FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Michal

Dobrý den, mám uzavřenou smlouvu o stavebním…

Dobrý den, mám uzavřenou smlouvu o stavebním spoření u ČMSS. Letos mi vyprší pětiletá lhůta, takže bych mohla smlouvu vypovědět. Chtěla bych ovšem spořit dál. Budu mít dále nárok na státní podporu ve výši 4.500,- (spořím 18.000,- ročně). Jak dlouho mohu spořit při stávající smlouvě? Dokud nepřekročím cílovou částku? Děkuji, Jana Šlajerová


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, mohu si v rámci společného zdanění…

Dobrý den, mohu si v rámci společného zdanění manželů odpočíst úroky z hypotéky, která je uzavřená jen na mne a vlastnictví bytu jsem nabyla ještě před uzavřením manželství? Změní se tento stav nějak, pokud nemám jiné příjmy (jsem na mateřské dovolené)? Děkuji, Jana Šlajerová



odpovídal(a): Michal

Vybraná nemovitost : Holubice - Kozinec u…

Vybraná nemovitost : Holubice - Kozinec u Velkých Přílep ( developerský projekt na www.refido.cz ). Cena 1.500.000,- Kč. Předpokládaná doba splatnosti 100% hypotečního úvěru 20 let, s fixací 3 nebo 5 let. Příjmy : čistá mzda cca 16.000,- Kč, další pravidelné ( doložitelné ) měsíční příjmy cca 17.000,- Kč. Děkuji za odpověď S pozdravem Kantor Miroslav e-mail: Kantor.M@seznam.cz tel.: 737918913


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, rád bych využil hypotéčního úvěru k…

Dobrý den, rád bych využil hypotéčního úvěru k financování nového bydlení. Můj zájem je o stavbu RD a rád bych využil úvěru ke koupi pozemku i na stavbu domu, dle průzkumu cca 2000000 kč. Měsíční příjem mám okolo 40000 kč, výdaje okolo 12000 kč. Rozhoduji se zda prodat byt, ale mám strach zda budu moct dostat úvěr. Jsem totiž rozvedený a již v minulosti jsem na toto narazil jako na problém při žádosti o půjčku. Děkuji za radu. Vild R.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chci si pořídit byt v osobním…

Dobrý den, chci si pořídit byt v osobním vlastnictví nebo družstevní. Podle toho použiji hypotéku nebo překlenovací úvěr. Cena bytu bude 300.000,- je možné si půjčit větší částku než je hodnota bytu - na rekonstrukci tohoto bytu. Děkuji


odpovídal(a): Michal

Dorbý den, můžete mi doporučit (vč.kontaktních…

Dorbý den, můžete mi doporučit (vč.kontaktních údajů) dobrého finančního poradce v otázce financování bydlení z Trutnova nebo okolí? Děkuji


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, mám následující dotaz. K rekonstrukci…

Dobrý den, mám následující dotaz. K rekonstrukci svého staršího bytu potřebuji cca 300 000 Kč. Nemám uzavřeno žádné stavební spoření. Můj čistý měsíční příjem činí 14 000 Kč, platím si penzijní připojištění - 600 Kč měsíčně a žiji sama s jedním nezletilým dítětem. Ráda bych věděla, zda je v mém případě možno uvažovat o nějakém úvěru a pokud ano, který typ by byl pro mne nejvýhodnější tak, aby co nejméně zatížil rodinný rozpočet. Děkuji.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, mám následující problém. Za rok 2004…

Dobrý den, mám následující problém. Za rok 2004 mi nebyla připsána státní podpora. SS mi zdělila, že je to tím, že mi byla státní podpora za rok 2004 připsána ještě ke staré smlouvě, která zkončila v srpnu 2004. Na starou smlouvu jsem měl nárok jen na minimální státní podporu ve výšce asi 100,- Kč. Aktuální smlouvu jsem uzavíral v listopadu 2004 a vložil na účet této smlouvy přes 20 tisíc tak abych měl nárok na max stítní podporu tz. 3000,- Kč. Je nějaká cesta jak získat od státu zbytek státní možné podpory tz. 2900,- Kč?? Rámcově jsem podmínky určitě splnil, ale očekávám problém s tím, že se jedná o 2 smlouvy. Moc díky za odpověď!! D.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den.Chci si postavit rodinný dům.…

Dobrý den.Chci si postavit rodinný dům. Zasíťovanou parcelu již mám, nějaké finance do začátku taky. Potřebuji hypotéku 1 mil. Kč. Už jsem prošel 8 finančních ústavů a stále nevím, kde jsou nejvýhodnější podmínky. Předpokládal bych splátku na 20 - 25 let s fixací 5 let. Potřebuji vědět, zda je lepší si vzít hypotéku nebo zda využít tř. nabídky stavební spořitelny ČS, kde mají program Champion, kde mi garantují splátku 5.900 Kč po dobu 25 let. Může se stát, že mi u hypotéky po 5 letech fixace naběhnou úroky jednou tak velké? A rád bych věděl, která z hypoték nabízených je v současné době nejvýhodnější? Děkuji.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chci Vás poprosit o radu; možné řešení…

Dobrý den, chci Vás poprosit o radu; možné řešení, jak zafinancovat koupi + rekonstrukci nemovitosti. Jedná se zároveň o vstupní investici do podnikání, riziková skupina. Svým záměrem jsem si však jistá. Potřebuji úvěr ve výši 5 000 000 Kč (ne hypotéku) na dobu 5 let, jednorázové splacení vč. úroků. Budu velmi ráda, nabídnete-li mi osobní schůzku, případně kontakt na nezávislého finančního poradce, který by mi pomohl. Mnohokrát děkuji Michaela Beldová



odpovídal(a): Michal

Dobrý den. Potřeboval bych znát maximální možnou…

Dobrý den. Potřeboval bych znát maximální možnou částku a maximální dobu splácení u hypotečního úvěru s nulovou akontací. Náš společný čistý příjem 20000Kč, věk 40 roků, jedno dítě, žádné jiné pravidelné platby.


odpovídal(a): Michal

Koupě nemovitostí (rodinný domek s pozemkem)…

Koupě nemovitostí (rodinný domek s pozemkem) jako individuální vlastnictví manželky. Stačí pro tuto koupi nemovitosti uvést v kupní smlouvě pouze jméno manželky ? Provede katastrální úřad zápis do katastru pouze dle kupní smlouvy ?


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, rádi by jsme si s manželkou postavili…

Dobrý den, rádi by jsme si s manželkou postavili rodinný dům.Pozemek už máme koupený a teď hledáme nejvhodnější financování, manželka je na mateřské a já jsem podnikatel,daňová přiznání mi vycházejí téměř na 0,ikdyž ve skutečnosti by mi splátka nějakého úvěru nedělala veliké problémy. Děkuji.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěl bych se zaptat jestli by jste…

Dobrý den, chtěl bych se zaptat jestli by jste mi mohli poradit. Nyní dostavuji rodinný dům a řeším dofinancování. Nemohu se rozhodnout mezi klasickou hypotékou od Raifeisen bank nebo Hypoúvěr od Komerční banky? Hodlám si zapůjčit cca 1100000 Kč. Zajímalo by mne jaký produkt je výhodnější? Předem děkuji M. Šnajdr


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. Chci…

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. Chci si koupit byt a bohužel nevím, jaký úvěr od jaké banky by byl pro mě nejlepší si zvolit. Mohli byste mi prosím vás poradit?? Mám měsíční čistý příjem 16.000 kč. Splácím měsíčně 5.500kč za nájem, inkaso,televizi. Žiji sám, vyživovací povinnost taky nemám, narodil jsem se v roce 1967. Potřeboval bych si vzít úvěr buď na 290.000-300.000kč. Splatnost tak na 20let. Min.prostředky mám bohužel taky minimální. Snad jsem vám dal informace, které by vám mohly pomoci při mém dotazu a pomůžou vám při orientační odpovědi. Moc děkuji Hurt


odpovídal(a): Michal

Chtěla jsem se zeptat jakou máme možnost dalšího…

Chtěla jsem se zeptat jakou máme možnost dalšího úvěru.Chtěli bychom si vzít další úvěr od státu 150000,-kč,kde je splátka 1380,-kč.A naše příjmy jsou v průměru měsíčně 23000,- pro celou rodinu.Z toho platíme úvěry od stavebních spořitelen a a pojistky.Po sečtení je celková částka splácení 5500,- kč.Můžete mi odpovědět jestli nám to příjmově dá do životního minima?Děkuji Sochorová


odpovídal(a): Michal

Dobry den, chtela jsem se zeptat, jestli mi…

Dobry den, chtela jsem se zeptat, jestli mi muzete poradit zpusob sporeni vhodny pro modernizaci bytu a hlavne vybaveni (nabytek, etc..). Mam dojem, ze stavebni sporeni je urceno pro opravy a rekonstrukce bytu. Diky moc


odpovídal(a): Michal

lze nějak navýšit hypotéku kterou už mám…

lze nějak navýšit hypotéku kterou už mám sjednanou u KB.?


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, Mám na vás otázku… Chtěli bychom s…

Dobrý den, Mám na vás otázku… Chtěli bychom s přítelem rekonstruovat byt v částce 400 000 Kč. Nemáme založené žádné stavební spoření. Náš byt je družstevní a splacená částka je 40 %. Doba doplacení dluhu družstva je přibližně 7 let a úvěr je bezúročný od Prahy 7 v délce trvání deseti let. Splácet bychom chtěli úvěr vámi doporučený přibližně 10 let. Naše měsíční příjmy se pohybují přibližně kolem 35 000 Kč/měsíčně. Poradíte nám prosím vhodný výběr úvěru? Zda hypotéku či stavební spoření? Velice vám děkuji za odpověď. Lucie


odpovídal(a): Michal

Dobry den, rad bych se jen optal ohledne…

Dobry den, rad bych se jen optal ohledne stavebniho sporeni. Cca za 3 mesice mi vyprsi stavebni sporeni, ktere jsem mel uzavrene na cilovou castku uveru cca 340 000,-. Nasporeno mam tedy kolem 160000,- Chtel jsem se jen zeptat, zda lze pred ukoncenim sporeni navysit cilovou castku zhruba na 850 000,- a jednorazove dolozit pozadovany rozdil tak, aby tvoril 40 procent z bud. uveru? A jeste jeden maly dotaz - je vyhodnejsi pokud zacnu uver cerpat treba po roce po dosporeni nez ihned po pridani penez nebo je to jedno? Dekuji moc a preji pekny den