FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dostanu úvěr bez ručitele?

Dobrý den.Na stavebním spoření mám 20 000 a potřebuji ještě půjčit 200 000.Cílová částka je 160 000.Cena družstevního bytu je 520 000.V hotovosti mám 300 000 a můj čistý plat činí asi 13 000.V domácnosti žiju sama se studující dcerou.Zajímá mě jestli na úvěr dosáhnu bez ručitele.


odpovídal(a): Redakce

Bydlení v hodnotě 300-500 tisíc korun

Dobrý den, chci zakoupit nemovitost v cenovém rozpětí 300 - 500 tisíc. Stavební spoření nemám momentálně žádné a uspořené peněžní prostředky cca 60000kč. Mám vybrané dvě nemovitosti právě v uvedeném cenovém rozpětí. Potřebuji do půl roku vyřešit své bydlení. Můj měsíční příjem je cca 15000,- Kč čistého. Můžete mi prosím poradit, jak v uvedené situaci co nejefektivněji postupovat? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Úrok řádného úvěru?

mam stavební spoření u raiffeisen uzavřenou v roku 2000 cilova častka 150 000 naspořena častka 110 000 .Přišla mě možnost uvěru na 40 000 tisic jaka by byla urokova sazba


odpovídal(a): Redakce

Co kdyby zrušili státní příspěvek u stavebního spo

Pokud mám uzavřené stavební spoření, kde mi náleží státní dotace 3000 Kč ročně a kdyby stát tuto dotaci zrušil, týkalo by se to i těch smluv, které byly uzavřené před zrušením těchto dotací? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v článku jsem se dočetl, že ekonomické…

Dobrý den, v článku jsem se dočetl, že ekonomické recese má tzv. odstranit neefektivní výrobu. Můžete mi prosím poradit, jak si toto tvrzení mám vysvětlit? Předem děkuji za odpověď. Zdraví Novák


odpovídal(a): Redakce

Jak dosáhnout na částku 700.000 korun?

Dobrý den, máme možnost koupit byt v os.vl., kupní cena 900 000 Kč. Vlastní prostředky máme ve výši 200 000 Kč. U Modré pyramidy mám st.spoření na cílovou čátku 400 000 Kč, naspořeno cca 200 000 Kč, spoření trvá již 7.rok. Potřebuji poradit jak nejefektivněji dosáhnout na částku 700 000 Kč. V domácnosti jsme tři, z toho 1 dítě do dvou let. Jsem na rodičovské dovolené do září 2010, manžel je zaměstnán s pravidelným měsíčním příjmem. Vlastníkem bytu chci být pouze já. Děkuji Vám


odpovídal(a): Redakce

Dokládání účtů

Dobrý den, chci se zeptat, zda mohu doložit k úvěru ze stavebního spoření ( k čerpání ) půl nebo rok staré účty za stavební práce na rodinném domě. Nebo mohu dokládat účty s datem zdanitelného plnění až po uzavření úvěrové smlouvy.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, společně s expřítelem vlastníme byt.…

Dobrý den, společně s expřítelem vlastníme byt. Jsme jeho společní vlastníci a i hypotéku máme napůl. V současné době jsem se rozhodla, že bych tento byt a veškeré závazky s ním spojené ráda převedla bezplatně na expřítela. Prosím o radu, jak postupovat ( od banky již vím, že musím provést změnu v osobě vlastníka) ale jak dál a co a komu zaplatit. Velice dějuji. S pozdravem... Martina, Liberc


odpovídal(a): Redakce

Sankce za stavební spoření v mínusu

Dobry den, mam dotaz ke stavebnimu sporeni. Na konkretni smlouve nemam nic nasporeno, zadne mesicni splatky neposilam. Tim, ze vedeni uctu je za cca 250 korun rocne, dostanu se koncem roku do minusu. Budou pro me plynout nejake sankce za tento minusovy stav? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Rekonstrukce za 500 tisíc korun

Dobrý den, prosím o radu nejvhodnější možnosti čerpání úvěru na rekonstrukci domu. Předpokládaná výše úvěru 500.000 Kč. Na domě je věcné břemeno, ale můžeme příp. zastavit byt. Měsíční příjem mám 15.000 Kč. Stavební spoření mám na cílovou částku 200.000 Kč. Předpokládám, že bych uzavřela novou smlouvu o st.spoření. Děkuji a jsem s pozdravem Paterová Renáta



odpovídal(a): Redakce

Půjčku na bydlení nebo úvěr od spořitelny?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost financování bytu. Bydlíme s přítelem v bytě, který jde do privatizace za 150 000. Byt bude družstevní. Potřebovali bychom si půjčit 100 000 a zajímalo by nás, zda si máme vzít půjčku na bydlení nebo jestli je možné vzít si úvěr ze stavebního spoření, které však nemáme zatím založené. Co si myslíte, že bude nejvýhodnější? Oba jsme pracující, můžeme si dovolit měsíční splátky až 4000.


odpovídal(a): Redakce

Čekat na řádný úvěr?

Dobrý den, chtěli bychom s přítelkyní koupit byt za cca 1600000Kč. Máme oba stavební spoření více jak 6 let, ale u jiných institucí (Raiffeisen a Modrá pyramida). Chceme využít obou spoření, s tím že z mého by se financovali 2/3 celkové částky a z přítelkyně 1/3. Rádi bychom přitom spořili tak dlouho až budeme mít oba nárok na poskytnutí řádného úvěru (tj. až budeme mít dohromady naspořeno 40% z celkové částky nemovitosti) a vyhnout se tak nevýhodnému překlenovacímu úvěru. Zajímá mě jestli je to takto možné a hlavně jestli není problém, že bychom financovali jednu nemovitost dvěma úvěry od různých institucí? Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Spořitelna požaduje přistupitele

Můj otec má 69 let, má přidělen úvěr ze staveb. spoření, chtěl jej nyní využít a pomoci nám zafinancovat koupi bytu. Pro věk nám však Modrá pyramida úvěr nechce poskytnout, má naspořeno 44,5tis. a úvěr by činil 55,5 tis. Kč (cíl. částka byla 100 tis.) musel by prý mít spoludlužníka a toho nemůžeme sehnat, já na mateřské, muž ve zkušební době. Máme ještě nějakou šanci?


odpovídal(a): Redakce

Spoření

Dobrý den. Mám nějaké finanční prostředky a zajímalo by mne jak je nejlépe zhodnotit. Může se jednat i o dlouhodobější věc cca 5-10 let. s tím že by šlo peníze při potřebě nějak vybrat anebo získat. Je něco lepšího než stavební spoření?


odpovídal(a): Redakce

Kupujeme obecní byt

Dobrý den.Budu kupovat obecní byt a jeho cena se pohybuje asi kolem 530 000.Já mám naspořeno asi 25 000 a manžel asi 45 000,oba na stavebním spoření u Lišky.Muž má cílovou částku 250000 a já 160 000.Můžete mi prosím poradit jak postupovat,zda se dají smlouvy sloučit a zda se slučují i cílové částky a za jakých podmínek mohu čerpat úvěr?Děkuji,Burdová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se informovat ohledně…

Dobrý den, chtěla bych se informovat ohledně přídavků na bydlení. Jsem studentka ve 3.ročníku na střední škole, a chtěla bych jít bydlet s přítelem, který si bere hypotéku na byt...Jeho příjmy nejsou zrovna vysoké a mě sice rodiče nějaké finance přidají,ale není to stále dostačující na základy bydlení, stravu atd...Slyšela jsem o přídavcích na bydlení pro studenty a proto bych se chtěla zeptat za jakých podmínek bych na tyto přídavky měla právo...Předem děkuji za odpověd. Dana Sch.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěl bych poradit ohledně financování…

Dobrý den,chtěl bych poradit ohledně financování bydlení,jedná se o byt v panelovém domě jeho cena je 150 000kč.Nemám,žádné stavební spoření,chtěl bych pujčit plnou částku 150000kč.Jsem ženatý mám 2 děti,manželka na mateřské.Nemám žádné pujčky,náš měsiční čistý příjem je 20-25000kč.Chtěl bych vědět co je pro tak malou částku výhodnější,překlenovací uvěr nebo hypotéku na bydlení atd..,děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Strategie na koupi bytu

Dobrý den,já a přítel máme založené stavební spoření. Já na cílovou částku 150000 Kč. Zatím naspořených cca 60000 Kč. Přítel na cílovou částku 200000 Kč. Doposud naspořených cca 130000 Kč. Máme zájem koupit si byt, který by se pohyboval kolem 1 200 000 Kč. Stavební spoření má každý u jiné společnosti. Počítáme už s dítětem, čili můj příjem bude 7500 Kč. Přítelův příjem je zatím 16500 Kč. Jakou strategii byste nám doporučili? Děkuji za informaci. Leona Krhutová


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na dvě nebo jednu smlouvu?

Dobrý den.S partnerkou uvažujeme o kopi bytu za cca 1500000 Kč.Oba máme stavební spoření již cca 7 let.Já mám u Pyramidy naspořeno cca 250 tisíc s tím, že mám cílovou částku 1000000 Kč.Partnerka má spoření u Lišky a při cílové částce 500000 má naspořeno cca 210000.Zajímalo by mě, jestli je výhodnější zvolit pouze jedno stavební spoření při navýšení cílové částky na 1500000 a na ni převést naspořenou částku z druhého stavebního spoření nebo si každý půjčit dle své cílové částky a financování řešit odděleně?Hypotéku v tomto případě předpokládám nemá smysl řešit.Děkuji.S pozdravem Jirka


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych zrekonstruovat byt

Dobrý den, chtěl bych zrekonstruovat byt, na což bych potřeboval cca 150-180tis. úvěr. Nerad bych ručil nemovitostí, ručitele žádného nemám a nemám ani žádnou naspořenou částku. Je možnost za těchto podmínek někde úvěr získat? Vyčetl jsem, že optimální pro mě bude překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Jaká bude měsíční splátka a doba splácení v letech? Můj čistý měsíční příjem je 18.000,-