FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Studuji vysokou školu a mám uzavřeno stavební…

Studuji vysokou školu a mám uzavřeno stavební spoření s cílovou částkou 240000,-Kč.Stejně tak je tomu i u mé přítelkyně.Chtěli bychom si v Praze koupit byt do cca 1 Mio Kč s pomocí úvěru ze stavebního spoření,hypotečního úvěry či kombinací. Nutno říci, že každý máme na kontě stavebního spoření uspořeno asi 120000,Kč to jest zhruba polovinu cílové částky.Na hotovosti mimo spoření máme asi 250000,-Kč.Muzete mi prosim sdelit,jakym způsobem získat asi 1200000,-na koupi bytu,kdyz jsme oba studenti a zatim bez trvaleho pracovního poměru? Moc vám děkuji za pomoc.Pavel Široký


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím vás o radu ohledně hypotéky na…

Dobrý den, prosím vás o radu ohledně hypotéky na nový byt. Chtěl bych se zeptat,jak mohu pro tento účel využít stavební spoření.Můj čistý příjem je 20.000kč a v hotovosti mám 300.000kč. Také by mne zajímalo, jak je to se státním příspěvkem. Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rádi bychom si s přítelem vzali…

Dobrý den, rádi bychom si s přítelem vzali hypotéku na koupi bytu. Dohromady máme čistý příjem 30.000kč a v hotovosti 300.000kč. Můžete nám poradit, jaký máme zvolit postup při půjčce?Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Uvažujeme, že bychom v příštím roce upravili…

Uvažujeme, že bychom v příštím roce upravili půdní prostory /vytvořili novou bytovou jedntku/v stávající nemvitosti - zděděnou po rodičích. Předpokládané náklady cca 750 000,- Kč - nemáme žádné stavební spoření,uvažuejeme pouze o hypotečním úvěru. Kolik potřebujeme svých finančních prostředků a která banka je nejvhodnější??


odpovídal(a): Redakce

dobry den, mam jeden mozna hloupy dotaz.. je…

dobry den, mam jeden mozna hloupy dotaz.. je nektera stavebni sporitelna, ktera ma urok vice nez 3% p.a. myslim mimo statni prospevek max 4500, ktery maji vsechny stejne. Nabizi nektera nyni na konci roku nejake prime hmotne zvyhodneni mimo loterii, myslim neco bez losovani... vim, ze to sledujete stale, takze to pro Vas asi nebude problem, ja bych to hledal hodiny na jejich domovskych strankach.. diky Martin Kraus


odpovídal(a): Redakce

Vážení přátelé, mám zájem koupi byt do osobního…

Vážení přátelé, mám zájem koupi byt do osobního vlastnictví. Byt stojí cca 412850. Mám založeno stavební spoření od ČSST. Spořím něco přes rok. Cílová částka 280.000,-. Potřebuji poradit co a jak mám dělat.(získat uvěr,)kolik budou dělat měsíční splátky.Děkuji. S pozdravem Milan Krahulík


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, behem 1-2 let bych rad resil svuj…

Dobry den, behem 1-2 let bych rad resil svuj bytovy problem stavbou rod. domku. Nyni (v prosinci 2000) mi konci stavebni sporeni u CSST (a mam se do 1.12.2000 rozhodnout, zda cerpat uver (nemam zatim na co), zvysit cilovou castku a pokracovat dal, vybrat penize, atd.). Me manzelce u teze sporitelny konci sporeni za 2 roky, a dcerce (ma 4 roky) za 4 roky. Mohu tyto smlouvy nejak kumulovat, zvysit u nich cilovou castku, nebo prevest penize na mou smlouvu? Chtel bych dosahnout co nejvyssiho uveru s moznosti hypotecniho. Predem dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se prosím Vás zeptat jestli je možné…

Chtěl bych se prosím Vás zeptat jestli je možné hypotéční úvěr využít na stavbu rodiného domku svépomocí. Jestli ano jaké jsou podmínky financování. Která hypotéční banka toto umožňuje. Pozemek vlastním a také čast potřebné investice. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, je mozne pozadat banku o poskytnuti…

Dobry den, je mozne pozadat banku o poskytnuti hypotecniho uveru ve vysi 1.000.000 Kc na 20 let? Jestlize ano, tak u jake banky. Bude pristi rok poskytována statni podpora na hypotecni úvery? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Podle čeho vybrat (a jakou) stavební spořitelnu,…

Podle čeho vybrat (a jakou) stavební spořitelnu, zajímá-li mne úvěr ze stavebního spoření, případně i možnost překlenovacího úvěru (ne hned na začátku)?



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam zajem koupit nemovitost v hodnote…

Dobry den, mam zajem koupit nemovitost v hodnote 800 000, vlastni zdroj 200 000 Kc a za rok koncici stavebni sporeni u Wuestenrot stavebni sporitelny - mesicni ulozka 1500 Kc. Mel bych zajem o hypotecni uver s dobou splatnosti 10 let.Prosim o radu na jakou banku se obratit, jaky musim mit cisty prijem, kolik lidi si muze vzit hypoteku spolecne se mnou, jestli musi jit o rodinne prislusniky a jaka musi byt vyse pocatecniho vkladu. Predem dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Jaká je asi amortizace u RD v ceně 500tisíc. Kde…

Jaká je asi amortizace u RD v ceně 500tisíc. Kde se to dozvím ? Dík - Polášek


odpovídal(a): Redakce

Jaký je předpoklad vývoje cen bytů v Praze na…

Jaký je předpoklad vývoje cen bytů v Praze na příští 2 roky? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

1.jakou stavedni sporeni zvolit, potrebuji - li …

1.jakou stavedni sporeni zvolit, potrebuji - li cerpat uver co nedrive 2. Kterou stav. sporeni zvolit z hlediska vstupnich poplatku a vynosu na konci roku 2000, samozrejme mesicne 1.500,-kc


odpovídal(a): Redakce

mam k dispozici 50 000 Kc ktere chci zurocit na…

mam k dispozici 50 000 Kc ktere chci zurocit na pet let, dva syny 8-12 let,je lepe uzavrit jednu nebo dve smlouvy stavebniho sporeni(kvuli vyuziti plne podpory z 18000 Kc pro letosni rok),na sebe + manzelku nebo na syny, nasledne mesicni sporeni cca 500 Kc,je pripadne moznost aby me navstivil vas fin.poradce pro uzavreni smluv nebo jen korespondecne(Havirov)


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu, kde získat vhodný hypoteční úvěr…

Prosím o radu, kde získat vhodný hypoteční úvěr na byt o celkové hodnotě 1350000 Kč,300000 Kč mohu zaplatit v hotovosti a můj měsíční příjem je 11500 čistého. Chtěla bych splácet po dobu 20 let. Je možné získat vůbec v tomto případě hypot. úvěr. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mam dotaz. S Pozemnimi stavbami jsme pred 3…

Mam dotaz. S Pozemnimi stavbami jsme pred 3 lety uzavreli smlouvu o koupi bytu do osobniho vlastnictvi a zaroven nam dali splatkovy kalendar na 10 let, kdy budeme byt splacet. Urok je 12 % rocne a splaceni uroku ma prednost pred samotnou pujckou. V byte bydlime, splatky platime vcas a vporadku. Nyni jsou PS v konkurzu a spravce konkurzni podstaty nas upozornil, ze bude chtit castku doplatit, termin zatim neuvedl. Chci se zeptat, jsou povinni nam prepocitat splatkovy kalendar pouze na dobu do kdy budou chtit doplatit celou castku za byt?? Nebo musime zaplatit celou castu i s rozpocitanymi uroky na 10 let.. Upravuje toto nejaky predpis nebo zakon?? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Jsem studentka a přemýšlím o uzavření stavebního…

Jsem studentka a přemýšlím o uzavření stavebního spoření.Můžete mi prosím poradit,které spoření je nejvýhodnější? Měsíčně bych mohla ukládat maximálně 500Kč.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer.Rád bych se zeptal jaké bych měl…

Dobrý večer.Rád bych se zeptal jaké bych měl možnosti financování nákupu bytu?nákup bych chtěl realizovat v příštím roce. Je mi 26 let,bydlim v okrese Ústí nad Orlicí a potřeboval bych půjičku asi 600 000Kč. Jsem svobodný a můj měsíční příjem je asi 11000Kč.Mám už čtyři roky založeno stavební spoření u ČS spořitelny s cílovou částkou 160 000Kč.Předem děkuji za zodpovězení mého dotazu.


odpovídal(a): Redakce

V breznu 2001 mi bude koncit stavebni sporeni u…

V breznu 2001 mi bude koncit stavebni sporeni u CS Stavebni sporitelny. Mesicne jsem sporila 1500,- a cilova castka s uverem je 248 000,- Kc. Uver rozhodne zatim nechci pouzit, ale v budoucnu ano. Chtela bych se zeptat, co je pro mne vyhodnejsi, jestli obnovit smlouvu na dalsich pet let u CS staveb. sporitelny a nebo penize investovat jinam a zalozit si uplne nove stavebni sporeni na dalsich 5 let (za techto 5 let bych jiz uveru chtela vyuzit). Sporit bych chtela opet max 1500,- mesicne. netrvam na sporeni u CS. dalsi informace: je mi 22 let a studuji na VS. Pravidelny prijem nemam, ale 1500,. Kc jsem vzdy schopna vcas splatit. Dekuji za kladne vyrizeni