FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Rád bych si vzal úvěr ze SS na koupi pozemku,kde…

Rád bych si vzal úvěr ze SS na koupi pozemku,kde bych jednou chtěl postavit dům.Pokud jej dostanu a budu řádně splácet,co se stane když nakonec např. kvůli nečekané životní situaci na pozemku nezačnu stavět? Děkuji za odpovědˇ.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu:já,žena a syn(4roky) máme SS u HYPO…

Prosím o radu:já,žena a syn(4roky) máme SS u HYPO-já od května 1999,žena a syn od prosince 2000.Všichni tarif Nadstandart a každý platí 1500,-měsíčně.Hodlám v nejbližší době uzavřít nová SS pro nás všechny abychom si tak prodloužily výhody SS (úrok,stát. podpora) za ještě letos platných podmínek o několik let.Zatím nevím,budeme-li v budoucnu mít zájem o úvěr nebo zůstane jen u spoření.Každopádně tedˇ nevím,jestli uzavřít tyto nové smlouvy opět u HYPO nebo u jiné stav.spořitelny.Také mi není jasno,jak to bude po uzavření nových smluv o SS-stát.podpora se převede na tyto nové smlouvy kde ji bude možné získat pro dalších 5 let spoření a staré smlouvy budu muset dospořit do konce pětiletéto cyklu,kde tak vlastně získám jen úrok z těchto uložených peněz.Po určitou dobu tedy budeme spořit na 6 stavebních spoření najednou,nebotˇse tyto budou překrývat.Je moje úvaha správná?Moc děkuji za odpovědˇ



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda existuje…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký produkt, který by mi pomohl vyřešit následující situaci. Bydlíme v bytě v OV a uvažujeme o výstavbě RD. Doba výstavby bude cca 2 roky a bude ji potřeba průběžně financovat postupnými splátkami po 15%. Po přestěhování do RD hodláme byt prodat a z utržených prostředků zaplatit RD. Po zmíněnou 2 letou dobu budeme potřebovat úvěr čerpaný postupně, který by byl následně jednorázově splacen, bez předchozích pravidelných měsíčních splátek. Aktuální bonitu máme nízkou, neboť rezerva nad životní minimum je vyčerpána jinými finančními závazky. Proto chceme půjčku splatit výhradně prostředky z prodeje bytu. Děkuji, Pacák


odpovídal(a): Redakce

Chci čerpat úvěr u Wustenrot, mám naspořeno …

Chci čerpat úvěr u Wustenrot, mám naspořeno 42500 Kč s cílovkou 100000 Kč. Příjem je 16 000 měšíčně. Je mi 49 let a jsem životně pojištěna. Budu stavět z úspor, ale pozemek chci na úvěr. Díky za zprávu Jana


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, plánuji koupi družstevního bytu 2+1 v…

Dobrý den, plánuji koupi družstevního bytu 2+1 v Ostravě za 500.000,-.Chtěl bych vás požádat,zda by jste mi mohli poradit, jak nejlépe zažádat o úvěr. Mám vlastní prostředky 200.000,-Kč,stavební spoření od r.2002 na cíl č. 160.000,-Kč u ČMSS.Smlouvu jsem uzavíral jako novou z předchozího 5-letého spoření.Nyní na stav.spoření mám 80.000,-.Je mi 27 let.Děkuji za odpověď.Pěkný den.Kufa Petr


odpovídal(a): Redakce

Mám uzavřenou smlouvu u ČMSS o stavebním spoření,…

Mám uzavřenou smlouvu u ČMSS o stavebním spoření, letos mi běží třetím rokem. Slyšela jsem o možnosti sjednat si už nyní smlouvu (současnou?), kdy by mi nárok na státní podporu byl převeden na novou smlouvu, s dnešními podmínkami. Chtěla bych požádat o bližší informace o této možnosti. Také by mě zajímalo, jestli by bylo výhodnější uzavřít tuto smlouvu u stejné spořitelny, nebo pokusit najít výhodnjší nabídku. Zatím nevím jestli budu čerpat ze stávající smlouvy úvěr, nebo ne. Je mi 26 let a ještě nemám ujasněnou otázku koupi bytu apod.


odpovídal(a): Redakce

Mám HÚ na nový RD. Mám jednoho zaměstnavatele…

Mám HÚ na nový RD. Mám jednoho zaměstnavatele.Chci u něho uplatňovat snížení daní při měsíční výplatě / zaplacené splátky HÚ /.Zaměstnavatel tvrdí, že musím vyplňovat sám daňové přiznání . Má pravdu? Děkuji.Hančar


odpovídal(a): Redakce

Mám možnost koupit obsazenou bytovou jednotku od…

Mám možnost koupit obsazenou bytovou jednotku od města. Zajímá mne, zda je možné takto koupeným bytem ručit v hypotečním úvěru a v jaké výši odhadní ceny. Dále pak, zda není překážkou, že v takové b.j. nebydlím a jak dlouho je pro oprávněného obyvatele bytu platná nájemní smlouva od původního majitele - města (možnosti ji změnit i vzhledem k inflaci apod.). Za odpověď děkuji Jirásková


odpovídal(a): Redakce

Vážení přátelé, prosím o Váš názor ohledně…

Vážení přátelé, prosím o Váš názor ohledně možností hypo-úvěru v případě , kdy se jedná o koupi nemovitosti v provozu (penzionu) , v hodnotě cca 5.Ml.,za účelem bydlení rodiny a zároveň zaměstnání (podnikání).Tzn.splátky by byly realizovány z uvedeného provozu. Ručení - kupovanou nemovitostí, lze také pojištěním apod. Rodina se ocitla v nestandartní situaci , nemá momentálně žádný majetek, žádné příjmy ani úspory, tzv. začíná znova - 2 osoby, věk 40 let, tudíž hledá vhodný fin.produkt, pokud možno na 100% ceny.Rodina se snaží řešit tímto způsobem svou bytovou a pracovní situaci.V oboru podnikání-zkušenosti cca 20 let. Velmi Vám děkuji za Váš čas, který věnujete tomuto případu. Přeji Vám hezký den. S pozdravem Trojanová.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtel bych se zeptat na moznosti…

Dobrý den, chtel bych se zeptat na moznosti ziskani bytu at uz statniho nebo druzstevniho. Je lepsi dostat statni byt nebo si koupit druzstevni? Jake jsou vyhody toho ci onoho? Kdyz koupim druzstevni byt stavam se majitelem bytu? Co by jste mi doporucovali? Vim, ze se dotaz netyka primo financovani bytu. Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Robert Socha



odpovídal(a): Redakce

mému synovi platím od října 2001 stavební spoření…

mému synovi platím od října 2001 stavební spoření u modré pyramidy částkou 500,- Kč měsíčně a sama mám stavební spoření u stav spoř. Raiffeisen od jara 2000, kde spořím také 500,- Kč. Ráda bychom si se synem koupili vlastní byt. Můj čistý příjem činí 12.000,- Poradili by jste nám jak získat úvěr na koupi bytu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Někde jsem na internetu viděl nabídku…

Dobrý den.Někde jsem na internetu viděl nabídku na financování nákupu družstevního bytu formou hypoteky jako novinku u některé společnosti ale nemohu to najít.Zkuste poradit.Děkuji a jsem s pozdravem J.Novák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych si postavit dům na klíč. …

Dobrý den, chtěl bych si postavit dům na klíč. Je mi 33 let a mám uzavřeny 3 stavební spoření již přes rok. Jsme čtyřčlenná rodina. Manželka vydělává v průměru 8000Kč měsíčně a můj mesíční příjem je okolo 19000Kč. Domek je spočítán na cca 1800000Kč. Stavba by měla trvat okolo 5-6měsíců. Poradíte mi jak postupovat? Jak nastavit výši splátek? Jak by vypadal splátkový kalendář? Váš návrh?


odpovídal(a): Redakce

Vážení finanční odborníci, chceme se letos…

Vážení finanční odborníci, chceme se letos pustit do stavby rodinného domu, na který si potřebujeme půjčit 2 mil korun. Po propočtech úrokových sazeb u hypoték a stavebních spořitelen jsme dospěli k závěru, že bude pro nás nejvýhodnější překlenovací úvěr u Lišky ˇCMSS s nulovou akontací na 20 let- nemáme potřebnou vstupní hotovost na hypotéku 70%. Je naše úvaha dobrá? Rovněž bychom potřebovali poradit při pojištění takového úvěru pro případ nemoci či smrti, nejlépe s nějakou kapitálovou složkou. Děkujeme Bára a Petr Strnadovi


odpovídal(a): Redakce

Bydlíme v družstevním domě a část uživatelů bytů…

Bydlíme v družstevním domě a část uživatelů bytů hodlá zvýšit kvalitu svého bydlení zasklením lodžií tzv. systémem Optimi. Cena zasklení lodžie pro každý byt je cca 20 tis. Kč. Někteří "nájemníci" si nemohou dovolit jednorázově uhradit tuto sumu a rádi by si vzali k tomuto účelu půjčku. Prosím o radu, kde je možno uzavřít půjčku pro tuto modernizaci bytu za nejvýhodnějších podmínek. Lze někde uzavřít zvýhodněnou půjčku pro několik fyzických osob (pro tento účel)? Děkuji za odpověď. M. Foniok, Ostrava


odpovídal(a): Redakce

Mám úvěr od ČSSP ,již tři roky splácím,zbývá mi…

Mám úvěr od ČSSP ,již tři roky splácím,zbývá mi ještě cca 70 000.-Kc ,jeste asi tri roky.,na 6% uver.Kdybych chtel vse zaplatit hned,usetrím za uroky ? Kolik% Dekuji. D.M.


odpovídal(a): Redakce

Potřeboval bych hypoteční úvěr na pořízení bytu…

Potřeboval bych hypoteční úvěr na pořízení bytu ve výši cca 800 000 Kč. Můj měsíční příjem se pohybuje kolem 20 000 Kč. Problém je v tom, že se budu rozvádět a tudíž nemohu doložit příjem manželky. V hotovosti složím z ceny 1/3 v hotovosti, která je pouze moje z dědictví. Prosím poraďte nějaké schůdné řešení. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Přeji pěkný den! Prosím o radu, jak nejlépe…

Přeji pěkný den! Prosím o radu, jak nejlépe vyřešit náš problém. Chceme zakoupit RD za 2,3 mil. Kč. Máme již připraven pohotovostní úvěr u Modré pyramidy v celkové výši 500 tisíc Kč. Máme záměr vypůjčit si formou hypotéky částku co možná nejvyšší, aby jsme mohli uhradit v rámci smlouvy o budoucí kupní smlouvě zálohu na RD. Máme s majitelem domluvenu úhradu kupní ceny i po částech. Jsme majiteli garáže (Praha 10) a bytu (v Praze 1) v os. vlastnictví, máme cca 300 tisíc na účtě. Máme uzavřeny další smlouvy SS u Modré pyramidy ve výši 300 tisíc. Naším nejbližším záměrem je, po získání bytu do os.vlastnictví - problém je zápis na KÚ, byt a garáž prodat a hypotéku předčastně splatit. Je mi 42 a manželovi 65 let. Mimo důchod manžel ještě pracuje, takže náš měsíční příjem se pohybuje okolo 45 tisíc měsíčně. Splácíme již jednu hypotéku u KB ve výši cca 5 tisíc měsíčně a nyní již úvěr ze stavebního spoření ve výši cca 5 tisíc Kč. Je naše situace řešitelná v krátké době, aby bylo možno překlenout období cca 6 měsíců do závěrečné realizace prodeje bytu a garáže? Děkuji za odpověď, nebo i kontakt, na koho se obrátit!


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na dům s nájemníky. Karlovy Vary. tel,…

Hypotéka na dům s nájemníky. Karlovy Vary. tel, 604 904 360.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, zda je možné uvažovat o…

Zajímalo by mě, zda je možné uvažovat o financování výstavby rodinného domu za cca 4,5 mil. Kč (vč. pozemku) pomocí hypotéky za situace, kdy máme k dispozici cca 1,7 mil. vlastních prostředků a zajímáme se o koupi pozemku za cca 1,3 mil. Kč. Na vlastní výstavbu nám tedy zbává cca 400 tisíc Kč + uvažovaná hypotéka. Poraďte prosím jak nejvhodněji postupovat. Děkuji, J. Husák