FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,rádi bychom s manželem(oběma 25 let)…

Dobrý den,rádi bychom s manželem(oběma 25 let) začali stavět.Náš měsíční čistý příjem se pohybuje kolem 21.000 Kč a máme 1 dítě do 6 let.Naše měsíční výdaje se pohybují kolem 2.000. Jaká výše hypotéky by připadala v našem případě v úvahu,když bychom potřebovali 100% na dům i pozemek.Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Čeká nás rekonstrukce domku - rozpočet 2 500…

Čeká nás rekonstrukce domku - rozpočet 2 500 000 Kč. V současné době splácíme hypoteční úvěr na koupi domku (10 let po 9000 Kč měsíčně), společný měsíční příjem s manželem činí 55 000 Kč, jsme oba ve věku 31 let. Naše hotovost pro použití na rekonstrukci činí 800 000 Kč. Je možné získat od Vás doporučení co s tím?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěli bychom se zeptat na to,…

Dobrý den, chtěli bychom se zeptat na to, jestli nám nějaká banka poskytne hypoteční úvěr a která banka by pro nás byla nejvýhodnější. Jsme mladý pár (22 a 24 let). Nejsme manželé, ale chtěli bychom mít společné vlastní bydlení. Máme představu o koupi bytu 2+1 nebo 3+1. K dispozici máme jen 300.000 Kč v hotovosti. Oba pracujeme zatím ve 3 měsíční zkušební lhůtě a naše příjmy jsou 13.000Kč a 11.000Kč hrubého měsíčně. Mohli byste nám prosím nějak poradit, jestli v této situaci můžeme žádat o úvěr na bydlení a u jaké banky? Zatím Vám moc děkujeme. S pozdravem Šárka Karlovská


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se dozvedel vase…

Dobry den, rad bych se dozvedel vase doporuceni ohledne financovani prestavby rodinneho domku. Financni situace rodiny je nasledujici: 1xstavebni sporeni (cilova castka 250tis. konci k kveten05) Uver u CMHB na 15let. - 700tis. na nakup domu - rijen05 konci 5-lete fixni obdobi s 8,4% uroky Vlatnime garsonku v cene cca 400tis.Kc hlavni rodinny prijem - 40tis.Kc/mes. navic 300tis. Kc v hotovosti Hodlame prestavovat RD, v hodnote cca 1,6mil.Kc. Jakou kombinaci zvolit? Vyuzit stavebni sporeni? Jednat s bankou o navyseni uveru se zmenou urok.sazby 4-5%? Snizit stavajici uver a projednat uver novy na prestavbu domu? Pevne verim, ze poskytnute informace vam umozni alespon zhruba naznacit moznosti financovani. Predem dekuji za analyzu. S pozdravem, Ales Mahdal


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím jen o základní informaci, lze…

Dobrý den, prosím jen o základní informaci, lze hypotéčním úvěrem financovat nákup pozemku -zahrady, který momentálně není vedený jako stavební parcela, ale, na který chci po zajištění veškeré dokumentace a povolení zavést veškeré sítě a tímto pozemek zhodnotit na stavební pozemek? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem v problematické bytové situaci a…

Dobrý den,jsem v problematické bytové situaci a potřebuji ji řešit.Mám šanci na získání úvěru - a v jaké výši??Jsem rozvedená,36 let s 16 letou dcerou,pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou,měsíční hrubý příjem 16tis Kč.Mám založené stavební spoření,bohužel až koncem roku 2003,měsíčně spořím 1500Kč. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, do 5 let bych si chtěl pořídit vlastní…

Dobrý den, do 5 let bych si chtěl pořídit vlastní byt. Je mi 28 let, čistý příjem 20.000,-. V současné době mi končí stavební spoření u ČMSS na cílovou částku 160.000,- (naspořeno cca 100.000,-). Cena nemovitosti řádově 1.300.000,- až 1.500.000,-. Uvažuji o použití peněz nynějšího stavebního spoření na stavební spoření další, pravděpodobně s vyšší cílovou částkou. Je možné použít úvěr ze stavebního spoření na akontaci pro hypoteční úvěr? O hypoteční úvěr bych žádal sám, předpokládám rozložení splátek na 15-20 let. Je nějaká reálná šance? Děkuji za pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Vlastnim pozemek a chci zahajit stavnu RD v cene…

Vlastnim pozemek a chci zahajit stavnu RD v cene cca 2,3 mil. Kc. pro rodinu 2 dosp. (oba zamestani)+2 deti (15 a 19 let, studenti). Vlastni prostredky ve vysi 400tis,- Kc. Sporeni Liska a to celkem 4 smlouvy z toho 2 letos konci s cilovou castkou á160 tis. Kc. Dalsi 2 budou nasledne zahajeny v r 2006. Ptam se na optimalni zpusob financovani stavby RD pri moznosti splacet mesicne cca 15tis. Kc. pri mem veku tj. 42 let a jestli je mozne rucit casti pozemku s tim, ze bych jej rozdelil na dve casti. Zivotni pojisteni bylo sjednano na 2,0 mil. Kc. Ing. Jandak M.


odpovídal(a): Redakce

Vlastnim pozemek a chci zahajit stavnu RD v cene…

Vlastnim pozemek a chci zahajit stavnu RD v cene cca 2,3 mil. Kc. pro rodinu 2 dosp. (oba zamestani)+2 deti (15 a 19 let, studenti). Vlastni prostredky ve vysi 400tis,- Kc. Sporeni Liska a to celkem 4 smlouvy z toho 2 letos konci s cilovou castkou á160 tis. Kc. Dalsi 2 budou nasledne zahajeny. Ptam se na optimalni zpusob financovani stavby RD pri moznosti splacet mesicne cca 15tis. Kc. pri mem veku tj. 42 let a jestli je mozne rucit casti pozemku s tim, ze bych jej rozdelil na dve casti. Zivotni pojisteni bylo sjednano na 2,0 mil. Kc.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem svobodný, bez závazků, čistý…

Dobrý den, jsem svobodný, bez závazků, čistý přijem 17 tisíc Kč, 2 roky si platím kapitálové životní pojištění u Kooperativy na částku 700 tis. Kč, 3 roky stavební spoření s liškou na cílovou částku 120 tisíc. Jiné úspory nemám. Chtěl bych si pořídit vlastní bydlení. Nyní otázky, lze si při nulových usporách půjčit 100% ceny nemovitosti? Při uvedeném příjmu, jaká je podle Vašeho odhadu maximální reálná cena nemovitosti, na kterou mi banky půjčí? Je problémem, že kapitálové životní pojištění mám jen na 700 tis.? Lze si v takovém případě vzít hypotéku vyšší, kdy část by byla jištěna tímto a část ne? Lze si na vedlejší výdaje spojené s koupí (hlavně odměna realitní kanceláři) vzít ještě spotřebitelský úvěr? Děkuji za odpověď



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám spíše dotaz právního charakteru. …

Dobrý den, mám spíše dotaz právního charakteru. Pokud koupím nemovitost a zaplatím 21 dnů po podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí, mám jistotu, že mne prodávající nemůže do doby než bude vklad povolen( což trvá taky 3-4 měsíce) ňákým způsobem podvést, aby vklad nebyl povolen? Mockrát děkuji za odpověď. Soukalová


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, radi bychom vyresili bydleni stavbou…

Dobry den, radi bychom vyresili bydleni stavbou RD. Jsme mladi manzele, bezdetni. Cisty mesicni prijem asi 45000,-. Pozemek nemame. Zadnou nemovitost nevlastnime. Momentalne bydlime v podnajmu a mimo to splacime uver 4000,-/mes.(doplacen by mel byt do 3 let). 1) Jaka je pravdepodobnost k ziskani HU na castku 2500000,- 2) Je mozne z jedne hypoteky hradit jak pozemek tak i vystavbu a eventuelne i zarizeni RD.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Rád bych si vzal hypotéku 500 000…

Dobrý den, Rád bych si vzal hypotéku 500 000 Kč se splatností 15 let s 2 letou fixací úroku (koupě RD). Hypotéku bych splácel 2 roky a poté ji jednorázově splatil. Rád bych věděl, kolik zaplatím za 2 roky, kolik mi bude zbývat doplatit a zda pro mě existuje výhodnější varianta půjčení peněz na 2 roky. Díky.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,pokud pošlu jednorázově peníze (např.u…

Dobrý den,pokud pošlu jednorázově peníze (např.u staré smlouvy 5x18000=90000Kč) na účet stavebního spoření dostanu státní podporu jen za rok, ve kterém jsem peníze poukázal nebo se automaticky přerozdělí na celé období 5let a dostanu každý rok státní podporu z 18000Kč. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam na Vas jednu prosbu. Vedeli by…

Dobry den, mam na Vas jednu prosbu. Vedeli by ste mi poradit ako mozem postupovat ak si chcem kupit byt v priebehu roka alebo dvoch v pripade, ze ako obcianska Slovenskej republiky na uzemi Ceskej republiky zatial nemam uzavretu zmuluvu o stavebnom, ani ziadnom inom sporeni a prostriedky prevedene zo Slovenska mi na podobnu investiciu nebudu stacit? Za odpoved vopred dakujem.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v nejblizší době se chystám…

Dobrý den, v nejblizší době se chystám realizovat výstavbu jedné samostatné poloviny dvojdomu, pozemek již mám ve svém vlastnictví. Předběžně kalkulovaná cena této stavby je okolo 1,7 mil., přičemž 1 mil. si budu muset půjčit. Mám uzavřené stavební spoření u Wuestenrot a žádné další finanční závazky. Zvažuji zda je nejvhodnější použít úvěr ze SS, hypotéku, případně kombinaci těchto produktů. Preferuji dlouhodobější fixaci úrokové sazby (min. 3 roky) a možnost mimořádných splátek (vkladů). Předem děkuji za doporučení. S pozdravem, Pavel Hrbotický


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaké jsou aktuální výhody a nevýhody…

Dobrý den, jaké jsou aktuální výhody a nevýhody financování koupě bytu prostřednictvím úvěru ve výši 1,3 mil. na 29 let od hypoteční banky a stavební spořitelny. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

vlastnim druzstevni byt/prevod prav 1200000kc…

vlastnim druzstevni byt/prevod prav 1200000kc,chceme stavit dum/hruba stavba 1300000kc zbyvajici zarizeni bude financovano z prodeje bytu - 300000kc vratka pujcky na pozemek.Jsem na materske dovolene od 1.1.2006 nastupuji do prace-muj plat byl 14000kc hruba mzda-mazeluv prijem 14000kc hruba mzda.jedno dite-muj prijem je ted 3600+1500 socialni davky.Jakou volit hypoteku jestli to jde a jestli mi ji daji. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, s přítelem chceme kupovat starší…

Dobrý den, s přítelem chceme kupovat starší nemovitost. Chybí nám 800 tis., ale nemáme žádnou jinou nemovitost, kterou bychom mohli zastavit. Poradíte mi nějaku jinou půjčku, úvěr či hypotéku, kde by stačili třeba 3 nebo více ručitelů? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,potřeboval bych poradit s koupí bytu a…

Dobrý den,potřeboval bych poradit s koupí bytu a financováním.Je mi 40 let a bydlím ve státním bytě 2+1 se svou 15 dcerou.V nejbližší době bude město dávat tyto byty k odprodeji do soukromého vlastnictví.Cena bytu by se měla pohybovat okolo 120 000,-kč.Jsem vdovec.Já a má dcera pobíráme vdovský a sirotčí důchod cca 8000,-a můj plat činí 9000,-Mám v ůmyslu tento byt koupit,a byl mi doporučen překlen.ůvěr TOP Kredit od ČMSS cílová částka 300 000,-na 20 let.Problém je také v tom,že veškeré ůvěry se počítají příjmů které jsou momentálně k dispozici a nebere se ohled na douhodobé příjmy.Nemám žádné naspořené peníze ani stavební spoření.Jenže problém je v tom,že jakmile si moje dcera začne vydělávat což bude tak asi za 5let,vezmou nám důchody a v tom případě nebudu moci splácet ůvěr,protože můj plat na to nebude stačit.Mám ještě další ůvěry na splácení.Po mých výpočtech rodinných financí mi vychází,že částka kterou bych mohl splácet("ůvěr na bydlení)činí asi 4000,-měsíčně.Stojím před rozhodnutím zda koupi či nekoupit.Můžete mi prosím napsat svůj názor?Děkuji.