FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, můj dotaz je následující. V loňském…

Dobrý večer, můj dotaz je následující. V loňském roce jsem zakoupil starší dům, který nyní svépomocí renovuji. Na tuto koupi jsem si od soukromé osoby půjčil jistý finanční obnos. Nyní bych tento finanční obnos potřeboval vráti. Je možno nějakým způsobem poradit, zda je možno při této "vratce" využít možnosti stavebního spoření či hypotéky anebo jinak. ( jenom dodávám, že fin. zdroje rodiny jsou limitované v současné době do cca 15.000,- Kč. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mam zajem financovat koupi noveho bytu ci domku…

Mam zajem financovat koupi noveho bytu ci domku ve vysi cca 3 000 000,- Kc. U VSSKB mame s manzelkou 3 roky stavebni sporeni na cilove castky 300 000,- a 2 000 000,-. Koeficienty mame velmi slabe, takze budeme potrebovat preklenovaci uver. V soucasne dobe vsak nevim, zda bude nejlepsi dovysit castku u VSSKB, nebo z ni penize prevest do nejake hypotecni banky. Nevim ani, v cem je stavebni sporeni vyhodnejsi nez hypoteka ci naopak. Dekuji, Pavel Zacek.



odpovídal(a): Redakce

Vážení, chtěli bychom začít stavět asi tak na…

Vážení, chtěli bychom začít stavět asi tak na podzim roku 2003. Já i manžel máme uzavřené stavební spoření. Já- ČMSS - s cíl.částkou 250000,- Manžel - Hypo - myslím že 400000,- (nejsem si jistá). Chtěli by jsme si založit další 2 staveb. spoření na rodiče. Chtěla bych se proto zeptat, zda potom nebude problém s poskytnutím úvěru a s převedením všech závazků na nás dva. Třetí stavební spoření by jsme chtěli založit ještě tento rok - sice bude bez stát. příspěvku, ale počítáme s tím, že nám bude poskytnut úvěr s úrokem 6%. Proto Vás prosím o radu - jestli je vhodná Modrá pyramida a jestli opravdu stačí našetřit pouze 40%. Popřípadě jaký druh spoření, nám doporučujete. Děkuji Petra


odpovídal(a): Redakce

Navštívíte mě doma a projednáte se mnou všechny…

Navštívíte mě doma a projednáte se mnou všechny náležitosti ohledně úvěru, vyřidíte mi čerpání úvěru, nebo překlenovacího úvěru, ověříte mi také podpisy na formulářích zdarma? ATD, ATD.... Děkuji Vám za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

V souvislosti s Vaší nabídkou o tom, že pomůžete…

V souvislosti s Vaší nabídkou o tom, že pomůžete vybrat stavební spořitelnu podle mých představ a vzhledem k tomu, že mám zájem si uzavřít korespondenčně smlouvu o stavebním spoření, obracím se na Vás s prosbou o zaslání informace o tom, u které stavební spořitelny bych co nejlépe zhodnotil finanční prostředky z hlediska úrokové sazby, vstupních poplatků, poplatků během spoření a bonifikace . Pro úplnost uvádím, že bych měl zájem o spoření bez možnosti čerpání úvěru. Děkuji za brzkou odpověď. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Rada bych se zeptala jake by prichazeli v uvahu…

Rada bych se zeptala jake by prichazeli v uvahu moznosti pokud ovsem nejake jsou v tomto pripade: Bydlim stale s rodici a rada bych se osamostatnila. Pronajem mi pripada jako vyhazovani penez z okna, zrejme mi nic jineho nakonec nezbyde, ale rada bych zkusila jestli neexistuje nejaka moznost o ktere treba nevim. Mam stavebni sporeni u CMSS, splacim 1500 Kc mesicne od roku 1999, bohuzel na cilovou castku 241 000 (i s uverem) jelikoz pri uzavreni smlouvy nebylo mym cilem financovani bydleni, ale pouze sporeni. Muj stavajici mesicni prijem je 16.000 Kc hrubeho. Predpokladam, ze za techto podminek tezko naleznu reseni, abych byla schopna splacet vlastni bydleni, ale muzete mi alespon poradit, jake kroky bych mela podniknout, aby situace vypadala realneji? Predem diky, za odpoved. S pozdravem Tereza Hajkova


odpovídal(a): Redakce

Mohli by jste mi prosím poslat částky minima,…

Mohli by jste mi prosím poslat částky minima, které mi musí zůstat po úvěrových splátkách. Čtyř člená rodina z toho děti ve stáří rok a tři roky. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážení, uvažujeme o koupi nemovitosti za 1,6 mil.…

Vážení, uvažujeme o koupi nemovitosti za 1,6 mil. Kč. Neznáme oficiální odhad, ale nemovitost se nachází na okraji Prahy 5. Máme 100 000,- Kč na hotovosti a já jsem majitel nemovitosti v JČ, odhadní cena 600 000,- Kč. Můj příbuzný je ochoten nám poskytnout ručení svou nemovitostí o stejné odhadní ceně 600 000,- Kč. Na obou nemovitostech je břemeno - nájemní smlouva (nem. byly vráceny jako restituční náhrady). Prosím o sdělení, zda je možno získat úvěr na koupi uvedeného domu. Děkuji Bertelsenová


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci koupi dum. Moje prumerne prijmy…

Dobry den, chci koupi dum. Moje prumerne prijmy jsou 12tisic. Potrebuji pujcit na jeho koupi.Mohu rucit timto domem a jeste domem rodicu. Kde lze ziskat prostredky? Pokud mozno co nejrychleji. Mohu slozit i cas v hotovosti na st. sporeni.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v prosinci loňského roku jsem…

Dobrý den, v prosinci loňského roku jsem zkolaudoval nový rodinný dům, ale ještě by portřeboval investici cca 200 000 Kč. Na výstavbu jsem použil překlenovací úvěr se stavebním spořením (ČS)- letos v květnu bude splacen překlenovací úvěr a bude nám přidělen řádný úvěr ze st. spoření, dále pak mám hypoteční ůvěr (také od Spořitelny) ve výši 0,5 mil.kč. Tyto fin. prostředky však stačily na dokončení stavby "ke kolaudaci".Odhad RD je na 2,0 mil kč. Mam dotaz:muze se zvýšit hypoteční úvěr? např na 700 000 kč? Může manželka vzít překlenovací úver se stavebním spořením? Nebo jak získat potřebné peníze na dokončení? děkuji a jsem s pozdravem.



odpovídal(a): Redakce

Kupuji družstevní byt v nové výstavbě v úhrnné…

Kupuji družstevní byt v nové výstavbě v úhrnné ceně cca 900000,-Kč. Vzhledem k částce nechci čerpat veškeré finanční rezervy (ty by na koupi téměř stačily), ale chci v co možná největší míře využít úvěrového financování. Vzhledem k čistému příjmu jsem schopen splácet až 10000,-Kč měsíčně. Mám uzavřenou smlouvu u ČS-stavební spořitelny něco přes dva roky na cílovou částku 800000,-,avšak vzhledem k délce spoření mám zde uspořeno teprve 160000,-Kč. Překlenovací úvěr na plnou CČ je značně nevýhodný a navíc nemohu sehnat ručitele na takovou částku (jsem svobodný a němůžu mít proto manželku jako spoludlužníka). Naopak mohu ručit jinou nemovitostí odpovídající hodnoty (RD ve vlastnictví rodičů), to však pro úvěr od stavební spořitelny nestačí. Sdělte mi, prosím, je-li i v takovém případě možno využít hypoteční úvěr a za jakých podmínek.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o zaslání informací ohledně úvěru …

Prosím o zaslání informací ohledně úvěru (hypotečního, či jiného) na opravu rodinného domku (je v mém vlastnictví). Orientační částka cca 250 000,-. Doba splácení úvěru - ?? (dle výše měsíční splátky).


odpovídal(a): Redakce

Hezký den. Prosím poraďte mi ve věci financování…

Hezký den. Prosím poraďte mi ve věci financování bydlení. Je mi 46 let, jsem podnikatel-fyzická osoba a chci koupit RD. Nemám v současnosti žádné stavební spoření a pro splnění mého přání mi chybí 1 200 000,-Kč. Co všechno musím učinit a u kterého finančního ústavu?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych si zalozil staveb . sporeni…

Dobry den, rad bych si zalozil staveb . sporeni, muzete mi prosim poradit, kter asporitelna je nejleosi podle nasledujicich kriterií: 1. zda poskytuje 50% zvyhodnení úroku, když si nevezmu nabízený úvěr 2. výše úroku 3. obchodní bilance, výsledky hospodaření, - nejen ppčet prodných smluv, ale i počet poskytnutých úverů po skončení spoření i překlenovacích úvěrů , síla společnosti na českém i světovém trhu, státní garance - spořitelyn nejsou treba státní, ale nakupuji státní dluhopisy , rizikovost jejich podnikání .. , propojení se zahraničními společnostmi 4. jak to funguje u dětí - vracení 1% v kladu po ukončení spoření a uzavření další smlouvy , nebo to plati obecne i u dospelych


odpovídal(a): Redakce

Chci si zalozit stavebni sporeni bez naroku na…

Chci si zalozit stavebni sporeni bez naroku na uver. Muze byt hodnota cilove castky vysledkem nasporenych vkladu, vynosu a pripadnych dalsich bonusu ? Chci takto optimalizovat poplatek za sjednani smlouvy.


odpovídal(a): Redakce

Během ledna jste při uzavření stavebního spoření…

Během ledna jste při uzavření stavebního spoření pomocí www.finance.cz, nabízeli "slevu" ve výši 0.5% s cílové částky. Zajímalo by mně, zda-li se bude ještě tato akce opakovat?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem…

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem finančního ústavu, se kterým bych uzavřela smlouvu na poskytnutí hypotečního úvěru. Pořizuji si byt a potřebovala bych úvěr v rozmezí 1,7 - 1,8 mil. Kč. Rozhoduji se mezi několika hyp. ústavy a navíc vyčkávám nové podmínky, se kterými má přijít na konci I. čtvrtletí Česká spořitelna. Proto bych Vás chtěla požádat o radu a zeptat se, zda nedisponujete bližšími informacemi o tom, co Česká spořitelna pro zájemce o hypotéku chystá. Předem velice děkuji a srdečně zdravím Martina Rousková


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych využila některého z vašich placených…

Ráda bych využila některého z vašich placených finančních poradců, který by mi poradil v oblasti financování bydlení. Zajímaly by mne podmínky pro poskytnutí této služby. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rádi bychom s přítelem uzavřeli…

Dobrý den, rádi bychom s přítelem uzavřeli stavební spoření. Jelikož je ale na trhu několik stav. spoř. a ani jeden se nevyznáme v tom, který by byl pro nás nejvhodnější, žádám Vás o radu. Náš společný měsíční příjem činí 30 000,-. Co nejdříve bychom si chtěli koupit byt! Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Rad bych uzavrel stavebni sporeni z duvodu…

Rad bych uzavrel stavebni sporeni z duvodu financovani bydleni do budoucna, je mi 28 let. Muj soucasny vydelek je kolem 12 tis. cisteho, ocekavam, ze v zadnem pripade nebude horsi.