FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Manžel zarába 22,000 Kc mesacne hrubeho, t.j. 16…

Manžel zarába 22,000 Kc mesacne hrubeho, t.j. 16,500 cisteho. Ja som na materskej dovolenej. Máme moznost ziskat od rodicov max 300,000, ktore by splacali rodicia. Manzel ma kapit.život. poistenie u českej poist. mes. 860 Kc, ciastka pri umrti 350,000. Máme moznost ziskat od nejakej banky uver na stavbu domu vo vyske 1,300,000? Pozemok by sme mali.


odpovídal(a): Redakce

Jsem rok ženatý a potřebujem vyřešit bytovou…

Jsem rok ženatý a potřebujem vyřešit bytovou otázku,zřejmně jediná šance koupit byt v OV disponujeme vlastními zdroji 400.000,-společný příjem je 30.000,-.Jiné zvláštní výdaje nemáme.Prosím,jaké máme šance a možnosti získat vlastní byt velikosti tak 2+kk/2+1 ? Předem děkuji za Vaši radu. S pozdravem Martin.N.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám v úmyslu pořídit stavební…

Dobrý den, mám v úmyslu pořídit stavební parcelu,cena 600.000,-. Máme jako rodina 2 smlouvy na stavební spoření ČMSS (cílová částka vždy 240.000,-), dosud naspořeno celkem 120.000,-. Schopnost splácet max. 10.000,-/měs. Jaká je nejvhodnější varianta půjčky ? Je možné uvést více variant splátek podle doby splácení (např. 5,7,10 let)? Je podmínkou půjčky nutnost do určité doby začít stavět? Děkuji M. Stoces


odpovídal(a): Redakce

Uvazuji o porizeni vetsiho bytu (4+1 nad 90m2)…

Uvazuji o porizeni vetsiho bytu (4+1 nad 90m2) nebo domu ekvivaletni velikosti. V tuto chvili splacim hypotekou byt (2+1 65m2), jehoz prodejem bych po vyrovnani zavazku ziskal cca 1.100.000Kc. Aktualni cisty mesicni prijem mam cca 37.000Kc. Zvazuji, jak velky uver si mohu na porizeni zminene nove nemovitosti mohu vzit. Za maximalni rozumnou mesicni splatku povazuji 20.000Kc.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Potrebuji vyresit otazky spojene s…

Dobry den. Potrebuji vyresit otazky spojene s bydlenim, vybral jsem si (vybrali jsme si s manzelkou) byt, bohuzel se jedna o druzstevni. Muzete mi poradit nejidealnejsi moznost profinancovani prevodu clenskeho podilu v BD? - clensky podil byl ohodnocen na 1.150.000,- Kc - volne disponujeme s cca 350.000,- Kc - k dispozici mame 2x stavebni sporeni, ktere bude letos koncit (nasporene castky budou cinit cca 2x 120.000,- Kc) - nas prumerny mesicni cisty prijem cini cca 27.500,- Kc - dale mame moznost za uver rucit rodinnym domkem (dve patra, 4+1, zahrada, garaz, ...) - dale mame moznost za poskytnute Dekuji a preji pekny den. Petr Sklenar


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych poradit s následujícím…

Dobrý den, chtěl bych poradit s následujícím problémem. Uvažuji o koupi bytu do osobního vlastnictví někde kolem 1000000,-. Mám našetřeno kolem 100000. Čistí příjem okolo 25000. Nemám uzavřenou smlouvu o stavebním spoření. Je na mě napsán byt, který si koupili rodiče (novostavba, osobní vlastnictví, hodnota přes 1000000). Uvažoval jsem o možnosti hypotéky, nebo kombinace překlenovacího úvěru u stavební spořitelny a hypotéky. Můžete mi navrhnout nejoptimálnější způsob řešení. Rád bych využil současné nízké úrokové sazby. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , uvažuji s přítelkyní o koupi bytu a…

Dobrý den , uvažuji s přítelkyní o koupi bytu a rád bych se poradil. Jaké mám možnosti .Lze se sejít osobně ? Děkuji za odpověď. S pozdravem Norbert Novák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych stav. spoření použít jen…

Dobrý den. Chtěl bych stav. spoření použít jen pro spoření. Nechtěl bych si brát úvěr. Za tento rok 2002 bych v prosinci složil 18000 Kč,-. Byla by mi připsána st. podpora 4500,-. Další léta zase 18000 + st. podp. až do prosince 2007. Je možné, že kdybych nějak "přetáhl" spoření až do konce roku 2008 byla by mi připsána ještě jedna st. podpora ? A jestli ano. Kdy bych mohl peníze získat ? Už třeba v lednu 2008 nebo až v lednu 2009 ? Jde takto "přetahovat" třeba ještě další tři roky ? Vlastně bych složil 7x 18000 a dostal bych 7x 4500 ? Jsou mé výpočty správné ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Nabízí se nám koupě malého domku za…

Dobrý den. Nabízí se nám koupě malého domku za 780 000,- Kč. Já spořím již dva roky 1500,- měsíčně ss u Raiffeisen na cílovou částku 240 000,-. Přítelkyně už spořila na ss pět let a nyní si zvýšila cíl. částku na 280 000,-. Má naspořeno asi 100 000,-. Od rodičů si můžeme vypůjčit 300 000,-. Moje otázka zní jestli mi má ss poskytne překlenovací úvěr za jakých podmínek a za jak dlouho ? Kolik peněz budu muset dát ještě na ss ? Dále by mne zajímalo jaké asi tak budou splátky na těchto ss. A ještě druhá varianta. Nechceme zatěžovat rodiče a chtěli bysme u našich ss navýšit cíl. částku. Jde to ? O kolik budeme muset doplnit naše ss ? Jak je to s ručiteli na úvěr ? Bude muset být domek nějak pojištěn ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mám uzavřeno stavební spoření s cílovou částkou…

Mám uzavřeno stavební spoření s cílovou částkou 102 000 kc.Pětileté spoření mi skončilo v dubnu roku 2001.Úvěr jsem nečerpal a na účet spoření posílám stále stejnou částku.Spoření bych chtěl využít na opravu střechy rodiného domku,ale sto tisíc je málo.Potřeboval bych poradit jak postupovat dále.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Chtěla bych požádat o…

Dobrý den, prosím o radu. Chtěla bych požádat o úvěr na koupi bytu a to o částku 350 000 Kč. Můžete mi poradit, na kterou banku se obrátit, tedy která je dle Vašeho doporučení nejvýhodnější? Předem Vám děkuji.


odpovídal(a): Redakce

preji hezky den, a prosim o odpoved na dotaz,…

preji hezky den, a prosim o odpoved na dotaz, zde lze v CR ziskat uver na porizeni bytu, je-li zadatel cizinec s pracovnim povolenim ale bez trvaleho bydliste, ev. za jakych podminek. (predpokladana vyse 2 mil.Kc, doba spl. do 4-5 let) s diky p.k.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jakou zvolit formu financování koupě…

Dobrý den, jakou zvolit formu financování koupě bytu v hodnotě 700.000,--Kč? V hotovosti mohu uhradit 40% hodnoty bytu. Je lepší hypotéka nebo stavební spoření (v současné době spoření nemám, musel bych si ho založit). Děkuji Janeček Radek


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu.Vlastním polovinu R.D.Druhou…

Prosím o radu.Vlastním polovinu R.D.Druhou polovinu odkupuji od své sestry. Potřebuji 400 000 Kč.Odhad domu je 1 800 000Kč.Je možné na tuto koupi získat hypotéku?Za jakých podmínek?A budu potřebovat ručitele?Za odpověď předem děkuji.S pozdravem Vladimír M.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na možnosti…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na možnosti zaplacení předplatného nájemného v obecním bytě. Požadovaná částka je 250000,--Kč na 10 let. V případě překlenovacího úvěru, která stav.spoř. je výhodnější, pokud bych skládal 20% z cílové částky. Předem děkuji Šefl


odpovídal(a): Redakce

Mam uzavreno stavebni sporeni u CMSS od 23.12…

Mam uzavreno stavebni sporeni u CMSS od 23.12.1998. Letos jsem si zvysoval cilovou castku na 500.000 Kc (rychla varianta) a nyni je mnou nasporena castka jiz 245.000 Kc. Podle hodnoticiho cisla (nyni asi 30) mam narok na meziuver. Bylo mi sdeleno, ze na stavebni uver mam narok az bude hodnotici cislo 64, coz ma byt asi za 1,25 roku. Chtel bych si ale vzit hypoteku drive a pouzit stavebni sporeni jako akontaci. Uzna hypotecni banka meziuver jako mnou vlastnene penize (akontaci)? Nebo uzna jen tech mnou nasporenych 250.000 Kc?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsme manželé a náš čistý měsíční…

Dobrý den, jsme manželé a náš čistý měsíční příjem je 24.000,--. Letos začínáme s novostavbou rodinného domu. Potřebujeme si půjčit celkem 600.000,--. Manželovi a jeho otci končí v únoru 2003 stavební spoření na cílovou částku 250.000,-- u Raiffeisen banky. Tím se nám nabízí vzít si 2 úvěry po 125.000,-- , celkem 250.000,-- na 6% úrok. A na zbytek 350.000,-- bychom si vzali hypotéku, protože v té době budeme mít postavenou hrubou stavbu, kterou bychom zastavili. Nevím, zda by nebylo výhodnější vzít si např. úvěr pouze z jednoho stavebního spoření tj.125.000,- a zbytek tj. 475.000,-- na hypotéku. Stačilo by nám v tomhle případě zastavit hrubou stavbu, která bude pouze po stropy, to znamená v hodnotě asi 400.000,--? Jde nám o to, abychom platili co nejnižší splátky hlavně prvních 5 let. Dostaneme státní podporu na vý¨še uvedenou hypotéku? Nevím, zda je to ve Vaší kompetenci mi s tímto poradit a popřípadě doporučit vhodnou banku, která poskytuje hypotéční úvěry, ale pokud ano, předem Vám velice děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se v…

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se v současné době poskytuje státní podpora na hypotéku ve výši 350.000,-- na novostavbu rodinného domu nebo je to příliš nízká částka. Také bych ráda věděla, zda v tomhle případě mohu očekávat, že banka bude požadovat uzavření životního pojištění. Velice děkuji.


odpovídal(a): Redakce

je možné čerpat hypotéční úvěr na koupi…

je možné čerpat hypotéční úvěr na koupi družstecního bytu,na který je již zažádáno o převod do osobního vlastnictví,ale za 1. není ještě složena částka potřebna k zahájení převodi byto do os.vl. a za 2. částka je již složena,ale převod není uskutečněn a za 3.je zažádáno o převod a částku bych složila já jako budoucí vlastník ihned po koupi bytu Ručila bych svým nynějším bytem,který je v osobním vlastnictví a má hodnotu cca 500 000.


odpovídal(a): Redakce

chtěla jsem se zeptat na dvě otázky l.…

chtěla jsem se zeptat na dvě otázky l. potřebovala bych hypotéku ve výši cca 700 000 na koupi družstevního bytu. Jaké jsou podmínky získání hypotéky a jestli mohu ručit bytem v osobním vlastnictví? 2. potřebovala bych hypotéku ve výši 1 500 000 na stavbu rodinného domu. Opět bych chtěla ručit bytem v osobním vlastnictví. Byt v osobním vlastnictví má hodnotu cca 500 000 bez zařízení,se zařízením cca 700 000.