FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, velmi nutně potřebuji zjistit, jakým…

Dobrý den, velmi nutně potřebuji zjistit, jakým způsobem se dá zjistit co konkrétně znamená "žlutá tečka" v centrálním bankovním registru a také co mám udělat pro její vymazání. Dále by mě zajímalo, jestli existuje cesta k informaci o případném aktuálním dluhu, jeho příčina, a jaká. Za jakoukoli odpověď moc děkuji. Jsem v naléhavé situaci. Děkuji Lombárová 739 642 266


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,žijeme s manželem u rodičů, a chtěli…

Dobrý den,žijeme s manželem u rodičů, a chtěli bychom si pořídit vlastní bydlení v RD.Máme 3 děti(19-letos končí studium,16 a 7 let).Náš společný měsíční příjem je asi 31000 čistého.Oba jsme státní zaměstnanci.Spořit jsme stíhali pouze na 1 stavební spoření ,kde je naspořeno 160.000 s možností úvěru do 400.000-které letos končí,již na něj nespoříme,ale není ukončené - a nové st.spoř.od 12/03,kde se nyní snažíme spořit 5.000měsíčně(úložky jsou vyšší než stanoví cílová částka-300.000 )Obě st. spoř. jsou od Modré pyramidy.Máme šanci s našimi příjmy získat úvěr na bydlení a do jaké výše?Hotovost nemáme.Děkuji za odpověď



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěla bych koupit byt. Mám v…

Dobrý den. Chtěla bych koupit byt. Mám v hotovosti 1mil. Kč. Jsem samoživitelka (40let) s 16letým synem. Hrubý příjem je momentálně cce 26.tis.. Zajímalo by mě zda a v jaké výši bych mohla dostat hypotéční úvěr na koupi bytu a případně kde by byl pro mne nevýhodnější. Děkuji za odpověď. Vážná Dagmar


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, je mi 33 let a se svoji partnerkou…

Dobry den, je mi 33 let a se svoji partnerkou,tez 33, planujeme koupi bytu, ktery bychom chteli financovat stavebnim sporenim a hypotekou. Partnerka ma u ČS stavebni sporeni skoncene s castkou cca 175 tis. Kc. Prostredky v hotovosti delaji priblizne neco mezi 100-200 tis. Kc.Muj mesicni prijem prumerne je 35 tis.Kc a partnerky cca 20 tis Kc. Splacim auto na leasing cca 8 tis. mesicne. Chci se zeptat, je-li mozne koupit byt v cene 2300000 a jake by asi byly splatky? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mam zajem koupit druzstevni byt. Financovat jej…

Mam zajem koupit druzstevni byt. Financovat jej budu z casti stavebnim sporenim, ale spise mne zajima otazka, na co si mam dat pri koupi pozor, abych nenaletel. Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Martin Wojtech


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Uvažujeme o koupi poloviny…

Dobrý den. Uvažujeme o koupi poloviny rodinného domu, kterou chceme zrekounstruovat a poté použít k bydlení. Cena této poloviny je cca 2mil kč. Naše společné příjmy jsou 35tis čístého měsičně. Úvěry nemáme. Naspořené prostředky bychom použili spíše na rekontrukci než na koupi. Je možné použít polovinu nemovitosti jako zástavu? Pokud ne, jaká jsou možnosti financování? Např. rodiče vlastní byt v praze a rekreační objekt na horách. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měla bych zájem o vlastní bydlení a…

Dobrý den, měla bych zájem o vlastní bydlení a zajímaly by mě mé možnosti. Mám uzavřeno stavební spoření (ČMSS), měsíčně spořím 2.000,- Kč (dle možností někdy i více), v současné době (smlouva je od nového roku) tam mám naspořeno cca 140.000,- Kč. Můj plat je 13.000,- Kč hrubého a žiji sama, čili by splátky byly pouze z mého platu. Byty se v mém okolí pohybují kolem 500-700 tis. Kč, ale spíše u té horní hranice. Děkuji předem za informaci. Zdraví I.Jaborníková


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Som obcanom SR a pracujem/zijem s…

Dobry den. Som obcanom SR a pracujem/zijem s manzelkou v CR od roku 2003. Nas cisty mesacny prijem je 38000Kc. Zatial sme bezdetny par co v blizkej dobe (1-2 roky) planujeme zmenit. Chceli by sme si poriadit byt do osobneho vlastnictva v kupnej hodote cca 700 000Kc. Nase uspory predstavuju 150 000Kc. Vedlajsie prijmy nemame a mesacne platime splatky na byt v prenajme 7700Kc a splatky auta 8200Kc. V CR nemame zatial zavedene stavebne sporenie. Mohli by ste nam poradit akym sposobom najjednoduchsie financovat kupu bytu?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Chtěl jsem se vás zeptat na jistou věc…

Dobrý den! Chtěl jsem se vás zeptat na jistou věc. Moje máma zdědila barák , ale spolu s její sestrou. Po dohodě jí měla vyplatit(moje máma její sestru) do dvou let (což neučinila) a tak počkali ještě měsíc po termínu a teď nám napsali dopis , že pokud je nevyplatíme do konce Srpna 2004 tak , že na nás pošlou exekutora a budou to vymáhat soudně. Jelikož , ale po celou dobu moje máma pracuje s pouhým čistým měsíčním příjmem 7000,- a já jsem studoval a ukončil nyní studium (kdybych si chtěl vzít půjčku na sebe tak to by šlo až po třech měsících kdy bych nastoupil do práce, takže by jsme termín stejně nestihli) tak nám půjčku nikde nechtěli dát. Tak tímto dotazem jsem se chtěl , jesti by nebyla nějaká půjčka na vyplcení s takto malým příjmem a nebo nějaká možnost jak spltnost oddálit.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem o zakoupení nemovitosti …

Dobrý den, mám zájem o zakoupení nemovitosti (byt) v Čáslavi a chtěl bych se informovat na nejvhodnější finanční zajištění. Cena bytu je 850000Kč. Na profinancování mám 100000Kč a stavební spoření na cílovou částku 300000Kč, kde zbývá dospořit poslední rok. Zbytek bych chtěl financovat jinou cestou (druhé stavební spoření, navýšení cílové částky,.....?). Příjem dvoučlenné domácnosti je cca 39000Kč čistého. Prosím o¨finanční analýzu, děkuji. Pícha



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji se odstěhovat z bytu kde…

Dobrý den, potřebuji se odstěhovat z bytu kde momentálně žiji s manželem. Chtěla bych se jen zeptat zda si mohu vzít hypotéku na koupi bytu jen na sebe nebo jestli to z duvodu toho, že jsem vdana není možné. Předem dekuji, H.Haušildová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, uvažuji o koupi bytu a o částečném…

Dobrý den, uvažuji o koupi bytu a o částečném financování hypotékou. Zvažuji jakou zvolit fixaci. Volím dobu splácení 15 let. Můžete mi poradit, zda zafixovat na delší dobu např. 10 let nebo pouze na 5. Děkuji. S pozdravem Luboš Lom


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, v jakých…

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, v jakých situacích je vhodné využít spotřebitelský úvěr pro financování bydlení? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,jsme rodina muž 33 let,žena 38 a dvě…

Dobry den,jsme rodina muž 33 let,žena 38 a dvě děti 12 a 14 let.Cistý příjem je v průměru 30 tis.měsíčně.Máme zájem o koupi pozemku ze cenu 600 000 kč na kterém bychom chtěli postavit domek.Máme vlastní dům v hodnotě asi 1 500 000,který bychom chtěli prodat a budovat na pozemku.Prosím tedy o radu,potřebujeme peníze na koupi pozemku,ale nechceme ručit stávajícím domem, abychom ho mohly bez závazků prodat a financovat výstavbu.Popřípadě je-li možné získat úvěr na stavbu domu.Děkuji za odpoveď.


odpovídal(a): Redakce

Za jakých podmínek bych mohl dostat hypotéku na…

Za jakých podmínek bych mohl dostat hypotéku na dům, který bude postaven koncem příštího roku a jeho cena je 2000000,-. Podotýkám, že trvalé bydliště nebude v novém domě, nýbrž někde jinde a ručil bych s tímto domem. Můj plat se pohybuje kolem 14000,- čistého.Také podotýkám, že se svou manželkou dostaneme novomanželskou půjčku cca 200000,- na akontaci. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,rada bych vas poprosila o radu ohledne…

Dobry den,rada bych vas poprosila o radu ohledne koupi bytu. Ziji s pritelem v podnajmu a nas cisty mesicni prijem je asi 50tis. Tretim rokem mi bezi stavebni sporeni,platim 1500mesicne. Uvazujeme o koupi bytu, jehoz castka by se pohybovala od 2-2,5mil.Mam ucet u CS,pritel u CSOB. Zajimalo by nas, jakou castku by nam banka na byt pujcila, ikdyz nemame zadne nasetrene uspory. A jestli neni vyhodnejsi mit jeden spolecny ucet, popripade byt manzele. Muzete, prosim alespon orientacne rict, jakou castku nam banka muze pujcit a kolik by cinily splatky. Predem moc dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci si půjčit 150 000,-Kč na stavbu…

Dobrý den, chci si půjčit 150 000,-Kč na stavbu garáže. Vlastním byt 3+1, který můžu zastavit. Jaké produkty na výše uvedené by bylo nejvhodnější použít a u které banky? Děkuji za odpověď. Tibor Činčala


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chci se zeptat na získání pěněžité…

Dobrý den. Chci se zeptat na získání pěněžité částky 650.000,- Kč, která bude použita na vyrovnání rozvodového řízení. Náš byt je v družstevním vlastvnictví (doplatek asi 15.000,-). Mám 2 životní kapitálové pojištění a máma také. Mohli bychom dávat měsíčně tak 7000,- Kč.


odpovídal(a): Redakce

dobry den, som obcan SR ale pracujem v CR uz 3ti…

dobry den, som obcan SR ale pracujem v CR uz 3ti rok. a mam povolenie k prechodnemu pobytu. zaujimalo by ma, ci je mozne po vstupe do EU dostat za takychto podmienok hypotecny uver v ceskej banke. chcel by som kupit novy byt. je v takomto pripade ziskat aj 100% z ceny bytu?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den Chtel bych si vzit radny nebo…

Dobry den Chtel bych si vzit radny nebo překlenovaci uver ze stavebniho sporeni.Potrebnou castku na 500 000kč. Chci se zeptat kolik budu mesicne plati a jak dlouho?Mam uzavreny stavebni sporeni uz 3 roky. dekuji s pozdravem Michal