FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz, chtěl si koupit pozemek a postavit…

Mám dotaz, chtěl si koupit pozemek a postavit rodinný domek na území Polska - můžu vzít hypotéku v české bance - samozřejmě po vstupu zemí do EU? děkuji


odpovídal(a): Redakce

existuje srovnání stavebních spořitelen dle…

existuje srovnání stavebních spořitelen dle maximální výše nezajištěného úvěru u překlenovacího úvěru? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci uzavřít novou smlouvu o st.…

Dobrý den, chci uzavřít novou smlouvu o st. poření ještě do konce roku 2003. Na tuto smlouvu nehodlám požadovat státní podporu, neboť nebudu dávat žádnou úložku. V r. 2003 jsem spořila na stávající smlouvu, u které chci získat st. podporu. Teprve v r. 2004 bych začala spořit na novou smlouvu a požadovat na ni st. podporu. Je dostačující pouze uzavřít smlouvu, zaplatit poplatek st. spořitelně, abych získala podmínky staré smlouvy. Děkuji Jana


odpovídal(a): Redakce

Mám smlouvu o st.spoření u RSTS na 500tis.,…

Mám smlouvu o st.spoření u RSTS na 500tis., spořím rok. Chci si koupit byt v ceně do 1.000.000 v co nejbližší době. Jste schopni poradit kombinaci spoření-hypotéka-pojištění tak, abych toho byl schopen a bylo to finančně nejvýhodnější ? J.Hlavoň, Brno


odpovídal(a): Redakce

Mám v běhu 1 rok smlouvu stavebního spoření…

Mám v běhu 1 rok smlouvu stavebního spoření Wuestenrot. Chci uzavřít ještě letos novou smlouvu a to online. Jak mám zajistit správné žádání o státní příspěvek? Co mám provést s původní smlouvou? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, uvažujeme o stavbě domu, kde by jedno…

Dobrý den, uvažujeme o stavbě domu, kde by jedno patro sloužilo k podnikaní a ve druhém byla bytová jednotka. Ctěl bych využít stavebního spoření. Měsíční příjem manželů je 50 tisíc. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Zajima me, zda je mozne ziskat hypoteku u ceske…

Zajima me, zda je mozne ziskat hypoteku u ceske banky na nemovitost v Praze, jestlize pracuji ve Velke Britanii. Mam obcanstvi Ceske republiky. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Asi za 2 roky bych si chtěla vzít úvěr na koupi…

Asi za 2 roky bych si chtěla vzít úvěr na koupi bytu. Která stavební spořitelna má nejvýhodnější úrok z úvěru a nejnižší platby za vyřízení a poskytnutí úvěru? Děkuji předem za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Vážení, mám problém. Mé mamince, která…

Dobrý den. Vážení, mám problém. Mé mamince, která žije sama b vytě na Praze 6 nabídla městská část byt ke koupi. Nemá peníze a nechceme o byt přijít. Já resp. mé dvě nezletilé děti mají uzavřeny smluvy u VSS po 1500 Kč a tyto jim skončí v roce 2004 na jaře, já to samé v září 2004. Mohu požádat o přidělení cílové částky tj. 300 000 pro děti ( obě ) i pro sebe také ,za předpokladu, že se nechám k matce přihlásit do trvalého pobytu ? Cena bytu je cca 900 000,


odpovídal(a): Redakce

dobry den ,jsem student a mam 21 let ,ted 29…

dobry den ,jsem student a mam 21 let ,ted 29 prosince mi konci stavebni sporeni u hypa ,kde jsem necerpal uver .chci si zalozit nove stavebni sporeni ale nevim u koho ,potreboval bych radu nebo spolecnost ktera mi umozni nabidnout vice stavebnich sporeni a spolecne s ni najit to vhodne pro me .na nove sporeni bych chtel poslat celou castku ze stavajiciho sporeni a take na tom starem jsem pro tento rok nezadal o dotaci ,vim ze jeste 5 az 6 let budu studovat a pak bych se chtel nekde usidlit tak budu potrebovat penize na bydleni ,nejaky uver co nejnizsi splatkou na co nejdelsi dobu ,tak bych potreboval vedet co a jak dekuji,je mi jedno s kym ji uzavru



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den máme možnost koupit byt za 999 000 -…

Dobrý den máme možnost koupit byt za 999 000 - výstavba nového Dr.Bytu 2+KK, který po 20 letech automaticky přejde do osobního vlastnictví.... Celkový čistý příjem obou je 23 000 a jsme oba svobodní bezdětní... Protože se jedná o Dr.Byt nemůžeme uplatnit spoření se zástavou nemovitosti ani hypotéku.... Na mém spoření od RSTS je částka 77 000 na cílovou částku 240 000... Přítel má u RSTS naspořeno 65 000 s cílovou částkou 240 000... Hotovost máme k dispozici cca 50 000... Od bytového družstva máme možnost vzít si na byt hypotéku ve výši 50% celkové částky na úrok 6,5%.... Uvažujeme o tomto řešení -já bych si vzala na jednoho ručitele úvěr ve výši 250 000 (doplatili bychom 50 000 do 1/2 úvěru a splátky by činily měsíčně cca 1 500.-) a přítel by si vzal úvěr na dva ručitele s nulovou akontací ve výši 360 000 a splátky by činily měsíčně cca 3160,-... Na zbylou částku 369 000 bychom si vzali úvěr od byt. družstva s úrokem 6,5% - měsíční splátky cca 2700,-... Prosím zda by jste mi mohli poradit zda není ještě nějaká lepší varianta - např. půjčka u nějaké banky....) bohužel nás tlačí čas a v pondělí 24/11/2003 se musíme rozhodnout... o vašem poradenství jsem se dozvěděla náhodou při brouzdání na internetu... Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

V prosinci mi končí smlouva o sta. sporeni. Chci…

V prosinci mi končí smlouva o sta. sporeni. Chci si zalozit jeste letos novou, je mozne si vybrat na kterou mi za letosni rok pripisi statni podporu?


odpovídal(a): Redakce

Vazeni. Rad bych vyuzil sluzeb zprostredkovani…

Vazeni. Rad bych vyuzil sluzeb zprostredkovani ucelove pripadne predhypotecni pujcky. V minulosti jsem se jiz 2x pokousel uver ziskat, avsak (podle mne z byrokratickych duvodu) mi nebyl schvalen, ackoli si myslim patrim ke kvalitnim klientum, jak mi i nektere bankovni domy pisemne potvrdily. Uskutecnene zadosti: Ebanka: nechvalen z duvodu, ze mi nechodila na zdejsi bankovni ucet cela mzda CSOB: neschvalen z duvodu vlastneneho podilu ve spolecnosti s rucenim omezenim (nemohl jsem vydat vysledky hospodareni, protoze byly hotovy az pozdeji) Protoze jsem pracovne velmi casove zaneprazden, uvital bych prenechat tuto iniciativu zkusenejsim a samozrejme za tuto sluzbu primerene zaplatit. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych si koupit rodinný domek.…

Dobrý den, chtěla bych si koupit rodinný domek. Jeho cena je 710.000 Kč. K dispozici mám 290.000 Kč + 2 stavební spoření (2,5 roku - jedno má naspořeno 54000 Kč a druhé 61000 Kč. Jaký druh půjčky byste mi doporučili? Děkuji Mourtadaová


odpovídal(a): Redakce

Chci si koupit byt za 1,7mil. Kč. Hrubý plat mam…

Chci si koupit byt za 1,7mil. Kč. Hrubý plat mam 26tis.mes. Je mi 50 let. Platim 1500 stavebni sporeni (4.rokem), 500 penzijni a 720 kapitalove zivotni poj. Mam byt v os.vlastnictvi v hodnote cca 1,2mil. , ktery bych po prestehovani do noveho prodala a zaplatila tak pripadnou hypoteku. Muzete mi, prosim poradit, jak nejvyhodneji financovat novy byt? Dekuji Blanka Ticha


odpovídal(a): Redakce

uzavirala jsem minuly tyden pres Finance stav…

uzavirala jsem minuly tyden pres Finance stav.sporeni u Wustenrot, kde je v paragrafu 11 Prevod prav a povinnosti po skonceni doby sporeni-pisemny souhlas od sporitelny. Chtela bych se zeptat, jestli muze majitel stavebniho sporeni hned na zacatku urcit toho, kdo po ukonceni sporeni dostane penize (napr. otec prevest penize na syna, aby s tim uz ten otec po 5-ti letech nemel zadne starosti nebo pro pripad ze spori syn na rodne cislo sveho otce a chce s penezi nakladat sam, tak jak ma vypadat zadost toho otce, aby to sporitelna po skonceni doby sporeni prevedla na syna. Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych se Vas touto cestou uplne…

Dobry den, rada bych se Vas touto cestou uplne laicky zeptala na nasledujici: Mame s partnerem cisty prijem 20 000 Kc/mesic. Chceme se vzit a pak nasledne zadat o hypoteku ci neco podobneho. Premyslime totiz o vystavbe maleho rod. domku tak do 1 500 000Kc. Mame kazdy uzavrene stav. sporeni na cil. castku 300 000 Kc. Je nas "sen " o vlastnim bydleni realny s nasi financni situaci? Stav. sporeni nam bohuzel konci az za 4 roky. Deti nemame. Mame si jeste zalozit dalsi stav. sporeni?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den mam dotaz tykajici se stavebniho…

Dobry den mam dotaz tykajici se stavebniho sporeni. Mam smluvu na ktere mam nasporeno 40 000 kc. Na teto smlouve neni cerpana statni podpora. Moje otazka zni, jestlize si pozadam o cerapani statni podpory na tuto smlouvu bude mi do zakladu zapocitana i tato castka, kterou jsem usporil drive? Dekuji za Vasi odpoved. S pozdravem Petr Pinos.


odpovídal(a): Redakce

Chtel bych uzavrit jeste pred koncem roku…

Chtel bych uzavrit jeste pred koncem roku stavebni sporeni pro celou mou rodinu (to je 2x dospely a 2x deti.) V budoucnu nechci uver, jedna se mi o co nejlepsi zhodnoceni penez. Ktera sporitelna je v tomto ohledu nejvyhodnejsi, je to HYPO? Protoze chci sporit na kazdeho clena rodiny vice jak 1500Kc, mam celkovou castku rodiny urcenou ke sporeni rozdelit rovnomerne? nebo pro deti mesicne sporit jen 1500Kc a pro me a manzelku vetsi castku? Nebo je to v pripade, ze nechci uver jedno? Predem dekuji za odpoved. Petr


odpovídal(a): Redakce

Mám problém s bydlením jsme čtyřčlená rodina já…

Mám problém s bydlením jsme čtyřčlená rodina já 30let manželka 29let děti 9let a 4 roky manželka pracuje jako prodavačka měsíční plat je 6000Kč čistého já pracuji jako řidič jsem zaměstnán u teto firmy jeden měsíc měsíční plat 12000 čistého.Bydlíme v pronájmu majitel nám nabídl byt odkoupit za 650000Kč do soukromého vlastnictví,nemůžeme sehnat hypotéku naše prostředky jsou 140000Kč které máme. Poradíte?