FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Od září se prý mění podmínky pro uzavírání smluv…

Od září se prý mění podmínky pro uzavírání smluv o stavebním spoření. Můžete mi nastínit JAK? Podle obchodního zástupce ČMSS je výhodné uzavřít následnou smlouvu ještě v měsíci srpnu PROČ? S pozdravem Ing. Hošek


odpovídal(a): Redakce

V brzke dobe bych rad zakoupil byt v cene okolo…

V brzke dobe bych rad zakoupil byt v cene okolo 620 000 kc do osobniho vlastnictvi. Na hotovosti mam 400 000 kc, na uctu stavebniho sporeni u CMSS s cilovou castkou 300 000 kc mam 150 000 kc. Peti lety cyklus st.sporeni mi konci v listopadu 2001. Potreboval bych tedy pujcit cca 70000 kc. Mam pozadat st.sporitelnu o meziuver ci mam v listopadu penize vybrat a pujcit si penize napr. v bance? Dekuji za odpoved. Petr Labus



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad by se zeptal na nasledujici vec.…

Dobry den, rad by se zeptal na nasledujici vec. Ma sestra chce zadat o hypotecni uver, pro zlepseni pozice sve zadosti ( celkovych financnich prijmu ) me pozadala abych se spolu s ni a jejim manzelem stal 'pristupitelem' jejich pujcky. Tento termin mi neni jasny, znamena to byt 'spoluzadatelem' ? Znamena to, ze pokud bych ja sam v budoucnu o uver zadal, musel bych uvadet jako svuj zavazek celou castku jejich hypoteky, nebo jen urcitou cast - stanovenou ve smlouve ? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych si založit stavební spoření…

Dobrý den. Chtěl bych si založit stavební spoření a nevím, pro kterou stavební spořitelnu se rozhodnout, kdy je nejlepší spoření založit. Chtěl bych střádat tak 1000 až 1500 měsíčně. Děkuji mnohokrát. Aleš Vrbas


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,minuly rok jsem uzavrel stavebni…

Dobry den,minuly rok jsem uzavrel stavebni sporeni s Ceskomoravskou stavebni sporitelnou a na ucet si vlozil 18000 Kc. Ocekaval jsem statni prispevek 4500 Kc. Na zacatku cervence jsem byl informovan, ze na statni prispevek na me pro Ceskomoravskou sporitelnu nebyl priznan, ze ho dostala Stavebni sporitelna Wistenrot. Se stavebni sporitelnou Wistenrot jsem vsak zadnou smlouvu nikdy neuzavrel. Nechal jsem si tedy zaslat kopii smlouvy od SS Wistenrot a zjistil jsem, ze smlouvu bez meho vedomi podepsal v roce 1997 byvaly podnajemnik meho bytu. Je to Rekofond s mesicnim vkladem 150 Kc a smlouva je vinkulovana na bytove druzstvo. Co mam delat aby me byl priznan statni prispevek za rok 2000 a jak vypovedet smlouvu,kterou jsem nikdy neuzavrel. Dekuji. Ivan Martis


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se zeptal na takovouto vec.…

Dobry den, rad bych se zeptal na takovouto vec. V soucasne dobe pracuji v SRN na zaklade zelene karty. Rad bych si vzal v CR hypotecni uver - uzna mi nektera banka potvrzeni o vysi prijmu vystavene v SRN?


odpovídal(a): Redakce

chci koupit chatu, zhruba do 350.000,-Kč. 80.000,…

chci koupit chatu, zhruba do 350.000,-Kč. 80.000,- mám, je možné uzavřít stavební spoření a stačí mi má hotovost? děkuji za odpověd. helena šimková


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych uzavřít stavební spoření na koupi…

Chtěla bych uzavřít stavební spoření na koupi bytu. J možné jej rozložit na mě, syna a babičku. Prosím o informace, která ze stavebních spořitelen je nejméně riziková a která poskytuje některé výhody navíc. Uvažuji o Hypovereinsbank nebo Reiffeinsennebo Wüstenrot. Děkuji KLára Krejčí


odpovídal(a): Redakce

Je možné financovat stavební pozemek, na kterém…

Je možné financovat stavební pozemek, na kterém budu v budoucnu stavět, z úvěru ze stavebního spoření?


odpovídal(a): Redakce

Chtěli bychom si s manželem v budoucnosti…

Chtěli bychom si s manželem v budoucnosti postavit rodinný domek, zatím jsme bez zavazků a můžeme tedy spořit. Jaké spoření je pro nás nejvýhodnější, dá se zvyšovat, či snižovat spořící částka (v případě, že budeme mít dítě a nebudeme si moci dovolit více platit - tak do dvou let)? Za jak dlouho budeme schopni si domek postavit v případě Vámi navrženého spoření?



odpovídal(a): Redakce

U které banky by byla nejvýhodnější hypotéka na 1…

U které banky by byla nejvýhodnější hypotéka na 1 000 000 korun. Jaká by byla akontace a jaké měsíční splátky? Děkuji David Lenský


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, slyšela jsem že od září 2001 budou mít…

Dobrý den, slyšela jsem že od září 2001 budou mít stavební spořitelny nové podmínky pro poskytování úvěrů. U nově sjednaných smluv se prý bude poskytovat úvěr pouze na stavbu nového bytu? Je to opravdu tak? Děkuji Šárka


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam postavenou hrubou stavbu(vnitřní…

Dobry den, mam postavenou hrubou stavbu(vnitřní omítky,vodo-topo) a chybí mi 200 000,-CZK na zakoupení oken.Jaké navrhujete levné a rychlé východisko z této situace.


odpovídal(a): Redakce

Videl jsem pred casem nabidku na internetu jedne…

Videl jsem pred casem nabidku na internetu jedne st.sporitelny, ze pri uzavreni smlouvy on-line se bude platit pouze 0,5% cilove castky (oproti 1% bezne pozadovanych). Je to jeste aktualni a u ktere stavebni sporitelny? Dekuji predem za zodpovezeni dotazu. Vit Zamecnik tel. 0632 595 275


odpovídal(a): Redakce

1. Chtěla bych si pořídit nový dům v hodnotě 1…

1. Chtěla bych si pořídit nový dům v hodnotě 1 mil. Kč, který chci financovat hypotékou. Tzn., že potřebuji mít k dispozici 30 % prostředků. Můžu těchto 300 000,- Kč pokrýt ze stavebního spoření - 40% naspořenou částkou a 60% úvěrem nebo úvěr nelze započítat? 2. Lze ručit budoucí nemovitostí, která bude hypotékou financována a ještě není postavena?


odpovídal(a): Redakce

Chci stavět podkrovní byt v rodinném domku. Mám…

Chci stavět podkrovní byt v rodinném domku. Mám uzavřené stavební spoření s Liškou a Pyramidu. Pyramidu mám od r.2000 a Lišku od r.2001. Nevím jak nejlépe získat peníze na stavbu. Zda úvěr ze stavebního spoření či hypotéku. Slyšela jsem o možnosti půjček např. od Českomoravské hypoteční banky - nulové uročení.


odpovídal(a): Redakce

Co všechno prakticky znamená 3.podmínka pro…

Co všechno prakticky znamená 3.podmínka pro poskytnutí úvěru VSS KB - hodnocení klienta? Je reálné, chtít pořídit dům do osobního vlastnictví za 700 tis.Kč, když já mám stavební spoření 5.rokem, přítel 3.rokem (cílová částka obou 300 tis.Kč)? Jakým nejvhodnějším způsobem?


odpovídal(a): Redakce

Dva roky platím stavební spoření měsíčně v častce…

Dva roky platím stavební spoření měsíčně v častce 1 500,- Kč. Mam možnost zakoupit maly rodinny domek v hodnotě 400 000,- Kč. prosím o informace jaké možnosti jsou ohledne čerpání ze stavebního spoření úvěru popřípadě zda se da kombinovat hypoteka ze stavebním spořením. Čistý měsíční príjem činí cca 12000 - 13000,- Kč a nemám žádnou vyživovací povinnost vůčí jiným osobám. Jiné spalátky jsou měsíčně 1000,- Kč. Prosím o informace co potřebuji k vyřízení půjčky a zda musím mít nějakou finnanční hotovost.Zda potřebuji odhad domku, předkupní smlouvu a kolik ručitelů nebo mohu ručit zakoupeným domkem. Předem děkuji za vyřízení mého dotazu.


odpovídal(a): Redakce

Realitní kancelář ode mě, jako vážného zájemce,…

Realitní kancelář ode mě, jako vážného zájemce, požadovala složit nevratný 100 tisícový blokační poplatek na nákup nemovitosti - rodinného domu. Dále mě předem neinformovala, že současný majitel má omezeno právo převodu nemovitosti z důvodu vzaté půjčky v roce 1989 a 1990 na dobu 10 let od kolaudace. Kolaudace by měla teprve proběhnout.Je tento postup běžný?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, lze zajistit hypotéku životní…

Dobry den, lze zajistit hypotéku životní pojistkou? Rada bych zaroven pozadala o zorganizovani osobni schuzky s financnim poradcem. Dekuji. Sidlova