FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

ZA JAKÝCH PODMÍNEK MOHU POČÍTAT S TÍM, ŽE MI STÁT…

ZA JAKÝCH PODMÍNEK MOHU POČÍTAT S TÍM, ŽE MI STÁT PŘISPĚJE NA ÚROKY PŘI SPLÁCENÍ HYPOTEČNÍHO ÚVĚRU? MUSÍM STÁT ŽÁDAT NEBO JE TO ZAŘÍDÍ BANKA?


odpovídal(a): Redakce

rád bych koupil byt v praze do 1 100 000 jsem v…

rád bych koupil byt v praze do 1 100 000 jsem v 2. roce stavebního spoření s KB na cílovou částku (platím 500 měsíčně)... ten byt bych obratem zaručil jde to? otec by mi zaručil domem v ceně kolem 1 100 000 čistého příjmy: 7000 svobodný VS ale v praze bych aspiroval na větší plat počítam 15 000 hrubého ručitel pokud mám malý příjem bych měl 2 děkuji za radu



odpovídal(a): Redakce

Vážení přátelé,měl bych dotaz co všě potřebuji k…

Vážení přátelé,měl bych dotaz co všě potřebuji k vyřízení hypotečního úvěru ze státním příspěvkem.Čím je potřeba ručit .S ženou vlastníme pozemek a máme hrubou stavbu.Děkuji za kladnou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Chci si do osobního vlastnictví kopit nový byt …

Chci si do osobního vlastnictví kopit nový byt ,jehož cena je 1.150.000,-Kč. V hotovosti jsem schopen uhradit max.350.000,-Kč. Na zbývající částku zvažuji využít hypotéční úvěr. Od roku mám stavební spoření u VSS KB s cílovou částkou 237.000,-Kč, v současné době zde spořím 1.500,-Kč měsíčně. Můj průměrný měsíční příjem je 18.000,-Kč. Jaké mám možnosti ?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych si prostrednictvim vaseho…

Dobry den, chtel bych si prostrednictvim vaseho serveru uzavrit naslednou smlouvu o stavebnim sporeni a vyuzit tak moznosti 50% vraceni poplatku za uzavreni smlouvy. Predesly petilety cyklus mi skoncil 27.9.2000, ale smlouva jeste neni vypovezena, protoze jsem zvazoval moznost uveru ze SS. Nyni jsem se rozhodl tuto smlouvu vypovedet a uver si nevzit, zaroven vsak zalozit smlouvu naslednou. Chtel bych se prosim zeptat zejmena na toto : 1. Jakym zpusobem postupovat v pripade stavajici smlouvy (bylo mi na obch. miste naznaceno, ze pokud uzavru naslednou smlouvu, stara smlouva se zrusi a penize ze soucasne smlouvy mi zaslou do 10 dnu). Plati toto i pri uzavreni smlouvy pres Vas web ? 2. Budou se vztahovat na novou smlouvu uzavrenou prostrednictvim Vasi spolecnosti vyhody programu SUMA ? (me datum narozeni je 2.3.1972) 3. Obdrzim od SS hodnotny darek jako verny klient tak, jak to slibuji na jejich webu www.burinka.cz ? Dekuji Vam za odpovedi a tesim se na spolupraci. Rostislav MIHEL.


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mne, jak výhodně zkombinovat hypotéku…

Zajímalo by mne, jak výhodně zkombinovat hypotéku s úvěrem ze stavebního spoření, obojí u KB.Kupovaný byt za 2 200 000, vlastní prostředky 700 000, tato částka zahrnuje také naspořené peníze u stavební spořitelny.Jedna smlouva u VSS s nárokem na úvěr-cílová částka 400 000, druhá smlouva trvající zatím 3 roky, naspořeno 55 000, cílová částka 300 000.Plánované čerpání úvěru od května na 15 let, dostatečný příjem. Děkuji moc za odpověď-Kert


odpovídal(a): Redakce

Ještě jednou dobrý den a prosím o zodpovězení i…

Ještě jednou dobrý den a prosím o zodpovězení i dotazu druhého: Cizinec ( Velká Británie), žijící v republice již šestý rok, je zde zaměstnán, platí daně, pojištění, má účet u banky....Platí drahé pronájmy bytů( 20.000,- kč za měsíc).Bohužel ale nemá dost velkou hotovost na koupi bytu.Může získat hypotéku nebo koupit byt na leasing prostřednictvím českého občana? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Potrebuji na koupi bytu do osobního vlastnictví …

Potrebuji na koupi bytu do osobního vlastnictví 300000,-kč.Jsme tři dospělé pracující ženy( matka a dvě dcery).Mohly bychom splácet 4000/měsíčně Byt nabídlo město.


odpovídal(a): Redakce

U které stavební spořitelny je nejvýhodnější…

U které stavební spořitelny je nejvýhodnější pouhé spoření s maximálním úrokem a minimálním počátečním vkladem?


odpovídal(a): Redakce

Vážení, Jmenuji se Lukáš Příhoda a rád bych…

Vážení, Jmenuji se Lukáš Příhoda a rád bych využil Vaší nabídky doporučit mi hypotéku. Vydělávám 20 000 Kč čistého měsíčně a moje žena je na mateřské. Velmi rádi bychom v co nejkratší době měly vlastní dům či byt a nevíme jak nato s hypotékou. Prosím poraďte nám.



odpovídal(a): Redakce

Pro své dvě děti, jedno ve věku 12 let a jedno ve…

Pro své dvě děti, jedno ve věku 12 let a jedno ve věku 15 let bych chtěla pravděpodobně formou stavebního spoření zajistit finanční prostředky do budoucna. Měsíčně si mohu dovolit investovat cca 500,- Kč na jedno dítě. Prosím poradit, jaký typ spoření, případně u jakého pěněžního ústavu, mám uzavřít.


odpovídal(a): Redakce

Vzhledem k tomu, že uvažuji si počátkem t.r…

Vzhledem k tomu, že uvažuji si počátkem t.r.uzavřít smlouvu o stavebním spoření, obracím se na Vás s prosbou o zaslání návrhu včetně splátkového kalendáře. Chtěl bych spořit měsíčně 1500,- Kč a nepředpokládám čerpat úvěr. Pořeboval bych poradit, kterou ze stavebních spořitelen by jste mi doporučili tak, abych získal co nejvyšší zhodnocení vložených úspor. Děkuji za pochopení a brzkou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Je mozne resit pomoci meziuveru u stavebniho…

Je mozne resit pomoci meziuveru u stavebniho sporeni prevod druzstevniho podilu? Ja mam lisku od roku 1999 a pritelkyne modrou pyramidu taky od 1999 = kazdy mame nasporeno neco pres 40000. Pokud ano,jake je nejvyhodnejsi reseni (oba mensi uver nebo jeden vetsi apod.)Potrebujeme celkem asi 300 000 a mame omezene moznosti v ziskani rucitelu (rodice jsou prilis stari)a proto bychom radi kdyby stacil jen jeden.Mame samozrejme nejakou hotovost (50 000-60 000), kterou bychom mohli pouzit na doplneni sporeni na vyssi nasporenou castku, pripadne si vzit nejaky mensi uver v hotovosti bez rucitele (takovy ten s plus minus 15% uroku.....


odpovídal(a): Redakce

Mám k dispozici cca 500.000,- v hotovosti. Nemám…

Mám k dispozici cca 500.000,- v hotovosti. Nemám žádné stavební spoření. Chtěla bych si pořídit byt za cca 1,5mil Kč. Jsem svobodná, podnikatelka. Ovšem můj příjem jistě nepřekročí 6-7 tis měsíšně čistého z mého daňového přiznání. Nemám problém se splátkami kolem 10 tis měsíčně. je nejaké řešení? Díky, Petra Coufalová


odpovídal(a): Redakce

Vážení, zajímalo by mě, jestli je nějaká možnost…

Vážení, zajímalo by mě, jestli je nějaká možnost financování koupi nemovitosti v případě, že nemám v současné době žádné vlastní fin. prostředky. Konkrétně se jedná o byt v ceně 1,100,000 Kč, můj čistý měsíční příjem je 15,000 Kč, věk 25 let. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Bytové družstvo, jehož jsem členem získalo…

Bytové družstvo, jehož jsem členem získalo hypoteční úvěr na stavbu bytového domu. Nepožádalo však o státní dotaci ve výši 3-4 procent na úroky. To znamená, že současné roční úroky z hypotečního úvěru platí družstvo (a potazmo i my) ve výši 9,2%. Je možné získat státní dotaci na úroky na již vyčerpaný úvěr a splácený hypotéční úvěr nebo pouze na nově sjednaný? Moc děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Nefunguje uzavření smlouvy s Hypo stav.…

Nefunguje uzavření smlouvy s Hypo stav. spořitelnou. Od kdy bude funkční ? http://www.finance.cz/moduly/modulstavsporeni/hypos.phtml


odpovídal(a): Redakce

Jakým způsobem si mohu ověřit solidnost a bonitu…

Jakým způsobem si mohu ověřit solidnost a bonitu společnosti provádějící investování a výstavbu bytových domů?


odpovídal(a): Redakce

test 3

test 3


odpovídal(a): Redakce

test 3

test 3