Daňové poradenství

Nevíte si rady v oblasti daní? Daňových zákonů je celá řada a neustále se mění. Pokud máte otázku, týkající se právě této oblasti, naše poradna je vám k dispozici. Pomůžeme vám nalézt odpovědi na vaše otázky:

  • Daň z příjmů fyzických osob (slevy na dani, odečitatelné položky, osvobození od daně, daňové přiznání...) 
  • Daň z nemovitých věcí  (daňové přiznání, koeficienty,...)
  • Daň z nabytí nemovitých věcí (osvobození, určení základu daně,...)
  • Daň silniční  aj.

 

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY V SEKCI: DANĚ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim o radu, zda pri pujcovani…

Dobry den, prosim o radu, zda pri pujcovani peneznich pujcek, ve smyslu § 54 odst.1 c) zakona o DPH, se vykazuji v priznani k DPH (ř.530) pouze uroky z techno pujcek, nebo cele tyto pujcky. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Jednatel,popř.společník…

Dobrý den, prosím o radu. Jednatel,popř.společník s.r.o. nená se svou společností uzavřen žádný pracovněprávní vztah. Může své společnosti fakturovat jako fyzická osoba na své IČO? Nebo si musí uzavřít se společností pracovní vztah a zdanit svou práci jako závislou činnost? Děkuji a zdravím



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, potrebuji zjistit jake je danove…

Dobry den, potrebuji zjistit jake je danove priznani pri koupi a prodeje nemovitosti.Konkretne mi jde o to,jakou zaplatim dan kdyz koupim a prodam dum,ci byt (jako soukroma osoba,ktery vlastnim).Zda je to omezeno i casove,tedy rozdil zda to prodam drive naz za dva roky.A jaky rozdil, kdybych koupila a prodala dum, ci byt na zivnost(jako firma).


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem stále studentem, studium jsem…

Dobrý den, jsem stále studentem, studium jsem nikdy nepřerušila, ale nyní jsem začala pracovat na HPP. Chtěla bych se zeptat, zda i dále může můj otec uplatňovat nárok na nižší daň, přestože pracuji. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

S.r.o. provozuje katalog výrobků na internetu.…

S.r.o. provozuje katalog výrobků na internetu. Každý výrobek se prezentuje na www stránkách po určitou dobu, platba předem. Na základě objednávky se vystaví zálohová faktura (částka+DPH, nevyčísleno), po přijetí platby se vystaví daňový doklad (částka + vyčíslené DPH, dat. uskuteč. zdan. plnění je datum přijetí platby). Je třeba po skončení období, po dobu něhož se výrobek na www prezentuje, vystavit ještě další daňový doklad? Děkuji za odpověĎ.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, předem Vám chci poděkovat za odpověď.…

Dobrý den, předem Vám chci poděkovat za odpověď. Jen specifikuji. Jsem OSVČ a vedu daňovou evidenci a chci se zeptat, zda-li zaplacené zdravotní pojištění a sociální pojištění, jako daňově uznatelný výdaj si mohu odečíst od základu daně? Platím zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Děkuji. Zdraví Jindříšek.


odpovídal(a): Redakce

S.r.o. provozuje internetovy obchod - zahranicni…

S.r.o. provozuje internetovy obchod - zahranicni knihy. Nakupuje v zahranici a prodava konecnemu zakaznikovi v Cechach. Musi vest bezny ucet v cizi mene, jestlize pri platbe kartou pres internetbanking provadi banka automaticky prevod CZK->EUR?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem jednatelem a společníkem s.r.o.,…

Dobrý den, jsem jednatelem a společníkem s.r.o., která sídlí s mým souhlasem v mém rodinném domě. Mohu jako fyzická osoba a majitel domu uzavřít s s.r.o. smlouvu o pronájmu kanceláře včetně telefonní linky? Může si s.r.o. jako daňově uznatelný výdaj započítat např. okenní žaluzie, podlahovou krytinu apod.? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , jsem student a chci si založit…

Dobrý den , jsem student a chci si založit spořící učet.Můj vklad by byl okolo 50 000Kč a měsíčně bych mohl uložit 1 000Kč.Chtěl bych poradit jaký učet si mám založit,u koho atd. Předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně převodu nemovitosti…

Dobrý den, mám dotaz ohledně převodu nemovitosti a věcného břemene. Chtěla bych vědět, jak postupovat. Prastrýc a prateta nám chtějí přenechat chatu s tím, že ji budou užívat dokud budou moci jezdit autem. Pokud bychom chtěli udělat převod nemovitosti s věcným břemenem, jak veliká je sazba daně, pokud nějaká je a jeli to takto možné udělat? Předem děkuji za Vaši radu. S pozdravem Danuše Uchytilová



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím Vás jak zaúčtovat odpisy s 10%…

Dobrý den,prosím Vás jak zaúčtovat odpisy s 10% navýšením pořiz.ceny.Jedná se o stroj zařazen do 2.odpis skup. a odepisuji zrychl.odpisem.Pokud bych to zaúčtovala na účet 551 nesouhlasil by pak účet 082.Děkuji za odpověď Hálová Brno.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,je mozne, ze pri hrube mzde asi 9500Kc…

Dobry den,je mozne, ze pri hrube mzde asi 9500Kc/mes. - zamestnavatel(fyz. osoba,3 zamestnanci ve firme)plati statu udajne za soc.pojisteni,zdrav.poj a dane za tyto 3 zamestnance uhrnem kolem 60 tis? Zamestnavatel tvrdi,ze ano-je to vubec mozne?popr.za jakych podminek by k tomu mohlo dojit?Dekuji za odpoved..


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ještě jeden dotaz.Na jaký účet by…

Dobrý den, ještě jeden dotaz.Na jaký účet by jste dal renovaci/naplnění/ toneru do tiskárny. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, na jaký účet by jste dal technickou…

Dobrý den, na jaký účet by jste dal technickou prohlídku auta a měření emisí? Předchozí účetní účtovala na 568000.Může to tak být? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, před necelým…

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, před necelým rokem jsem zakoupil byt a nyní ho chci prodat, budu platit daň z nemovitosti a ještě daň z příjmu a v jaké výši, nejsem z touto problematikou zcela obeznámen. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat - mohu si daňově…

Dobrý den, chci se zeptat - mohu si daňově uznatelným výdajem tj. zdravotním pojištěním placeném podnikatelem snížit základ daně? Děkuji. Jindříšek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se informovala na postup…

Dobrý den, ráda bych se informovala na postup placení daně z pronájmu. Minulý rok jsme s manželem odkoupili byt do os. vlastnictví. Do katastru byl zapsán letos v květnu. Byt jsme zrekonstruovali a od září 2007 byhom ho chtěli pronajmout. Je možné uplatňovat do zdanění náklady na rekonstrukci , vybavení atd..., když vznikly před pronájmem ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat podle jakých zákonů a…

Dobrý den, chci se zeptat podle jakých zákonů a paragrafu se upravuje Sponzorská(reklamní) smlouva.My jako TJ sokol chceme místo darovacích smluv poskytnout našim sponzorum reklamni plochy a také možnost odečtení si techto finančních částek z daní. Děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, u babičky jsme našli neplatné bankovky…

Dobrý den, u babičky jsme našli neplatné bankovky FRF. Na Vašich stránkách jsem se dočetla, že je možné je ještě vyměnit v centrální bance Francie. Nikde jsem však nenašla kontakt na centr.banku a také nevím, jak mám v podobném případě postupovat. Budu velice ráda, když mi poradíte. Děkuji. Na můj dotaz se mi nepodařilo najít vhodnou sekci, pokud si tedy s dotazem nebudete vědět rady, napiště mi prosím kontakt na osobu, na kterou se mohu obrátit. Děkuji, H.Bachová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, od září 2006 budu pracovat na plný…

Dobrý den, od září 2006 budu pracovat na plný úvazek u Slovenskoho zaměstnavatele (pojištění, daně hrazeno dle slovenských předpisů). Budu meset za rok 2006 podávat daňové přiznání i v Česku (případně jakým způsobem)? Podotýkám, že na Slovensku se budu zdržovat vždy 4 dny v týdnu a zbytek (tj.3 dny) v Česku).



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.