FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Je reálný výnos 10% p.a.?

Dobrý den, mám volný 1 mil.korun na 5 let.Chtěl bych poradit kam nejlépe investovat aby výše uvedený obnos vydělával 10% ročně je li to reálné.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebovala bych radu, zda existuje…

Dobrý den, potřebovala bych radu, zda existuje nějaké schůdné řešení. Svou hloupostí jsem se dostala do těžké finanční situace, kterou bych ráda nějakým přijatelným způsobem vyřešila. Abych trochu přiblížila situaci. S přítelem jsme stavěli rodinný dům. Bohužel vše bylo psané na něj a já si vzala nějaké půjčky, abychom vůbec dostavěli. Nyní jsem bez přítele, domu a pouze s dluhy. Potřebovala bych nějakým způsobem snížit splátky. Měsíčně platím okolo 9000,-. Ideálním řešením pro mně by byly nižší splátky, dejme tomu cca do 4000,- rozložených na 15-20 let. Tedy vzít si jednu větší půjčku, zaplatit všechny ostatní a platit pouze jednu a menší. Bohužel co jsem nalezla, všude se u takových půjček musí ručit nemovitostí, kterou bohužel já nemám. Existuje nějaká možnost, či produkt, který by moji situaci vyřešil? Předem děkuji za odpověď. Budete-li potřebovat něco upřesnit, ráda doplním.



odpovídal(a): Redakce

přídavky na studium

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na určitou věc. Je mi 19 let, od říjnu budu chodit na univerzitu a nebydlím s rodiči. Chtěla bych pobírat přídavky. Ale vůbec nevím kam mám jít nebo na koho se obrátit. Ani nevím jestli mám na tyto přídavky vůbec nárok. Předem vám moc děkuji za odpověď. Brno


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych začala podnikat. Chtěla…

Dobrý den, ráda bych začala podnikat. Chtěla bych zajišťovat pobyty pro školy v přírodě, lyžařské výcviky,.. především určené pro dětí, ale i s možností ubytování pro dospělé, asi pro 30 osob. Nejraději bych postavila vlastní objekt, případně využila starší a rekonstruovala. Jednalo by se o o zlínský, případně moravskoslezský kraj. Prosím, jaké jsou moje šance na získání půjčky, hypotéy a dotací z EU? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

provozování rekreačního areálu

Dobrý den, uvažuji o koupi a provozování rekreačního areálu u Českého Dubu (Liberecký kraj) (provozování letního dětského tábora). Jde žádat i o peníze pro koupi areálu či pouze na rekonstrukci? Existuje šance získání peněz z fondů EU, případně z jiných dotačních programů pro tento druh činnosti? Dotace je uvolněna až zpětně? V této věci se zatím moc neorientuji, proto bych byl rád, kdybyste mi doporučili literaturu. Předem děkuji za informace. S přáním slunných dnů Matěj Hodač matejhodac@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Loty na BCPP

Dobrý den. Můžete mi prosím vysvětlit jak se počítají Loty při obchodování na Prague - SPAD. Když je například uvedeno u firmy, že se odchoduje minimálně 1000 lotů a 1 akcie má dejme tomu cenu 100 kč, znamená to, že bych nakupoval za 100 000 kč? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,podnikám-li dlouhodobě na základě…

Dobrý den,podnikám-li dlouhodobě na základě ohlašovací živnosti vázané a nyní jsem obnovila přerušenou ohlašovací živnost volnou, která s vázanou nijak předmětově nesouvisí, musím vést i odděleně daňovou evidenci či cokoliv hlásit na OSSZ nebo ZP? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

akcie Immofinanz

Dobrý den,měla bych dotaz k investici do akcií spol. IMMOFINANZ.Zajímalo by mne, zda je dobré zatím "vyčkat",jak se bude na trh vyvýjet,nebo zda raději tyto akci odprodat.Děkuji.Marcela


odpovídal(a): Redakce

podnikatelský úvěr

Dobrý den, měl bych zájem koupit MVE ( málá vodní elektrárna ) za účelem investice v ceně cca 1.8 mil. Ovšem nedisponuji patříčným kapitálem, je nějáká šance získat ideálně 100% úvěr? Případně jej nakombinovat jako u hypotéky na bydlení třeba 85% u jedné banky a 15% u jiné? Nebo jsou nějaké úplně jiné možnosti k získání prostředků? Výnos je v daném případě cca 300 tisíc ročně. Možno doložit za minulé roky provozu. Dobu splatnosti bych si představoval 10 - 15 let podle úrokové sazby a podmínek. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

dotace z EU

Dobrý den, uvažuji o koupi a provozování rekreačního areálu u Českého Dubu (Liberecký kraj) (provozování letního dětského tábora). Jde žádat i o peníze pro koupi areálu či pouze na rekonstrukci? Existuje šance získání peněz z fondů EU, případně z jiných dotačních programů pro tento druh činnosti? Dotace je uvolněna až zpětně? V této věci se zatím moc neorientuji, proto bych byl rád, kdybyste mi doporučili literaturu. Předem děkuji za informace. S přáním slunných dnů Matěj Hodač matejhodac@seznam.cz



odpovídal(a): Redakce

daňový test

Dobrý den, jsem FO nepodnikatel (resp. mám pozastaveny veškeré živnosti). Uvažuji, že začnu investovat do akcií. Pokud budu mít z investic zisk a prodám akcie, jež mám v držení méně než 6 měsíců, týká se i mně povinnost platit daň z čistého zisku? Děkuji za odpověď, Roman.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, pořídili jsme nákladní auto z Německa…

Dobrý den, pořídili jsme nákladní auto z Německa v hodnotě cca 950 000 Kč. Úhrada byla provedena přes banku (zúčtování fa 321../041..), jedná se mi o zaúčtování této platby, zda stačí účet 221../321.., následně zařadit do majetku do užívání 022../041.. a dále do odpisů 551../082..? Děkuji Vám za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Immofinanz

Dobrý den, v roce 2007 jsen nainvestoval do společnosti Immofinanz 180 000,-,a stále tam posílám pravidelnou investici 1000,-Kč,plánovaný konec v roce 2012. Prosím poraďte co dělat,mohu přestat posílat pravidelný vklad či nikoli,nebo raději vzít aktuální stav,či čekat? Děkuji. Michal Jiroš


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, exituje prosím nějaký bankovní účet…

Dobrý den, exituje prosím nějaký bankovní účet, kde jsou velmi nízké až žádné poplatky při zahraničním platebním styku? Jsem fyzická osoba, student. Děkuji za reakci.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to bude s…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to bude s vozidly  pro uplatnění odpočtu DPH po 30.06. 2010? Přepážka už nemusí být, jak se bude tedy lišit vozidlo s možností uplatnit odpočetu  DPH po 30.06.2010 (aby v TP bylo N1)? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

dotace

CHtěl by se zeptat na dotaci,kdo ji může získat,jestli ji může ziskat člověk co začina s podnikanim,živnost má otevřenou třetí týden,jestli ji může získat ,když už má tu živnost anebo jenom člověk co jěšte tu živnost nemá a chce si ji udělat,kdo co a jak to je s tím a kdo má na ní právo? ( na tu dotaci ). Tá dotace je žádaná na začinajiciho podnikatele ,chce ji protože nemá finance a chce a potřebuje ji na nářadí atd....Kolik může žádat-dotaci ,kolik ji může dostat,co musí splňovat-podmínky a na koho se má obrátit,budu velice rád ,když mi v tom poradíte,nejlíp by bylo kdyby jste mi veškeré informace poslali na muj email......tupaju@email.cz.........DĚKUJI


odpovídal(a): Redakce

RM-S

Dobrý den, ráda bych se jen zeptala, zda existuje v Čr ještě jiný typ mimoburzovního obchodování než je RM-systém. Děkuji Lenka Říhová


odpovídal(a): Redakce

Je vhodné koupit akcie ČEZu?

Dobrý den, měl bych dotaz jakým způsobem se dají koupit akcie? Měl bych zájem o akcie ČEZu , dá se předpokládat, že půjdou nahoru ? Popř. můžete mi poradit akcie, kde se dá předpokládat růst ?


odpovídal(a): Redakce

smlouva o půjčce

Dobrý den, potřebuji poradit jak sestavit smlouvu o půjčce, kterou poskytuji jiné osobě na koupi automobilu, vlastně financuji nákup vozu a majitelem bude jiná osoba. Jak sepsat smlouvu, dohoda zní za dva roky vrácení peněz, popřípadě přepis vozu na mě.Děkuji Kocmanová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se zeptala,jaké jsou…

Dobrý den, ráda bych se zeptala,jaké jsou očekávané trendy v oblasti trhu cenných papírů? Předem děkuji Martina Fottová