FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

potřebuju poradit, zadání vypovídá o situaci je…

potřebuju poradit, zadání vypovídá o situaci je následující: Máme v hotovosti 1.3mil kč, na mém stavebním spoření které končí letos je cílová částka 300tis kč, 2. spoření má přítelkyně (nejsme manželé) také cílová částka 300tis kč ale končí až v r. 2004. Chceme koupit 2 nové byty, nezávisle: 1. byt = 1,240tis 2. byt = 1,800tis Potřebuji nalést optimální kombinaci hypotéky a stavebního spoření aby jsme zbytečně nepřeplácely hypotéku , nebo stav.spořitelnu. Doba splácení úvěrů může být i 20let. Hypotéky mohou být brány nezávisle na jeden nebo druhý byt, nebo pouze na jeden. Podotýkám, nejsme manželé. děkuji za odpověď, s pozdravem ZBM


odpovídal(a): Redakce

Mám nízké příjmy, společně s přítelem dohromady…

Mám nízké příjmy, společně s přítelem dohromady čiského 25000,-Kč, já jedno dítě v péči 12 let a přítel platí výživné 2000,-Kč, máme společnou domácnost. Na jakou hypotéku s našim příjmem dosáhneme a co je pro nás nejvýhodnější. Máme možnost koupit dům za 1500000,-Kč nebo stavět na vlastním pozemku. Vlastní zdroje máme ve výši 300000,-Kč. Máme šanci získat úvěr, který bychom byli schopni splácet? a za jakých podmínek?.Děkuji za Váš čas. Kleštincová Mimo jiné mám stavební spoření u KB /140000 naspořeno - cílová částka 500000/ a u ČS/14000 naspořeno a cílová částka 300000/.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam nasledujici dotaz. Pracuji…

Dobry den, mam nasledujici dotaz. Pracuji dlouhodobe v cizine, ale jsem obcanem CR a mam trvale bydliste v CR. Hodlam resit svou bytovou situaci v Praze opustenim statniho bytu a koupi RD. Uvazuji o cene do 5 milionu. Platil bych castecne hotove a na 3.5 milionu Kc bych si rad vzal hypotecni uver (na dobu splatnosti 15 let, tedy mesicne splatka do 30 tis Kc). Prijem mam jen ze sveho zamestnani v cizine. Lze ziskat hypotecni uver na plat ze zahranici? Jsem v trvalem zamestnaneckem pomeru, muj cisty mesicni plat je kolem 2700 euro. Je mi 39 let. Predem dekuji za odpoved. S pozdravem, Vaclav Matousek


odpovídal(a): Redakce

Chci se zeptat do jake vyse jsou pojisteny…

Chci se zeptat do jake vyse jsou pojisteny financni prostredky na uctu u stavebni sporitelny? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Mám v úmyslu spořit nejvyšší možnou částku za rok…

Mám v úmyslu spořit nejvyšší možnou částku za rok, t.j. 18000 kč, bez čerpání úvěru. Která stavební spořitelna mi může nabídnout nejvyšší zhodnocení. Děkuji Anna Chládková Vsetínská 457 Valašské Meziříčí 757 01


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Rád bych se poradil .chci se svou…

Dobrý den.Rád bych se poradil .chci se svou přítelkyní koupit do osobního vlastnictví byt či domek v ceně do 1000000 korun s tím,že z toho částka 100-200tisíc by byla na zařízení bytu.Rád bych se s vámi poradil jakým způsobem by bylo možné financovat,když má přítelkyně má čistý měsíční příjem 18000 a platí stavební spoření u Lišky od roku 2002 a platí 1500kč měsíčně na cílovou částku 125000.Ještě splácí půjičku 2200Kč měsíčně do roku 2005.Já mám měsíční příjem 12000 a také splácím měsíčně 1500 korun na Lišku s cílovou částkou 250000 a platím jí od roku 2002 . Mohli byste mi navrhnout řešení například jak vhodně zkombinovat uvěry z lišky třeba s hypotékou? Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dcera s manželem chtějí řešit problém bydlení…

Dcera s manželem chtějí řešit problém bydlení stavbou domku, přestože neoplývají penězi.Potřebovali by úvěr ve výši cca 700 000,- Kč. Můžete poradit nejvhodněji zvolený úvěr?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci prodat družstevní byt(kolaudace…

Dobrý den, chci prodat družstevní byt(kolaudace 2001) a z výnosu zaplatit 30% nákladů na novou investici(pozemek,byt,chata?)(zbytek hypoteční úvěr).Jakou mám daňovou povinnost?U jakých investic mohu odečíst náklady?Mohu na tyto investice použít hypoteční úvěr? Příklad:Koupil jsem byt za 1 mil. po dvou letech prodám za 1,5 mil. a následně koupím byt za 1 mil.,který bude hrazen hypotékou(tzn. 0,3 mil.+0,7 mil hypotéka),mně zůstává 1,2 mil. v hotovosti.Jaká je daňová povinnost? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosim o zodpovezeni nasledujiciho dotazu. Z…

Prosim o zodpovezeni nasledujiciho dotazu. Z uveru ze stavebniho sporeni si koupim pozemek. Co se stane (splatky, uroky,...), kdyz pak tento pozemek jeste v prubehu splaceni uveru prodam? Mohu to vubec udelat? A plati stejna situace napr. u prodeje rozestaveneho (a teprve splaceneho) domu? Dekuji!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se prostřednictvím vaší…

Dobrý den, ráda bych se prostřednictvím vaší služby zeptala na pár následujících otázek. 1.Máme s přítelem zájem o koupi RD v okrese Mělník za 1,2 mil. Kč., můj měsíční čistý příjem je 16000,- přítel má 5000,-. Na stvebním spoření má přítel naspoříno 150000,-. Na poskytnutí úvěru ze st. spoř. má však nízký základ.Je možné dostat hypotéku na celou nemovitost? 2.Je vše možné, přestože nejsme manželé? 3.Jak dlouho se vyřizují žádosti o hypotéku? Děkuji za odpověď Mirka



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v dohledné době chci řešit bytovou…

Dobrý den, v dohledné době chci řešit bytovou potřebu a část nákladů chci financovat ze stavebního spoření. Mám 2 stavební spoření uzavřené u KB, obě na cílovou částku 300000. První mi končí koncem příštího roku, další o rok později. Jaké nároky na ručení po mne bude stav. spořitelna vyžadovat? Při současných úrokových sazbách hypoték, není lepší použít hypotéku? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Loskot


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsme mladí manželé, oba máme stavební…

Dobrý den, jsme mladí manželé, oba máme stavební spoření a dohromady měsíční příjem cca 23 000,-. Rádi bychom si zařídili vlastní bydlení a nevíme jaké možnosti! Děkuji Vám.


odpovídal(a): Redakce

Přeji krásný den a mám na Vás dotaz na jednu…

Přeji krásný den a mám na Vás dotaz na jednu firmu- HP promotion s.r.o. Jedná se o skupinové spoření na bydlení bez prokazování príjmů s úrokem 3-3,5%. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, potrebuji vybrat otimalni zpusob…

Dobry den, potrebuji vybrat otimalni zpusob financovani stavby rodinneho domu v hodnote cca 6 mil. Kc, vybrat druh ruceni atd. Prosim nabidnete zpusob pomoci. Dekuji, P. Hozak


odpovídal(a): Redakce

Jaký tvar musí mít Registravce při uzavření…

Jaký tvar musí mít Registravce při uzavření smlouvy stav. spoření v návrhu smouvy - v elektron. formuláři? Jméno : .......... Heslo:..........


odpovídal(a): Redakce

Můj syn bydlí s přítelkyní v garsonce, chtěl by…

Můj syn bydlí s přítelkyní v garsonce, chtěl by uzavřít stavební spoření. Bylo by možné v budoucnu řešit situaci tím, že by prodali garsonku , koupili větší byt a v rámci spoření dostali třeba chybějící částku (max. 200tis.Kč) jako úvěr, popř.hypotéku. Děkuji,v oblasti financování jsem absolutní elév. Matka


odpovídal(a): Redakce

Jaká je šance na získání hypotéky na RD v hodnotě…

Jaká je šance na získání hypotéky na RD v hodnotě 1,3 mil. Jsme rodina 2+1,stavební spoření u raifaizen založeno před 3 roky,oba zaměstnaní.Děkuji Pavel Říha


odpovídal(a): Redakce

Vážení,dovoluji si obrátit se na vás s žádostí o…

Vážení,dovoluji si obrátit se na vás s žádostí o radu.Chceme si s manželem vzít hypotéku cca 1 600 000.U které banky je to nejvýhodnější co se měsíčních splátek týka?Jak je to s daňovými odpočty,lze je uplatnit měsíčně? Zajímala by mne opravdová fyzická měsíční splátka.Od toho se bude odvíjet naše další rozhodování.Moc děkuji.S pozdravem Anna Štarhová


odpovídal(a): Redakce

Hodlám kopit byt v Praze. Mám zájem o byt 2+1.…

Hodlám kopit byt v Praze. Mám zájem o byt 2+1. Můj hrubý příjem je 19.500,- Kč měsíčně. Jaké mám možnosti? Jakou musím mít hotovost? Jaké jsou podmínky...? Předem Vám děkuji. S pozdravem Zdeněk Štěpaník


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem jaké…

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem jaké možnosti financování bydlení má má známá. Jedná se o osobu s Českým i Slovenským občanstvím, pracující v ČR, trvalé bydliště má bohužel na Slovensku. Jak u stavebního spoření tak u hypotéhy se zdá být trvalý pobyt na Slovensku nepřekonatelným problémem. Děkuji za odpověď S pozdravem Strzolka Richard