FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz, mám naspořeno se stavebnim…

Dobrý den, mám dotaz, mám naspořeno se stavebnim spořenim 32 000, spořím druhý rok : Spoření s Buřinkou. Cílová částka je 180 000,-Kč. Nyí potřebuji získat úvěr na opravy rodinného domu na 200 000,-Kč.Prosím poraďte mi, jaká je možnost ho získat děkuji Berkiová


odpovídal(a): Redakce

Prosím o informaci,zda je poskytován hypoteční…

Prosím o informaci,zda je poskytován hypoteční úvěr i na družstevní byt.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den. S pritelem si chceme koupit byt…

Dobry den. S pritelem si chceme koupit byt.Nejedna se vsak O BYT ANI STATNI, ANI DRUZSTEVNI, ALE BYT NAJEMNI-TZN.: ze barak s bytem vlastni majitel.Muzete nam poradit o jaky uver by bylo mozne pozadat, kdyz : 1.nevlastnime nemovitost, bytem asi nelze (nevim to jiste) rucit a na uver je treba vypis z katastru nemovitosti?????????????????Dekuji za zaslani informaci jak si pomoci jako mladi lide k bydleni. Musilkova Blanka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám prosbu, zda byste mně neporadili…

Dobrý den, mám prosbu, zda byste mně neporadili s výběrem stavební spořitelny. Rádi bychom s manželem uzavření smlouvu na stavební spoření, nevíme však zatím zda bychom čerpali úvěr. Máme 2 dcery ve věku 15 a 17 let, takže se domníváme, že by to mohlo přicházet v úvahu. Nevíte jaká by byla nejvhodnější stavební spořitelna? Nevíme zda je velký rozdíl , když bychom chtěli jenom spořit nebo když bychom chtěli úvěr. Děkuji Vám za odpověď. Sv. Kubalová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych založil Stavební spoření s…

Dobrý den, rád bych založil Stavební spoření s eventuélní možností překlenovacího úvěru po 2 - 3 letech (zatím nemám konkrétní cíl, ale je možné, že to nastane). Která ze spořitelen je nejvhodnější? Výchozí data: Cíl. Č. 300 000 KČ (U HYPO) měs. spl. 1500 Kč Zatím se mi jeví nelepší HYPO nebo WUSTENROF či ČS ? 1.Je tu také otázka spolehlivosti spoř. při vyřízování meziúvěru (rychlost, problémy ?) Bydlím v Trutnově ? slyšel jsem , že je u poboček HYPO někdy prřoblém s vyřizováním úvěru (je to menší společnost). 2.Lze někde jinde uložit peníze výhodněji (normální banka termínovaný vklad 11 ? 14 % - to asi nikde neženu ? děkuji předem za rychlou odpověď Ivan Junek


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Mam na Vas takovy dotaz:rodice maji…

Dobry den, Mam na Vas takovy dotaz:rodice maji dum, ktery je historicky chranen a je potreba udelat kompletni rekonstrukci strechy plus vody mozna dalsich veci uvnitr domu. Jak jsem uvedl tento dum je historicky chrany a stat by na jeho opravu prispel urcitou castkou a urcitou castkou by jsem museli prispet my.Ted se jedna o to jakou castkou prispeje stat a jakou budeme muset dat my, jenze je tu mensi hacek v tom, ze kdyz nam stat na to prispeje urcitou castkou, tak ta se musi vycerpat do 1 roku. Urcite penize mame nasporene a pristi rok bude mamce koncit stavebni sporeni, ale protoze cilova castka jeji smlouvy je 120 000 a ma nasporeno pres 65% teto cilove castky. Na uvedenou rekonstrukci to urcite stacit nebude. Potrebovali bychom poradit jak to udelat abychom si mohli v co nejkratsi dobe vzit uver u stavebni sporitelny ci hypoteku jestli je mozne hypoteku na tuto rekonstrukci pouzit. Jaky produkt a u ktere sporitelny pouzit jake jsou treba zaruky jestli staci rucitel, kolik rucitelu ma byt nebo musi byt zastavena nemovitost? Potrebovali bychom pujcit asi 300 000. Jinak by me zajimalo jak dlouho se splaci uver u stavebni sporitelny nebo hypoteka a o kolik se takovy uver ci hypoteka preplaci, jake jsou dalsi skryte poplatky abych mohl porovnat jednotlive produkty. Jak dlouho trva vyrizeni uveru u stavebni sporitelny nebo hypteky po predlozeni vsech pozadovanych dokumentu? Jde mi o to jak to rozvrhnout, aby se mohlo zacit od urciteho data pracova na rekonstrukci. Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Martin Bilik


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji překlonovací úvěr na koupi bytu ve výši…

Potřebuji překlonovací úvěr na koupi bytu ve výši cca 160 000,-- Kč s tím, že bych hotově mohla složit cca 60 000,-- Kč. Měsíční splátky si představuji ve výši cca 3 000 ,-- Kč.


odpovídal(a): Redakce

Hodlám provést rekonstrukci RD v ceně 550000,- Kč…

Hodlám provést rekonstrukci RD v ceně 550000,- Kč. Jedná se o opravu střechy s přístavbou, zřízení solár. ohřevu TUV. Čisté příjmy cca 11.000,- Kč měsíčně. Děkuji za zaslání informace jak nejlépe financovat tento záměr.


odpovídal(a): Redakce

Rádi bychom postavili dům,nevím zda požádat pouze…

Rádi bychom postavili dům,nevím zda požádat pouze o hypotéku nebo kombinovat s úvěrem ze stavebního spoření. Po zaplacení pozemku mám kapitál 800000 Kč, 4 roky stavební spoření u Pyramidy s cílovou částkou 300000,- a 2 roky stav. spoř s Liškou -cíl. částka 240000,-Kč. Čistý příjem po odečtení splátek 49000, dvě stud. deti. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, zajimalo by me, kdyz mam zalozeno…

Dobry den, zajimalo by me, kdyz mam zalozeno stavebni sporeni a timto rokem mi konci, zda lze tam v lednu pridat jeste jednou 18000 ( cilova castka 300000) a ziskat statni podporu. Bylo mi receno, ze je to bezna praxe, proto se radim s odborniky. Lze ziskat statni podporu za 6. rok sporeni nebo je omezena pouze na 5 ti. lete sporici obdobi. A jestli to jde jak a kdy mi statni podporu vyplati. Pry do konce Brezna. Dekuji za radu. Ivana Siskova



odpovídal(a): Redakce

Mám možnost koupit byt 3+1 za 550 000 máme s…

Mám možnost koupit byt 3+1 za 550 000 máme s přítelkyní uzavřené stav. spoření já u Wustenrot a ona u Raifaisen. Končí nám v roce 2003. Oba máme zajištěn přijem.Bydlíme u rodičů. Jaké máme možnosti z hlediska těchto dvou společností a nebo i ostatních.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, kupuji zrekonstruovaný byt, který bude…

Dobrý den, kupuji zrekonstruovaný byt, který bude v hodnotě 1165000,- Kč. Potýkám se s problémem, kterého hypotečního úvěru bych měla využít pro financování této nemovitosti. Můj měsíční příjem činí 19900,-, jsem rozvedená, bezdětná, v hotovosti mám našetřeno 350 tis. Kč, stavební spoření nemám. Potřebovala bych vybrat bankovní ústav, u kterého by bylo možno dostat hypotéku. Ideální by pro mě byla taková hypotéka, u které je možnost po určité době splatit větší část úvěru najednou. Pokud je to možné, prosím o radu, který peněžní ústav by v mém případě byl nejvhodnější. Předem děkuji za odpověď. Iveta Matějovská


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam moznost zakoupit druztevni byt v…

Dobry den, mam moznost zakoupit druztevni byt v cene cca 550000,-Kc. Mam cca 1 rok stavebni sporeni na cilovou castku 350000. Zaplaceno je priblizne 24000,-Kc. Na hotovosti mam 100000,-Kc a cisty mesicni prijem 17000,-Kc (svobodny, bez zavazku). Jake mam moznosti ziskani penez na zakoupeni vyse jmenovaneho bytu? Predem dekuji za odpoved a jsem s pozdravem. Miroslav Dobrovolny


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně…

Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně státní finanční podpory na koupi nových bytů -úvěrové dotace (snížení úrokové sazby o 2%). Kupujeme nový byt do OV, ale kolaudační rozhodnutí je starší než dva roky (2,5 roku). Byt je úplně nový, byl zkolaudován, ale začal se prodávat až nyní.Existuje nějaká vyjímka, kdy by jsme dostali tuto státní dotaci, když byt je nový? Děkuji. Dana T.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu, mám nabídku koupit družstevní byt…

Prosím o radu, mám nabídku koupit družstevní byt za cenu 500.000. Spořím u ČSST přes rok a mám cílovou částku 122.000. Naspořeno je 50.000 na účtu ČSST. Prosím oradu co dál a kolik vlastně ručitelů musím mít, kdybych k 50.000 u ČSST doložil ješte 150.000. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rádi bychom s manželem v budoucnosti …

Dobrý den, rádi bychom s manželem v budoucnosti (horizont pěti let) koupili starší rodinný domek (cca 450.000 Kč) a dále jej opravovali, zatím jsme bez závazků a můžeme tedy spořit. Jaké spoření je pro nás nejvýhodnější, také s ohledem na možnosti poskytnutí úvěru? Nyní máme k dispozici 250.000Kč a v prvním roce jsme schopni spořit cca 3000 Kč, poté cca 1500 Kč. Jak je to s nutností ručitelů při poskytnutí úvěru u jednotlivých pojišťoven? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zajímá mě, jaký nejvyšší hypoteční úvěr bych…

Zajímá mě, jaký nejvyšší hypoteční úvěr bych mohla získat. Rodina 2 dospělí a 2 děti do 6ti let, měsíční příjem 50.000 Úspory 1mil. Kč Díky za odpověď a ev. další informace. Blanka Štarmanová


odpovídal(a): Redakce

Prosim Vas o Pomoc Nikdo jiny nam nedokaze…

Prosim Vas o Pomoc Nikdo jiny nam nedokaze poradit. Otec me babicky, ktery mel dve dcery a jednoho syna vlastnil za sveho zivota Chalupu, par pozemku kolem ni a les. Les mu sebrali komunisti. Kdyz pak babiccin otec zestarl a zmekl mu mozek, tak ho jeho syn dotahl k notari a tam napsali jako prodejni smlouvu, ze starecek prodava chalupu svemu synovi, je to peknej vykuk, chtel tak vysachovat sve dve sestry (mezi nimi i mou babicku) Tak se to stalo, eticky to v poradku neni, pravne asi jo. Roky utikaly. Pred nedavnem se ale babicka dozvedela, ze mu byla v restituci vracen i les, babicce rekl ze na nej nena narok, protoze on vlastni chalupu i pozemky, patri mu tedy pry i les, a tak bych rad vedel jak to vlastne je. Mi se to moc nezda. Nemelo by se to posuzovat, jako dedictvi po jejim otci? Babicka mu uverila, zadne naroky nevznesla, ted by to i udelala, protoze ji jeji bratr provedl jednu moc zlou vec, a ona se k vuli tomu utrpela vazny uraz, a je na tom dost spatne. Prosim poradte, jak to vlastne je? Vsude kde jsem se ptal, mi nebyli schopni odpovedet, z uredniku nic nedostanem a na pravniky nema. Dekuji moc Tomas Dostal Provaznicka 5 Ostrava - Hrabuvka 70030


odpovídal(a): Redakce

Chtela bych vedet moznosti za jakych muzu…

Chtela bych vedet moznosti za jakych muzu financovat bydleni. Mam stavebni sporeni u Raifaisen stavebni sporitelny. Sporim tretim rokem a mam nasporeno cca 50 tisic Czk. Castku muzu doplnit az do vysky 100.000 CZK. Potrebuji celkem castku (asi kombinovane z hypoteky a sporeni) cca 500 tisic CZK. Me rocni prijmy jsou dle danoveho priznani cca 900 tisic CZK rocne. Prosim o navrhnuti moznosti cerpani uveru. Rucitele mam dva. Splatky bych chtela maximalne cca 8000 CZK mesicne. Dekuji Jankova


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych si ujasnit vztah cílové částky a výše…

Chtěl bych si ujasnit vztah cílové částky a výše úvěru. Mám uzavřené stavebním spoření u ČMSS. Koncem tohoto roku budu mít již 5 let stavební spoření na cílovou částku 560 tis. Kc. Předpokládám, že splním všechny podmínky pro přidělení úvěru ze stavebního spoření. Zajímalo by mne jaká částka se bere jako ?úvěr? pro určení zajištění návratnosti úvěru. Zda je to 560 tis. nebo cca 280 tis. Kč (tedy ½). Zároveň by mne zajímalo zda budu platit úrok z půjčených 280 tis., nebo z cílové částky 560 tis. Kč. Případně jestli mi můžete zodpovědět, jakou bonitu musím mít a jaké zajištění bude ČMSS požadovat. Jak by se výše uvedené změnilo v případě čerpání MÚ, tedy aniž bych čekal na přidělení úvěru. Děkuji