Investiční poradenství

Máte dotaz týkající se investování? Naše poradenské centrum je vám k dispozici. Poskytneme rady v oblasti rozsáhlé problematiky kapitálových trhů nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Poradíme, jakým způsobem lze realizovat investice na Burze cenných papírů Praha, na české burze RM-Systém, jak komunikovat se Střediskem cenných papírů. Pomůžeme vám orientovat se v široké škále finančních produktů, které kapitálový trh nabízí. Můžeme vám poradit se základy analýzy investičních příležitostí, jak eliminovat investiční rizika a jak hodnotit dosažené výnosy z vašich investic.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY V SEKCI: INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ

odpovídal(a): Redakce

Komerční banka má nový podílový fond AMETYST 2…

Komerční banka má nový podílový fond AMETYST 2 určen pro konzervqativní zákazníky. Zajímá mne váš názor na tento fond. Děkuji za odpověď. Jakubec


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, aktualne resime stavbu domu.…

Dobry den, aktualne resime stavbu domu. Realizaci budeme hradit prodejem 2 bytu. U druheho mensiho bytu zvazuji nasleduji : 1)byt neprodat,pronajimat - cisty vynos mesicne 4 000 investovat do hypoteky na 20let, cca. 580 000, tu prostavet v dome 2)byt prodat za 850 000, z toho 580 000 prostavet v dome a 270 000 investovat na 20 let do nejakeho fondu (napr. ING cesky akciovy) Muzete mi, prosim, sdelit Vas nazor, zda by nektera z variant mohla mit jednoznacne vyssi vynos? Pro upresneni - byt je ve Zline, stary asi 3 roky, nicmene v lokalite velkeho sidliste. Dekuji za odpoved/nazor. Rolenc Janodpovídal(a): Redakce

Prosím o informaci zda se dají a jakým způsobem…

Prosím o informaci zda se dají a jakým způsobem prodat cenné papíry AGB II ( nyní asi Investage )z kuponové privatizace. Jaká je jejich cena ( 1 kuponová knížka ) a kde se dá prodej uskutečnit. Přišel mi domů leták s nabídkou 2400 - 4000,- Kč podle počtu CP. Je to slušné nabídka ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mimořádné vklady a výběry do životního pojištění

Dobrý den.Je vhodným řešením využívat investičního životního pojištění ke zhodnocení volných finačních prostředků formou mimořádných vkladů a výběrů?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jsem začínající…

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jsem začínající podnikatel v maloobchodu s textilem s velikostmi XXXL. Proto jsem se chtěla zeptat jestli můžu požádat od Evropské unie nějaký grant na podnikání a co proto musím udělat. Děkuju předem za Vaši odpověť. Šárka Vandrovcová.


odpovídal(a): Redakce

Lze investování do CP zahrnout do nákladů?

Dobrý den, již nějakou dobu investuji finanční prostředky do cenných papírů, převážně akcií jako soukromá osoba. Je možno do cenných papírů investovat i jako živnostník, tj. zahrnovat do nákladů podnikání poplatky za nákup a prodej CP a další výdaje s tím spojené? Pokud ano, tak jaký druh živnosti bych si měl zřídit? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Preji krasny den. Mam otazku ktera se tyka nasi…

Preji krasny den. Mam otazku ktera se tyka nasi meny. Nase mena stale pritvrzuje a boura hranice kurzu dolaru a libry. Nejsem zadnej odbornik na ekonomiku a proto me zajima jestli tento trend bude postupovat stale a nebo se koruna vrati na nejakou hodnotu zpet. mam nejake investice v uvedenych menach a premyslim jestli neni nejvysi cas je promenit na Kc. Muzete me dat nejakou radu a nebo odkazat na nejakeho odbornika v teto veci? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobre odpoledne, potrebovala bych poradit. …

Dobre odpoledne, potrebovala bych poradit. Potrebuji prevest vetsi mnozstvi britske libry do Cech.Bohuzel situace na trhu se diky Americe nevyviji nejlepe a kurs GBP se neskutecne propadnul. Premyslim nad nejlepsim resenim, jak dostat, co nejlepsi kurs. 1. varianta, ktera me napadla je, ze bych si otevrela v CR librovy ucet a z Anglie poslala libry. Pote pockala az se kurs trosku umoudri a: - bud penize vybrala a zasla do smenarny, kde by se neuctoval smenarensky poplatek a je sance, ze bych dostala lepsi kurs - libry prevedla na korunovy ucet - ted je ale otazka, jaky kurs mi banka poskytne a zda jeste navic nebudu platit dalsi poplatek za tento prevod 2. z Anglie bych poslala libry na korunovy ucet a ty by se prevedly na CZK Protoze jsem financni laik, nedokazu odhadnout, zda se kurs zlepsi a libra vuci korune posili. Mozna je jeste nejake dalsi reseni, ktere me nenapadlo. Moc by mi pomohla vase rada, jsem z toho uplne nestastna. Mockrat dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Měl bych dotaz ohledně vyplácení…

Dobrý den.Měl bych dotaz ohledně vyplácení sociálních dávek a státních příspěvků.Je nějaká možnost stáního příspěvku nebo doplatku minimální mzdy pokavad je mi 22 let mám trvalé bydliště u rodičů,ale nebydlím snimi a mám práci ve které je mi vypláceno 4000 kč měsíčně a mám napsané 4000 kč měsíčně v pracovní smlouvě.Existuje nějaká možnost například příspěvku na bydlení nebo doplatek do minimální mzdy,nebo rodiče jsou povini v jakémkoliv případě do 26 let mně finančně zajistit i když u nich dva roky nežiji?Zajímalo by mě tedy zda je možnost nějakého státního příšpevku a pokavad ano jaké podmínky pro to náleží.Jestli budu muset dokazovat například čtvrtletně přímy rodičů nebo přítelkyně která se mnou žije.


odpovídal(a): Redakce

Propad na US trzích a vývoj akciových fondů

Dobrý den, měl bych dotaz z oblasti investování a dále dotaz na možný vývoj na akciových trzích. Občas sleduji vývoj na akciových trzích. Nyní je situace na světových trzích ovlivněna situací v USA - negativním vývojem na tamních hypotečních trzích. Dá se v současné době odhadnout jakým směrem se akciové trhy ve světě budou ubírat a jeslti náhodou nekončí růstové období akciových trhů? Někteří analytici mluví o možné recesi v USA, která by mohla ovlivnit i ostatní trhy. Jak tuto situaci vidíte vy? Budou dle vás trhy spíše růst, kolísat nebo padat? A mělo by cenu nyní někam investovat volné finanční prostředky? Já zatím využívám akciové otevřené podílové fondy, které doteď rostly. Jak myslíte, že by se akciové fondy mohly vyvíjet do budoucna? Nebo by bylo lepší nyní prostředky přesunout do fondů peněžního trhu? Jak by se dle vás mohly vyvíjet nemovitostní akciové fondy? Mám krátkou dobu nakoupen i fond tohoto typu, myslíte, že tyto fondy ještě v budoucnu porostou? Zatím padají dolů pod vlivem situace v USA. Takže nemovitostní fond prodat nebo držet? Nebo prostředky vybrat, realizovat ztrátu a investovat jinam?odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v součastné době ukončím stavební…

Dobrý den, v součastné době ukončím stavební spoření cca s cílovou částkou 180.000 Kč, dalších cca 100.000 Kč mám k dispozici z jiného zdroje. Můj zájem směřuje do investování do podílových či akciových fondů s celkovou dobou spoření na cca 3-5 let. Mohu odvás obdržet radu, jak nejvýhodněji invstice nakombinovat. Rozhodně není v mém zájmu investovat celou částku na jedno místo a zároveň mne neiteresují žádné životní či penzijní pojištění ani další stavební spoření. Předem děkuji Eva R.


odpovídal(a): Redakce

V lednu dostanu peníze z ukončeného stavebního…

V lednu dostanu peníze z ukončeného stavebního spoření. Jedná se o 100 000,- Kč. Potřeboval bych peníze investovat nebo uložit na minimálně půl roku ale ne víc jak na dva roky. Vím že je budu potřebovat. Je možnost je uložit - investovat na tak krátkou dobu tak abych udržel krok s inflací, která má být příští rok prý asi 5%. Investování do podílových fondů znám. V úvahu by snad přicházeli jen dluhopisové. Uvažuji správně? A prosím, je možnost jiná? Jaká? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jak fungují investiční certifikáty?

Často doporučujete místo podílových fondů investiční certifikáty. Investuji již delší dobu do podílovýchfondů, ale investiční certifikáty mě nic neříkají. Investuji u ČSOB. Mohu si tam také investiční certifikáty pořídit? Jaký je rozdíl mezi podílovými listy a certifikáty? Na jakém principu fungují a je to pro mě jako začátečníka složitější jak investování do podílových fondů?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Chtěl bych začít podnikat a touto…

Dobrý den Chtěl bych začít podnikat a touto cestou bych se vás chtěl zeptat,jaká je moje šance na získání finanční pomoci pro začátek mé podnikatelské činnosti? Pracuji jako řádový zaměstnanec státního podniku.Nemám zatím žádnou svou firmu ani nevlastním nic,čím bych se mohl zaručit.Můžete mi tedy poradit jak začít a co musím udělat? Předem děkuji za vaši odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Jsme příspěvková…

Dobrý den, prosím o radu. Jsme příspěvková organizace s doplňkovou činností. V domově mládeže jedno patro využívá pedagogickopsychologická poradna s tím, že nám hradí náklady spojené s výpůjčkou a vyúčtované dodavateli, ale i náklady na vytápění, ostrahu a úklid, které vznikají naším výkonem (máme vlastní kotelnu). Účetní uplatňuje DPH na prostor porady kráceným koeficient na vstupu, ale výše jmenované služby, které poskytujeme my nejsou zdaňované DPH. Je to správně? Děkuji. M. Rollová


odpovídal(a): Redakce

jaký je rozdíl mezi úvěrem a hypotékou?

jaký je rozdíl mezi úvěrem a hypotékou?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych nakoupit nějaké akcie asi…

Dobrý den, chtěla bych nakoupit nějaké akcie asi za 20 000 Kč. Vím, že je to zanedbatelná částka, ale můžete mi poradit, co by bylo pro tuto sumu nejvýhodnější a kde bych měla začít?


odpovídal(a): Redakce

Naše s.r.o. organizačně vyděluje obchodní…

Naše s.r.o. organizačně vyděluje obchodní oddělení do nově vznikající společnosti s jinou vlastnickou strukturou. Během prvnotní fáze, během níž budou smlouvy se zákazníky postupně převáděny na novou společnost, potřebuje nově vzniklá s.r.o. finanční výpomoc nejlépe formou povoleného přečerpání úvěru do výše cca. 1 mil. Kč. Banky však nově vzniklou s.r.o. považují za společnost bez historie a bez typicky 2 daňových přiznání nejsou ochotny povolit přečerpání úvěru výše než do 100,000 Kč. Jaké máme další možnosti, pokud jsme ochotni podepsat směnku, nemáme však k dispozici nemovitost k zajištění.


odpovídal(a): Redakce

Akcie společnosti Lesy Tábor

Dobrý den, vlastním 10 akcií společnosti Lesy Tábor. Nominální hodnota akcie je 1100Kč. Byl mi nabídnut odkup akcií za 400kč za kus. Je tato cena reálná, nebo za akcie mohu dostat více? A je trend těchto akcií spíše růstový či klesající? Co byste mi doporučili? děkuji Pokorný


odpovídal(a): Redakce

Chtel bych se zeptat na Investici do cennych…

Chtel bych se zeptat na Investici do cennych papiru.Jsem klientem E-banky a tam neco nabizeji,ale moc tomu nerozumim a nevim jestli tem bankerum se da verit je jasny ze nebudou ve vsem mluvit pravdu a je to jen aby nalakali klienty!Mozna se pletu!Tak sem se chtel zeptat jestli je to dobry investovat do cennych papiru nebo treba investovat nekam jinam a popripade kam!Moc dekuji za odpoved.Hezky den SvobodaPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.