FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mame uzavřeno stavební spoření,…

Dobrý den, mame uzavřeno stavební spoření, celkem 5x 1500,-Kč, platíme 3,5 roku. Jedno spoření je na tchyni, která je v důchodu a s námi nebydlí. Je možno si na ni vzít úvěr? Je možno již teď si vzít úvěr na ostatní spoření, kolik je nutno minimálně doložit (st. spoř. Wuestenrot). Především nás pok zajímá kombinace hypotečního úvěru se stavebním spořením. Konkrétně na jedno stavební spoření s cílovou částkou 240 000 je možno si vzít ještě hypotéku a v jaké výši? Kde se informovat - kde je hypotéka v kombinaci se staveb. spořením nejvýhodnější? Co je vše potřeba? Je podmínkou životní pojištění? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,chtela bych pozadat o radu. Priblizne…

Dobry den,chtela bych pozadat o radu. Priblizne na podzim bych ja a muj pritel chteli koupit dum v hodnote do 1.500.000,- Kč. Stojime ted pred otazkou,zda je pro nas vyhodnejsi zalozit si jiz nyni stavebni sporeni nebo pockat na hypotecni uver.Nejsme oddani, je nam do 30ti let, muj hruby plat je 25.000,-, priteluv priblizne 18.000. Maximalni vyse splatky, kterou bychom si mohli dovolit je cca 8.000,- - 10.000,-Kc. Lze vubec ziskat uver na 1.500.000,- a "vejit" se do pozadovane vyse splatky? Rovnez jsem slysela o moznosti ziskat uver pres zivotni pojistku - pr. u AMCICO. Ktera z techto moznosti a za jakych podminek by byla nejvhodnejsi??



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den mám koupeny 2/3 nemovitosti, jejíž…

Dobrý den mám koupeny 2/3 nemovitosti, jejíž cenu prodávající stanovili na 450000,- (tudíž 300000 jsem již zaplatil). Potřebuji úvěr na poslední třetinu (150000,-) a rekonstrukci topení, vody a elektriky (projekt spočítán na 250000,-) - tedy dohromady 400000,-. Nemovitost je 250m2 zastavěné plochy - 10x25m (přízemí - kámen, první patro - cihla, půda - střecha a krov vpořádku) + 70m2 pozemku. Je zde funkční elektrika (po revizi) vlastní voda (studna - čerpadlem jde do tlakové nádrže a pak do rozvodu v domě), dům má vlastní odpadní jímku, rozvod topení je rozdělaný (chybí kotel a radiátory - uvažuji o kotli na dřevoplyn). Rád bych se zeptal, kam by bylo nejlepší se obrátit se žádostí o úvěr, jak řešit tuto situaci.


odpovídal(a): Redakce

Chci koupit hrubou stavbu rodinného domku a…

Chci koupit hrubou stavbu rodinného domku a pozemek do hodnoty cca 500.000,-- Kč. Tento domek chci v průběhu dalších dvou let dokončit k tvrvalému bydlení. Celou akci chci financovat hypotečním úvěrem (jak nákup hrubé stavby, tak dokončení rod. domku). Představuji si hypoteční úvěr do výše 2,5 mil. Kč, který bych splácel 15 let. Průměrný měsíční příjem představuje 5ti násobek životního minima. Zastavit mohu dvě rekreační chaty s pozemky 2.000m2 a garáž. Jak do toho?


odpovídal(a): Redakce

Jakou částku z úroků z úvěru ze stavebního…

Jakou částku z úroků z úvěru ze stavebního spoření si mohu odečíst od základu daně z příjmu? Je to nějak omezeno? Lze tyto odpočty uplatnit i u hypotéky? Děkuji za odpověď. M. Šimek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, mám následující prosbu. Je vůbec…

Dobrý večer, mám následující prosbu. Je vůbec možné získat hypoteční úvěr na zahájení výstavby RD, případně i na nákup pozemku (jištění nemovitostí třetí osoby) ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážené dámy a pánové odborníci. Prosím Vás tímto…

Vážené dámy a pánové odborníci. Prosím Vás tímto o radu. Mám možnost koupit RD za cenu 400 000,-. Mám uzavřeno stavební spoření s ČMSS 3 roky na cílovou částku 305 000,-. A teď ta zapeklitá otázka. Mám žádat o meziúvěr u ČMSS nebo raději hypotéku u ČS - TOP bydlení? Nebo tyto produkty lze nějak kombinovat?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci se zeptat, jak je to kdyz muj…

Dobry den, chci se zeptat, jak je to kdyz muj bratr bude prestavovat rodinny dum a veme si na to hypoteku. Je treba rucitel nebo staci jako ruceni stavajici dum? Pokud je treba k hypotece rucitel a rucil bych ja, jak se bude tvarit hypotecni banka v pripade, ze budu chtit hypoteku ja (a pritom budu jeste rucit bratrovi).


odpovídal(a): Redakce

Máme možnost koupit obecní byt. Podmínkou je…

Máme možnost koupit obecní byt. Podmínkou je ihned splatit 30 procent ceny a do deseti let zbytek v bezúročných splátkách. Nebo zaplatit celou částku ihned, pak dostaneme 30 procent slevu. Prvních 30 procent se mi asi podaří zaplatit překlenovacím úverem. Co je ale výhodnější? Splácet bez možnosti oné slevy nebo se snažit získat jinou půjčku (hypotéku?) a ihned splatit obci? Je možno mít hypotéku i na více než 10 let? (a ručit oním bytem?) Existují někde tabulky úrokových sazeb ze kterých možno provádět potřebné výpočnty? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, postavil jsem RD ze staré stodoly…

Dobrý den, postavil jsem RD ze staré stodoly.Stavební povolení je na stavební úpravy pro vznik RD s bytovou jednotkou.Ze staré stavby jsem ponechal pouze část obvodového zdiva a vše ostatní je postaveno nově.V kolaudačním rozhodnutí mám uvedeno také stavební úpravy stávající stodoly-vznik rodinného domu.Mám nárok na státní podporu na úvěr ve výši 1.500.00,-Kč?



odpovídal(a): Redakce

Mam 28 let a chtel bych si uzavrit stavebni…

Mam 28 let a chtel bych si uzavrit stavebni sporeni .Rocne bych chtel sporit 18000kc.Ktera ze stav,sporitelen je nejvyhodnejsi.Ted nevim jestli budu zadat o uver.Taky uvazuji o zivotnim kapitalovem pojisteni.A pri tom mnozsti produktu bych chtel take vedet ktery je pro me ten nejlepsi? Dekuji za radu


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych spořit co nejvýhodněji asi 2000 Kč/měs…

Chtěl bych spořit co nejvýhodněji asi 2000 Kč/měs na cca 3 - 6 let. Podle mně je nejvýhodnější stavební spoření. Který produkt popř. stavební spořitelnu by jste mně doporučili? Úvěr nejspíše chtít nebudu. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Již třetím rokem stavím rodinný dům,…

Dobrý den, Již třetím rokem stavím rodinný dům, kterého hodnota je cca 1400 tis. (není zastavěn) Chci dokončit stavbu a potřebuji cca 1000 tis.Je možné zkombinovat SS s HU.1 smlovu SS ještě ve výši 18000 spořím u VSSKB.Čistý příjem rodiny s 2 dětmi nad 15 let je 35 tis. Splácím 1 PU VSSKB ve výši 1875,- a 4 životní pojistky 4800,-(1 v zástavě VSSKB). Je nejlepší variantou 3x SS a 1xHU u ČMSS ?Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Chtěla jsem se Vás zeptat, co by jste doporučili.…

Chtěla jsem se Vás zeptat, co by jste doporučili. Je nám 25, bezdětní. Čistý výdělek u nás činí dohromady 18 000,- čistého. A chtěli bychom se pustit do rekonstrukce rodinného domku, která nám zhruba byla vypočítána na 980 000,-. Prozatím máme naspořeno nějakých 120 000,-. Víme, že to není žádná sláva, ale jsme schopni za rok našetřit necelých 200 000,-.Chtěla jsem znát názor odborníka do čeho by se pustil a do čeho ne.A co vidíte jako pro nás nejvhodnější.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych si nechat postavit dům v…

Dobrý den, chtěl bych si nechat postavit dům v ceně cca. 2500000 Kč včetně pozemku. Jaké mám možnosti staveb. spoření, jsem-li schopen ročně spořit zhruba 150000 Kč, ne však v pravidelných měsíčních splátkách - sezónní zaměstnání. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o bližší informace k hypotékám…

Mám zájem o bližší informace k hypotékám poskytovaných ČS. Děkuji.Majer.


odpovídal(a): Redakce

potřebuji 376 tisic na koupi bytu,ale nemám žádné…

potřebuji 376 tisic na koupi bytu,ale nemám žádné naspořené prostředky.Kam se mohu obrátit a kdo mi pomůže? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych se Vaz zeptat: Mam…

Dobry den, chtel bych se Vaz zeptat: Mam moznost koupit stavebni pozemek. Jeho cena je 300 000 Kc. Potreboval bych pujcit 210 000 Kc. Existuje zpusob profinancovani teto castky prostrednictvim hypotecni banky ? ( popr. jake a cim bych rucil ).


odpovídal(a): Redakce

Myslíte, že je výhodné kombinovat stavební…

Myslíte, že je výhodné kombinovat stavební spoření s hypotečním úvěrem a výnosy ze SS umořovat hypotéku? Jak hypoteční banky nakládají s úrokem v případě, že budu chtít zaplatit hypotéku dříve?


odpovídal(a): Redakce

1.Jaké podmínky musím splnit abych získal státní…

1.Jaké podmínky musím splnit abych získal státní dotaci 200 000.- Kč na rekonstrukci domku ? 2. U které banky nebo jiné instituce získám hypotéku s nejnižšími úroky ? 3. Můj plat se pohybuje kolem 25 tisíc měs., stačí tento plat na hypotéku ve výši 500 000 Kč na rekonstrukci bydlení ? 4. Je možnost rozložit splátky ?