FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Vážení, asi v prosinci 2000 mi skončilo stavební…

Vážení, asi v prosinci 2000 mi skončilo stavební spoření u České stavební spořitelny na cílovou částku 240000.-. Nyní jim mám sdělit, jestli si vyberu hotovost, nebo budu čerpat úvěr. V současné chvíli bohužel ještě nevím, jestli využít úvěru. Mám určité plány jak úvěru využít, ale konečnou verzi budu vědět až na konci roku. Musím nyní u stavební spořitelny toto řešit? Jak dlouho mohu otálet s rozhodnutím, abych případně nepřišla o možný úvěr, nebo jiné výhody? Nebo mohu staveb.spořitelně nahlásit, že si úvěr vezmu a potom čekat jak to dopadne a když tak úvěr stornovat?


odpovídal(a): Redakce

Jak nejlepe financovat koupi bytu do vlastnictví.

Jak nejlepe financovat koupi bytu do vlastnictví.



odpovídal(a): Redakce

Mohli by jste mi doporučit banku pro poskytnutí…

Mohli by jste mi doporučit banku pro poskytnutí hypotečního úvěru z pohledu úrokové sazby, rychlosti vyřízení žádosti a přístupu ke klientovi? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mne, jakou zvolit nejvýhodnější…

Zajímalo by mne, jakou zvolit nejvýhodnější variantu kombinace zdrojů na pořízení rodinného domku za Prahou za 2 mil.Kč (prodejní cenna). Mohu volit kombinaci buď Překlenovacího úvěru ze stavebního spoření s úrokem 8,1% (po dvou letech) řádný úvěr ze stav. spoření s úrokem 6%) až do výše 600tis.Kč nebo ze stavebního spoření získat hotovost trochu dodat a krýt tím 15%-30% spoluúčasti hypotečního úvěru, a poslední zdroj je hypoteční úvěr, který mohu dostat ve výši až 1,7 mil. Dům bude sloužit k bydlení mě a rodině. Rodina 2 dospělí a 2 děti do 6 let.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Uzavřela jsem stavební spoření na sebe…

Dobrý den. Uzavřela jsem stavební spoření na sebe a další na svou dceru u Hypo stavební spořitelny, tarif 1,6 nadstandard. Prostředky z obou smluv + úvěr bych chtěla použít na společné bydlení. Kdy je možné vzít úvěr i na dceru. Musím řádně spořit 5 let, pak sloučit prostředky obou smluv a teprve pak požádat o úvěr? Nebo je možné požádat o řádný úvěr z obou smluv i dříve, např. po 3 letech, když doložím 40% prostředků do cílové částky? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně hypotéčního…

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně hypotéčního úvěru a úvěru ze stavebního spoření. Mám stavební spoření, ze kterého mohu čerpat úvěr 300000,- Kč, hypotékou bych tedy hradila přesně 70% nemovitosti. Touto nemovitostí by měl být nově vystavený byt. Byt staví stavební firma a byty prodává realitní kancelář. Kupní smlouva by byla možná, pokud bych složila 30% kupní ceny v hotovosti při podpisu smlouvy, čerpat však úvěr ze stavebního spoření by však bylo možné nejdříve za dva měsíce, což je pozdě. Stačilo by tedy, abych sepsala s onou realitní kanceláří předkupní smlouvu a složila zálohu 10% a zbývající část peněz později, což je reálné. Můj dotaz je, jaké doklady bych měla od realitní kanceláře požadovat, abych nenaletěla na nějaký podvod? Co všechno bych se od nich měla dozvědět? Děkuji předem.


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o osobní konzultaci s poradcem v…

Mám zájem o osobní konzultaci s poradcem v oblasti financování bydlení. Žádám Vás o doporučení, popř. kontakt na odborníka, který mi poradí v orientaci financování nového bydlení. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,je mi 25 let mé partnerce 24 čistý…

Dobrý den,je mi 25 let mé partnerce 24 čistý měsíční příjem domácnosti 26.000,-Za dva roky nám končí spoření u KB cílová částka 3000.000,- + 200.000,-peníze na hotovosti nemáme.Od Rodiču jsme dostali stavební pozemek 430m.V Praze 9.Nemužeme se rozhodnout zdali na tomto pozemku postavit menší rd.Nebo pozemek prodat a koupit 3+1 v paneláku do ov.Pokud by jsme se rozhodli k stavbě rd,tak částka kterou by jsme potřebovaly by se pohybovala okolo 800.000,-Kombinace spoření+hypotéka?Co si o tom myslíte?Moc děkuji za jakoukoliv radu.Tomáš


odpovídal(a): Redakce

Prosím o váš názor na vývoj cen bytů v Praze v…

Prosím o váš názor na vývoj cen bytů v Praze v horizontu 5 let. Uvažuji o koupi menšího bytu k pronájmu, abych po 5 letech využil stavebních spoření a financí z prodeje tohoto bytu ke koupi většího bytu či domku. Vyplatí se dnes vůbec investice do bytu ? Nebo je lepší být v podnájmu a investovat do něčeho jiného ? Předem děkuji za odpověď. Mašata


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, v soucasne dobe cerpame dva…

Dobry den, v soucasne dobe cerpame dva preklenovaci uvery u VSS KB. V budoucnu bychom ale chteli koupit bud novy byt nebo dum, ale jeste neni jasna otazka vlastnictvi (bud druzstevni nebo osobni), samozrejme s pomoci uveru. Tudiz se ptam, co je nejvyhodnejsi, zda hypoteka nebo stavebni sporeni (pokud to, tak potom u ktere stavebni sporitelny)? dekuji



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mám dotaz. Rád bych koupil byt v …

Dobry den, mám dotaz. Rád bych koupil byt v hodnotě 450 - 500 000,- Kc. V hotovosti nemám nic, letos mi konci petilety cyklus staveb, sporeni u VSS KB, kde mám v souc. dobe cca 97000,-. Vim, ze mohu zazadat o uver ve vysi cilove castky , coz je 250000,- , ale myslim, ze není jiste , zda ho dosatnu. Máte zkusenosti jaké je procento poskytnutých úvěrů z počtu žádostí? Jakym zpusobem by se dalo dofinnacivat zbyvajicich 250 000,- Existuji v takove vysi tzv. spotrebni uvery a s jakym pozadavkem na rucení? Dá se tento, nebo nižší uver ze staveb. sporeni použit jako cast penez na hypotecni uver ve vysi cca 400 - 500 000,-? Vim, ze v takovem pripade je to rizikove, nebot se plati vlastne dvoje uroky - z uveru ze stavebka a z HÚ. Dekuji za pripadnou odpoved. Zdraví L. Kular tel. 02/ 71081237, 8 - 16,30 0603 78110 email: loobys@seznam. cz


odpovídal(a): Redakce

Chci koupit pozemek a potřebuji přibližně za dva…

Chci koupit pozemek a potřebuji přibližně za dva měsíce 100 000,-. Stavební spoření nemám, ale slyšela jsem, že je možné získat překlenovací úvěr ihned po uzavření smlouvy. Zajímají mne podmínky a úroky jednotlivých spořitelen. Děkuji Smiešková.


odpovídal(a): Redakce

Chtel bych se dozvedet, ktera banka muze…

Chtel bych se dozvedet, ktera banka muze poskytnout hypoteku na byt prip. na dum pro cizince s trvalym pobytem v Cechach a jestli se ty podminky liseji od obecnich. Predem Dekuji. Pankov Dmitrij.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych přefinancoval svojí současnou hypotéku,…

Rád bych přefinancoval svojí současnou hypotéku, která má zafixované úroky do prosince t.r. Moje banka má v současnosti vyšší úroky než je moje smlouva, takže uvažuji o změně banky. Múžete mě pomoci ? Prosim ozvěte se mě na uvedený e-mail. Děkuji, Jiří Hák


odpovídal(a): Redakce

má některá ze současných stavebních spořitelen…

má některá ze současných stavebních spořitelen akci, v rámci které odpouští novým klientům placení poplatku za uzavření smlouvy?


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o koupi bytu v hodnote 780 000 Kč. Na…

Mám zájem o koupi bytu v hodnote 780 000 Kč. Na Hotovosti mám 200 000 Kč a můj hrubý měsíční příjem je 40 000 Kč. Je mi 24 a nemám ani ženu ani děti. Můžete mi prosím poradit jakou formou je výhodné tento byt získat?


odpovídal(a): Redakce

Chci vědět,která stavební spořitelna je nejlepší…

Chci vědět,která stavební spořitelna je nejlepší,u které uzavřít smlovu.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobry den, cca pred tydnem jsem posilal pres…

dobry den, cca pred tydnem jsem posilal pres vaseho pruvodce fin. bydleni pozadavek o radu. Stale jsem nic neobdrzel. Mohu se zeptat, jestli jste muj pozadavek obdrzel? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám jen dotaz k hypotečním úvěrům: V…

Dobrý den, mám jen dotaz k hypotečním úvěrům: V současné době snížily jednotlivé finanční ústavy poskytující hypoteční úvěry úrok z těchto úvěrů. Zajímalo by mne, zda se to týká i úvěrů, které jsou již čerpány. V podstatě jsem ve smlouvě o poskytnutí hypotečního úvěru nikde nenalezla pevně stanovenou úrokovou míru, takže žiju v představě, že takový úrok je vyhlašován bankou na určité období a pak po toto období platí jak pro veškeré úvěry (jak pro nově uzavírané smlouvy, tak i pro úvěry, které již uzavřené byly a dochází k jejich čerpání). Je můj názor správný?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych si nechal sestavit program,…

Dobry den, rad bych si nechal sestavit program, pro koupi domku, nekde za Prahou. Prosim zaslete seznam potrebnych informaci, o me stavajici financni situaci. Dekuji Hegar Petr