FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Z čeho se počítá státní podpora?

Dobrý den, mám dotaz ohledně stavebního spoření. Pokud jsem si minulý rok v lednu 2010 založil stavební spoření a vklad jsem složil 20 000 Kč, úrok mi připočetli 340 Kč po zdanění a letos dostanu podporu 1 500 Kč. Budeme mi vypočítána pro letošní rok 2011 státní podpora, kterou bych dostal až v roce 2012 z těch připočtených peněz 1 840 Kč? Popřípadě kolik bude státní podpora z oněch 1 840 Kč? Počítá se vůbec státní podpora z připsaných státních podpor za jednotlivé roky? Děkuji za odpověď. Nashledanou.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se chtěla zeptat, jaká je…

Dobrý den, ráda bych se chtěla zeptat, jaká je dnes doba,když člověk, který má velké hospodářství (koně,prasata,pole,dobytek) na pole a další pozemky dostává od státu dotace. Prodává maso a vydělává tímto způsobem a ještě má nárok na sociální dávky na bydlení. Takže by mě zajímalo jak to v dnešní době je. Je to 4 člená rodina..dvě děti, dva dospělí..a přitom děti a matka mají trv.bydliště jinde. Je to hrozně nespravedlivé, když ostatní práci mají a nemají nároky ani na přídavky na dítě? Dříve bylo, pokud má osoba nějaký majetek, tak prostě nemá na žádné dávky nárok....je tomu i tak??? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím,mám dotaz výpočet hodiny…

Dobrý den, prosím,mám dotaz výpočet hodiny pronájmu tělocvičny a šaten ve vlastnictví neziskové organizace se vypočítá? Existují nějaké tabulky,nebo součet přímých nákladů na provoz děleno hodinama provozu + %navýšení na údržbu. Děkuji,přeji hezký den


odpovídal(a): Redakce

Finanční pomoc

Dobry vecer,chtela bych se zeptat.6.12.2010 me skoncila mater.dovolena,jsem evidovana na UP,nemam jeste rozhodnuti o vysi podpory,bydlim v podnajmu,platim 4500kc a jsem bez financnich prostredku.?Jsem samozivitelka,manzel je ve VT a neni spolec.posuzovana osoba.Muzete mi prosim poradit,jestli mam narok na nejakou financni davku(pomoc)?Dekuji Machytkova


odpovídal(a): Redakce

Vyplatí se na stavební spoření jednorázový vklad 1

Dobrý den, mám dotaz ke stavebnímu spoření. Pokud si dám na stavební spoření 100 000 Kč a nebudu každý rok nic víc ukládat, tedy budu mít jen z tohoto vkladu úrok kolem 2000 Kč za rok, bude mi i z této částky vypočítaná státní podpora? Kolik to popřípadě činí korun? Předem děkuji za odpověď. Nashledanou


odpovídal(a): Redakce

pokus

pokus


odpovídal(a): Redakce

Splácím úvěr, mohu ještě pobírat státní podporu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když platím úvěr ze SS, lze založit SS na toto rodné číslo a bude z tohoto SS přiznána státní podpora, když je na něm úvěr? Děkuji. Jana


odpovídal(a): Redakce

Ukončené stavební spoření

Dobrý den, je možné zakoupit stavební pozemek na rodinný dům z ukončeného (ne předčasně) stavebního spoření? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o radu, nebo…

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o radu, nebo zda-li mne můžete odkázat na příslušnou sekci, kde mi otázku zodpoví. Zajímá mne, když kurs koruny vyhlášený ČNB vůči Euru je 25,17 Kč/1 Euro, ve směnárně mne, ale účtují za nákup Eura 25,45 Kč/1 EURO. Myslel jsem, že kurs uvedený na stránkách ČNB platí pro všechny banky a směnárny. Eura jsem pouze kupoval. Předem mnohokrát děkuji za odpověď. S pozdravem Honza.


odpovídal(a): Redakce

Vážení odborníci, píšu diplomovou práci na…

Vážení odborníci, píšu diplomovou práci na hypoteční úvěry a nedaří se mi zjistit jednu informaci, resp. daří, ale každý zdroj uvádí něco jiného. Velmi by mi pomohlo, kdyby mi někdo poskytl ucelenou odpověď, se kterou bych dále mohla ve své práci pracovat. Snad byste mi mohli poradit ve vaší poradně. Zajímalo by mě, jak banka tvoří úrokovou sazbu pro hypoteční úvěry? Na mysli mám výši úroku, např. 4,5 % - jak banka stanoví toto číslo. Z každého zdroje jsem se dočetla něco jiného - někde čtu, že podle sazeb ČNB a mezibankovních sazeb, někde zase že je to podle úroku na hyp. zást. listech (prý podle zákona), pak zase že pro každého klienta se sazba určí individuálně a tvoří se podle bonity apod., přičemž banka má limity, jinde je uvedeno, že na vývoj úrokových sazeb má vliv inflace... Velmi by mi pomohlo, kdyby mi na to někdo odpověděl. Moc děkuji!



odpovídal(a): Redakce

DOBRY DEN Byl jsem cizinka, vízum trvalý pobýt v…

DOBRY DEN Byl jsem cizinka, vízum trvalý pobýt v CR. Jsem delnice v agentura, pracovní míst v továrnách Panasonic . Udělal jsem tu po dobu 18 měsíců. Můj plat je 8000kc. Nyní, tovarni nemá práci asi dvou mesicu, musíme zůstat doma po dobu dvou měsíců, od 15.12.2010 do 02.15.2011. Doufám, že mi pomoci. Chci se zeptat, je během mé volno z práce v továrně, ja dostanu podporu v nezaměstnaností? pokud ano, pak to, co k tomu potřebuji certifikaci? pokud ne, kde mohu požádat o peníze? Potřebuji peníze na život v následujících dvou měsících? protože mám děti, a já jsem žádný dům ...


odpovídal(a): Redakce

Musím spořit min. 50 % cílové částky?

Dobrý den, mám dotaz ke stavebnímu spoření. V novinách jsem četl, že pokud si uzavřu smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou 200 000 Kč, tak musím aspoň z této částky naspořit 50 %, tedy 100 000 Kč. Je toto tvrzení pravda či nikoliv? Pokud bych naspořil například za 7 let 50 000 Kč, stane se něco, když pak vypovím po vázací době smlouvu o stavebním spoření? Předem děkuji za odpověď. Nashledanou.


odpovídal(a): Redakce

Půjčí mi někdo?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mám šanci získat úvěr či hypotéku na byt v OV. Cena bytu bude 500tis.Je mi 25let,můj čistý měsíční příjem je 15tis.Kč,stavební spoření mám u Wuestenrotu,ale dosud nic naspořeno.Žádné úvěry či půjčky nemám. V otázce hypoték a úvěrů se příliš neorientuji a proto budu ráda, když mi poradíte co je pro mě výhodnější a zda mi vůbec někdo půjčí. Děkuji za odpověď. S.P.


odpovídal(a): Redakce

Družstevní byt za 250 tis. Kč

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu na jakou stavební spořitelnu či hypoteční banku se můžeme obrátit, pokud potřebujeme půjčit 250 000,- na družstevní byt a nemůžeme ničím ručit.Spoření u stavební spořítelny můžeme doložit, ale úvěr od ní též použijeme na koupi družstevního bytu. Případně i jaké by byly úroky mezivúvěru či hypotéky a jakým způsobem lze co nejdříve dosáhnout překlopení meziúvěru na řádný úvěr. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Překlenovací doba mezi 2 stavebky?

Dobrý den, můj dotaz směřuje opět ke stavebnímu spoření. Mohu po uplynutí vázací doby, tedy vypovím smlouvu o stavebním spoření a spořitelna mi následně vyplatí peníze, hned uzavřít novou smlouvu o stavebním spoření? Nebo je zde nějaká lhůta pro uzavření nové smlouvy o stavebním spoření po vypovězení staré smlouvy? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet úroku z uspořené částky

Dobrý den, ať počítám jak počítám, nemohu se dobrat k částce, kterou spořitelna uvádí v ročním výpisu stavebního spoření jako přiznaný úrok. Můžete mi prosím poradit, jaká je správná metoda výpočtu úroku z uspořené částky a ze státní podpory? Děkuji, s pozdravem Policar.


odpovídal(a): Redakce

Je stavební spoření časově omezeno?

Dobrý den, měl bych dotaz ke stavebního spoření. Pokud uzavřu letos, tedy v roce 2010 stavební spoření, kde je vázací doba 6 let. Tedy po uplynutí 6 let si musím naspořené peníze vybrat nebo můžu spořit nadále (např. 10 let) a to i za stejných podmínek? Výpovědní lhůta u smlouvy o stavebním spoření jsou 2 měsíce? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vliv manželství na úvěr

Dobrý den,jsme pár a v příštím roce bychom si chtěli koupit byt, na který si budeme muset vzít úvěr od stavební spořitelny. Chtěli bychom vědět, zda je pro nás výhodnější se vzít a žádat o půjčku jako manželé, nebo zůstat svobodní. Děkujeme za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Vypovězení smlouvy přes internet?

Dobrý den, mám stavební spoření u Reifeisen stavební spořitelny od roku 2003. Mohu smlouvu vypovědět přes e-mailem nebo musím fyzicky na pobočce? Děkuji Eva Kroupová


odpovídal(a): Redakce

Kdy se připisuje státní podpora stavebního spoření

Dobrý den, státní podpora u stavebního spoření se připisuje taktéž koncem roku, tedy k 31.12.? Vyplacená podpora oněch 1500 Kč bude ještě zdaněna či nikoliv dle nových pravidel? Stavební spoření mám uzavřený letos 2010 s poč.vkladem 25 000 Kč Děkuji za odpověď. Nashledanou