FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VYŘIZOVÁNÍ PŮJČKY

odpovídal(a): Redakce

Příspěvek na bydlení a nájemní smlouva

Dobrý den, chtěla jsem se zepta. Bydlím v rodinném domku s rodiči a ty jsou vlastníci nemovitosti s malým synem a jsem na mateřské. Mám s rodiči řádnou nájemní smlouvu na dobu neurčitou a se synem bydlíme v prvním patŕe tohoto domku. Do června jsem pobírala příspévek na bydlení. Bohužel mi zemřel tatínek koncem června a na sociálce mi tento pŕíspěvek zamítli s tím že nemám platnou nájemní smlouvu pokud otec zemřel ale je teď vše v řízení pozůstalosti a zŕejmě to ještě bude chvíli trvat než se to vyřeší. Mám nárok na pŕíspévek nebo ne? Nájemné a náklady na bydlení mám stále á platím je ŕádně mamince ale bohužel nevím jak tuto situaci mám teď yřešit když se vše ještě řeší u notáře a po úřadech. Děkuji Pavlína


odpovídal(a): Redakce

Úvěr od SFRB pro započatou stavbu?

Dobry den, v zari 2010 se s pritelem bereme (25 a 26let) a radi bychom vyuzili Uveru 300. Momentalne mame vyrizenou hypoteku a zacali jsme stavet (zakladova deska). Muzeme uver vyuzit pro financovani stavby domu? Splnujeme podminky? Poskytuje stat stale tento uver? Jaky je casovy horizovt od zazadani o uver k poskytnuti financi? Nejsme vlastniky nemovitosti, pouze pozemku. Dekuji za odpoved



odpovídal(a): Redakce

Vyřizování půjčky ze zahraničí

Dobry den, jiz par let ziji ve Velke Britanii, kde mam take trvaly pracovni pomer. V CR bych si rada koupila byt, ktery bych z vetsiny uhradila z hypotecniho uveru, ktery bych splacela z pronajmu bytu. Do bytu bych se pak nastehovala po navratu do CR. Muzete mi poradit jak mam postupovat nebo kde muzu najit potrebne informace? Moc Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka na koupi a zároveň rekonstrukci

Dobrý den ... -uvažuju o koupi byt ( osobní vlastnictví ) v ceně 1 000 000Kč ... -zároveň bych chtěl tento byt kompletně rekonstruovat cca 450 000 kč ... -moje měsíčni příjmy cca 20 000 kč , prozatím bez žádných dluhu... a tak bych se chtěl zeptat zdali existuje nějaky typ hypotéky kterým bych mohl koupit byt a zároveň financovat i rekonstrukci... děkuji za pomoc...


odpovídal(a): Redakce

Jde ručit jenom polovinou domu?

chtěla bych přepsat polovinu domu na syna. Když si on vezme půjčku. Bude chtít ručit svojí polovinou domu a nebo se bude ručit celou nemovitostí( tedy i mojí polovinou)? Al.Havlinova


odpovídal(a): Redakce

Bydlení jako finanční problém

Dobrý večer,měl bych dotaz jesli mi můžete poradit stručně zde na vašich stránkách.Jde mi o své bydlení.Jsem svododný bez dětí.Chtěl bych bydlet na svém pozemku.A mám našetřené peníze asi 180 tísíc kč.A můj plat je 12500kč hrubého,další věc u nás nájem je 8000-9000kč tak to bych také neutáchl.tak jsem kontaktoval finanční poradce 2 oni mi také nepomohl ani jeden.A byt u nás stojí do 1 milion dvěstě tísíc ten nejlevnější a tuhle částku mi také banky nepůjčí.Tak mi prosím poradte jak mám vyřešit bydlení jsem ve středním věku nevím si rady.Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Navýšení hypotéky na koupi auta?

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda je možné navýšit cílovou částku u hypotéky, kterou mám na byt. Potřebuji si koupit nové auto a přijde mi zbytečné si brát spotřeb. nebo jiný úvěr, když již splácím hypotéku. Hypotéka je na 80% bytu, splácím ji druhým rokem a mám pětiletou fixací.Chtěl bych ji navýšit asi o 200 000,-. Děkuji za odpověď S pozdravem Pavel Holešínský


odpovídal(a): Redakce

Je možné využít Úvěr 300 na rekonstrukci?

Moje neteř dostala od své babičky, mé maminky byt v osobním vlastnictví formou daru. Ráda by si udělala v bytě rekonstrukci. Je možné k tomu využít půjčku 300 000,-- na podporu bydlení pro mladé rodiny. Má 25 let a její budoucí manžel 40 let. Děkuji za odpověď. Můj email jitka.chudobka@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Máme nárok na Úvěr 300?

Dobrý den, máme nárok na ÚVĚR 300? Jsme manželé, mladší 36 let, doposud nevlastníme nemovitost. Rodiče na nás chtějí přepsat polovinu dvougeneračního domu a my bychom si půjčku rádi vzali na rekonstrukci tohoto bytu (zejm. nové rozvody, odpady atd.). Zajímalo by nás, ve kterém případě bychom měli nárok na úvěr 300... 1,Bylo by překážkou úvěru 300 kdybychom už byli spoluvlastníci nemovitosti? 2,Lze si vzít novomanželskou půjčku a investovat ji do nemovitosti, která doposud není v našem vlastnictví? 3,Nebo si máme o úvěr zažádat na "odkoupení" části této nemovitosti? (případně je k tomu třeba odhad nemovitosti?) V kterém případě myslíte, že by byla větší šance úvěr dostat? Děkuji za odpověď, Vránová


odpovídal(a): Redakce

Kdo hradí jaké náklady při prodeji; majitel nebo j

Dobrý den.S manželkou si chceme koupit byt 4+1. Majitel si určil cenu 830000kč a řekl,že tato částka bude pro nás konečná. Chtěl bych se zeptat,kdo tedy hradí veškeré výdaje pro vyřízení koupě bytu? Jedná se o cenu za odhad nemovitosti,platbu za výpis z katastru nemovitosti,daň z převodu nemovitosti a meziúčet u advokáta pro dokončení platby prodávajicímu. Díky za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

100% úvěr na chatu

Dobrý den,potřebovali bychom poradit.Potřebovali bychom hypotéku 100%na rekreační objekt,který je v katastru nemovitostí a má číslo evidenční.Stojí 1100000,-Můj čistý měsíční příjem je 15000,-a přítel podniká rok a půl,jeho měsíční příjem je 32000,-Nemáme ale ušetřené žádné úspory,je i přesto možné takovouto hypotéku získat a u které banky?klidně bychom zažádali společně.Děkuji předem za odpověď.Nashledanou a hezký den.Pastorková.


odpovídal(a): Redakce

Akceptuje banka vedlejší příjmy?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat za jakých podmínek mi banka uzná vedlejší příjem a tím mi dojde k navýšení bonity. Kromě mzdy je vedlejším příjmem také pronájem bytu v OV. Tento byt pronajímám svému známemu a mezi sebou máme sepsanou jednoduchou smlouvu o výši nájmu a číslu účtu na který má částku poukazovat. Tato smlouva není nijak notářsky ověřená Díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Peníze na byt potřebujeme o měsíc dříve

Dobrý den, potřebujeme koupit byt, a jsme limitováni koupí do 30.7.2010, jinak pak budeme muset platit sankce. Chteli by jsme si pujcit peníze od státního fondu bydlení úvěr 300tisíc, ale mají 2 měsíce na vyřízení. Proto bych se ráda zeptala pokud bych si půjčila 300tisíc ze stavebního spoření, zda by bylo možne jestli by to poslali po vyřízení úvěru z fondu bydlení na úvěr u stavební spořitelny.Předem děkuji za Vaši odpověd. S pozdravem Štěpánková


odpovídal(a): Redakce

Odkup bytu od města

Dobrý den,bydlím v bytě který nám nabídlo město k odkupu v rámci privatizace za cenu cca 380 tisíc.Nájemní smlouva je na moji matku,já jsem ale také další evidovaný nájemník.Jsem na MD příjem 7600 Kč a přítel příjem cca 27 tisíc.Mám založené stavební spoření Buřinka,ale nic nenašetřeno.Je možné dostat úvěr na financování bytu i když je nájemcem a ted již členem družstva moje matka ?Musí být moje matka dalším přistupitelem k úvěru od Buřinky?Chce převést členství v družstvu na mě,ale to jde až po zaplacení kupní ceny městu.Byty se budou do 6 měsíců převádět do OV,máme to ve stanovách družstva.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Úvěr na vyplacení spoluvlastníka

Dobrý den, máme s bratrem každý čtvrtku rodinného a ráda bych ho vyplatila a dům zrenovovala. Bohužel nemám stavební spoření.Rády bych se zeptala jaké jsou možnosti financování bez vložení větší naspořené sumy. Dekuji Králová


odpovídal(a): Redakce

Jak posuzuje banka příjem složený z fixní a variab

Dobrý den, pokud budu zaměstnaný jako realitní makléř a můj plat bude složen z fixní složky + provize za uzavřené smlouvy. Tak banka jako čistý příjem o žádost o poskytnutí úvěru bude brát pouze základní plat bez provizí nebo základní plat včetně provizí? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vlastnictví a úvěr od Fondu

Dobrý den.Chtěli bychom se zeptat na státní fond rozvoje bydlení.Chtěli bychom si půjčit od státu 300.000kč.Můj manžel je ale vlastníkem rodinného domku ale pouze 1/4 z jedné poloviny domu.Vadí to?A další dotaz je jak dlouho to trvá než půjčku schválí a zašlou na účet??Kupujeme rodinný dům, který budeme opravovat.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kdy dostanu peníze od SFRB?

Dobrý den.Kupujeme si byt a chtěli by jsme čerpat od státu z rozvoje bydlení úvěr300.Máme potvrzeny přijmy,vyplněnou žádost i smlouvu podepsanou před notářem.Potřebujeme ještě něco a za jak dlouho se dostanou peníze?Předem moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jsou rozdílné podmínky u hypotéky, pokud si ji chc

Dobrý den, chci si vzít hypotéku a zajímá mě, jestli na ní dosáhnu sama co se papírování týče. Je mi 23 let, pracuju přes dva roky, smlouva na dobu neurčitou, plat 21 000 čistého, našetřeno 400 000 Kč. Jsou rozdílné podmínky u hypotéky pokud si chci vzít sama nebo ve dvou?Můžu si vzít hypotéku papírově s mámou, pokud je jí již 47 let?Děkuji za odpovědi...


odpovídal(a): Redakce

Lze ručit budoucí cenou stavěného domu?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pokud chceme stavět dům a hodláme si brát hypotéku závověň na koupi pozemku plus výstavba domu. Musí se ručit jinou nemovitostí nebo lze ručit budoucí cenou stavěného domu? Děkuji za odpověď