FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosila bych o Váš názor: Mám…

Dobrý den, prosila bych o Váš názor: Mám uzavřenou smlouvu o stavebním spoření z 1.12.2000 na cílovu částku 150000,-. Na konci roku 2003 budu mít přes dočasné finanční potíže naspořeno zhruba 30000,- Kč. Teď se rozhoduji, jestli na tuto smlouvu spořit a čerpat státní podporu dále, nebo uzavřít smlouvu novou do konce r. 2003 a převést na ni státní podporu. Zvýšení cílové částky je nevýhodné. Původní smlouva je úročena 4%. Předem děkuji za Vaše stanovisko. Irena Matysová


odpovídal(a): Redakce

Když si požádám o založení smlouvy o stav.spoření…

Když si požádám o založení smlouvy o stav.spoření přes váš portál www.finance.cz např.do 15.12., stihne se tato smlouva uzavřít do konce roku? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den, Zdeněk Hromádka



odpovídal(a): Redakce

Jako Občanské sdružení majitelů domů jsme Vás…

Jako Občanské sdružení majitelů domů jsme Vás žádali o vujádření k možnosti úvěru na výměnu oken rádi bychom Vám poskytli nějaké podklady prosím o kontakt abychom mohli upřesnit náš požadavek Za Obč.sdružení M.Žáček


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás o radu, minulý týden jsem…

Dobrý den, prosím Vás o radu, minulý týden jsem měl schůzku s jedním pánem, který zastupuje společnost EFCON (www.efc.cz). Tento pán mi nabízel jakýsi balíček ve kterém je zahrnuto kapitálové životní, důchodové pojištění a případná levná forma hypotéčního úvěru zároveň. Je to jakési spojení banky a pojišťovny. V tomto případě se jednalo o pojišťovnu kooperativa a zmiňovanou společnost efcon. Produkt se jmenuje Fconto flexibel. Zajímavé na tomto produktu je to, že vychází lépe, než hypotéka a zároveň si klient spoří na kapitálové životní pojištění a důchodové připojištění, které dostane vyplacené po skončení této smlouvy. Tento produkt vypadal skoro pohádkově, proto se mi to nějak nezdá. Jelikož neznám nikoho, kdo by mi s tímto mohl poradit, prosím o radu Vás.Případné informace o této společnosti a tomto produktu mi prosím zašlete na E-mail: michal.mik@guseppe.cz. Za kladné vyřízení předem děkuji Mík Michal


odpovídal(a): Redakce

Jaká je podle Vašich informací situace okolo…

Jaká je podle Vašich informací situace okolo jednotné státní podpory k hypotékám tj. kdy by mohly reálně začít fungovat?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. V dubnu čekáme miminko :-))). Chtěli…

Dobrý den. V dubnu čekáme miminko :-))). Chtěli jsme se zeptat jestli můžeme založit ještě letos smlouvu a pak ji na něj po narození převést, případně u které spořitelny by to šlo. Tedy jestli to není dost neomalenost. No za zeptání to stojí. Zdeněk a Zuzka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o zodpovězení…

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o zodpovězení následujícího dotazu: - za předpokladu, že uzavřu smlouvu bez nároku na státní podporu u kterékoliv stavební spořitelny a po např. třech letech se rozhodnu peníze vybrat - bude mě vyplacen do třech měsíců můj vklad i úrok 2%? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den!Letos jsem přes vaše on-line centrum…

Dobrý den!Letos jsem přes vaše on-line centrum uzavřel 3 smlouvy o stav.spoření na RČ příbuzných,čísla smluv z hlavy nevím.Potřebuji získat ještě další informace:sám mám 2 smlouvy o st.spoření,1.u Wüstenrot od 05/00 (st.podpora od 01/01,CČ 240 tisíc,naspořeno 65)a 2.u RSTS (od 09/02 bez st.p.,nic na ni nevkládám,CČ 300tisíc).Možná budu příští rok potřebovat úvěr na koupi st.pozemku,nemovitostí ručit nechci,2 ručitele bych měl.Bonitu mám.Dotazy:mám si od příštího roku převést st.p. z Wüs.na RSTS?Nebo začít vkládat i na RSTS bez st.podpory tak,abych dostal překl.úvěr a po 2 letech řádný?Nebo uzavřít do konce roku novou smlouvu (s jakou CČ?) tam,kde je nejvýhodnější překl.a pak řádný úvěr?Úvěr chci ve výši 250-400 tisíc.Jaká st.spořitelna je pro mě nejlepší?Na koupeném pozemku chci v 2005-2007 začít stavět pomocí hypotéky a st.spoření vedených na příbuzenstvo.Od kdy má platit zvýšení DPH pro stav.práce(od 01.01.07 či 2008?).Děkuji a přeji hezký den, Musil


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.V našem panelovém domě se budou…

Dobrý den.V našem panelovém domě se budou převádět byty do osobního vlastnictví.Cena bytu bude 60-70tis.Mužu si na takovou částku vyřídit hypoteční úvěr? Děkuji. Vilšer Martin.


odpovídal(a): Redakce

Půjčka v hodnotě cca 200000 Kč na nákup…

Půjčka v hodnotě cca 200000 Kč na nákup družstevního bytu. Jak nejlépe a nejlevněji.



odpovídal(a): Redakce

Potřebuji návrh kombinovaného financování (…

Potřebuji návrh kombinovaného financování ( kombinace úvěru ze stavebního spoření a hypotečního úvěru ) při pořízení bytu v nové výstavbě. Prosím o sdělení, jaké informace budete potřebovat k sestavení takového návrhu. Děkuji, s pozdravem J.Flora


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych u vás uzavřít stavební spoření. Pouze…

Chtěl bych u vás uzavřít stavební spoření. Pouze spoření, ne úvěr.Splátky po 18 000,-Kč/rok. Termíny splátek (měsíc/rok): 12/2003,2004,2005,2006,2007,2008,1/2009 tj. 7x 18000,- Kč. Vybrat spoření bych chtěl v 3/2009. Jakou spořitelnu si mám vybrat, jakou variantu. Na jakou cílovou částku mám uzavřít smlouvu. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

K postupu VSSKB Jako klient VSSKB, se cítím…

K postupu VSSKB Jako klient VSSKB, se cítím poškozen zavedením neúměrného poplatku za evidenci úrokového zvýhodnění a chtci vědět jak se tomuto nekorektnímu postupu ze strany VSSKB bránit. Stavební spořitelna VSSKB neposkytla, ani odpovídajícím způsobem nereagovala, na vyzvání o vysvětlení na jakém základě, v souladu se smluvními podmínkami, zavedla tento poplatek, nesdělila co je obsahem evidence, jaké úkony v této souvislosti provádí a jak byl poplatek vyčíslen. Domnívám se, že postup VSSKB je nekorektní, v rozporu s dobrými mravy a že VSSKB postupuje v rozporu se smluvními podmínkami. Tento postup považuji za zvlášť společensky nebezpečný, neboť se jedná o renomovanou instituci, která obhospodařuje nemalé prostředky občanů. Proto chci podniknout veškeré právní kroky a použít veškeré a možné dostupné prostředky k nápravě výše uvedeného stavu. Děkuji za vyjádření k tomuto problému: danek@ppf.cz


odpovídal(a): Redakce

dobry den. obracim se na Vas s otazkou jak…

dobry den. obracim se na Vas s otazkou jak nejlepe prevest znacnou financni castku z Anglie do CR. Mam v umyslu napul s matkou koupit v CR nemovitost, ale v CR nemam svuj vlastni bankovni ucet, jen moje matka. Je mozne tyto penize prevest na jeji ucet bez jakychkoliv poplatku ci dani statu. Nejedna se v tomto pripade o dar, jen bych si tam penize prevedla na urcitou dobu, odkud by se pozdeji konal prevod na prodejce nemovitosti. Je nejaky financni limit kolik penez lze najednou prevest abych nemusela platit dan ci co? prosim poradte. dekuji Jitka


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, s pritelem si chceme koupit byt v…

Dobry den, s pritelem si chceme koupit byt v pudni nastvbe, nas cisty mesicni prijem je okolo 35 000, pritel ma uzavrene stavebni sporeni na castku 150 000, ja mam take, ale nemohu zadat o uver. Poradite jak zafinancovat byt okolo 2,5 mil ? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o odpověď na…

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o odpověď na dva dotazy. 1. Je možné získat nějaký příspěvek od státu na nové bydlení? 2. Dá se na hypoteční úvěr ručit něčím jiným než nemovitostí? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsme společenství vlastníků domu v Řevnicích( 12…

Jsme společenství vlastníků domu v Řevnicích( 12 spoluvlastníků jednoho obytného domu) dům jsme koupili v roce 1994 od obecního úřadu.Do dnešního dne jsme provedli přeměnu vytápění z tuhých paliv na vytápění plynem, kompletní opravu střechy domu a nyní bychom chtěli provést výměnu stávajících 30 let starých oken za plastová,pro financování hledáme banku,která by nám byla ochotna půjčit jednalo by se asi o 1,000.000,-Kč.Byli by jsme schopni splácet cca 20 až 25 tis. měsíčně.Doposud jsme telefonicky oslovili někoklik bank všichni slíbili,že se ozvou ,ale doposud se nikdo neozval.Prosím o sdělení zda existuje nějaká možnost financování této akce. Za Občanské sdružení majitelů domu Legií 837 Řevnice Miroslav Žáček tel 604265124 fax 257721850 email bs.zacek@cmail.cz


odpovídal(a): Redakce

Chci si vzit hypoteku na stavbu rekreacniho…

Chci si vzit hypoteku na stavbu rekreacniho zdeneho domu s vytapenim na pevna paliva a se septikem.Staci me 300 tisic a jako zaruku mam pouze tento pozemek 11 aru a rozestavenou stavbu.Ktera banka me pujci, v KB jsem mel problemy s rucenim,ze pry je to stavba rekreacni a tim se neda rucit je to pravda?Muzete me doporucit banku,ktera me pujci a na kolik procent.Chtel bych ji splatit do 5 let.Predem dekuji za odpoved.Hocek


odpovídal(a): Redakce

Rád bych si nechal poradit, která stavební…

Rád bych si nechal poradit, která stavební spořitelna je nejvýhodnější z hlediska poplatků za uzavření smlouvy a úroků z vkladů, pokud chci jen spořit a to dlouhodobě (15 let) s cílovou částkou cca 500.000,- a ročními úložkami cca 18.000,-. Děkuji Bartoš


odpovídal(a): Redakce

Mám už jedno stavební spoření. Založil jsem si…

Mám už jedno stavební spoření. Založil jsem si další u jiné stavební spořitelny se stávajícími podmínkami a na ně (nové) jsem převedl státní podporu za rok 2003. Mým záměrem bylo zachovat stávající podmínky v budoucích letech. Přijdu takto o státní podporu za rok 2003 u stávajícího spoření ale na nové spoření nemohu jednorazově vložit 18 000Kč. Umožňuje novela zákona ponechat státní podporu na staré smlouvě pro rok 2003 a od 1.1.2004 ji žádat na smlouvě nové s tím, že bude vyplacena ve stávající výři 4500 Kč. Děkuji za odpověď