FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych si půjčit 600000kč a koupit starší…

Chtěl bych si půjčit 600000kč a koupit starší byt a proto Vás prosím o radu jak to nejlépe uskutečnit.Počítám se splácením cca 20 let.Děkuji za kladné vyřízení.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci vas pozadat o radu pri reseni…

Dobry den, chci vas pozadat o radu pri reseni financovani bydleni, vyber stavebni sporitelny atd, vypocet splaceni atd. Ve velice kratke dobe bych si chtela koupit byt v hodnote cca 1,5 mil. Kc. V soucasne dobe nemam uzavrenou zadnou smlouvu o stavebnim sporeni. Do celeho retezce je mozne zapojit bratra a matku. Bratr je podnikatel, ktery ma uzavrenou smlouvu naslednou s CMSS dne 30.11.1999, cilovou castku 500 tis., varianta rychla a konecny zustatek k 31.12.2002 43.190 Kc, hodnotici cislo 12.747. Matka je v duchodu, ma uzavrenou smlouvu s CMSS dne 15.4.1999, cilovou castku 160 tis. a k 31.12.2002 zustatek na uctu 75.420 Kc. Dekuji, Katerina Hermanova



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je mi 25 let a s přítelem bysme rádi…

Dobrý den, je mi 25 let a s přítelem bysme rádi řešili bytovou situaci, výstavbou nového rodinného domu v hodnotě cca. 1.500.000,-Kč. Náš čistý měsíční příjem je cca 20.000,-, k dispozici máme cca.200.000,- a už mi běží 6 rok 2x stavební spoření u HYPA na cílové částky 300.000,- Kč.Nemůžeme se rozhodnout jestli je lepší čerpat fin. prostředky ze stavebního spoření, nebo situaci řešit hypotékou. Děkuji za odpověď. S pozdravem Bilíková Jana


odpovídal(a): Redakce

Chceme koupit dům za 2500000kč,máme 300000Kč…

Chceme koupit dům za 2500000kč,máme 300000Kč,příjem spolu 30000Kč,bydlíme v podnájmu a platíme 11000kč.Můžete nam poradit jak získat úvěr na bydlení?


odpovídal(a): Redakce

Jak mohu nejvhodněji financovat výstavbu…

Jak mohu nejvhodněji financovat výstavbu rodinného domu v hodnotě kolem 2 500 000 Kč? Jako základ mohu vložit cca. 300 000 Kč, měsíčně mohu splácet asi 15 000 Kč. Děkuji. Jan Filip.


odpovídal(a): Redakce

Preji hezky den, chtel bych se Vas zeptat, zda…

Preji hezky den, chtel bych se Vas zeptat, zda je z Vašeho pohledu rozumne uzavirat novou smlouvu o stavebnim sporeni jiz nyni, pokud mam jiz stavebni sporeni uzavreno(4roky) a vypovedni lhuta je zacatkem pristiho roku. Ptam se v navaznosti na uvazovanem snizeni statni podpory pro stavbni sporeni, ktere by se mne nemuselo tykat, pokud uzavru smouvu uz nyni. Nebo se pletu ? Predem dekuji za odpoved Michal


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výhodnost…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výhodnost zvýšení cílové částky SS. S přítelkyní plánujeme za dva roky koupi bytu. Já mám SSČS z 12/2000 na cílovou částku 123000,- (1500,- měs.). Přítelkyně spoření z 1997 na cílovou částku 249000 a má našetřeno 150000. Platy máme oba 10000,- čistého/měs. A můj dotaz je, pokud chceme koupit byt v ceně 900000,- jestli je výhodnější zvýšit cílovou částku na 400000 nebo radši se zabývat možností hypotéky. A pokud vlastníme pozemek(možnost stavby), šel by využít pro zástavu. Děkuji za odpoveď Michal Juřica


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Rád bych Vás jako laik požádal o…

Dobrý den, Rád bych Vás jako laik požádal o radu. Jsem vlastníkem garáže v bytovém domě (osobní vlastnictví) a chtěl bych ji začít pronajímat (jako fyzická osoba, ne v rámci podnikání). Co k tomu budu potřebovat, tj. jaký typ smlouvy mám uplatnit )existuje někde na webu formulář) a jaké další doklady budu potřebovat, i vzhledem k daňovému přiznání? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

1) ve stavebnim sporeni se chystaji zmeny, tedy…

1) ve stavebnim sporeni se chystaji zmeny, tedy ve vysi statniho prispevku ??? Alespon se chysta chystaji zmeny, nebo jak to je. Daji se o tomto sehnat podrobnejsi informace ? dekuji. 2) Docetl jsem se v casopise, ze lze v penzijnim pripojisteni "rozdelit" sporenou castku na dve poloviny a cerpat cast duchodu jiz drive ? Muzu o tomto dostat nejake informace, jeste pred uzavrenim smlouvy, dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Mily pratele! Je mi 30 let a jsem vdana s Italem…

Mily pratele! Je mi 30 let a jsem vdana s Italem.Trvale bydliste mam v Praze ale jiz spousty let cestuji pracovne po svete jako modelka, tanecnice, spolecnice atd.V KB kde mam ucet jsem nikdy nemela mene nez milion kc, vlastnim nove auto za 750000kc a ziji si vcelku slusne s prumernyn vydelkem 200000kc mesicne.Nedavno jsemod spolecnosti Centralgroup zakoupila byt v Praze Vrsovicich za 4752300 kc. Jedna se o novostavbu dokoncenou v listopadu 2004 a splaceni jde podle obvykleho kalendare. Slozila jsem 10% hned, 25% dam v listopadu, dalsich 30% v breznu, 30% v srpnu no a 5% pri predani. Jde mi o 30% (1426000) splatnych v srpnu 2004 a to je duvod proc vam pisu. Vim ze podle klasickych norem nejsem prijatelny zakaznik-nemam oficielni praci v CR, neplatim dane atd. Otazka zni-mohu pres to vse dostat hypoteku jen kdyd zastavim bance byt ve kterem je jiz vlozeno pres 3 miliony kc? Nebo nemam zadne sance a je lepsi kdyz prestanu v me situaci definitivne myslet na banku a spise budu hledat jine reseni? moc vas prosim o definitivni odpoved na muj problemek velmi jasne a na rovinu popsany. Momentalne se nachazim v Nizozemi a ev. v Praze budu od 12 kvetna na tyden, pak zase odjizdim na sluzebku do Mexica, diky za pochopeni. Moc vas vsechny zdravim a tesim se na odpoved-je mi jasne ze bude negativni ale alespon budu mit jednou pro vzdy klid v dusi. Mejte se hezky,ciao Liliana Galeano



odpovídal(a): Redakce

Jaký je postup v případě zdědění stavebního…

Jaký je postup v případě zdědění stavebního spoření: v případě, že dědic smlouvu nezruší a pokračuje dále ve spoření, bude mu vznikat nárok na státní příspěvek (25%) k této smouvě ? I v případě, že má sám uzavřenou smouvu o stavebním spoření se státním příspěvkem ? Kdy zděděná smlouva končí ?- po 5 letech nebo až případně později než dodáhnou úspory výše cílové částky ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chcí si založit stavební spoření a…

Dobrý den,chcí si založit stavební spoření a nevím u které spořitelny je to nejvyhodnější./nechci brát úvěr.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Nemáme uzavřenu smlouvu o stavebním spoření,…

Nemáme uzavřenu smlouvu o stavebním spoření, chtěli bychom tak učinit za účelem získání překlenovacího úvěru ve výši 200 000, jakým způsobem a za jakých podmínek je toto možné. Můžete nám poradit, příp. i kontakt kam se obrátit. Děkuji Iva Davidíková


odpovídal(a): Redakce

Mám v hotovosti 150.000, družstevní byt v…

Mám v hotovosti 150.000, družstevní byt v prodejní hodnotě cca 220.000.Chci realizovat koupi nemovitosti v oblasti Děčín, Chomutov cca v hodnotě 1.500.000,-Příjmy mé 20.000 hrubého, manželka 9.000,-hrubého,mámé dvě děti ve věku 6let,stavební spoření máme pouze na děti ve fázi již přespořené cílové částky a trvání 6let. prosím nevrhněte způsob řešení a vůbec zda je reálné čerpat cca 1.00.000,- úvěr (zda formou hypotečního úveru či st.sp.,jak by vypadal splátkový kalendář. Děkuji Michal Vlach


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mame rozestaveno a chceme si pujcit.…

Dobry den, mame rozestaveno a chceme si pujcit. Muzete mi prosim shrnout vyhody a zapory: uver ze SS / hypoteka. Pozemek za 730t jsme koupili r.2001, na zakladech a sitich na pozemku zatim prostaveno cca 500t, do hrube stavby investujeme jeste 1mil.(pak budou treba penize) Rucit budeme tim, co budujeme a na dokonceni potrebujeme alespon 3,5mil.Kč. Z pridelenych smluv ze stav.sporeni lze 2mil. a dalsi smlouvou SS uver na 260t.za 6,2%. Tim se dostaneme priblizne na hodnotu potrebnych penez. Trapi me ovsem 6% z uveru SS a nevime, neni-li vyhodnejsi nasporene penize(860t.) vybrat, investovat a pak si vzit hypoteku, ktera by se dala splacet dele a zacne se splacet pozdeji nez SS (vcetne pojisteni stavby). Nezanedbatelna je i vyse mesicni splatky a pojistek po kolaudaci. Dele nez 15 let a vice nez 20t mesicne splacet nechceme. Dekuji za posouzeni a pomoc. Ivana Korčáková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měla bych dotaz. S partnerem by jsme…

Dobrý den, měla bych dotaz. S partnerem by jsme chtěli postavit domek, asi tak za 2000000kč bohužel nemame zadny počateční vklad a ani nic čim by jsme mohli ručit. Já jsem ještě do listopadu na mateřské pak jdu do prace. Přítel příjmy 18000kč mame nejakou šanci na hypoteku ?? Nebo prosim poradte... Mame dve deti 11let a 3 a pul je nam 25let a 28 dekuji Petra


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám stavební sporení u HYPO jiz 5 let. …

Dobrý den,mám stavební sporení u HYPO jiz 5 let. Je lepsí pokracovat dál az do cílové cástky nebo zalozit nové stavební sporeni.Dekuji Jurák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, řeším otázku bydlení.Našel jsem…

Dobrý den, řeším otázku bydlení.Našel jsem novou bytovou jednotku (novostavbu), která je v družstevním vlastnictví.Platba bytu je řešena přes stavební spoření. Cena bytu 751.000,- Kč.Mé finanční prostředky dosahují 151.000,- Kč.Najde se nějaké řešení tohoto typu příkladu? Předem děkuji za kladné vyřízení. S pozdravem Martin Soušek P.S. V současné době nemám žádné stavební spoření


odpovídal(a): Redakce

Uzavření nových smluv o stavebním spoření - jako…

Uzavření nových smluv o stavebním spoření - jako spořící instrument (ne k čerpání úvěru) 1) Manželka - souč. smlouva na staveb.sp. - smlouva u "buřinky" uzavř. 12/1998 - cílová částka již dosažena - spořenö 18.000 Kč ročně - již zadána žádost na nečerpání státní podpory 2) Já - souč. smlouva na staveb. spoř. - smlouva u "buřinky" uzavř. 12/1999 - spořeno 18.000 Kč ročně - již naspořena více jak polovička cílové částky 3) a 4) Nezletilé děti (4 a 6 let) - smlouvy u ČMSS uzavř. v 12/2000 - spořeno 18.000 Kč ročně - již naspořena více jak polovička cílové částky Jak optimálně postupovat nyní s ohledem na možnosti stavebních spořitelen a očekávání snižování úročení vkladů na nových smlouvách. Je správná myšlenka již na tyto smlouvy nespořit, nechat je "doběhnout," nežádat na nich státní podporu a uzavřít nové smlouvy o stavebním spoření? S kterou spořitelnou? Jakým způsobem? Aby to bylo co možná nejvýhodnější. Předpokládal bych, že nejvýhodnější je dnes asi Wüstenrot, kde je možný - bonus 40% úroky v případě spoření 7 let (při nečerpání úvěru) - 50%ní poplatek za uzavření smlouvy u sml. s cílovou částkou nad 250.000 Kč - v případě uzavření přes internet - získat na každou smlouvu 300 Kč jako prémii - v případě dětí získat pojištění na rok zdarma - uzavřít tedy 4 nové smlouvy na cílové částky po 250 tis. Kč? - uzavřít do konce 4/2003 aby bylo možné využít stávajících podmínek Jsou mé úvahy správné? Platí opravdu všechny věci, které jsem popsal? Je jiná vhodná stavební spořitelna nebo jiný způsob? Nebo navštívit kontaktní místo a obchodníka ze stavební spořitelny? Děkuji za odpověď Luděk Výkruta


odpovídal(a): Redakce

Manželé 35 let, děti 11, 14, a 15 let příjmy…

Manželé 35 let, děti 11, 14, a 15 let příjmy čisté 28 tis. Kč, Výdaje 1500,- Kč půjčka +ŽP koupě staršího RD 1.400.000 Kč, odhadní 1.700.000,- Kč vlastní prostředky 25 tis. Kč, uzavřeno není žádne stav. spoř. jde to a jak? zatím informativně , díky