FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Zajimalo by mne, jestli nejaka hypotecni banka…

Zajimalo by mne, jestli nejaka hypotecni banka poskytuje i odklad splatek (uver si vezmu hned, ale platit zacnu az napr. po roce).


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane, chtěl bych se dozvedět zda…

Vážený pane, chtěl bych se dozvedět zda hypoteční úvěr služí i ke koupi staršího soukromého bytu.



odpovídal(a): Redakce

Mam v umyslu koupit "pudu" /na ČD od soukromeho…

Mam v umyslu koupit "pudu" /na ČD od soukromeho majitele/ za ucelem vestavby bytu . Na nakup chci castecne pouzit uver ze stav.sporeni a nejsem si jista, lze-li touto specifickou nemovitosti rucit, zadnou jinou nemovitost nemam. Stavebni sporitelna je VSSKB.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam zajem o hypoteku na rodinny dum…

Dobry den, mam zajem o hypoteku na rodinny dum asi v hodnote 3 mil. Kc a potrebuji vedet, kolik budu splacet. Je mi 24 let a průměrný rodinný rozpočet je 33000 Kč čistého.


odpovídal(a): Redakce

Z prostudovaných materiálů o stavebním spoření je…

Z prostudovaných materiálů o stavebním spoření je mi jasné, že pro přidělení úvěru potřebuji splnit tři podmínky: 1) rozhodné číslo, 2) minimální částka (podle spořitelny) a 3) minimálně dva roky spoření. Ovšem u třetí podmínky mi není zřejmé jestli tato dvouletá lhůta, v případě zvýšení cílové částky v průběhu pětiletého cyklu, začíná běžet dnem sepsání smlouvy o stavebním spoření (původní cílová částka), nebo dnem sepsání dodatku (navýšení cílové částky), případně nějakým poměrem.


odpovídal(a): Redakce

Smlouvu s ČSST mám uzavřenou v červnu r.1998 a v…

Smlouvu s ČSST mám uzavřenou v červnu r.1998 a v současné době mám naspořeno 53.405,- Kč (bez příspěvku za r.1999).V listopadu 1999 jsem změnil cílovou částku z 250 na 150 tis. Předpokládaný konec spoření je duben 2001. V prosinci 1999 jsem koupil do spoluvlastnictví (s družkou) byt za 500.000,-Kč z vlastních zdrojů. Chci se zeptat, je-li možné zpětně čerpat úvěr ze stavebního spoření, a pokud ano, kdy a za jakých podmínek by to bylo finančně nejvýhodnější. Děkuji předem za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam tento dotaz. Mam 300 tisic korun…

Dobry den, mam tento dotaz. Mam 300 tisic korun a potreboval bych ziskat hypotekou dalsich 300 tisic pro ucel koupi bytu v Praze. Me dotazy: 1. Lze takto koupit pouze byt v osobnim vlastnictvi, nebo lze koupit i druzstevni byt? 2. Co je podminkou takoveto pujcky? Staci rucit prave kupovanym bytem? 3. Jak vysoky musim mit prijem, abych mohl dostat pujcku a splacet ji 10 let, rekneme tedy asi 3000 Kc / mesic? A jak dlouho musim s timto prijmem pracovat (staci 3 mesice?). Dekuji za pomoc. JN z Prahy


odpovídal(a): Redakce

Prosím posoudit naši finanční situaci a navrhnout…

Prosím posoudit naši finanční situaci a navrhnout řešení: Jsme mladí manželé s čistým měsíčním příjmem 14.tis.Kč. Letos jsme začli stavět rod.domek. I s pomocí rodičů nám však chybí finance okolo 200 tis. Kč.Rádi bychom čerpali hypoteční úvěr.Prosíme o bližší informace.Předem děkujeme a jsme s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Zacinam s vystavbou rodineho domku, hledam…

Zacinam s vystavbou rodineho domku, hledam vhodnou formu pujcky. Letos mi konci petilete sporeni s Liskou, projekt na domek je kolem 2 milionu, vydelavam 30 000 Kč mesicne, jsem zenaty s jednim ditetem, manzelka na materske dovolene. Prosim poradte


odpovídal(a): Redakce

Mám již uzavřeno jedno st.spoření a čerpám přek.ú…

Mám již uzavřeno jedno st.spoření a čerpám přek.ú. Chtěl bych se zeptat zda je pro mě výhodné založit si další st.spoř. a zažádat ihned o přek.úvěr a která spořitelna s ohledem na úrok a poplatky nabízí nejlepší podmínky z přek. úvěru. Je lepší složit na začátku požadované minimum nebo maximální výši 50 %. Jaká je skutečné úroková sazba z překl. úvěru v p.a. S ohledem na to, že spořitelna mi půjčí celou cílovou částku, ale je musím poskytnou 20 - 50 % dopředu. Účel a bonitu splňuji bez problémů.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímám se o financování bydlení…

Dobrý den, zajímám se o financování bydlení formou hypotečního úvěru. Moje otázka se týká možností splácení tohoto úvěru. Studováním nejrůznějších materiálů jsem zjistil, že existuje možnost splácet úvěr ve formě anuitních splátek a formou progresivního splácení, které je podporávno státem (vztahuje se na něj státní podpora). Nedávno jsem však zjistil, že existuje jakýsi třetí způsob splácení. Podařilo se mi zjistit pouze název - degresivní, ale více o tom nic nevím. Dotazem v pobočce ČMHB jsem se kromě anuintního splácení nic nedozvěděl. Forma progresivního splácení je mi rovněž známá (předpokládám, že stát nadále poskytuje podporu této formy, i když je o to velice malý zájem). Žádám Vás proto o odpověď na můj dotaz. Samozřejmě vylučuji formu jednorázového splácení nebo přes výnosy z HZL apod.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam pravdepodobne zcela klasicky…

Dobry den, mam pravdepodobne zcela klasicky problem. Chtel bych koupit starsi rodinny domek v cene cca 1,3-1,5 mil. Kc. Z teto ceny z vlastnich zdroju zvladnu cca 600 000 (cash+prodej soucasneho bytu). Nyni mame v rodine tri stavebni sporeni, manzelka u KB s cilovou castkou 300000, nasporeno cca 100 000 (konec ve 2001), ja a nezletily syn mame u ČS po jednom stavebnim sporeni s cilovou castkou 248000, nyni nasporeno po cca 60000 (konec v 2003). Cisty prijem se pohybuje pod 30000/mesic, dve deti do 6 let. Asi bude nejvhodnejsi kombinace preklenovaciho uveru ze stav. sporeni a hypoteky (s malym problemem - ze soucasneho bytu se nemohu odstehovat, dokud nekoupim novy, takze s penezi za byt se neda pri koupi pocitat). Dekuji mnohokrate.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal jak nejépe vyřešit…

Dobrý den, rád bych se zeptal jak nejépe vyřešit problém s bydlením. Já i manželka máme stavební spoření (Wustenrhot,CMSS)a oba dva máme dospořenou částku,ovšem nemáme patřičné hodnotící číslo pro stand. úvěr. Naše hotovost činí cca 500tis. Zvažuji jestli si vzít ještě hypotéku na koupi RD. O jak velkou částku bych si mohl zažádat, pokud příjem je cca 17tis. a máme jedno dítě?


odpovídal(a): Redakce

Jakou stavebni sporitelnu si mam vybrat, kdyz…

Jakou stavebni sporitelnu si mam vybrat, kdyz potrebuji co nejrychleji ziskat uver na zakoupeni bytu do soukromeho vlastnictvi za 800000,-Kc a nemohu slozit hotove vice nez 250000,-Kc? U ktere dotanu nejnizsi urok? Děkuji predem za odpoved,


odpovídal(a): Redakce

Mam uzavrene stavebni sporeni s Liskou,ktere mi…

Mam uzavrene stavebni sporeni s Liskou,ktere mi konci pristi rok na jare,rad bych se vas zeptal,jestli bych mohl cerpat uver z tohoto sporeni v nasledujici situaci.Otec sdedil spolecne s jeho bratrem starsi rodinny domek.Otec mi daroval svoji polovinu a ja bych potreboval vyuzit uver na vyplaceni druhe poloviny.Jestli neni mozno vzit si tento uver,mohli by jste mi prosim poradit nahradni reseni. A jeste bych se rad zeptal.V nejblizsi dobe se budu vracet do nasi republiky po dvouletem pobytu ze zahranici a problem je,ze si budu muset hledat nove zamestnani a tim padem se chci zeptat,jestli to ma nejaky vliv na cerpani stavebniho uveru.Predem dekuji za odpoved.Martin


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, nevim zda se ptam na spravnem miste. Mam…

Vazeni, nevim zda se ptam na spravnem miste. Mam nasledujici problem. Uvazuji o rekonstrukci casti chalupy (vytvoreni nove bytove jednotky). Financovani prostrednictvim stavebniho sporeni a nasledne hypotecniho uverovani uvazuji take. Ale rad bych objevil nekoho (firmu, poradce, projektanta ...), kdo vypracuje komplexní posouzení všech nejvyhodnejsich forem ziskani ruznych podpor, dotaci, ulev a pod. Myslite si, ze nekoho takoveho najdu? Dekuji za pripadnou radu ci tip.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci postavit dvoupatrový dům (200 m2…

Dobry den, chci postavit dvoupatrový dům (200 m2) blízko centra 100.000 města. Protože nemám peníze, chci si půjčit a splácet z pronájmu. Co všechno a za kolik mi můžete poradit? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jesli cizinec, sa trvalim pobytem, ma narok na…

Jesli cizinec, sa trvalim pobytem, ma narok na státní podporu pri splácení hypotečních úvěrů?


odpovídal(a): Redakce

Před rokem jsem koupila byt, který jsem musela…

Před rokem jsem koupila byt, který jsem musela zaplatit před kolaudací (srpen 1999). K tomu jsem využivala stavební spoření a peníze, které mi půjčili příbuzni (nepodepsali jsem žádné dokumenty o půjčce). Zajima zda je možné hypotékou vyrovnat dříve poskytnuté půjčky. Budu mít nárok na státní podporu (3-4%)?


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji zajistit úvěr ve výši 300,000,-Kč na…

Potřebuji zajistit úvěr ve výši 300,000,-Kč na dokončení RD. Dosud využita st. podpora 200tis.Kč bezúročné půjčky+úvěr ze st.spoření u st.sp.Wüstenrot. Zajištění úvěru v co nejkratší době. Rozestavěný RD není použit k ručení. děkuji