkuji za odpověď na dotaz ohledně daně u dohody o vykonané práci. Chtěla bych se ještě zeptat, zda když mám podepsané prohlášení o dani v hlavním pracovním poměru, musím podepisovat ještě jedno právě u té dohody u jiného zaměstnavatele. A zda mě tento zaměstnavatel může donutit nové prohlášení podepsat. Děkuji. Pavla Křížová


odpovídal(a): Redakce

Jsem vlastníkem akcí společnosti FINOP Holding…

Jsem vlastníkem akcí společnosti FINOP Holding,která mi v těchto dnech nabídla odkup z důvodu zveřejnění nabídky převzetí ČSOB 92,41%. Mám dotaz jestli mám této nabídky využít. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Manželka je na mateřské dovolené a má možnost…

Manželka je na mateřské dovolené a má možnost občasného výdělku na ŽL. Z čeho se určují příjmy pro sociální zprávu (příjmy celkem, nebo základ daně po odpočtu nákladů) a jaký je llimit těchto příjmů? Děkuji a přeji pěkný den. Tomáš Lacina


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v nejbližší době bych chtěl investovat…

Dobrý den, v nejbližší době bych chtěl investovat ca. 100 000 Kc na ca. 2-3 roky, zřejmě do OPF. Jsou lepší české nebo zahraniční fondy a dosáhnu s touto částkou i na zahraniční fondy ? Děkuji.