FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsme mladí manzele s 1 ditetem (ja -…

Dobrý den, jsme mladí manzele s 1 ditetem (ja - prijem cisty 11 000,- , manzelka je na materske, dite 1 rok) Chteli bychom koupit domek, mame usetreno 100 000, dalsich 100 000 dostaneme do 3 mesicu ze stavebka. Domek stoji 600 000. Nemohli byste nam poradit jak a kde pujcit? S pozdravem R. Mann


odpovídal(a): Redakce

Zajimalo by me, jake jsou podminky pro poskytnuti…

Zajimalo by me, jake jsou podminky pro poskytnuti hypotecniho uveru, urokove sazby, ruceni, vyse mesicnich splatek vc. uroku a doba splaceni. Predem dekuji za odpoved.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Muj plat neni mensi nez 20.000. Mam…

Dobry den, Muj plat neni mensi nez 20.000. Mam stavebni sporeni u KB 3.rok. Nasporeny mensi prenize. Rad bych ziskal byt nejmene 2+1. Jaka by byla tedy nejsnazsi cesta? Dekuji S pozdravem Jakub Mach


odpovídal(a): Redakce

Mám záměr koupit RD za 2,5 mil. Kč. Jeho odhadní…

Mám záměr koupit RD za 2,5 mil. Kč. Jeho odhadní cena se pohybuje kolem 2,5 ? 2,8 mil. Kč. K profinancování koupě bych potřeboval půjčku 1,5 mil. Kč, k tomu bych rád využil hypotečního úvěru. Můžete vzít v potaz, že cca. 2 roky spořím na stavebním spoření (3 smlouvy, celkem měsíční splátka 4.500,- Kč), ale spíše bych rád ve spoření pokračoval až do ukončení a cílovou částku věnoval na zařízení domu. Hypotéku bych chtěl splácet splátkami cca. 10.000,- Kč měsíčně, můj roční čistý příjem bude asi 360.000,- Kč. Prosím, sdělte mi, zda lze za takovýchto podmínek hypotéku získat. Navíc prosím o informaci, jak dlouho bych takovou hypotéku splácel a kolik by dělalo navýšení na úrocích, popř. mi poraďte výhodnější řešení, pokud např. v kombinaci se stavením spořením existuje. Děkuji Vám. Vít Navrátil.


odpovídal(a): Redakce

Chceme uzavřít stavební spoření s manželkou za…

Chceme uzavřít stavební spoření s manželkou za účelem získání nového bydlení. Budu chtít čerpat úvěr ze stavebního spoření (zřejmě na obě smlouvy), ale bohužel nevím jestli překlenovací nebo běžný (za 3 nebo 5 let ?). Nyní platím úvěr ze stavebního spoření od ČMSS. S jednáním o poskytnutí úvěru jsem byl velice spokojený a okamžitě bych u nich uzavřel smlouvu znovu. Zároveň ale přemýšlím o KB, protože zaměstnanci MUZO a jejich rodinný příslušníci nemusí platit poplatek za uzavření smlouvy, což je při 1% z cílové částky pro 2 smlouvy na 250 tis. celkem 5000,- Kč. Předem děkuji za radu, Karel Jára


odpovídal(a): Redakce

Zkušební dotaz

Zkušební dotaz


odpovídal(a): Redakce

jsem svobodná a bezdětná. Vlastním byt za 700000,…

jsem svobodná a bezdětná. Vlastním byt za 700000,- Kč, čistý příjem 14000,-, stavební spoření mi končí příští rok s cílovou částkou 250 000,-. Ráda bych si koupila byt do os. vlastnictví v hodnotě 1500000,- Kč. Prosím poraďte jak mám prokombinovat stavební spořením (úvěr ze stavebního spoření) s hypotečním úvěrem.Jsem ochotna ručit svým bytem. Předem děkuji za Vaši odpověď. E. Martínková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, hodlám koupit nový byt za cca 2.000…

Dobrý den, hodlám koupit nový byt za cca 2.000.000 Kč, mám v hotovosti polovinu.. Chtěl bych znát měsíční splátky při stavebním spoření a při hypotéčním úvěru - prosím o doporučení banky s nejnižší úrokovou sazbou. Děkuji Zvada


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl pro cvého syna sjednat stavební…

Dobrý den. Chtěl pro cvého syna sjednat stavební spoření bez čerpání úvěru. Která spořitelna má v tomto případě nejmenší poplatky, nejrychlejší vyplacení naspořené částky a největší výnos? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

V roce 1998 jsme s manželem koupili hostinec s…

V roce 1998 jsme s manželem koupili hostinec s bydlením takovým způsobem, že polovinu ceny kupní jsme zaplatili hotově a polovinu splácíme.Polovina činila 600 000 a 700 000 splácet po dobu tří let 22 500.-Kč měsíčně.Do dnešního dne každý měsíc zaplatíme požadovanou částku.To znamená, že nám chybí nějakých 380 000.-Kč.Na tuto částku bychom si chtěli vzít hypoteční úvěr,nebo jinou formu získání financí. Protože, pořád musíme splácet tato částka se pořád zmenšuje.Rádibychom už na domě opravovali,ale není to možné, protože veškeré finance investujeme do splácení.Prosím nabídněte mi nějaké řešení. S pozdravem Blažková



odpovídal(a): Redakce

Chtel jsem se zaptat, za jakych podminek je mozne…

Chtel jsem se zaptat, za jakych podminek je mozne dostat hypoteku na zakoupeni bytu v Praze za cca 1.000.000,- Kc pro dva lidi (25 let), kteri jsou svobodni. Dekuji za odpoved nebo doplnujici otazky.


odpovídal(a): Redakce

Při možných splátkách 10000,-Kč měsíčně po dobu…

Při možných splátkách 10000,-Kč měsíčně po dobu 10 až 15 let a při záloze 150000,-Kč je možné získat nějakou parcelu, byt nebo dům v okolí Brna? Jsme vlastníky domu v hodnotě 2000000,- Kč bez jakých koliv dluhů.


odpovídal(a): Redakce

Já, můj manžel a mé 2 děti máme uzavřenou smlouvu…

Já, můj manžel a mé 2 děti máme uzavřenou smlouvu s VSS. Splácíme po 1 500 Kč měsíčně, 1. splátka byla 1.3.1999. Můžete mi sdělit plán potřebných splátek, abych měla nárok na úvěr nejpozději za 3 roky od počátku splácení? Nebo navrhnout jinou variantu financování bydlení, aby bylo možné získat byt zhruba do 2 let od této doby? Děkuji předem za odpověď. Eva Jechová. Eva.Jechova@newton.cz


odpovídal(a): Redakce

Pěkný den, chtěl bych se zeptat na optimální…

Pěkný den, chtěl bych se zeptat na optimální postup při koupi resp. vymene bytu/domu. Zde jsou mé základní údaje: 29 let, trv. bydliště Praha 1 - obecní byt. fyz. osoba - podnikatel, spolumajitel firmy a souč. její zaměstnanec, příjem cca 70 000 Kc. Stav. spoření uzavřeno v prosinci 1997. Chtěl bych se zeptat 1) na možnost výměny mého stávajícího bytu (3. kat. 30m čtverečních) za větší v rámci Prahy 1. Mám zájem o půdní prostor, který bych opět po vyřešení úvěru zrekonstruoval. 2) Koupi půdního bytu, domu do os. vlastnictví, popř. půdy pro rekonstrukci s hypotečním úvěrem. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Martin Kraut


odpovídal(a): Redakce

Stavíme RD. V současné době máme vyčerpaný…

Stavíme RD. V současné době máme vyčerpaný meziúvěr u ČSST a uvažujeme o možnosti získání dalších finančních prostředků. Jedná se zhruba o 300-500 tis. Protože již máme nemovitost zastavenou u ČSST (výše meziúvěru je 800 tis, do klasického úvěru 400 tis. by se mělo přejít v letošním roce), nevím jestli připadá v úvahu hypotéka. Byl proveden odhad nemovitosti na 1,1 mil, ale již je zase realizováno asi tak o 400 000 tis. více. V současné době splátka stavebního spoření činí 5 tis., příjem domácnosti s dvěmi dospělími bezdětnými osobami je 20 tis. čistého. Prosím o zpracování : stanovení maximálně možné výše čerpaného úvěru stanovení měsíční splátky - sestavení splátkového kalendáře návrh alternativ financování - stavební spoření, hypoteční úvěr, kombinace Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Je možné kombinovat úvěr ze stavebního spoření…

Je možné kombinovat úvěr ze stavebního spoření ČMSS a.s. s hypotečním úvěrem u výstavby nového RD? Napřiklad 3 slmouvy celkem CČ 850tis.Kč + hypotéka 1mil.Kč Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane poradče. Ve které stavební spořitelně…

Vážený pane poradče. Ve které stavební spořitelně je nejlepší spořit peníze mého syna, které mu dává jeho babička? Která spořitelna udělá z vkladu nejvyšší výnos? Poraďte prosím!


odpovídal(a): Redakce

V létě letošního roku chceme začít s výstavbou…

V létě letošního roku chceme začít s výstavbou rodinného domu v hodnotě zhruba 2,5 mil. Kč. Máme uzavřeny dvě smlouvy o stavebním spoření, každou na cílovou částku 400 000 Kč. Úvěr máme v plánu čerpat na jaře roku 2001, celkem tedy 800 000 Kč. Bydlíme v třípokojovém družstevním bytě, který hodláme prodat v létě 2001, předběžně za 700 000 Kč. Potřebujeme tedy vyřešit financování začátku stavby (hrubé stavby) v období červenec 2000 - listopad 2000, pravděpodobně čerpáním hypotéčního úvěru ve výši cca 800 000 Kč. Je to možné? Jak je to v takovém případě s ručením? Můžeme obdržet nějaké vaše návrhy i se splátkovými kalendáři?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Mohli byste prosim nejak obecne…

Dobry den. Mohli byste prosim nejak obecne shrnout, kdy je pro koupi noveho bytu lepsi hypoteka a kdy st. sporeni? Pripadne jaka je obecne doporucena kombinace? Teprve se "rozkoukavam" a tohle mi neni moc jasne. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Ve stavební spořitelně i v denním tisku uvádí, že…

Ve stavební spořitelně i v denním tisku uvádí, že "za určitých okolností" mohu úroky ze stavebního spoření či hypotečního (i překlenovacího ? ) úveru odečíst se základu daně!! Jaké jsou to okolnosti? Děkuji.