FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, uvazuji o pudni vestavbe. Proto bych…

Dobry den, uvazuji o pudni vestavbe. Proto bych se rad informoval, zda je mozne pouzit hypoteku na vystavbu noveho bytu, kdyz tento jeste neexistuje. Na zaklade ceho se stanovi cena budouciho bytu? A s tim souvisejici dotaz. Musi tento pudni prostor splnovat nejake podminky, nebo to muze treba i na obecnim dome? S pozdravem, Petr Neugebauer


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Zadam vas o radu,jak nejvyhodneji…

Dobry den.Zadam vas o radu,jak nejvyhodneji poridit bydleni pro mlade lidi... Mam st.sporeni s cilovou castkou 160.000KC s narokem na uver,a dale v hotovosti 400.000KC.Co mi doporucujete za zpusob jakym financovat koupi bytu v meste Olomouc. slysel jsem o moznosti koupi novych bytu,kdy zaplatim jen asi 300.000KC a v naslednem blize neurcenem obdobi splacim mesicne jen asi 4000KC,bez dalsich plateb najemneho,a po uplynuti doby splaceni je byt muj.Existuje nejak takova forma ziskani bydleni? Popripade vas zadam o jiny zpusob,nebo o kontakt na nekoho kdo mi v teto oblasti pomuze se ziskanim bydleni v Olomouci. Dekuji za vas cas a rady. dekuji za odpoved na MAIL Bonar@post.cz



odpovídal(a): Redakce

Chci si nechat postavit řadový rodinný domek na…

Chci si nechat postavit řadový rodinný domek na klíč. Stavební firma vlastní pozemek, má stavební povolení a bude asi v katastru zapsána jako vlastník pozemku i rozestavěné nemovitosti po dobu její výstavby. Já si chci vzít na tento domek hypotéku, za kterou by se mělo ručit právě tímto realizovaným domkem. Může se stát, že firma ještě před dokončením výstavby zkrachuje. Mám jistotu, že o takovouto nedostavěnou nemovitost nepřijdu ? Nestane se tato rozestavěná nemovitost součástí konkursní podstaty zkrachovalé firmy ? Dá se pro tento případ ještě nějak pojistit aby mi nezůstalo jen splácení hypotéky a přitom bych žádný domek nakonec neměl ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěl bych se zeptat. Mám v úmyslu…

Dobrý den,chtěl bych se zeptat. Mám v úmyslu koupit byt v hodnotě 1 300 000Kč.Nemám,ale finance těch začátečních 15 až 30%.Mohl bych dostat celých 100% kdybych ručil kupovanou nemovitostí+životním pojištěním,které si chci založit+bytem mého otce v hodnotě cca500 000 tisíc.Kdyby to šlo,kolik by byly měsíční splátky za hypotéku + splátky za životní pojištění.Ještě by mě zajímalo jaky bych musel mít s manželkou měsíční plat,když máme jedno malé dítě.Předem děkuji za pomoc a kladné vyřízení Nashledanou Mazur martin


odpovídal(a): Redakce

Dobry den Chtel jsem se zeptat jestli by jste mi…

Dobry den Chtel jsem se zeptat jestli by jste mi neporadili co je nejvyhodnejsi. V srpnu budu mit k dispozici 70 000 kc. A potreboval bych 270000 Kc na financovani bytu. Mam dale asi rok stavebni sporeni ale mesicni splatka je pouze 500 Kc. Dobu splaceni pujcky ci uveru chci platit 5 let. Za pripadnou odpoved predem dekuji.


odpovídal(a): Redakce

mam uzavrenu sluvu u HYPO stavebni sporitelny na…

mam uzavrenu sluvu u HYPO stavebni sporitelny na cilovou castku 120 tis. s moznosti uveru 320 tis ale az v lednu pristiho roku nyni chci tyto penize pouzit avsak jsou mi nabizeny nevyhodne podminky je mozne si vzit hypoteku a vlastne ji splatit ihned po uvolneni uveru ? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaký je nejvhodnější produkt pro nákup…

Dobrý den, jaký je nejvhodnější produkt pro nákup staršího bytu (1.4mil.) k dispozici : hotovost 400tis., stavební spoření 1rok doběhlé cíl. částka 250tis. ("liška"), manželé bez dětí hrubý příjem cca 35tis./měs tzn. zbytek ? díky JŠik


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, s přítelem hodláme kupovat pozemek za…

Dobrý den, s přítelem hodláme kupovat pozemek za hotové a tím se vydat naprosto z peněz, včetně stavebního spoření atd. Na pozemku bychom rádi svépomocně stavěli RD a to za pomocí hypotečního úvěru ve výši 1 mil korun. Pokud by se úrokové sazby u hypotečních úvěrů neměnily neměli bychom problém se splácením. Bohužel vše déle trvá a stavět bychom mohli začít až za rok či za dva. Ráda bych věděla zda je možné nějak předpokládat úroky sazeb, protože pokud by nějak více stouply (např. průměrně na 9-10%) už by pro nás splácení úvěru bylo nemožné. A tím bychom letos nekupovaly pozemek. Děkuji za odpověď s pozdravem. Petra K.


odpovídal(a): Redakce

Vlastním pozemek, chci stavět RD na hypotéku s…

Vlastním pozemek, chci stavět RD na hypotéku s pomocí předhypotečního/stavebního úvěru. Je můj předpoklad správný, pokud uvažuji, že hypoteční banka bude postupovat pravděpodobně následujícím způsobem? HB stanoví (bankovním odhadcem) cenu obvyklou budoucí nemovitosti (pozemek + RD dle projektu a smlouvy se stavební firmou) a půjči (za předpokladu mé bonity) do výše 70% této celkové budoucí ceny obvyklé. Pokud těchto 70% bude dostatečné na realizaci výstavby RD, stačí prokázat vlastní investice 30% z této ceny jako vlastnictví pozemku (výpis z katastru, eventuálně kupní smlouvu z března 2000). Pokud by to bylo nedostačující do 30%, tak ještě doložením hotovosti, eventualně zřízením zástavy na jinou nemovitost.


odpovídal(a): Redakce

Pracuji dlouhodobě v zahraničí a proto využívám…

Pracuji dlouhodobě v zahraničí a proto využívám tuto cestu k získání informace o hypotéce, případně o krátkodobém úvěru na nákup rodinného domku. Jedná se mi o řešení proúvěrování částky min. 1.000.OOO max 5.000.000 Kč na nákup rodinného domku v ceně 7.000.000 Kč. Uvedenou hypotéku (půjčku) jsem připraven splatit i do 1 roku, v případě výhodnosti, jinak podle výhodného splátkového kalendáře. Společný měsíční příjem s manželkou je cca 140.000 Kč. Věk 50 let. Prosím o Vaši radu. Děkuji Charanza.



odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o koupi rod.domu za 3mil.Vlastni…

Mám zájem o koupi rod.domu za 3mil.Vlastni finance čini 2.5mil. 3roky jsem nepracovala,protože jsem byla doma s detmy.Nyni zacinam podnikat,takže zatim nemohu prokazat žádne prijmy.Je nějaka možnost ziskat hypotéčni uvěr 500000? Rodice jsou ochotni mi fin.vypomoci,maji dostatečné prijmy a zároven mohu mit ještě dalši rucitele. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Dotaz k hypotéce na starší byt Popis problému:…

Dotaz k hypotéce na starší byt Popis problému: jsou dvě sestry, které mají RD (s jedním bytem !!) na ideální poloviny. Jedna (starší než 36 let) už tam nebydlí a chtěla by svou polovinu prodat té druhé (mladší než 36 let, její manžel už starší než 36 let). Podle podmínek pro hypotéku by věk byl v pořádku, ale co to vlastnictví poloviny RD ? Bude možné dokoupit druhou polovinu, když je tam jen jeden byt ? Nebo ne, ale dalo by se to obejít převodem vlastní poloviny z budoucí kupující na svou malou dceru (asi 8 let) - tím by neměla nic a mohla kupovat přes hypotéku ? Jak je to minimálním příjmem pro získání hypotéky ? Předem děkuji za odpověď. Ondřej Weis


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, nevim, jak nejvyhodneji ziskat…

Dobry den, nevim, jak nejvyhodneji ziskat finance ve vysi 650.000 na koupi starsiho bytu do OV. Hotovost 100.000 a stavebni sporeni, ktere letos konci cilova castka 150.000. Mam nejak pokracovat ve stavebnim sporeni, nebo je lepsit pouzit hotovost a zadat o zvyhodnenou hypoteku do 36 let?


odpovídal(a): Redakce

Chtel jsem se zeptat zda je nejaka moznost si…

Chtel jsem se zeptat zda je nejaka moznost si pujcit 200 000 Kc. Momentalne si platim rok penzijni pripojisteni 400 Kc mesicne a dale stavebni sporeni 500 Kc mesicne. Muj mesicni prijem je 10 000 Kc cisteho. V hrubem zamerne neuvadim, protoze to nevim presne na korunu kolik to je. Jsem svobodny a je mi 23 let. Penize chci pouzit na prestavbu krovu na pudni byt. Krov je v mem osobnim vlastnictvi. Plocha planovaneho pudniho bytu je 95 m2. Za pripadnou odpoved predem dekuji. Lesak Zbynek Opava


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,radi bychom se zeptali, jaky je Vas…

Dobry den,radi bychom se zeptali, jaky je Vas nazor na splaceni hypoteky zivotnim pojistenim (popr.jake ustavy tuto kombinaci provadeji).Odpoved na toto otazku jsme na Vasich strankach jiz cetli (leden 02), ale situace se od te doby mohla zmenit. Dekuji za pomoc


odpovídal(a): Redakce

Vážení poradci, chci Vás požádat o srovnání…

Vážení poradci, chci Vás požádat o srovnání překlenovacího úvěru u stavebních spořitelen. (Výše úroku, poplatek za poskytnutí, atd.). Děkuji předem. M.Dziedzinskyj


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych v příštím roce stavět RD. Pozemek mám…

Chtěla bych v příštím roce stavět RD. Pozemek mám, odhad ceny RD je 3,5 mil Kč. Je jednogenerační. Hypoteční nároky jistě splním, leč nemám oněch 30% na začátek stavby. Celou částku mi hypot. ústav nepůjčí. Jak z toho ven?


odpovídal(a): Redakce

V dubnu 2002 jsem dostal přidělenou od obce půdu,…

V dubnu 2002 jsem dostal přidělenou od obce půdu, na půdní vestavbu. V současné době je vše ve fázi povolovacích řízení. Chci na stavbu využít stavebního spoření s meziúvěrem. Mám v plánu vložit do stav. spoření 200.000,-300.000,-Kč s tím, že bych si vzal půjčku 300.000-400.000,-kč.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Mám čistý příjem 10.000,- Kč a zhruba…

Dobrý den, Mám čistý příjem 10.000,- Kč a zhruba 100.000,- Kč na stavebním spožení (opětovně jsem ho podepsal před dvěma lety na cílovou čásku 240.000,-. Mám vůbec v této finanční situaci sehnat někde hypotéční úvěr na novostavbu za cca 1.000.000,- Kč?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem majitelkou velkého rodinného domu…

Dobrý den,jsem majitelkou velkého rodinného domu,který jsem se rozhodla prodat.Ještě než se mi to podaří,chtěla bych koupit jiný a na ten potřebuji 1,4 mil. Jsem rozvedená a mám jedno dítě(10let). V novém domě bych chtěla nejen bydlet,ale i podnikat,podnikám již 3 roky a myslím,že úspěšně a firmu bych chtěla rozvíjet a k tomu potřebuji prostory v novém domě. Na hypotéční úvěr nemám nárok, jelikož nesplňuji podmínky týkající se příjmů. Nevím,zda mám větší šanci koupit dům soukromě,nebo jako podnikatel-fyzická osoba.