FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych využila finančního poradce…

Dobrý den, ráda bych využila finančního poradce na koupi bytu. Zajímalo by mě za kolik stojí tyto služby a jak to probíhá. Platí se až ve finále nebo od hodiny....? Moc děkuji za odpověď Věrka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Hodlám uzavřít…

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Hodlám uzavřít stavební spoření, ale nemohu se rozhodnout u které spořitelny. Dá se říct, která je z nich nejlepší? Zdá se mi, že všechny nabízejí skoro to samé. Známý mi doporučil HYPO st.sp. A měl bych ještě jednu otázku. Je u všech spořitelen možnost navýšit cílovou částku v dalších latech při zachování stavajících podmínek(25 % st.podpora).Samozřejmě při uzavření smlouvy v tomto roce. Mockrát děkuji Pácl Radomír.



odpovídal(a): Redakce

Jaké jsou možnosti hypotéčního úvěru, resp.…

Jaké jsou možnosti hypotéčního úvěru, resp. čerpání stavebního spoření při stavbě bazenu u rodinného domu, ve kterém máme trvalé bydliště. Co musí být splněno, aby byl výhodný úvěr poskytnut. Smlouvy o STSP máme u poj. KB.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám uzavřené stavební spoření u VSS a…

Dobrý den, mám uzavřené stavební spoření u VSS a za dva roky mě vyprší lhůta 5 let, po kterou budu spořit. V případě, že nebudu potřebovat úvěr po vypršení pěti let a rozhodnu se spořit dále, budu mít nárok na běžný úvěr ( ne překlenovací) po vypršení těchto pěti let cca za další dva roky, tedy po 7 letech spoření. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,letos jsem si uzavřel stavební spoření,…

Dobrý den,letos jsem si uzavřel stavební spoření, ale státní příspěvek jsem na tuto smlouvu nepřevedl.Chci to učinit až příští rok.Budu dostávát státní příspěvek 4500 po dobu 5let Děkují Jarda


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, plánuji uzavřít stavební spoření s…

Dobrý den, plánuji uzavřít stavební spoření s cílem čerpání úvěru. Jeho záskání bych chtěl stihnout před zvýšením DPH na bydlení. Zajímalo by mě, k jakému datu se bude DPH počítat. Odvíjí se toto datum od doby dokončení bytu nebo od data zaplacení celé ceny? V úvahu beru byt od developerské společnosti. díky, Petr Šťastný


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, můj dotaz se netáka přímo…

Dobrý večer, můj dotaz se netáka přímo financování bydlení ale firmy. Chci začít stavět halu, truhlářskou dílnu.Mám již za sebou asi patnáctiletou zkušenost, nejsem začátečník. Pozemek, výstavba a nové vybavení však něco stojí.Dozvěděla jsem se, že existují jisté organizace, (ČR, EU) které podporují podnikatele a nabízejí určité peněřní dotace a přízpěvky. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste se s něčím podobným již nesetkali, stačí kontakt, nebo nějaká indicie. Vím že můj dotaz není místný, ale pokud by jste mi mohli poradit, byla bych Vám velmi vděčná. E.U.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v březnu příštího roku budu kupovat…

Dobrý den, v březnu příštího roku budu kupovat byt na hypotéku a chtěl bych uplatnit statní příspěvek na tuto hypotéku pro žadatele do věku 36 let. Chci se zeptat jestli je nějaká možnost sepsat smlouvu o hypotéce a tím pádem i žádost o tento příspěvek v tomto roce a peníze z hypotéky čerpat až v již zmíněném březnu. Koupě bytu by proběhla až březnu. Jedná se mi o to, ze bych chtěl jakýmsi způsobem zajistit výši státního příspěvku (v tomto roce 2 %) před možným snížením v nové roce a případně i úrokovou sazbu. Další problém bych měl, pokud bych před březnem příštího roku koupil další byt na který bych si nebral hypotéku ani statní příspěvek. V tomto případě bych nemohl žádat o státní příspěvek na byt, který koupím až v březnu. Žádost se podmiňuje tím, že na příspěvek mám nárok jen v případě, že bych v době podání žádosti nebyl vlastníkem ani spoluvlastníkem dalšího bytu či domu. Předem díky za odpověď a s pozdravem Radim


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás tímto o radu ohledně…

Dobrý den, prosím Vás tímto o radu ohledně stavebního spoření. Rád bych ještě letos uzavřel prvotní smlouvu o SS. Nabídka je opravdu široká a tak se při výběru té nejplepší ať už z pohledu tarifu nebo úroků přestávám orientovat. Je mi 22 let, v současné době zatím neřeším problémi s bydlením, ale v budoucnu jistě přijdou. Mohu spořit 500-1000 Kč měsíčně, a v nejbliších 5 letech nehodlám žádat o úvěr. Děkuji Vám za odpověď. Pavolka


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji půjčit cca 2000000 Kč na stavební…

Potřebuji půjčit cca 2000000 Kč na stavební pozemek. Jsem podnikatel s obratem cca 1,5 mil. Kč a nulovými daněmi z příjmů. Manželka nepracuje a máme 2 děti. Hypoteční ústavy na pozemky nepůjčují. Kam bych se mohl obrátit o dlouhodobý úvěr? Je mi 39 let.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mě, jestliže se rozhodnu…

Dobrý den, zajímalo by mě, jestliže se rozhodnu po 1.1.2004 navýšit cílovou částku u stavebního spoření, tak jestli se tím i změní podmínky smlouvy na nevýhodné (reformní) nebo, jestli budou i nadále stejně výhodné jako jsou nyní (státní podpora 4500,- ročně při ročním vkladu 18000,- , 5-ti leté spořící období, atd.). Děkuji za odpověď. Martin Štěpánek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dcera uvažuje o koupi RD asi v…

Dobrý den, dcera uvažuje o koupi RD asi v příštím roce. Nyní je mimo republiku. Má uzavřené stav.spoření na cca 160 tis.Kč. Spoří 3 roky. Na koupi RD bude potřebovat cca 1.600 tis. Kč s tím , že 800 tis. může složit v hotovosti. Rovněž bude moci doplatit stavební spoření až do cílové částky. Mám pro ni do konce roku uzavřít stav.spoření /s tím, že ze stávajícího spoření bych převedla st.podporu/ na 1.600 tis. - pak by čerpala překlenovací úvěr a nebo počkat až se vrátí a požádat o hypotéku. /zde mi připadá fixní doba úroků 5 let dlouhá - možnost prodeje dvoupokojového bytu po provedené rekonstrukci/ U stavebního spoření by byla možnost vložit částku z prodeje bytu ihned po prodeji a tak snížit překlenovací úvěr - tudíž i zkrátit dobu splácení překlenovacího úvěru. Nerada bych /protože se mění podmínky stavebního spoření/ nové uzavření stav.smlouvy promeškala. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rozhodli jsme se s budoucí manželkou …

Dobrý den, rozhodli jsme se s budoucí manželkou (4/2004) získat bydlení v Praze v novostavbě. Nemáme finanční hotovost. Máme celkem 3 stavební spoření se státní podporou (cílové částky: 500, 300 a 100 tis.) Dále platy: on cca 30 000, ona cca 20 000 / měs hrubého. Lze s tímto získat prostředky na pořízení bydlení? Např. hypotečními úvěry + stavebním spořením? Může si vzít HÚ každý z manželů zvlášť nebo pouze jeden? Děkuji za radu. P. Maxa.


odpovídal(a): Redakce

Jsem student (18) a mam zajem uzavrit smlouvu o…

Jsem student (18) a mam zajem uzavrit smlouvu o stavebnim sporeni jeste letos s tim, ze nepredpokladam cerpani uveru po 5 letech. Preferuji sporitelnu s vyssim zhodnocenim vkladu a s s co nejnizsimi poplatky za uzavreni smlouvy. Predpokladam ukladat mesicne 1 500,- Kc. Jaka by mela byt min. cilova castka, aby poplatek za smlouvu nebyl zbytecne vysok? Mozete mi poradit s vyberem sporitelny? Dekuji, Tomas Motal Flajska 8 Praha 10


odpovídal(a): Redakce

Dobry den Mam zatial len jednu otazku, mam…

Dobry den Mam zatial len jednu otazku, mam moznost ziskat stavebne sporenie v CR i ked mam Slovenske obcianstvo? Vopred dakujem za odpoved S pozdravom Macejka Rudolf 723 874 440


odpovídal(a): Redakce

Chci si zalozit dalsi stavebni sporeni a prevest…

Chci si zalozit dalsi stavebni sporeni a prevest na ne statni podporu. jestlize ho zalozim nyni (rijen) bude se mi statni podpora pocitat na konci roku pouze z castky nasporene na nove smlouve (za 3mesice) nebo z nove i ze stare (3+9 mesicu ) predem dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Rád bych si vzal hypotéku. Mám 450 tis a 20 tis…

Rád bych si vzal hypotéku. Mám 450 tis a 20 tis měsíční příjem. Jaké mám možnosti? Děkuji Dr. daniel Toth


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Já a moje manželka máme společný…

Dobrý den. Já a moje manželka máme společný příjem 24 000 Kč čistého. Zatím jsme bez dětí (možná příští rok) Chtěli by jsme si koupit menší dům. Mohli by jste nám poradit jestli na něj máme? S pozdravem Robert


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chceme si postavit dům, avšak k…

Dobrý den, chceme si postavit dům, avšak k jeho financování bychom potřebovali hypoteční úvěr ve výši 500-600 tisíc korun. Jaké jsou podmínky pro získání úvěru a k němu případné státní podpory??


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, ráda bych zakoupila stavební pozemek…

Dobry den, ráda bych zakoupila stavební pozemek v hodnotě 300.000,-. Je toto možné řešit hypotékou? Jsem svobodná, čistý příjem mám kolem 12.000 a nechci na to využívat stavebního spoření. Děkuji za odpověď. Jana V