FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych vas pozadat o radu. V…

Dobry den, chtela bych vas pozadat o radu. V souc. dobe mam cisty prijem cca 14.500,-Kc (nasporeno 0 Kc) a uvazuji o tom, ze zacnu resit sve bydleni, jelikoz platim 4.500,- najem... Jsem sama, takze nevim presne, ktera z moznosti by pro mne byla nejvyhodnejsi. Stavebni sporeni mam uzavrene cca 2 roky (s Liskou), cilovou castku hodlam zvysit, zacala jsem sporit 500,-Kc/mes, ale posledni rok uz jsem platila 1.500,- Kc/mes. Uvazuji take o tom, ze uzavru jeste jedno staveb. spor. na sveho otce. Nevim ovsem, u kt. sporitelny by to pro mne bylo nejvyhodnejsi a zdali mam uzavrit nejake spor. zrychlene (aby se pak dalo zacit cerpat obe spor. zaroven) nebo mam do budoucna uvazovat o nejake kombinaci hypoteky & stavebniho sporeni. Pokud mi muzete navrhnout nejakou variantu, budu moc rada. Preji vam hezky den PB


odpovídal(a): Redakce

S jakou státní podporou je kalkulováno při…

S jakou státní podporou je kalkulováno při výpočtu splátek hypotéky na této Vaší stránce. Děkuji Jirka



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, v unoru t.r. jsme s manzelem zazadali…

Dobry den, v unoru t.r. jsme s manzelem zazadali o uver ze stavebniho sporeni u sporitelny Wuestenrot na stavbu hrube stavby naseho RD. Po predlozeni veskerych dokladu nam ale bylo uverovym oddelenim sporitelny sdeleno, ze nam uver byt poskytnut nemuze, protoze stavbou hrube stavby nesplnujeme podminky bytovych potreb, resp. nesplnujeme podminky, za kterych je mozne uver ze stavebniho sporeni poskytnout. Dotaz tedy zni: skutecne nemuze byt uver ze stavebniho sporeni poskytnut na stavbu hrube stavby naseho RD? Na jaky zakon nebo vyhlasku se lze odvolat pri pripadnem dalsim jednani se stavebni sporitelnou? Dekuji predem za odpoved. A. Posltova


odpovídal(a): Redakce

Můj měsíční čistý příjem je 9200,- (jsem…

Můj měsíční čistý příjem je 9200,- (jsem podnikatel), přítelkyně má cca 12000,- měsíčně čistého (převážně ze zaměstnaneckého poměru). Naspořeno nemáme ani korunu (mě je 24, přítelkyni 26). Máme měsíční dceru. Rád bych pořídil bydlení do 900.000,- (byt, dům), nemám žádnou jinou nemovitost, kterou bych mohl dát do zástavy, respektive byla by tu, ale je na ní věcné břemeno - babička s dědou na dožití (chcou v tom domě dožít), dům má hodnotu cca 2,000.000,-.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli ještě…

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli ještě platí vrácení 50% z úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření prostřednictvím internetu (konkrétně mám zájem o VSS KB, cílová částka 300.000 Kč, úhrada tedy 1% - 3000 Kč - úspora 1500Kč z této částky?). Dále je mi 22 let - mohu využít Junior program (sleva 25% z částky za uzavření - byla by potom ještě sleva 50% ze zbytku úhrady)? Jde změnit po roce prostřednictvím internetu smlouvu - po roce bych chtěl využívat státní podporu - zatím nemohu, spořím jinde. Děkuji za odpovědi.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, obracím se na Vás s otázkou "jak co…

Dobrý den, obracím se na Vás s otázkou "jak co nejdříve bydlet?". Já spolu s manželkou máme čistý příjem asi 16000 Kč měsíčně, naspořeno nic. Protože ani nevíme jaké jsou možnosti (jestli jsou), nemáme představu ani o tom, co bychom si mohli dovolit. Můžete prosím nastínit nějaký postup k brzkému získání bytu, nebo nám i konkrétně poradit?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Chtel bych si koupit byt v Praze.…

Dobry den. Chtel bych si koupit byt v Praze. Nemam uzavrene stavebni sporeni, nemam ani zadnou hotovost. Muj mesicni prijem je asi 15000 cisteho. Je moznost a)vzit si uver, b)leasing nemovitosti, c)nejaka jina ?Take jestli je moznost cerpat uver na prevzeti bytu (dekret)?Take zda kdyz si ted zlozim stavebni sporeni s cilem ziskani uveru, budu vkladat mesicne 3.000 nebo vice korun, je mozne dostat uver ca do 1 roku. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli je mozne…

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli je mozne ziskat hypotecni uver u nekterych peneznich ustavu az do vyse 90%. Dekuji ze odpoved. S pozdravem Radka Seifertova


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o stavební spoření s možností rychlého…

Mám zájem o stavební spoření s možností rychlého čerpaní úvěru ve výši 200000-300000 s měsíčními splátkami spoření ve výši 1500 Kč./Přistavba rodinného domu /. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych poradit: Hodlám postavit…

Dobrý den, chtěl bych poradit: Hodlám postavit řadový dům v hodnotě 1 000 000 Kč na pozemku v hodnotě 200 000 Kč. Má hotovost je 400 000 Kč a zbytek hodlám financovat hyp. úvěrem u ČS. Ručit bych chtěl jinou nemovitostí (RD v hodnotě 1500 000 Kč. Můj dotaz: a)Co je pro mne výhodnější-koupit pozemek ještě před žádostí o úvěr (bude hodnota pozemku zahrnuta do oněch 30% ?) nebo počkat s koupí pozemku až po přidělení úvěru abych se mohl prokázat oněmi 30%? b)V případě že ručím jinou nemovitostí-max. výše úvěru 70% se počítá z hodnoty budoucí nemovitosti nebo zastavěné? c)Pokud se hodnota úvěru počítá ze zastavěné nemovitosti, musím ještě prokazovat že vlastním zbylých 30% prostředků na dostavbu když mi hypoteční úvěr pokryje výstavbu celé nemovitosti?



odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o nejvýhodnější stavební spoření s…

Mám zájem o nejvýhodnější stavební spoření s možností čerpání úvěru co nejdříve. Děkuji za konzultaci.


odpovídal(a): Redakce

Financování bytu nebo domku. Která varianta by…

Financování bytu nebo domku. Která varianta by byla s ohledem na naší finanční stránku, která činí cca 20000,-- Kč čistěho příjmu za měsíc. Vklad je pouze 50000,--Kč. Možnost ručení případně chalupou. U které z bank nebo spořitelen je nejnižší úrok


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych se zeptala na možnost získat hpotéku u…

Ráda bych se zeptala na možnost získat hpotéku u ČS. V současné době se začíná hovořit o poskytování tzv. " levných hypoték " , o které bych měla zájem. Především mě zajímá, jestli si ji bude moci dovolit i skupina lidí, která je průměrně bonitní , tzn. s čistým příjmem na rodinu cca 30 tis. Kč za měsíc, nebo zda budou zase upřednostňovány rodiny z vysokých příjmových skupin.Dále by mě zajímalo, od jakého období budou poskytovány a jstůi vůbec budou poskytovány.


odpovídal(a): Redakce

Dobry vecer,vlastnim podilove (z 1/4) RD a obyvam…

Dobry vecer,vlastnim podilove (z 1/4) RD a obyvam v nem jeden ze dvou bytu, ktery potrebuji zrekonstruovat. S mym prijmem cca 11.000 hrubeho asi tezko dostanu u nejake banky pujcku a lepe placenou praci taky ne. V takove situaci asi bude jedinym resenim hypoteka na danou nemovitost, s cimz ovsem nemusi souhlasit spolumajitel. Existuji nejake jine alternativy?


odpovídal(a): Redakce

Chci si koupit nemovitost na úvěr!Nemám…

Chci si koupit nemovitost na úvěr!Nemám našetřenou žádnou akontaci. Cena nemovitosti činí cca Kč 1200tis. Prům. plat mám Kč 19900,--.Jsem sama s dítětem. Splňuji výši příjmu pro poskytnutí takového úvěru, a který bankovní ústav mi půjčí peníze nejvýhodněji?


odpovídal(a): Redakce

Zvažuji uzavření stavebního spoření pro 13. leté…

Zvažuji uzavření stavebního spoření pro 13. leté dítě, tak aby mu v den 18. narozenin končilo, tzn. na 5 let. Která SS nabízí nejvyšší zhodnocení vkladů při nejnižším poplatku za uzavření smlouvy. Čerpání úvěru nepředpokládám. Děkuji za informaci, S pozdravem, paní Janáková.


odpovídal(a): Redakce

Začínáme stavět.předběžná cena stavby asi 3400000…

Začínáme stavět.předběžná cena stavby asi 3400000,-Kč, vlastníme asi 1600000,-Kč.Hledáme nejideálnější způsob půjčkyměsíční čistý příjem 40000,-kč.Poradíte!Dík Lukáč


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci si koupit byt, ale nemam…

Dobry den, chci si koupit byt, ale nemam nasetrenou zadnou hotovost. Jakym zpusobem je mozne sehnat uver ve vysi 100% ceny bytu? Za jakych podminek?


odpovídal(a): Redakce

Vážení, chtěla bych vědět, kolik bych splácela…

Vážení, chtěla bych vědět, kolik bych splácela měsíčně, kdybych si vzala půjčku 700 000,- Kč. Mám stavební spoření od loňského roku u české spořitelny a.s. Měsíčně splácím 1500,- Kč.


odpovídal(a): Redakce

Budu kupovat byt od města financemi zrovna nemám.…

Budu kupovat byt od města financemi zrovna nemám. Cena bude okolo 50000,-,k tomu bych potřeboval peníze na opravu.