FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Vážený pane / paní, Zajímala by mne možnost…

Vážený pane / paní, Zajímala by mne možnost úvěrování celé hodnoty nemovitosti. Ze zákona o hypotečních úvěrech je maximální částka stanovena do 70% odhadované ceny nemovitosti. Stavební spoření máme dvě, ale v počátku pětiletého období. Mohu ručit dalšími nemovitostmi a čistý měsíční příjem domácnosti je cca 30.000,-. Hodnota uvažované nemovitosti je byt do hodnoty 2 mil Kč do OV. Přeji pěkný den Filip Korbel Marketing and Sales Manager Government Account ________________________________________________________________ It`s about communication between the people. The rest is technology. Ericsson`s 100,000 employees are active in more than 130 countries. Their combined expertise in fixed and mobile networks, mobile phones and infocom systems makes Ericsson the world leading supplier in telecommunications. FOR FURTHER INFORMATION, PLEASE CONTACT Ericsson spol. s r.o. U Michelske skoly 10/398 140 00 Praha 4 Czech Republic Tel.: + 420 - 2 - 61 19 41 11 Fax: + 420 - 2 - 42 75 05 e-mail: ecz@ericsson.cz www server: http://www.ericsson.cz/


odpovídal(a): Redakce

Hodlám uzavřít smlouvu o st. spoření pro dceru…

Hodlám uzavřít smlouvu o st. spoření pro dceru stáří 6 týdnů, tzn. jedná se mi o co nejvýhodnější podmínky pro dlouhodobé spoření a nečerpání úvěru.



odpovídal(a): Redakce

Rád bych během 3 roků stavěl dům. POtřeboval bych…

Rád bych během 3 roků stavěl dům. POtřeboval bych za tři roky (počítáno od 30.12.2000) finance v hodnotě 1 mil. kč. Můžete mě poradit jak to provést nejvýhodněji a tak abych přeplatil co nejméně peněz? Zdeněk Kindl


odpovídal(a): Redakce

Mám šanci získat hypotéku? Je mi 33 let, vydělám…

Mám šanci získat hypotéku? Je mi 33 let, vydělám 15000 Kč čistého, moje snoubenka 8000 Kč (celkem 23 000 Kč). Bydlím v rodiném domku u rodičů, a protože se chci ženit, uvažuji o přístavbě rodiného domku. Tato přístavba bude mít samostatný vchod, 2+1, WC. Koupelnu budu využívat ve stávajícím domě. uvažuji o hypotéce 800000 Kč (zástava dům rodičů). Ptám se tedy : mám šanci získat hypotéku, příp. nevadí, že dům je majetkem rodičů a já v něm mám pouze trvalé bydliště? Nemají rodiče napřed přepsat dům na mě? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Byla nám schválena žádost o koupě domu do…

Byla nám schválena žádost o koupě domu do podílového vlastnictví nájemníků.V současné době již máme my, nájemníci státního domu o 8-mi bytové jednotce, před podpisem kupní smlouvy ( do 30.6.2000). Mohl byste poradit jedněm nájemníkům, kde si NEJVÝHODNĚJI mohou půjčit 50.000,- Kč? (Paní 56 let, výdělek cca 7.000,-, manžel v inv. důchodu, naspořeno 70.000,-, cena bytu 120.000,- Kč, jiné platby kromě nájemného nemají.) Děkujeme za pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Kde je v Brně možné nájít poradenskou firmu,…

Kde je v Brně možné nájít poradenskou firmu, která by se mnou podrobně rozebrala moje možnosti (příjmy, výdaje, produkty na trhu atd.) ? Děkuji předem Novotný F.


odpovídal(a): Redakce

Chci koupit družstevní byt pro syna v celkové…

Chci koupit družstevní byt pro syna v celkové hodnotě 1 000 tis. Kč od stavební firmy. Celkovou částku bych hradila jednak v hotovosti, jednak úvěrem ze stavebního spoření a dále bych potřebovala uzavřít smlouvu o hypotéčním úvěru na cca 150 tis.Kč. Prosím, sdělte mi jaké mám možnosti. Můj hrubý příjem je 35 tis. měsíčně a vyživuji 1 dítě.


odpovídal(a): Redakce

Mam zajem o koupi bytu v Praze maximalne do 850…

Mam zajem o koupi bytu v Praze maximalne do 850.000 a pouze do OS (odecet splatek), k dispozici mam 300 tis. v hotovosti a dve stavebni sporeni uzavrena loni na cilovou castku 240 tis. Na stavebnich sporenich je 2x 36 tis. (rok 1999 a 2000). Stavebni sporeni je Raiffeisen. Prosim o posouzeni zameru, o informace zda lze rucit kupovanou nemovitosti a o zhodnoceni vyhodnosti nemenne splatky, produkt teto sporitelny (je nutne slozit pro kazde sporeni pro tuto cilovou castku 100 tis. v hotovosti). Dekuji


odpovídal(a): Redakce

zaujal mě REKOPROGRAM - mame založene a fungující…

zaujal mě REKOPROGRAM - mame založene a fungující bytové družstvo, čekají nás opravy střechy a stoupaček, ve fondu oprav jsou v současnosti peníze / uložené v bance na běžném účtu / . Pokud by je šlo výhodněji uložit v rámci REKOPROGRAMU u nějaké stavební spořitelny, rádi této možnosti využijeme, - poraďte mi prosím jak postupovat. Přichází v uvahu nějaká státní podpora? Děkuji Ing. Pavel Kovář


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, nevite prosim Vas jestli vyjde v…

Dobry den, nevite prosim Vas jestli vyjde v platnost nebo v jake to je fazi odecet statni podpory z hypotecniho uveru take u koupi starsich bytu jak bylo navrhovano ve vlade ? Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Jaké jsou při stavbě rodinného domu možnosti…

Jaké jsou při stavbě rodinného domu možnosti dotací od státu - např. státní nenávratný příspěvek, bezúročná státní půjčka apod. Kde je možno se podrobně informovat (nejlépe přes Internet)? Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Letos zacnu stavet RD na vlastnim pozemku v Brne,…

Letos zacnu stavet RD na vlastnim pozemku v Brne, ktery jiz mam vcetne siti zainvestovany. Mam letos "splatne" dve stavebni sporeni. Stavba samotna bude stat cca 2 000 000,-Kc. Vlastni prostredky v hotovosti cca 500 tis. Zajima mne, zda je pro mne vyhodnejsi postupovat uverem ze stavebniho sporeni, nebo hypotecnim uverem?


odpovídal(a): Redakce

prosim o informaci o moznosti koupe bytu cca 3+1,…

prosim o informaci o moznosti koupe bytu cca 3+1, pokud mozno s minimalnim pocatecnim vkladem, mesicne si moh dovolit platit cca 10000,-Kc. prosim o vypracovani nejvyhodnejsi mozne smlouvy pro stavebni sporeni, tak aby byla koupe mozna tak za 2 roky ci verzi pro koupi ihned. Dekuji, Svoboda


odpovídal(a): Redakce

Úroky hypotečního úvěru se sjednávají na 5 let.…

Úroky hypotečního úvěru se sjednávají na 5 let. Je stejná výše státní podpory (tj. v současnosti 4%) také sjednána na 5 let nebo se může měnit i během této doby ?


odpovídal(a): Redakce

Prosim Vas, jak mame resit situaci kdy nas nuti…

Prosim Vas, jak mame resit situaci kdy nas nuti odkoupeni bytu za cca 500000,-Kč (dva dospeli a dve deti), rodina bez majetku,uspor a stavebniho sporeni. Dekuji Schlesingerova


odpovídal(a): Redakce

V případě uzavření hypotečního úvěru se stanovuje…

V případě uzavření hypotečního úvěru se stanovuje úroková sazba na 5 let. Stanovuje se na tuto dobu i výše státní podpory nebo ta se může každým rokem měnit i u již uzavřených smluv ? Je podmínkou přiznání státní podpory kolaudace rodinneho domu nebo je možné ji čerpat ( v případě hypot. úvěru na výstavbu nem.) i již při výstavbě ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Chci prodat byt v osobním vlastnictví. Kolaudace…

Chci prodat byt v osobním vlastnictví. Kolaudace probehla v srpnu 1999. Má kupující nárok na státní podporu 3-4%, pokud si vezme hypotéku na tento byt. Já sama jsem tento nárok neuplatnila. Který den je rozhodný pro požádání státní podpory (splnění podmínky: 1 rok po kolaudaci), podepsání kupní smlouvy, návrhu na vklad do katastru nebo vyřízení v katastru nemovitostí. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Nejvhodnejší řešení koupe nového bytu v hodnote…

Nejvhodnejší řešení koupe nového bytu v hodnote 2200000 Kč pomocí hypotéky Dekuji Toufarova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak nejlépe…

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak nejlépe získat částku 500 000 Kč formou hypotečního úvěru na rekonstrukci RD, který je naším vlastnictvím. Měsíční čistý příjem domácnosti je 30 000,-, jedna vyživovaná osoba, předpokládaná doba splácení 10 let. Jaké doklady jsou nezbytné a jak dlouho trvá vyřízení úvěru?


odpovídal(a): Redakce

mam nasporenou castku 270 000 kc. Chtel bych…

mam nasporenou castku 270 000 kc. Chtel bych zacit stavet rodinny domek. Jak mam tyto penize investovat, abych mohl zacit co nejdrive stavet. Je mozne vlozit uspory do stav. sporitelny a zadat co nejdrive hypotecni uver?