FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na dům s nájemníky. 604 904 360

Hypotéka na dům s nájemníky. 604 904 360


odpovídal(a): Redakce

Mam na Vas dotez ohledne dofinancovani meho rod…

Mam na Vas dotez ohledne dofinancovani meho rod.domu.Do dnesni doby jsem investoval asi 1 mil. bez jakych koliv pujcek.Muj dum je navrzen s prodejnou potravin,ktera bude v prizemi domu.Na dostaveni a zprovozneni prodejny budu asi potrebovat dalsich 1.5 mil.Na konte mam zhruba 400 000 kc,a s manzelkou si kazdy platime stavebni sporeni,kazdy platime 1500 mesicne.A aby se to moc nepletlo tak jeste budu kupovat nemovitost ve ktere chci zbudovat byty k ponajmu.Jak vidite ulohu nemam zrovna moc jednoduchou.Potreboval bych poradit jakym nejlepsim zpusobem to vyresit.Bylo by lepsi si pujcit uver od stavebni sporitelny,nebo adat o uver nejakou banku?Taky jsem cetl,za se da uver platit ze zivotniho pojisteni.Poradte mi prosim jakym nejlepsim zpusobem to zkombinovat.Predem za odpoved dekuji.S pozdravem PETR PROCHAZKA



odpovídal(a): Redakce

Hodláme zřídit v podkroví rodinného domku novou…

Hodláme zřídit v podkroví rodinného domku novou bytovou jednotku.Zajímalo by nás,zda máme nárok na příspěvek za zřízení bytové jednotky,případně kde o příspěvek zažádat.Děkujeme


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžete mi prosím říct, jaké je životní…

Dobrý den, můžete mi prosím říct, jaké je životní minimum naší rodiny, případně kde se tato informace dá najít? Manžel je normálně zaměstnán, já zatím také, ale v unoru čekáme dítě. Rádi bychom si v červnu 2004 vzali hypotéku. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na rozdíl mezi…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na rozdíl mezi klasickou hypotékou a hypotékou s kapitálovým životním pojištění (nový produkt ČMSS). Jaké jsou výhody či nevýhody jednotlivých produktů? Chtěla bych si pořídit byt v hodnotě cca 500.000,- Kč. Mám stavební spoření od 10/2002, kde měs. platím 1500,- Kč. Jak mohu docílit co nejvýhodnějšího úvěruv co nejkratším termínu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

mám stavební spoření u MP od 12/2001.chtěl bych…

mám stavební spoření u MP od 12/2001.chtěl bych čerpat překlenovací úvěr na bydlení. Příjem čistého mám 17700,-/měs. kolik bych mohl získat. Děkuji J.Roth


odpovídal(a): Redakce

stavebni spoření

stavebni spoření


odpovídal(a): Redakce

Jak může dojít k přespoření u stavebního spoření.…

Jak může dojít k přespoření u stavebního spoření. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Marne hledam na Vasich hezkych strankach…

Marne hledam na Vasich hezkych strankach aktualizaci zakona 96/1993 o stavebnim sporeni. Konkretne mne zajima vyse statniho prispevku, kto a od kolik ma na prispevek narok a dalsi Sobotkoviny. Kde je to mozne nalezt? Dekuju Robert Mitka


odpovídal(a): Redakce

Obracím se na Vás s prosbou o radu, dcera se svým…

Obracím se na Vás s prosbou o radu, dcera se svým přítelem uvažují o vyřešení bytové otázky s využitím hypotéky. K dispozici mají 300 tis. Kč z ukončeného stavebního spoření, 50 tis. Kč dalších zdrojů,letos uzavřené nové stavební pojištění, oba mají životní pojistku. Byt ani příp. nemovitost ještě vybránu nemají, pouze v současné době hledáme nejlepší řešení. Ještě poznamenám, že oba mají dohromady čistý příjem cca 30 tis. Kč. Mám však obavy, že tento bude obtížně prokazatelný (jistě víte, jak dnes řeší platovou otázku většina soukromých firem. Já a můj manžel máme příjem prokazatelný ve výši cca 40 tis. Kč. Vlastníme však družstevní byt a jsme ve věku 49 let. Bude možné najít nějaké řešení? Velice děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den. Hana Kučerová



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, konci nam 5 lety cyklus stavebniho…

Dobry den, konci nam 5 lety cyklus stavebniho sporeni, ovsem diky vyssi cilove castce uvazujeme o pokracovani ve stavajici smlouve a vyuzit uveru pozdeji. Bude se nam pripisovat stani podpora i nadale na stavajici smlouve? Dekuji. Ivana Copkova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dostali jsme s přítelem nabídku…

Dobrý den, dostali jsme s přítelem nabídku vstoupit do bytového družstva a koupit byt v bytovém domě, který se bude stavět v Hostivaři. Nabízená cena je 32.500,- Kč/m2. Družstvo si vezme na byty hypotéku a členové družstva jí budou splácet po nastěhování (cca 17 let). My se však chceme zhruba za 7 let z Prahy odstěhovat a postavit si vlastní dům. Můžete mi říct, jaká bude cena takových bytů za 7 let a jestli se nám podaří byt se ziskem prodat? Děkuji Ivana Hobzová


odpovídal(a): Redakce

DOBRY DEN.MAM DVA DOTAZY.1.KTERA STAVEB…

DOBRY DEN.MAM DVA DOTAZY.1.KTERA STAVEB,SPORITELNA JE MOMENTALNE NEJVYHODNEJSI Z HELDISKA SPORENI.2.KTERA STAVEB.SPORITELNA JE NEJVYHODNEJSI Z HLEDISKA UVERU CCA 100 000-150 000KC.(CILOVA CASTKA BUDE TEDY 200 000-300 000 KC).SMLUVY SE MAJI UZAVIRAT BEHEN PRISTIHO TYDNE.CILI JESTE ZA STARYCH PODMINEK.DEKUJI ZA ODPOVED.ME SE Z HLEDIKA SPORENI JEVI NEJVYHOD.HYPO(MA4%UROCENI) A Z HLEDISKA UVERU LISKA.BERU V POTAZ SOUCASNE PODMINKY.PROSIM O RYCHLOU ODPOVED.S POZDARVEM .P.SEVCIK


odpovídal(a): Redakce

Dospely clovek zije v domacnosti s rodicem. Byt i…

Dospely clovek zije v domacnosti s rodicem. Byt i drtiva vetsina zarizeni a vybaveni domacnosti patri rodici. Jakym zpusobem bude probihat exekuce vydana na majetek syna ci dcery v takovemto pripade ? (nema temer zadny zhodnotitelny majetek ani dostatecne penize na uctech). Je mozne aby exekutori pri vykonu exekuce, byt i v nepritomnosti majitele bytu, zabavili a odvezli veskery zhodnotitelny majetek, a teprve pak by se zjistovalo, co vlastne komu patri ? Jak takove prokazovani vlastnictvi u ne/opravnene exekuci zabaveneho majetku probiha ? A jake jsou zde casove lhuty (napriklad pro navraceni neopravnene zabaveneho majetku ap.)Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

DOSTANU PŮJČKU V HODNOTĚ 250000 KČ KDYŽ MI JE 25…

DOSTANU PŮJČKU V HODNOTĚ 250000 KČ KDYŽ MI JE 25 LET JSEM SVOBODNÁ MÁM JEDNU SPLÁTKU 1000 MŮJ PŘÍJEM JE 12000 A BYDLÍM S PŘÍTELEM U RODIČŮ? CHTĚLI BY JSME TO NA BYDLENÍ. A KDE BY TO BYLO NEJVÝHODNĚJŠÍ DĚKUJI ZA RADU


odpovídal(a): Redakce

V příštím roce budu mít 5 let spoření u Stavební…

V příštím roce budu mít 5 let spoření u Stavební spořitelny České spořitelny. Když si ještě letos založím nový účet (třeba u jiné spořitelny) a převedu na něj státní podporu, zůstane mi na původním účtu původní úrok?


odpovídal(a): Redakce

Rád bych si upravil podkroví RD, ve kterém nyní…

Rád bych si upravil podkroví RD, ve kterém nyní bydlím s rodiči, na nový byt. Velikost investice je odhadnuta na 1 mil. Kč. Asi rok mám uzavřeny dvě smlouvy o SS, každá na 1500 Kč/měs. Moje fin. hotovost je asi 150 tis.. Jakou mám zvolit strategii?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Koupili jsme…

Dobrý den, prosím o radu. Koupili jsme družstevní byt a na rekonstrukci potřebujeme cca 200-300 tis. Kč. Nemáme uzavřeno žádné stavební spoření. Existuje možnost čerpat překlenovací úvěr ihned s uzavřením smlouvy? Pokud ano, do jaké výše (s ručitelem/bez)? Pokud ne, jaké jsou další možnosti? Celkové příjmy dom. jsou cca 35 tis. Kč (3 osoby, z toho 1 dítě 6 let). Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vážení pánové, přeji Vám hezký den. Omlouvám se,…

Vážení pánové, přeji Vám hezký den. Omlouvám se, že můj dotaz sem patrně nepatří, ale nevím si rady, jelikož jsem se dotazoval 2 právníků a každý říká něco jiného. Jedná se o dokoupení 3 malých kousků pozemků od sousedů, abychom vypořádali skutečný stav věcí podle plotů. Tyto kousky budou od jednotlivých parcel odděleny a posléze sceleny s naší. Je už schváleno územní rozhodnutí, je vyhotoven geometr. plán a co nevidět bude i odhad. Pak sepíšeme a podepíšeme kupní smlouvy. Potud je vše v pořádku. Posléze však bude následovat vlad do katastru a zde začíná problém - není shoda, jaké přesně doklady je potřeba Katastrálnímu úřadu v tomto specifickém případě předložit. Jeden právník nám říká, že je nutný také doklad o nabytí vlastnictví nemovitosti (jedná se však pouze o pozemky, nikoliv o domy na nich postavené), ten druhý nutnost takového dokladu vylučuje. Prosím Vás o Vaši laskavou odpověď na tento problém, nebo, pokud byste nemohli Vy, kde bych se mohl optat či si to najít - internet mám k dispozici. Předem děkuji za pochopení. S pozdravem hajči


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych sloučit smlouvy o SS-mé,manželky a…

Chtěl bych sloučit smlouvy o SS-mé,manželky a nezletilého syna.Jaké jsou za to poplatky u HYPO st.spořit. a kolik jsou poplatky u opatrovnického soudu? Díky za odpovědˇ.