FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Chci se zeptat, který finanční ústav (a jestli…

Chci se zeptat, který finanční ústav (a jestli vůbec nějaký)nabízí v současné době hypotéční zástavní listy o nominálních hodnotách 10 - 100 tis. Kč. Předem děkuji za odpověď. Jan Krýcha


odpovídal(a): Redakce

Jako otec dvou dětí jsem vyhrál v televizní…

Jako otec dvou dětí jsem vyhrál v televizní soutěži 1 250 000 Kč. Tyto peníze chceme uložit nebo investovat na 5 let, aby jim byly k dispozici v době, kdy jim bude 18 let. Mohli by jste mi popsat alespoň 5 způsobů uložení výhry, nějaké jednoduché vypočtení výnosů za dobu 5 let pro všechny způsoby uložení a zhodnocení rizika všech způsobů uložení. Předem Vám za Vaši odpověď děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jak se Vam jevi novy produkt ING Group…

Dobry den, jak se Vam jevi novy produkt ING Group Oranzove konto ? Jaka rizika vidite u tohoto produktu ? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

<pre> Půjčka hypoteční, stavební - jak na…

<pre> Půjčka hypoteční, stavební - jak na daňový odpočet, lze v tomto případě použít? Události chronologicky: 12/00 poplatník daně (dále jen P) založil stavební spoření u ČMSS 12/00 P uhradil 18000,- za rok 2000 + vstupní popl. 1% z cíl. částky 300000 Kč na Stav spoř. 03/01 P zakoupil družstevní podíl (dr. byt) v ceně 950000 Kč, financoval ze soukromých zdrojů (půjčka od známých) 10/01 P převedl družstevní byt do os. vl. (zaps. v katastru) 11/01 P uhradil stavební spoření u ČMSS za rok 2001 ve výši 18000 P by nyní rád využil možnosti odpočtu úroků na daních, a to takto: peníze může mít úročeny (investovat) na čistý úrok po zdanění: 6,1% p.a. Z tohoto důvodu by rád pořídil na výše uvedenou situaci nějakou půjčku (stzavební, hypoteční apod.) s úrokem ve výši max. 6% (aby se vešel do limitu zisku, který může s penězi udělat) a současně aby mohl zaplacené úroky odečíst od základu daně z příjmů fyzických osob. Je toto řešitelné (např. úpravou smluv při pořízení bytu atp.?), např. hypotékami nebo přes stavební spořitelnu apod.? (P je schopen navýšit okamžitě např. vklad u stavební spořitelny v případě potřeby). </pre>


odpovídal(a): Redakce

můžete mi poradit. kam a jakým způsobem …

můžete mi poradit. kam a jakým způsobem (procentuální podíl jednotlivých produktů) investovat volné finanční prostředky, jsem-li ženatý a v očekávání potomka? já i manželka máme sjednáno kapitálové životní pojištění.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Mám zájem…

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Mám zájem investovat ca. 1 mil. korun. Nejsem si jist zda zvolit termínovaný účet nebo třeba vklad do podílového dluhopisového (peněžního) fondu. Nebo případně směnit peníze na zahraniční měnu a uložit např. opět na termínovaný vklad. Peníze bych rád měl např. opět po 3/4 roce k dispozici, ale také je vůbec nemusím vybírat. Děkuji za radu. Petr.


odpovídal(a): Redakce

Jaký je váš názor na firmu OVB ? Nedávno mě…

Jaký je váš názor na firmu OVB ? Nedávno mě kontaktoval jeden její poradce. Můžu mu věřit ? Děkuji Rumler


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda mi muzete…

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda mi muzete poradit, jak nejlepe nalozit s volnymi financnimi prostredky. Mam devizovy ucet v USD, na kterem mam 20 000,- USD a chci dalsi USD prikladat. Tyto prostredky nebudu minimalne 6 mesicu potrebovat a je mi jedno, jestli je budu mit ulozeny v USD nebo Kc. Az tyto penize budu potrebovat, pricemz neni jiste, zda za 6 mesicu nebo treba za 2 roky, potrebuji je mit v ceskych korunach. Nemam zkusenosti s investovanim do cennych papiru a uz vubec ne s obchodovanim s devizami. Investovala jsem pouze do SIF SPOROINVEST u CS. Prijmu male az stredni riziko, samozrejme s co mozna nejvyssim vynosem :o) Chtela bych se dale zeptat, kolik by mne stalo podrobne poradenstvi v teto veci a jakym zpusobem to probiha. Mate pobocku v Brne? Mockrat dekuji. Marketa K.


odpovídal(a): Redakce

Mam registrovany ucet na burze.cz, ale chtel bych…

Mam registrovany ucet na burze.cz, ale chtel bych zkusit internetove obchody i ve skutecnosti. Rad bych se ale zeptal, zda system, ktery je v teto internetove hre opravdu skutecnosti odpovida, a kdyz ne, jake jsou nejvetsi rozdily. Je vubec mozne pro me jako bezneho cloveka zabyvat se "spekulacemi" na burze pres internet?


odpovídal(a): Redakce

Vážení, vlastním akcie Škody Plzeň a nyní jsem se…

Vážení, vlastním akcie Škody Plzeň a nyní jsem se dozvěděla, že na tento podnik byl vyhlášen konkurs. Je možno tyto akcie ještě někde prodat, nebo to znamená, že jsou vpodstatě bezcenné? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Vlastnim 150 akcii Harvardskeho holdingu a…

Vlastnim 150 akcii Harvardskeho holdingu a potreboval bych penize v hotovosti. Lze ty akcie zpenezit, popr. jak ? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Som student EKF Kosice a pisem…

Dobrý den. Som student EKF Kosice a pisem diplomovu pracu a chcel by som Vas poprosit, ci by ste mi neporadili. Potreboval by spm zistit aspoň 10 nastrojov medzinarodnych kapitalovych trhov a bol by som rad keby ste mi poslali aj analyzy(grafy)tychto nastrojov( cennych papierov)za poslednych 10 rokov a trendy. Dakujem za pochopenie a pomoc. pipod@pobox.sk


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Rád bych navázal na předcházejíci…

Dobrý den Rád bych navázal na předcházejíci dotaz. Mám volných 100.000,-Kč až 150.000,-Kč jak nejlépe investovat tyto prostředky-poradíte my Nechci ovšem žádné term.vkaldy, které jsou v současné době nevýhodné. Zájem bych měl o dluhopisy nebo podílové fondy. Předem děkuji Kubíček Pavel


odpovídal(a): Redakce

Prosím o bližší kontakt Vaší společnosti(jedná se…

Prosím o bližší kontakt Vaší společnosti(jedná se my o osobní finanční poradenství). Předem děkuji Kubíček Pavel


odpovídal(a): Redakce

Mám sto tisíc korun českých, jak je nejlépe…

Mám sto tisíc korun českých, jak je nejlépe zhodnotím? Co udělat s DM, abych neprodělala?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Mám pohledávku u akciové společnosti,…

Dobrý den, Mám pohledávku u akciové společnosti, na kterou je vyhlášen konkurz. Soud mi zaslal přihlášku pohledávky. Díval jsem se na znění Zákona o konkursu a vyrovnání. Přesto nerozumím některým pojmům, které jsou v přihlášce uvedeny. Konkrétně nevím, jaký je rozdíl mezi vykonatelnou a nevykonatelnou pohledávkou a jak se stanoví výše příslušenství k nároku. Můžete mi poradit? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Mam 2000DM nakoupene jednorazove ve…

Dobry den.Mam 2000DM nakoupene jednorazove ve smenarne pro kauci v kurzu 17,24 a ted bych je potreboval zase zpet na Kc s co nejmensi ztratou.Vyplati se vymena na koruny spis v zahranici nebo ztrata by byla tak velika ze je lepsi zalozit si uz ucet v euru.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam nekolik let stare svycarske…

Dobry den, mam nekolik let stare svycarske franky, ktere uz nyni neplati a slysela jsem, ze je v Praze nejaka svycarska banka, ktera mi tyto penize muze jeste vymenit na ceske koruny. Muzete mi, prosim poradit, jestli je jeste mozne penize vymenit? Dekuji E. Novotná


odpovídal(a): Redakce

Chtel jsem se zeptat, jake existuji moznosti pro…

Chtel jsem se zeptat, jake existuji moznosti pro mne jako pro fyzickou osobu v oblasti nakupu a prodeje cizich men, chtel bych se vyhnout reseni pres banku, s jejich dost markantnimi rozdily mezi nakupem a prodejem, plus poplatky z uskutecnene transakce. Ladislav Mares


odpovídal(a): Redakce

Rád bych v max. 3měsíčních intervalech zhodnotil…

Rád bych v max. 3měsíčních intervalech zhodnotil částku 1000000,- Kč. Co by jste poradili?Podotýkám, že v investování peněz nemám vůbec žádné zkušenosti.Děkuji Vám