FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nedávno jsem četla velmi zajímavý…

Dobrý den, nedávno jsem četla velmi zajímavý článek o tom,že je výhodné splácet pouze úroky z hypotečního úvěru a splátky úmoru odložit (šetřit na ně mezitím prostřednictvím stavebního spoření...) - je to opravdu o tolik výhodnější a akceptují tento postup banky...?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci vedet, kdyz mam nasporene treba…

Dobry den, chci vedet, kdyz mam nasporene treba 250.000 Kc, jaky maximalni uver muzu za tyto penize ziskat a kolik z neho cerpat? Slysel jsem, ze lze ziskat urcity uver po slozeni 1/3 castky z neho. Bylo by nutne mit k tomuto uveru jeste rucitele nebo zastavit nemovitost?



odpovídal(a): Redakce

Mel bych tento dotaz.Chtel bych koupit byt…

Mel bych tento dotaz.Chtel bych koupit byt/drustevni nebo v O.V./ v hodnote 400000 Kc.Z toho mam na hotovosti 150000Kc a zbytek bych si chtel pujcit.Nemam uzavrene stavebni sporeni a tak bych se rad zeptal, jak na to a kolik bych musel splacet pri pujceni penez na 5 ci 10 le?.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Je možný jiný kontakt než prostřednictvím e-mailu…

Je možný jiný kontakt než prostřednictvím e-mailu? Je možné telef. kontakt nebo osobní jednání - spolupráce s Vašimi zástupci? Děkuji Vlčková


odpovídal(a): Redakce

MAM VYBRANOU NEMOVITOST ,MAJITEL CHCE 1.100.000,-…

MAM VYBRANOU NEMOVITOST ,MAJITEL CHCE 1.100.000,- POTREBUJEME 800.000,-.KTERA BANKA ,MA NEJNIZSI UROK A RYCHLOST VYRIZENI. DEKUJI MACKOVA


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem koupit byt za 600000, mužete…

Dobrý den, mám zájem koupit byt za 600000, mužete mi někdo poradit jestli je v dnešní době si výhodnější vzít hypotéku nebo stavební spoření? Chtěl bych tím financovat cca 75% ceny.


odpovídal(a): Redakce

Mame moznost koupit stavebni pozemek za 1.000.000…

Mame moznost koupit stavebni pozemek za 1.000.000 Kc. Je nejaka sance ze bychom si tuto castku mohli nekde vypujcit (stavebdni sporeni, hypoteka, uver)? Priblizne 200.000 mame k dispozici. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Chci koupit byt. Podle smlouvy o smlouve budoucí…

Chci koupit byt. Podle smlouvy o smlouve budoucí se stavajicim vlastnikem, musim v zari 2004 zaplatit 300.000 Kc. Chtel bych tuto castku zaplatit ze stavebniho sporeni s uverem. Jaka sporitelna a produkt by byl pro tento pripad nejvyhodnejsi?


odpovídal(a): Redakce

Snažil jsem se z Vašeho serveru zjistit…

Snažil jsem se z Vašeho serveru zjistit nejvýhodnější zhodnocení vkladu ve stavebním spoření (měs. úložka 1500, možnost složit větší úložku předem) pokud účastník předem ví, že nebude žádat úrok. Překvapilo mne, že vámi uváděné tabulky nijak nereflektují na zvýšení úroku v tomto případě - uvádíte stejné zhodnocení u ČS-stavební spořitelny (která neposkytuje úrok. zvýhodnění) jako u Českomoravské (+1.5%). To buď nechápu, nebo jsou vámi uváděné informace přinejmenším matoucí. Prosím o vysvětlení případně radu - kritérium jsem myslím popsal dostatečně.


odpovídal(a): Redakce

Máme pension v centru Špindlerova Mlýna.Před 2…

Máme pension v centru Špindlerova Mlýna.Před 2 měsíci jsme začali rekonstruovat.Rekonstrukce je ze 60% hotova,ale protože nám část financí takzvaně "vybouchlo",chtěli bychom se zeptat,jestli je možno získat hypotéční úvěr a pokud ano tak kde nejrychleji.Hodnota hypotéčního úvěru kterou bychom potřebovali je asi 20% z hodnoty pensionu.



odpovídal(a): Redakce

Která hypoteční banka v současné době je…

Která hypoteční banka v současné době je nejvhodnější /má nejnižší úrok a je nejdostupnější/ k ziskání hypotéky?


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem uzavřít smlouvu o stavebním spoření.…

Mám zájem uzavřít smlouvu o stavebním spoření. Ráda bych si nechala poradit u nezávislého odborníka, kterou organizaci zvolit. Můj čistý příjem je Kč 15.000 měsíčně, předpokládám čerpání úvěru pro stavební účely a uvažuji také o čerpání překlenovacího úvěru. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mám 4 stavební spoření u ČSST, každé s cílovou…

Mám 4 stavební spoření u ČSST, každé s cílovou částkou 240000, připravené k okamžitému čerpání úvěru. Chci je spojit v jedno a čerpat úvěr cca 400 000 na výstavbu domu. Mám ještě dvě nové stavební spoření u ČSST, každé s cílovou částkou 700 000 Kč. V červnu uběhne 2 roky od jejich založení. Je výhodnější vzít si na první 4 půjčku a z té navýšit naspořenou částku na 50 procentu u spoření s cíl.částkou 700 000 a vzít si na ně překlenovací úvěr na částku 1 300 000, nebo opustit stavební spoření a vzít si hypotéku na 1 500 000 kč?


odpovídal(a): Redakce

Jakou poskytujete slevu na sjednavacim poplatku…

Jakou poskytujete slevu na sjednavacim poplatku pri uzavreni (nasledne) smlouvy o stavebnim sporeni (pokud ji poskytuje - vim, ze zacatkem roku tomu tak bylo).


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Chtel bych vedet, zda si mohu vzit…

Dobry den. Chtel bych vedet, zda si mohu vzit hypotecni uver na koupi druzstevniho bytu, a jako zastavu poskytnout jinou nemovitost.Lze uroky z tohoto hyp.uveru odecist z dan.zakladu?


odpovídal(a): Redakce

potřebovala bych pujčit na RD v ceně 260000Kč,…

potřebovala bych pujčit na RD v ceně 260000Kč, nemám žádné stavební spoření ani hotovost jen měsíční příjem 15000


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji vybrat stavební spořitelnu. Cíl: koupě…

Potřebuji vybrat stavební spořitelnu. Cíl: koupě bytu. Kriteria: bezpečnost úspor, nejlepší zhodnocení, nejvýhodnější úvěr, výše popl., sankce při výpovědi a pod.


odpovídal(a): Redakce

V 09/2001 mi konci stavebni sporeni u KB, v…

V 09/2001 mi konci stavebni sporeni u KB, v soucasne dobe jsem jiz splatila vsech pet splatek (posledni v roce 2000), rada bych uzavrela dalsi smlouvu s moznosti cerpat co nejdrive uver na co nejvetsi castku - mozna rocni splatka az 50000,-Kc. Rada bych Vas toto cestou pozadala o doporuceni nejvhodnejsi smlouvy o stavebnim sporeni.


odpovídal(a): Redakce

Během měsíce mi uplyne pětiletá lhůta, na kterou…

Během měsíce mi uplyne pětiletá lhůta, na kterou byly při uzavření hypotéčního úvěru smluveny podmínky. Tehdy úrok 11,5 %. Ještě nevím, jaké nové podmínky mi ČMHB nabídne. Můžete mě informovat, jaké sazby hypotéčních úvěrů jsou u jednotlivých bank aktuální? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Chci se zeptat. Při výpočtu výše…

Dobrý den! Chci se zeptat. Při výpočtu výše splátek u hypotéčních úvěrů uvádíte bez a se státní dotací. Chci se zeptat jaké jsou podmínky získání té státní dotace?