FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Prodávám byt v osobním vlastnictví …

Dobrý den Prodávám byt v osobním vlastnictví (nemovitost, LV) bratru, který si bere hypoteční úvěr na koupi tohoto bytu. Protože nemá dostatečný příjem, budu uvedena jako spoludlužník. Vzhledem k tomu, že mám vyšší příjem a splátky uvěru se budou hradit z mého platu, chtěla bych si snížit základ daně o úrok z úvěru. Je to možný?


odpovídal(a): Redakce

Mam uzavrena 4 stavebni sporeni (dohromady na cil…

Mam uzavrena 4 stavebni sporeni (dohromady na cil.castku 1.100.000) nasporeno mam cca 1/3 castky. Jak postupovat pri koupi starsiho domu v cene okolo cil. castky ? Oc je treba zadat, jaka by pak byla vyse splatky pri uveru na cca 15-20 let ? (cisty prijem rodiny se dvema detma je okolo 30.000,-) Lze jako zaruku pro uver pouzit porizenou nemovitost ? Neprijdu o vyhody plynouci ze stavebniho sporeni kdyz nebudu stavet, ale poridim jiz postavenou nemovitost ? Dekuji za odpoved



odpovídal(a): Redakce

Rad bych si zridil hypoteku asi 500.000 Kč na…

Rad bych si zridil hypoteku asi 500.000 Kč na dobu splaceni 10-15 let. Mohli byste mi doporucit financni ustav, delku fixace uroku a uvest, jaky by byl urok pri techto vstupnich parametrech? Zajima mne predevsim Vas nazor z hlediska vyvoje v pristich letech.


odpovídal(a): Redakce

Chtěli bychom s manželem požádat o hypotéční úvěr…

Chtěli bychom s manželem požádat o hypotéční úvěr ve výši 1 000 000,- Kč s dobou splatnosti 10 let na dostavbu nového rodinného domku. Jaké musí mít naše rodiny příjmy, abychom úvěr získali? Máme 2 děti adoptované a 2 děti v pěstounské péči, na které pobíráme 10 300,- Kč od státu. Započítávají se děti v pěstounské péči? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Existuje někde aktuální srovnání podmínek…

Existuje někde aktuální srovnání podmínek hypotečních úvěrů jednotlivých bank včetně veškerých poplatků?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda mám šanci…

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda mám šanci získat úvěr na vyplacení býv. manžela z našeho bytu ve společném vlastnictví. Jedná se asi o 150 000. Jsme rozvedení, ale z finančních důvodů jsme nuceni bydlet pod jednou střechou. Mám dvě děti ve vl. péči, čistý měs. příjem 9000 Kč. Zaměstání stálé.


odpovídal(a): Redakce

Je mi 26 let a chci uzavřít stavební spoření. Můj…

Je mi 26 let a chci uzavřít stavební spoření. Můj měsíční příjem je 11.000,- Kč čistého. Ročně bych chtěl uložit 12.000,-. Poraďte mi, která spořitelna je nejlepší v případě, že bych si chtěl brát po 2 letech překlenovací úvěr.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, na jedno stavební spoření čerpáme…

Dobrý den, na jedno stavební spoření čerpáme překlenovací úvěr přesto jsme založili druhé, na kterém budeme chtit v 1.čtvrtletí v roce 2002 také čerpat překlenovací úvěr (cílová částka 350 000. Zajímá mě zda již teď vkládat do druhého SS veškeré naše volné prostředky (nemáme nárok na státní dotaci) či je zatím uložit jinam a na konci roku převést na SS. V tomto připadě mi poraďte kam vložit peníze jinam (jedná se o cca 10 000,- Kč/měsíčně) Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych vědela, zda mám nějakou šanci získat…

Ráda bych vědela, zda mám nějakou šanci získat uvěr, spořím 1 rok, momentálně mám nové zaměstnání a jsem ve zkušební lhůte, můj předešlý zaměstnavatel zkrachoval. Pokud ano, co všechno k tomu potřebuji. Jednalo by se o částku 200.000 Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám prosbu, chtěla jsem se zeptat,…

Dobrý den, mám prosbu, chtěla jsem se zeptat, zdali je možné získat jakýkoli úvěr na výstavbu družstevního bytu a zároveň touto nemovitostí i ručit při poskytnutí úvěru? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chci "kupovat" byt resp. převést…

Dobrý den. Chci "kupovat" byt resp. převést členská práva a povinnosti v bytovém družstvu na mou osobu. Jelikož to není do osobního vlastnictví a nevztahuje se něj hypoteční úvěr, řeším to úvěrem ze stavebního spoření na částku 600 tis. Kč. Jedním z podkladů pro poskytnutí úvěru je i smlouva o nabytí nemovitosti. Otázka 1. Je v tomto případě smlouva i "Dohoda o převodu členských práv a povinností v bytovém družstvu"?. Otázka 2. Musí prodávající zaplatit daň z převodu nemovitosti z celé částky 600 tis. Kč nebo je základem daňe jiná částka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Dne 24.5. byla zveřejněna zpráva, že…

Dobrý den.Dne 24.5. byla zveřejněna zpráva, že státní podpora hypoték bude opět 4 procenta.Zatím o tom však banky nemají žádnou zprávu.Zůstane tedy podpora jen 2procentní?Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, chtel bych pozadat o hypotecni uver (cca…

Vazeni, chtel bych pozadat o hypotecni uver (cca 1.600.000 Kc) na rekonstrukci rodinneho domu, kde vznikne nova bytova jednotka. Mam 2 zamestnani,takze cisty prijem by mel byt vice nez dostacujici.Zvazuji,zda si mam vybrat Ceskou Sporitelnu, kde mam ucet a slysel jsem o nejnizsim vstupnim poplatku a 3% zvyhodneni z poloviny cilove castky. Tim se mi jevi tato varianta jako nejvyhdnejsi. Moho Vas poprosit o radu?


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji zaplatit 335.000,-Kč odstupné za…

Potřebuji zaplatit 335.000,-Kč odstupné za družstevní byt. Mám 165.000,-Kč k dispozici. Zajímá mě počet ručitelů a podmínky k získání celé částky co nejrychleji. Nemám uzavřené stavební spoření. Je mi 27 let. Sdělte mi i jaký musím mít příjem a které stavební spoření je pro tuto situaci nejvýhodnější.


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji koupit dům v ceně asi 800.000,- Kč. …

Potřebuji koupit dům v ceně asi 800.000,- Kč. Můj měsíční příjem je asi 20000,- hrubého (cca 15.000,- čistého) a žena je na mat. dovolené se 3mi dětmi (příjem asi 3,5 tis. čistého na poplatcích. Platební povinnost by v případě splácení hypotečního úvěru byla pouze 2000,- měs. za stávající úvěr ze stavebního spoření (+ samozřejmě splátky hypotečního úvěru). Myslíte, že mám někde šanci?


odpovídal(a): Redakce

Opět se na Vás obracím s prosbou o radu.Moje…

Opět se na Vás obracím s prosbou o radu.Moje žádot byla o pomoc při vyřešení koupi bytu v případě,že nemám žádné našetřené peníze.Již jsem se tochu dostala do obrazu ,jak to vůbec vše je a mohla bych si vzít hypotéku,dozvěděla jsem se od realitní kanceláře,že se zastupitelstvo Prahy 3 rozhodlo,že nebude akceptovat žádnou jinou hypotéku,jen od stavební spořitelny Reifaisen.Takže jsem opět na začátku.Na to abych složila v hotovosti 20-30% do Raifaizen stavební spořitelny nemám.A když to tak shrnu,v poctatě nemám žádnou jinou volbu a asi se musím zákonitě ocitnout na ulici,jen proto,že se někdo rozhodl o něčem ,na co nemá asi žádné právo.Prosím,můžete mi pomoci a poradit,co v této situaci,pokud nechci skočit z mostu ,mám dělat? Děkuji Pilná Dana


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, koupili jsme s pritelkyni…

Dobry den, koupili jsme s pritelkyni druzstevni byt na jeji stavebni sporeni, ktere jsem ji i castecne platil ja. Nevime, jak to udelat, abych se stal spoludruzstevnikem toho bytu. Nevim, na koho bych se mel obratit, tak zkousim, jestli to treba nebudete vedet vy.


odpovídal(a): Redakce

Je možné si vzít hypotéku na koupi pozemku a…

Je možné si vzít hypotéku na koupi pozemku a současně stavbu rod.domku, když zatim neni nic postavaneho, pouze zpracovan projekt (hotovost 230000 Kc) predpokladana cena(pozemek+novy rod.dum)=1500000, podminky pro cerpani hypoteky splneny .... otazka spise smeruje, jak to udelat - kdyz nestoji zed a pouze vyhlidnuty pozemek Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem jeden z vlastníku bytu v panelovém domě…

Jsem jeden z vlastníku bytu v panelovém domě sdružený dle zákona do Společenství vlastníků. V současné době nás čeká rekonstrukce celého panelového domu. Může Společenství vlastníků (právnická osoba) financovat rekonstrukci pomocí stavebního spoření, nebo existuje výhodnější varianta?


odpovídal(a): Redakce

Jakou mám šanci dopracovat se k vlastnímu bydlení…

Jakou mám šanci dopracovat se k vlastnímu bydlení? Garsonky stojí okolo 650.000. Mám stavební spoření s cílovou částkou 150.000, které skončí za rok. Hotovost dejme tomu 100.000, když si vypůjčím od rodičů. Roční čistý příjem asi 120.000. Mám nějakou šanci dostat hyp. úvěr? Jak je to se státními dotacemi? Děkuji.