FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, znama me pozadala, abych ji rucil na…

Dobry den, znama me pozadala, abych ji rucil na uver 150.000,- Kc u stavebniho sporeni. Ja sam mam stav. sporeni a po jeho ukonceni chci pozadat o uver. Mohlo by mit na tuto zadost negativni vliv to, ze uz nekomu rucim uver. Dekuji za odpoved. S pozdravem J.Martin


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Jsem podnikatel i zaměstnanec,…

Dobrý den, Jsem podnikatel i zaměstnanec, pokud si vezmu hypoteční úvěr na přístavbu k rodinému domu, mohu dát do nákladů jen úroky z úvěru, nebo i splátky do výše 300.000 Kč za rok? Děkuji za Vaši odpověď... S pozdravem Telařík...



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim o odpoved'. Jednatel s.r.o. je…

Dobry den, prosim o odpoved'. Jednatel s.r.o. je take jednim ze spolecniku. S.r.o. ma ve vlastnicnvi byt. Jednatel zalozil druhou s.r.o. (kde je jednim ze spolecniku) a chce odkoupit byt. Muze jednatel podepsat kupni smlouvu s druhim s.r.o? Nebo je potreba mit souhlas valne hromady kvuli tomu, ze jednatel je spolecnikem v druhem s.r.o.? Dekuji za odpoved'. Novak


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych si jeste letos zalozila…

Dobry den, rada bych si jeste letos zalozila stavebni sporeni na sebe a sve dve deti do 15-ti let. Po dvou letech bych tez rada vyuzila uveru ze stavebniho sporeni. Muzete mi, prosim, poradit ,jaka stavebni sporitelna je z hlediska urokovych sazeb a ostatnich okolnosti ta nejvyhodnejsi? Vyuzila bych uzavreni smlouvy on-line. Dekuji za brzkou odpoved . S pozdravem Srumova


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych jeste pred koncem tohoto…

Dobry den, rada bych jeste pred koncem tohoto roku uzavrela smlouvu o stavebnim sporenim, jejimz hlavnim ucelem by bylo maximalni zhodnoceni ulozenych prostredku. Neplanuji zadnou investici do nemovitosti. Mohl by jste mi poradit, jakou si mam vybrat stavebni sporitelnu? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Bydlime v bytovem dome, ktery ma 24…

Dobry den, Bydlime v bytovem dome, ktery ma 24 byt. jednotek, z cehoz je 22 v osobnim vlastnictvi. Dum je cihlovy, asi 50 let stary (presne nevim). Suosede, kteri bydli v krajnich bytech se stezuji na chlad v zime a s tim spojenou nutnost nadmerneho vytapeni. Chteji nechat zateplit stitove steny domu s tim, ze bocni se zatepli, az se opet nasetri nejake penize do fondu oprav. Castecne zetepleni se mi nejevi jako dobry napad, co mi bylo potvrzeno i lidmi z oboru stavebnictvi, ale bohuzel navic ve fondu penez neni. Chtel bych se Vas proto zeptat, jestli stat nebo obce nebo bytove druzstvo poskytuji prispevek, popr. vyhodnou uver na zatepleni fasad bytovych domu, abychom mohli realizovat zatepleni vsech fasad domu. Prosim Vas o brzkou odpoved, protoze uz ve stredu mame domovni schuzi a potreboval bych nejake argumenty, abych lidem ukazal celistve reseni problemu. Dekuji a ostavam s pozdravem.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal jake jsou možnosti…

Dobrý den, rád bych se zeptal jake jsou možnosti financování nákupu nového bytu, ktery je staven stavebnim družstvem. Splacen musí být před dokončením. Protože se do doby, než bude převeden do vlastnictví bude jednat o družstevní byt, asi nelze si na jeho splacení vzít hypotéku. Existují nějaké jiné možnosti (kromě SS) v podobné úrokové sazbě jako hypotéka? Případně nějaký meziúvěr do doby dostavení bytu, který by se dal konsolidovat na hypotéku? Jedná se o úvěr zhruba 1,4 mil. Děkuji JP


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. V souvislosti se změnou podmínek st.…

Dobrý den. V souvislosti se změnou podmínek st. spoř od 1.1.04 bych se rád zeptal na pravidla připisování st. podpory.Mám st. spoření do konce r. 2005. Nyní do 31.12.03 uzavřu st. spoř. bez st. podpory. V průběhu roku, resp. nejpozději do 31.12.04 si můžu pževést st. podporu ze staré smlouvy na nově uzavřenou. Počítá se st. podpora za rok 2004 alikvótně? Tj. složím-li postupným ukládáním např. do konce listopadu vč. 18 000 Kč na starou smlouvu, poté od 1.12.04 převedu státní podporu ze staré smlouvy na novou, na tu nevložím do 31.12.2004 nic, dostanu na tu starou smlouvu státní příspěvek (konkr. zde 4500) a na novou nic za rok 2004 a zároveň si zafixuji původní staré podmínky na nové smlouvě (zal. do 31.12.2003), tj. st. podporu 25% apod.? Děkuji - petr krásný


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam dotaz ohledne stavebniho sporeni.…

Dobry den, mam dotaz ohledne stavebniho sporeni. Nehodlam-li cerpat uver, ale pouze sporit 5 let (mesicne ukladat 1500 Kc) jakou zvolit stavebni sporitelnu a cilovou castku, abych docil maximalniho zisku? Osobne se domnivam, ze jako cilova castka by melo bohate stacit 150 tis. (aby rozhodne nedoslo k presporeni a na druhou stranu abych platil mensi poplatek z cilove castky) a jako sporitelna mi pripada nejvyhodnejsi - Hypo stavebni - tarif nadstardantni sporeni (zakladni urokova sazba 2% plus urokove zvyhodneni 1-2%). Akorat mi neni prilis jasne jestli se urokove zvyhodneni zacina uplatnovat okamzite po uzavreni smlouvy, nebo az po nekolika letech. (Pak by totiz byla asi vyhodnejsi Wustenrot s 2.5%...) Dekuji predem za odpovedi. Jakub


odpovídal(a): Redakce

měl bych zájem o úvěr na bydlení a nevim jak na…

měl bych zájem o úvěr na bydlení a nevim jak na to.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer slyšel jsem že poskytujete úvěry od…

Dobrý večer slyšel jsem že poskytujete úvěry od HVB bank jeswtli ano tak jaké jsou podmínky děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás o radu, tento týden jsem…

Dobrý den, prosím Vás o radu, tento týden jsem měla schůzku s jedním pánem, který zastupuje společnost EFCON (www.efc.cz). Tento pán mi nabízel jakýsi balíček ve kterém je zahrnuto kapitálové životní, důchodové pojištění a případná levná forma hypotéčního úvěru zároveň. Je to jakési spojení banky a pojišťovny. V tomto případě se jednalo o pojišťovnu Kooperativa a zmiňovanou společnost Efcon Consulting. Produkt se jmenuje Fconto flexibel. Zajímavé na tomto produktu je to, že vychází lépe, než hypotéka a zároveň si klient spoří na kapitálové životní pojištění a důchodové připojištění, které dostane vyplacené po skončení této smlouvy. Tento produkt vypadal skoro pohádkově, proto se mi to nějak nezdá. Jelikož neznám nikoho, kdo by mi s tímto mohl poradit, prosím o radu Vás. Případné informace o této společnosti a tomto produktu mi prosím zašlete na E-mail: lucifuga@centrum.cz Za kladné vyřízení předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám 3 dotazy a předem děkuji za jejich…

Dobrý den, mám 3 dotazy a předem děkuji za jejich zodpovězení: 1) Budou se v budoucnu danit (daň z příjmů asi 15%) i úroky na smlouvách založených před 1.1.2004 ? 2) Považuje se záloha státní podpory připsaná za předchozí rok jako vklad pro výpočet státní podpory v tomto roce? Pak by stačilo pro využití max. státní podpory v 2hém a dalším roce vložit již jen cca 13500 Kč (plus poplatek za vedení účtu). Nebo je to špatná úvaha ? 3) Opravdu stačí pro zachování současných podmínek SS (max. podpora 4500 Kč) v případě 2 souběžných smluv rozhodnout na kterou budu požadovat podporu až do konce roku 2004 ?


odpovídal(a): Redakce

Nemám v současné době uzavřeno stavební spoření.…

Nemám v současné době uzavřeno stavební spoření. Prodávám v současné době pozemek a peníze bych chtěl uložit. Jako nejvýhodnější se mi jeví stavební spoření pro všechny členy rodiny (dva dospělí, dvě děti do 18 let a dvě děti do 15 let). Smlouvy bych uzavřel letos spořit bych začal od příštího roku. Můj dotaz - na jakou částku uzavřít stavební spoření a u které konkrétní stavební spořitelny (pokud jsou různě výhodné pro různé věkové kategorie). Počítám s tím, že smlouvy budu uzavírat na vašem serveru on line. Zdenek Senovsky


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Mám pro syna…

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Mám pro syna uzavřeno od roku 2002 stavební spoření,u raiffeisen st.sp. tarif M-O1, na které spořím 1500Kč měsíčně(cílová částka 240 tis.Kč) a hodlám mu spořit do jeho 18let. Jakou z variant spoření bych měl uplatnit: 1. Spořit nějakých 9 let do dosažení cílové částky 240 000 Kč a potom uzavřít nové spoření? 2. Navýšit ještě letos cílovou částku, abych mohl spořit do těch 18ti let např. na 550 000Kč? 3. Po pěti letech ty peníze vybrat a založit nové spoření? Existují případně ještě jiné možnosti jak spořit 20let? Děkuji Pácl R.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěli bychom s partnerkou koupit…

Dobrý den. Chtěli bychom s partnerkou koupit rodinný domek. Dohodli jsme se s majiteli na ceně 1 200 000 Kč. Chtěli bychom to řešit hypotékou 1 000 000 Kč. 200 000 Kč máme svých. Ručily bychom domem mých rodičů, kteří s tím souhlasí. Dům rodičů je dvougenerační po celkové rekonstrukci, takže si myslím, že by neměl být problém s tím úvěrem 1 000 000 Kč. Celková výše čistého měsíčního příjmu mě a mé partneky je kolem 25 000 Kč měsíčně. Děti ani jiné finanční závazky nemáme (leasing nebo jiné splátky). Zajímalo by mě, jestli je tento postup možný a jaké kroky by bylo potřeba podniknout. S pozdravem Hilsch


odpovídal(a): Redakce

Lze u stavebního spoření měsíčně ukládat 500,-Kč…

Lze u stavebního spoření měsíčně ukládat 500,-Kč a pak například v prosinci doplatit zbývajících 12000,- a tak získat stání příspěvek 4500,-??


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřeboval bych Vaši radu. Dozvěděl…

Dobrý den, potřeboval bych Vaši radu. Dozvěděl jsem se něco o tzv. souběžných účtech stavebního spoření.Mě by zajímalo jestli se vyplatí otvírat si na jedno rodné číslo např. co rok další stavební spoření, s tím ,že bych v poslední roce spoření zažádal o státní podporu a vložil tam například 20 000Kč. Samozřejmě bych nejspíš musel také něco vkládat i v průběhu spoření. Takže bych peníze v dalších letech pouze "přeléval". Pár dotazů: Na jakou cílovou částku bych měl tato spoření nastavit? Získám vůbec státní podporu, když o ni požádám až přístích letech? Nebylo by výhodnější otvírat tato spoření co 2 roky. Existují nejaká rizika? Mockrát děkuji za radu. Pácl R.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych uzavrela stavebni sporeni a…

Dobry den, rada bych uzavrela stavebni sporeni a uvazuji o sporitelne Wustenrot. Mohli by jste mi poradit a sdelit jake jsou typy sporeni u vyse zminene stavebni sporitelny ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Prosím o informaci: v prosinci 2004…

Dobrý den, Prosím o informaci: v prosinci 2004 mi končí smlouva, v listopadu 2003 jsem uzavřenla novou smlouvu s cílovou částkou 240 tis. Kč a požádala o státní příspěvek od následujícího kalendářního roku (tj. 2004). Hodlám na starou smlouvu do konce roku 2003 složit 18 tis., abych získala státní podporu ve výši 4.500 za rok 2003. Na novou smlouvu složím ještě letos v roce 2003 3.000. Kč. Budu mít na nové smlouvě zajištěny státní podporu ve výši 25% (do 4.5000) a dobu spoření 5 let? Syn je v podobné situaci, ale v KB dle informací úřednice uzavřel novou smlouvu, ke které požádal i o státní podporu, tedy již za rok 2003. Bylo mu řečeno, že to tak musí být, aby měl zaručen 25% státní příspěvek. Informace se tedy liší v Modré pyramidě a moje informace z ČMSS. Nevím tedy, co je pravda a kde si ji ověřit. Děkuji a přeji všem hezký den