FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěla bych poradit s financováním…

Dobrý den, chtěla bych poradit s financováním výstavby rodinného domu. Potřebujeme si půjčit 1.600.000,-- Kč a chtěli bychom co nejvýhodnější splátky, ale zároveň aby fixace úrokové sazby byla co nejdelší nebo stejná po celou dobu splácení. Náš čistý měsíční příjem činí: 30.000,-- Kč. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, potřebuji zjistit, jaké možnosti…

Dobrý den, potřebuji zjistit, jaké možnosti financování bydlení má žena v 45 letech, která je těsně po rozvodu a chce si zajistit samostatné bydlení. Mám příjem cca 15tis Kč. A jsem schopná splácet cca 5tis Kč měsíčně. Náklady na nové bydlení budou přibližně ve výši 300 - 350 tis. Kč. Můžu vůbec o vlastním bydlení uvažovat? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Michal

Dobrý den, musím si koupit byt do osobního…

Dobrý den, musím si koupit byt do osobního vlastnictví. Cena bytu je 410 000Kč, já potřebuji půjčit pouze 250 000Kč. Tuto částku budu schopen uhradit do 1 roku, ale měsíční splátky si nemohu dovolit vyšší než 3000Kč. Jaký typ půjčky či hypotéky byste mi doporučili. Pokud se mi podaří půjčku uhradit opravdu do roka, kolik korun navíc celkem se všemi poplatky zaplatím? Děkuji. B. Fuks


odpovídal(a): Michal

Dobry den.Jsem studentka VS,mi rodice jsou jiz 14…

Dobry den.Jsem studentka VS,mi rodice jsou jiz 14 let rozvedeni.Pobiram pravidelne vyzivne ve vysi 6000Kc,matka vydelava prumerne 20 000 cisteho.Plati bydleni v mem rodnem meste a muj najem v Praze,to vse cca 9000 mesicne.Je mozne zazadat o hypoteku a tyto penize investovat do vlatniho?Dekuji.Tomanova


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, na rekonstrukci střechy a vybudování…

Dobrý den, na rekonstrukci střechy a vybudování podkroví v rodinném domku potřebuji 300 000Kč. Manželce právě končí stavební spoření s možností úvěru. Je výhodnější v současné době použít úvěr ze stavebního spoření (150 000Kč), nebo použít peníze ze stavebního spoření a vzít si hypoteční úvěr (150 000Kč). Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Michal

chtěla bych koupit byt v hodnotě 1 400000,- mám…

chtěla bych koupit byt v hodnotě 1 400000,- mám k dispozici 100 000,-v hotovosti stavební spoření ČMSS /4 roky/ kde je 100 000,-/zatím nevím na kolik mám navýšit cílovou částu/ stavební spoření české spořitelny /máma/ kde je 70 000,- stavební spoření ČMSS /táta čerstvě založené můj měsíční čistý příjem 20 000,- ručím známé na 300 000 /splácí 4 500,- měsíčně a bude to trvat ještě 4 roky


odpovídal(a): Michal

Dobrý den! S mým přítelem máme v plánu zakoupit…

Dobrý den! S mým přítelem máme v plánu zakoupit byt 2+1 (cca 650 tis.) do podílového spoluvlastnictví. Já chci financovat polovinu vynaložené částky ze stavebního spoření ČMSS. Můj přítel, který sice stavební spoření má, ale nesplňuje podmínku pro poskytnutí úvěru (naspoření 40%z cílové částky). Otázka zní, jak podle Vás má můj přítel financovat zbylou polovinu částky. partner podniká, jeho příjem je proměnlivý, odhadem+/- 15 tisíc na měsíc. Já jsem studentka VŠ. Předem moc děkuji


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, v realitní kanceláři se nám líbil rod…

Dobrý den, v realitní kanceláři se nám líbil rod.domek, zjistili jsme ale že jsou dvě majitelky matka s dcerou. Matka je v domově důchodců a není způsobilá k podpisu. Nyní je to ve stádiu podání u soudu na zbavení svéprávnosti. Podepisovala by se smlouva o smlouvě budoucí. Část peněz na koupi by se financovala hypotékou. Potřeboval bych poradit zda se do koupě takovéto nemovitosti vůbec pouštět. Děkuji


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěli bysme s manželem v průběhu…

Dobrý den, chtěli bysme s manželem v průběhu příštích dvou let koupit rodinný dům. Máme dvě děti, ve věku 10 a 12 let.Náš rodinný příjem je kolem 24 000,-, ostatní výdaje cca 1000,- Kč. Bohužel nemáme ale našetřeno žádné vlastní prostředky ani nevlastníme žádnou nemovitost k zástavě. Ručitele nechceme. Uvažujeme o úvěru ve výši 700 000,- Kč. Uvažovali jsme o kombinaci s půčkou pro mladé ( je nám oběma 30) ve výši 300 000,- Kč, ale jak mohu vědět, že tento úvěr získám, žádám-li zároveň i o hypotéku ve snížené částce o tento úvěr. Protože v případě, že tento úvěr nezískám, nebudu mít dostatek peněz na koupi nemovitosti a budu muset žádat znovu o vyšší hypotéční úvěr. Prosím o upřesnění tohoto postupu žádosti a o nejlepší způsob financování bydlení s ohledem na naše finanční poměry.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si může…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si může manžel odečíst z danového základu zaplacené úroky z hypotéčního úvěru v případě, že pouze já jsem majitelkou nemovitosti ( zúžené vlastnictví) a manžel je podle smlouvy spoludlužníkem. Děkuji za odpověd R. Králiková



odpovídal(a): Michal

Dobry den, uvazuji o stavbe domu. Jsem ve fazi,…

Dobry den, uvazuji o stavbe domu. Jsem ve fazi, kdy zvazuji nejlepsi moznou variantu financovani. Mam dve stavebni sporeni. Na jednom je v soucasnosti cca 140.000.- (cilova castka 500.000,-) a na druhem cca 270.000,- (cilova castka 300.000,-). Naklady na dum odhaduji na 1.500.000,-. Je mozne si vzit uver ze stavebniho sporeni a zaroven hypoteku? Jde toto kombinovat? Vzit si napr. hypoteku 500.000,- a k tomu uver ze stavebniho sporeni 500.000,-? Jestlize ano, je toto vyhodnejsi nez se rozhodnout pro jednu z variant (bud hypoteku nebo uver ze SS)? Jak byste financoval stavbu domu za uvedenych podminek Vy? Dekuji Libor G.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěl bych se poptat jak vyřešit…

Dobrý den, chtěl bych se poptat jak vyřešit situaci,když mám nyní peníze v nemovitosti ve které bydlím a chtěl bych koupit nemovitost a potřebuju na ni hotovost se záměrem hotovost vrátit po porodeji nemovitosti ,ve které bydlím.Jaký nejlepší a nejvíce šetrný způsob zvolit.Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den,v roce 2001 jsme s manželem čerpali…

Dobrý den,v roce 2001 jsme s manželem čerpali úvěr u ČS ve výši 400 000 Kč na koupi bytu, kterým ručíme. Nyní by jsme si chtěli vzít úvěr na koupi domku ve výši 1 700 000 - 2 000 000 Kč (žádní vstupní investice, čistý příjem (s odečtením všech poplatků) máme 23 000 Kč. Máme možnost získat další úvěr?? Je možné nějakým způsobem vyřešit "prodej nebo pronájem" stávajícího bytu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěl bych poradit s financováním…

Dobrý den, chtěl bych poradit s financováním bydlení. Mám stavební spoření u VSSKB na cílovou částku 400 tis. Kč, které platím zhruba 4 roky. Vsoučasné době už mám přidělenou částku a můžu čerpat úvěr. Chtěl bych postavit rodinný dům v celkové hodnotě do 2 mil. Kč. Zajímá mě, zda je výhodnější si vzít hypotéku na celou částku nebo to zkombinovat se stavebním spořením, a u které banky. Letos mně i manželce bude 35 let. Děkuji za pomoc. Hurta T., email hurtat@post.cz


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, mám zájem o byt, tento byt je umístěn…

Dobrý den, mám zájem o byt, tento byt je umístěn v rodinném domě ještě s jedním bytem v přízemí, oba mají svůj vlastní uzamčený vchod, kuchyň sociální zařízení atd., k bytům náleží zahrada, která je rozdělena také na půl. Z katastru jsem se dozvěděl, že se jedná o podílové vlastnictví s ideální polovinou. V dolním bytě bydlí stará pani zapsaná jako věcné břemeno. Otázky: 1) Poskytuje některá banka hypotéku na podílové spoluvlastnictví. 2) Je možné nějakým způsobem převést tyto byty z podílového spoluvlastnicví na osobní vlastnictví (vyměřit atd.) 3) Kdybych přesvědčil spoluvlastníka ať mi odprodá druhou půlku, dostal bych hypotéku na celý dům, i v tom případě že je zatížen věcným břemenem? Děkuji za odpověď T.Kopecny


odpovídal(a): Michal

Přeji dobrý den, mám dotaz ohledně 150 tis.…

Přeji dobrý den, mám dotaz ohledně 150 tis. půjčky na modernizaci bydlení. Není mi jasné, jak by to bylo s trvalým pobytem. Za deset let splácení se může stát cokoli a tím pádem mít důvod změnit trvalý pobyt. Děkuji za odpověď M.B.


odpovídal(a): Michal

Vydelal jsem jsi 5OO OOOkc a v lonskem roce jsem…

Vydelal jsem jsi 5OO OOOkc a v lonskem roce jsem je pridal k memu stavebnimu sporeni u čs.Chtel bych je pouzit ke koupi nejake nemovitost.Bylo mi receno,ze lepsi hypoteku nez 4,75% kterou mam ve stavebnim sporeni nikde nedostanu.Je to pravda? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Michal

Dobrý den potřebovala bych radu.Mám dva a půl…

Dobrý den potřebovala bych radu.Mám dva a půl roku staveb.spoření u čmss na cílovou částku 300000 splácím 1500 kč měsíčně na 5 let.Chtěla bych si půjčit 300000 NA koupi bytu.Má hrubá mzda je 9000 měsíčně.Nemám žádné dluhy ani jiné splátky.Můžete mi prosím poradit co by pro mě bylo nejlepší.Předem děkuji.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den chci se zeptat, mám stavební spoření,…

Dobrý den chci se zeptat, mám stavební spoření, které mi končí v prosinci 2006, naspořeno bude cca 110 000.Rádi bychom s přítelem stavěli a chtěla bych si vzít hypotéku na pozemek, odhadem kolem 400 000.Příjem mám okolo 11 tis. čistého.Jaké jsou prosím nejlepší možnosti financování ať už s využitím stavebního spoření nebo bez něj?Je možné 100% financování úvěrem/hypotékou?Děkuji.


odpovídal(a): Michal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat s přítlekyni by…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat s přítlekyni by jsme chteli začít stavět rodinný dům na pozemnku, který dostala darem, problém je ve financování nevim zda by bylo možné dostat hypotéku na cca 1 mil až 1,5 mil pokud ja figuruji již v jedné hypotéce jako spoludlužník, kde moje splátky činí cca 6.000,- i s dodatkkovými úvěry. S přítelkyni mame příjmy okolo 30 tis. čístého a žádné jiné závazky nemáme.