FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Smlouva o stavebním spoření

Dobrý den. Děkujeme za zodpovězení minulého dotazu. Ještě bychom se chtěli informovat, jakým způsobem staveb. spoření zrušit - zda podat výpověď, či nechat být, až zanikne samo, nebo jej zrušit jiným způsobem, abychom nemuseli platit žádné úhrady za uzavření smlouvy, ani sankce za zrušeni, stornopoplatky. Na přidělený účet staveb. spoření jsme nezaslali žádné peníze. Jde nám o to, aby spořitelna po čase po nás nevymáhala nějaké částky. Děkujeme za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Návrh na stavební spoření

Dobrý den, v minulých dnech jsem uzavřel návrh na smlouvu o stavebním spoření s Modrou pyramidou. Ještě jsem neuhradil žádné částky, ani za uzavření smlouvy, ani na přidělený účet. Prosím o info, zda mohu tento návrh smlouvy zrušit bez sankcí. Velmi děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Předčasné splacení překlenovacího úvěru

Dobrý den, v roce 2009 jsme s manželkou zakoupili nemovitost do SJM.Úhrada byla řešena uzavřením smlouvy o překl.úvěru ze stav.spoření u MPSS a částečnou spolúčastí. Chtěli by jsme koncem tohoto roku nemovitost prodat a přestěhovat se do jiné menší. To bude pro nás znamenat splatit předčasně vyčerpanou jistinu překlenovacího úvěru ve výši 3.012,- tis.Na stavebním spoření bude v termínu ukončení sml.vztahu cca 300 tis.Kč.Běžně se hypoték platí 1% poplatku z jistiny za předčasné splacení před ukončením fixace - to ale v naše případě neplatí - nejedná se o hypotéku ale o úvěr ze st.spoření s termínem přidělení 3.Q.2018.Za každý započatý rok chtějí dle podmínek až 2% z jistiny - jak to tedy budou počítat a kolik cca bude konečná částka za předčasné splacení ?- děkuji Petr Kubík


odpovídal(a): Redakce

Výpis od spořitelny online?

Dobrý den. dne 10.9.2010 jsem založila synovi stavební spoření u Modré pyramidy. vůbec mi nechodí vypisy, tak bych se chtěla zeptat,kde najdu vypis z mého účtu .byla jsem snad na všech stránkách stavební spořitelny nenašla jsem. děkuji S pozdravem Ala Ivanova


odpovídal(a): Redakce

Jde vybrat naspořené peníze z překlenovacího úvěru

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda-li je možné částečně vybrat naspořené peníze z překlenovacího úvěru - tzv. dospořování do řádného úvěru ze stavebního spoření. Pokud ano, co je potřeba pro to udělat a za jak dlouho je možné mít finance na svém účtu? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, slyšela jsem,že je možnost příspěvku…

Dobrý den, slyšela jsem,že je možnost příspěvku nebo slevy na placení za plyn, jestliže jsem důchodce, žiji sama a vařím na plyn. Předem děkuji za odpověď. Šlaisová Milena


odpovídal(a): Redakce

Průběh úvěru od spořitelny

Dobry den, splacim preklenovaci uver z pujcky ze stavebniho sporeni CS. V tuto chvili mam mesicne nejake volne financni prostredky. Doporucil byste mi splacet vetsi mesicni splatky na preklenovaci uver nebo zvolit jini financni produkt(spor. ucet,..) a pote jednorazove zaslat nasporene prostredky na splaceni preklenovaciho uveru ? Co je vyhodnejsi ? Dekuji predem za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Sloučení spoření?

Dobrý den, mám dotaz ohledně stavebního spoření. Mám založené stavební spoření od roku 2009 s cílovou částkou 300 000 Kč, nyní naspořeno 80 000 Kč, moje přítelkyně má stavební spoření založené od roku 2007 s cílovou částkou 400 000 Kč, nyní naspořeno, 150 000 Kč. Chci se zeptat, můžu mé stavební spoření sloučit se stavebním spoření přítelkyně a zažádat si tak společně o úvěr ze stavebního spoření? Respektive, že by se naše stavební spoření sloučily – je to vůbec možné? Předem Vám děkuji za odpověď. Nashledanou.


odpovídal(a): Redakce

Bydlení a stavební spoření

Dobry den, za 5 mesicu prekrocim cilovou castku sveho stavebniho sporeni.5 povinnych let uz mam za sebou, jiz platim 7.rok.Chtela bych se poradit, co byste doporucili jako nasledujici, kdyz chceme zruba za rok investovat do nemovitosti?Navysili byste cilovou castku nebo navrhujete jine reseni? Diky za radu.Pavlina


odpovídal(a): Redakce

Výběr peněz ze stavebního spoření

Dobrý den. Jakým způsobem mohu vybrat peníze ze svého stavebního spoření -Raiffeisen spořitelny. lze je převést na bankovní účet? Slyšel jsem, že peníze nelze vybrat bez předložení faktury pro stavební účely. V dnešní nejisté době si nemám v plánu brát úvěr, investoval jsem do oprav rod. domu, ale faktura je vystavená na moji partnerku (ne manželku) již dříve. Musím stavební spoření výběrem peněz zrušit, nebo mohu pokračovat ve spoření.Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dva meziúvěry

Dorý den, mám dvě stavební spoření a dva meziúvěry, jeden 600000, druhý 900000,na prvním naspořeno 200000, na druhém 60000, je možno toto nějakým způsobem sloučin do nějakého výhodného produktu? děkuji. B.


odpovídal(a): Redakce

Do jaké výše získáte u spořitelny nezajištěný úvěr

Dobrý den, chtěli jsme si koupit družstevní byt 3+1 za 550.000 Kč, tak jsme složili RK zálohu 30.000 Kč. Jenže jsme se až dnes dozvěděli, že na družstevní byt nedostaneme úvěr (chtěli jsme ho brát u ČMSS), jelikož se dr. bytem nedá ručit a jinou nemovitostí ručit také nemůžeme. Přitom na stránkách ČMSS jsme četli, že je možné dostat úvěr bez zajištění až 500.000 Kč, ale paní nám řekla, že to je jen do 300.000 Kč. Teď jsem se dočetla, že Buřinka nabízí překlenovací úvěr do 500.000 Kč také bez zajištění, ale to bylo psané i u ČMSS. Ráda bych tedy věděla, zda je vůbec možné získat nějaký překlenovací nebo jiný úvěr na 500.000 Kč bez zajištění?


odpovídal(a): Redakce

Financování domu

Dobrý den, s partnerem chceme stavět dům a řešíme, jak nejlépe a nejvýhodněji vyřešit financování. Na dvou stavebních spoření je cca 250.000,00, cílová částka 500.000,00. Potom by partner dostal u své banky výhodněji hypoteční úvěr (je zaměstnanec), ale detaily zatím nevíme. Bude lepší vzít si úvěr ze stav. spoření (do cílové částky) a zbytek hypo (cca 1.200.000,00) nebo vybrat spoření a vzít si jen hypo? Určitě zajdeme do spořitelny zjistit podmínky úvěru a do banky ohledně hypotéky, ale všeobecně, co by mělo být výhodnější? Hypotéku bude mít sice za lepších podmínek, ale něbude to nic zavratného. Brát se zatím nechceme, ale dům bychom chtěli napsat na oba, v tomto bude asi mnohem jednodušší, když se vezmeme?


odpovídal(a): Redakce

dobrý den. k refinancování hypotéky jde…

dobrý den. k refinancování hypotéky jde dohledat spoustu článků a rad. jak je to ale s refinancováním úvěru ze stavebního spoření? je to také možné? dva roky mám úvěr u stavební spořitelny na 2,32mil. korun. ještě dva roky musím platit úroky z meziúvěru (ca 9000,- kč měsíčně).splácím ale mnohem rychleji než jsem původně plánoval. na dosažení hodnotícího čísla to už ale nemá vliv, protože na jeho dosažení je nutná také doba. partnerka má možnost vzít si také úvěr ze stavebního spoření na částku 1,1mil. kč, kterou bychom uhradili původní úvěr spolu s hotovostí, kterou ještě máme na nulu.(na novém úvěru už by byly úroky z meziúvěru pouze 3500,-kč měsíčně a to ještě o čtyři měsíce kratší dobu. úspora by byla tedy nemalá. je takové refinancování možné a na co si dát při tom pozor? děkuji, roman macura


odpovídal(a): Redakce

Předčasné ukončení stavebka

Dobrý den, dovoluji se Vás zeptat na tento dotaz. Minulý rok tj. 2010 v červenci jsem uzavřel stavební spoření s vkladem 100 000 Kč a nyní chci to spoření zrušit. Ptám se, příjdu tak i o připsané úroky z této částky oněch 100 000 Kč? Nebo příjdu jen o státní podporu, pokud stavební spoření ukončím předčasně? Děkuji Vám za odpověď. Nashledanou.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci získat nějaké informace o…

Dobrý den, chci získat nějaké informace o hypotečních úvěrech v Německu a Rakousku, ale moc se v těch stránkách neorientuju. Neznáte nějaká stránky které se s touto tematikou zabívají? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Státní podpora - spořit každým rokem?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně stavebního spoření. Když v prvním roce uložím na účet stavebního spoření částku 20000 Kč a pak už nic bude mi státní podpora v plné výši poskytována každým rokem po dobu šesti let nebo musím tuto částku alespoň 20000 Kč ukládat každým rokem


odpovídal(a): Redakce

Zdravím, mám dotaz, který se týká zřízení…

Zdravím, mám dotaz, který se týká zřízení hypotéky. Abych nastínil naší situaci: Hodnota nemovitosti = 3 000 000 (novostavba, Plzeň, 90m2, garáž), dostali jsme slevu cca 300 000 (původní cena byla 3,3M). Vlastní zdroje: 400 000 Standartní řešení : 90% hypotéka - Dám alespoň 300 000 z vlastních zdrojů. zvytek doplatí banka - zbylé peníze (100k) mam stále k dispozici. Podivné řešení, které mi bylo nabídnuto: 85% hypotéka - banka interně (z tabulek?) nadhonotí cenu nemovitosti na 3 300 000 >> mám mnohem větěí zajištění >> stačí dodat pouze cca 200 000Kč z vlastního zdroje >> zbyde víc volných prostředků >> dostanu lepší úrokovou míru, protože jde o 85% hypo. Je tento postup možný? Nebo chce banka jen natáhnout klienta a před podepsání úvěru mi bude chtít dodatečně vnutit podmínky, které jsem nechtěl. (jako žp, pojištění neschopnosti splácet a další nesmysly na kterých vydělávají), popřípadě po mě budou požadovat 450k z vlastních zdrojů? Má někdo s tímto postupem zkušenosti? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v roce 2008 jsme si vzali úvěr ze…

Dobrý den, v roce 2008 jsme si vzali úvěr ze smlouvy u Pyramidy na 1 milión Kč, z této částky jsme na stavbu domu vyčerpali 600 tisíc Kč, jako zástava byl pozemek(zástava postaveného domu měla být až při požádání zbytku peněz). V průběhu stavby jsme se rozhodli, že zbývajících 400 tisíc Kč už čerpat nebudeme což bylo spořitelně sděleno, bez námitek souhlasila. Nyní jsme požádali o přidělení úvěru, protože už máme našetřeno 40% z opravdu půjčené částky 600 tisíc. Spořitelna nám však tvrdí, že oni cílovou částku ve svém počítačovém programu nedokážou změnit, není k tomu prý uzpůsobený, takže trvají na přidělení úvěru až po našetření 40% z 1 miliónu! Udělali by ale výjimku, požadují však dozajištění úvěru a to zástavu domu, protože podle nich zastavený pozemek bez zastaveného domu, který je na něm postavený není považován za "prodejní celek". Což se nám nelíbí, protože v konečné fázi nyní dlužíme cca 350 tisíc Kč, pro které je dostačující zástava pozemku a přijde nám absurdní kvůli takové částce zastavovat dům, který má i s pozemkem hodnotu podstatně vyšší. Potřebovala bych radu jak v této věci postupovat, jestli se dá vůbec něco dělat nebo jestli se třeba dá tento úvěr ve fázi kdy ještě není přidělený refinancovat i jinde. Nyní jsou úrokové sazby nižší a Pyramida i kdyby nám úvěr nakonec přidělila tak požaduje 5% úrok. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den ,tímto bych Vás chtěl požádat o radu…

Dobrý den ,tímto bych Vás chtěl požádat o radu jestli je ještě nějaká možnost či vyhlídka získat dotaci na vytápění peletkovým kotlem.Děkuji Richard